|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   oporavak od sekcije
21.6.2008 21:20:55   
Ivona
Zamolila bih mame koje su se porodile na carski rez da nam ispricaju kako je tekao njihov oporavakuser posted image .

Nakon koliko vremena vam je rana zarasla (totalno da se mozete kupati bez problema)?

Da li vam se desavalo da se rana povrsinski otvori i da bude mokra na tim dijelovima?

Da li je normalno da se na uskom dijelu stomaka iznad rane( 2-3cm iznad) nema nikakvog osjecaja (tj. da ne osjetite kada se npr. pocesete)?

Koliko dugo traje vaginalno krvarenje?

Da li ste imale strasne bolove u ledjima i koliko dugo je to trajalo?

Ako neko ima jos nesto da isprica vezano za svoj oporavak,super...user posted image

Hvala!user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: oporavak od sekcije
21.6.2008 21:32:55   
Suncica*
Draga Ivona, imala si operaciju i svaki oporavak je prica za sebe..
Ja sam se osecala dobro, s tim da nisam mogla da sedim, kada spavam nisam mogla da se okrenem na drugu stranu, jer ti misici nisu imali nikakvu funkciju.
Sto se tice otvaranja rane, to mi se nije desilo, kupala sam se samo par sati po izlasku iz operacione sale i nastavila sa tim. Redovno sam se prskala bivacinom i barem 4 puta dnevno previjala ranu.
To sto nemas osecaja na delu iznad reza neces ga jos dugo imati, a meni se cak desava da mi je utrnuto na svakoj promeni vremena.
Doduse, odmah po izlasku iz bolnice sam brisala parkete, a sada imam strasne posledice tog nelezanja posle porodjaja, jer me ledja ubijaju.
Krvarila sam nekih 20-tak dana, ali bas obilno, pa sam par puta sva uspanicena odlazila na preglede.

Moj ti je savet cim beba spava, odmah lezi i ti sa njom. Sve moze da ceka i niko ti nece zameriti zbog neopranih sudova , neopeglanog vesa ili neskuvanog rucka.
Cuvaj se sada, sada si najosetljivija i moras da vodis racuna o sebi.

Puno poljubaca Selenici, jako sam se obradovala kada sam procitala da je sve proslo super.
Poljubac i za tebe i CUVAJ SE..

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: oporavak od sekcije
22.6.2008 10:21:15   
Ivona
Draga Suncice i ja se osjecam poprilicno dobro,pa mi je jako tesko zadrzati horizontalni polozaj user posted image  
Ne brisem jos uvijek parkete, ali stalno sam u pokretu.
Znam da grijesim...

Selenu pate grcevi, pa nam je stalno na rukama.Ledja mi otpadaju...user posted image

Ja sam se tek drugi dan poslije operacije mogla parcijalno "okupati" (peruckanje iznad i ispod rane,sa prozirnom folijom preko rane),jer su mi tek tada izvadili kateter.
Nisam mogla sama ni ustati iz kreveta, jer sam imala problema sa disanjem. Nakon budjenja sam bila prikljucena na kisik (anesteziolog je nesto zeznuo,pa nisam mogla samostalno disati par sati).
Danas je vec 20-ti dan kako sam se porodila,a jos uvijek se moram tako kupati, jer mi je rana otvorena na 2 mjesta.

Ranu su mi previli samo onaj dan kada sam otpustena iz bolnice i rekli su mi da je ne moram nikako tretirati i da zavoj mogu skinuti za par dana...Ali, i budala vidi da to nije moguce.Muz me previje svaki dan po dva puta i naprasi Byvacinom.

Hvala ti sto si podijelila svoje boljke samnom user posted image .Sada bar znam da je normalno sto nemam osjecaja na dijelu iznad reza.

Dr. kaze da treba bar 6-12 mjeseci da se nervi iole adaptiraju...,ali mu kao nije jasno kako nista ne osjecam...user posted image


Veliki poljubac za tebe i Loliku!user posted image




_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: oporavak od sekcije
23.6.2008 15:04:28   
ja
Draga Ivona vidim da ti je Sunćica poprilicno objasnila neke stvari a moje iskustvo je takvo da bi pozelila svima ovaj porod jer je kod mene tekao samo tako...Imala sam unutrasnje konce tako da nisam morala vaditi i nije bilo bas potrebe za bivacinom...sto se tice krvarenjka to je jedna malo gora strana posto mislim da nama sa carskim rezom duze user posted image traje od onih koje su imale normalan porod,i necu te bas utjesit eto meni je proslo 13 mj i jos uvijek zna da trne rana i osjetim bol u ledima ali vjeruj sve je to nista kad pogledas u krevetac i tamo vidis user posted image nista vise ne boli
puno poljubaca za Selenu

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: oporavak od sekcije
23.6.2008 15:14:36   
Sonja
draga Ivonice vidim da imas problema sa ranom.ja bi ti preporucila Bivacin sprej
on ti je puno bolji od praska i bolje i brze djeluje...
moja mama je imala 2 velike operacije od kojih ima 2 velika reza.
izvadila je bubreg pa ti ne mora govoriti koliki je rez.ja sam je previjala i stavljala joj taj bivacin sprej i da samo vidis kako joj je lijepo zaraslo sve sad se jedva vidi
a prije toga je izvadila maternicu i jajnike i tu je veliki rez bio i isto bivacin i sad se malo vidi
on kosta oko 20KM al je stvarno super.brzo od njega zatastu rane..
pusa i ljubi princezu


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: oporavak od sekcije
23.6.2008 17:11:04   
Emina*
IZVORNA PORUKA: Sonja

draga Ivonice vidim da imas problema sa ranom.ja bi ti preporucila Bivacin sprej
on ti je puno bolji od praska i bolje i brze djeluje...



Apsolutno se slazem..
Ja sam ga prskala na ranu od epiziotomije, i jako je brzo zarasla....
Zaista pomaze user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: oporavak od sekcije
23.6.2008 19:07:42   
laracroft
Tacno je da pomaze,ali isto tako i stvara krastu koja bas i nije najbolje rjesenje.Ja ranu od epiziotomije nisam spricala bivacinom,nego sam je susila na zraku i stavljala obloge od rivanola.Ja sam imala situaciju da su mi konci popucali kod kuce i te obloge od rivanola su mi mnogo pomogle.Ja bih ti svakako savjetovala da slobodno nazoves i doktora koji ti je vodio trudnocu i pitas ga za savjet.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: oporavak od sekcije
23.6.2008 21:02:18   
Emina*
Ne stvara krastu ako nema krvi, jer ako ti rana samo curi, jako je dobar, cak bolji od praska, jer ujedno djeluje i kao anestetik koji hladi ranu, tako da bolove slabije osjecas...
Kao sto Lara rece, mozes se posavjetovati sa svojim dr....
Poljubac user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: oporavak od sekcije
26.6.2008 15:09:24   
Suzana
Draga Ivona,
 
Nisam uopste znala da si se porodila, pa ti na ovoj temi upucujem iskrene cestitke, Seleni, tebi i tati. :)
 
Sutra ce mjesec dana kako sam se ja porodila, takodjer carskim rezom.
Ne znam da li si citala na forumu, ali meni je data spinalna anestezija, tako da sam bila svo vrijeme budna, i vidjela odmah svoje sinove.
Dva dana sam bila u intenzivnoj, rana naravno boljela.
Grozno mi je bilo kada sam sisla na odjeljenje, ta 2 dana su mi bila fuj, ali izdrzalo se.
7 dana nakon sekcije sam bila na kontroli, Dr pregledao ranu i rekao idi, kupaj se :).
Ja nisam imala konaca, dakle radjena mi je ova nova tehnika, zalijepise rez (kako to rade, jos ne saznadoh).
Rez je vrhunski (ako se to tako moze reci), samo linija.
Naravno, stomak mi je jos prilicno opusten, ali nosim steznik 24/7, dakle non-stop.
Kada mi je steznik na pranju, i ranu vise osjetim, i ledja me vise bole, ma sve u svemu, trenutno ne mogu bez njega!
Takodjer jos uvijek 2-3 cm iznad reza imam osjecaj da mi je meso utrnuto, ali evo vidim da je to sasvim normalna pojava.
Krvarenje jos imam, nadam se da ce vrlo brzo da prestane (I miss my husband heheheh), mada kazu da sa carskim rezom duze traje...
Bolove u ledjima imam, ali nisam sigurna koliko je to povezano sa CR?
Mene ledja bole zbog dojenja dvije bebe (i to u prilicno nezgodnom polozaju, jer je jedan sin halapljiv, pa mi "baca kljuceve" u toku dojenja, a drugi doji na silikonsku bradavicu), grudi su mi ogromne i povlace me prema naprijed pa sam pogrbljenija nego ikad... Ma... Kicma mi ni prije nije bila cemu.
 
Sto se tice fizickog rada, hB imam pomoc od mame i svekrve i nista ne radim jos uvijek - a ne znam ni kako bih jer moji blizanci traze punu paznju - sve je duplo!
Gledam da se cuvam, jer su me svi tako savjetovali, da ne dizem nista osim beba, ali naravno, desi se i da nesto dignes...
 
I eto, to je moja prica... Vrlo slicna kao i kod svih ostalih koje su rodile na carski rez...
 
Veliki pozdrav!

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: oporavak od sekcije
29.7.2008 22:56:04   
jupajdi
Ja sam oba puta rodila CR. Prvi put sam super prošla, brzo ustala na noge, nikakvih posljedica nije bilo. Čini mi se da sam negdje pisala da sam 15-ti dan izašla u malu šetnju. Sada je potpuno obrnuta situacija. Evo danas je 11 dan po porodu i boli, užasno boli rana. Najgore mi je što je počela pržiti na krajevima. Rana je lijepo urađena, konci se tope, sve OK, ali ovo boli, posebno kada sjedim. A treba dijete dojiti. Ma to je cijela procedura. Evo i ovo pišem na laptopu iz ležećeg položaja jer samo tako ne boli. A valjda će ako Bog da proći i sve doći na svoje.
Javim vam se kada bude bolje.user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: oporavak od sekcije
4.8.2008 11:51:24   
jasmina_mm
draga Ivona ne sjećam se tačno nakon koliko mi je totalno zarasla, ali nije mi se nikada otvarala niti bila mokra. Normalno je da ništa ne osjećaš u predjelu oko rane jer nisam ni ja dugo vremena, a i sad mi ponekad trni.
Ja sam krvarila 40-ak dana i strasno su me bolila leđa ali ne dugo možda dva tri mjeseca.
Eto nadam se da sam bila od pomoći...
pozzz

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: oporavak od sekcije
5.8.2008 23:05:05   
boogy woogy
Draga Ivona, svaka od nas ce ti reci manje vise istu pricu.  Moj ti je savjet ipak (i tako cu postupiti sa sljedecim CR aBd) odmaraj, odmaraj i samo odmaraj, sto vise mozes!!! Ja sam se nafurala da mogu vise nego sto je bilo tako pa sam dozivjela kolaps 15 dan!! Taj dan sam imala temp. i sve me je zivo bolilo a ledja su otpadala!! Ustala, sam da nesto pojedem i muz mi je kasnije prepricao sta se desilo (jer sam ja dozivjela black-out). Sjecam se da su me ledja tako presjekla. Kaze on da sam strasno izgledala. Izgubila sam svjest i cijelo tijelo mi se ukocilo, ukljucujuci i lice. Dr. iz Hitne P. je rekla da sam dozivjela neku vrstu celebralnog soka.user posted image

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: oporavak od sekcije
5.8.2008 23:17:31   
aazra
Mene je pravo strah carskog, jer smo MM i ja sami.
Ne brine me toliko ti poslovi, sve moze sacekati, samo bih voljela da mogu samostalno oko bebe, samo mi je to bitno. Inace, stomak mi je prilicno velik za 31. sedmicu, nisu mi vagali user posted image , ali mislim da je krupan, a uz to je okrenut na zadak. Inace sam pobornik prirodnog porodjaja, ali najvaznije je ne rizikovati.
ma kad je Suncica mogla brisati parkete, moci cu i ja oko bebice, akobogdauser posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: oporavak od sekcije
6.8.2008 0:31:56   
Visnja RR
aazra , ne brini  mm i ja smo mjesec dana bili sami sa bebom...nisam dala nikom da mi pomogne ...on je sve radio po kuci a ja sam se brinula za bebu... moci ces ne brini...vazno je da ne radis kucne poslove... neka to tvoj muz preuzme na sebe...
pusa

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: oporavak od sekcije
6.8.2008 10:43:30   
ElmaB
Draga Aazra!

Ja sam imala dvije sekcije i svaki put kada sam dosla kuci, ostajala sam sama sa muzem i bebama, jer mi niko nije imao pomoci. Nije lako, ali zaboravis na bol i na ranu. U tom trenutku ti je najvaznija beba. Kada ona spava, spavas i ti i tako se odmaras!

Pozdrav i sretno!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: oporavak od sekcije
6.8.2008 22:35:05   
boogy woogy
Joj Aazra, nadam se da te nisam prepala. Ovo sto ElmaB kaze, mocices se brinuti oko bebe a ostale poslove prepusti drugima. Uostalom, tvoja bebica ce se brinuti za tebeuser posted image kad je budes dojila (nauci dojiti u lezecem polozaju sto prije), to ce biti vase vrijeme odmora i uzivanja jedno u drugomuser posted image user posted image Sva bol nestane, kad osjetis miris svoje bebane, i cujes disanje a ono se ko' mace malo privije uz tebe.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: oporavak od sekcije
4.10.2009 20:20:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

IZVORNA PORUKA: dadada

Izvinite za naslov, ali nam je stvarno HITNO...rodica mi se jucer porodila na carski, jos je na intenzivnoj ali je GLADNA Rekli su joj da jos ne smije nista jesti...nas sada zanima sta da joj skuhamo i kada ???? sta je najbolje...koja supica? sta jos, sta nikako.....




IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

Skuhajte joj supu, ali izvadite tjesteninu, a sutradan moze i pire krompir, neka bude malo rijeđi. Doanesite joj čaja nezaslađenog i sokova gustih, nemoj od borovnice jer oni zatvaraju. I kompot od šljiva je dobar, ali samo moraš izvaditi šljive, jer ih odmah poslije operacije ne smije jesti!



IZVORNA PORUKA: dadada

Hvala ti punoooooooooo...

samo jos jel' to znaci da vec sada smije supu???




IZVORNA PORUKA: MAZA 84

Ja sam prije 45 dana rodila na carski i ostala u bolnici četiri dana i tih dana sam pila 2 l čaja na dan i jela običnu supu tj.najobičniju supu i šolju jogurta,ništa od sokova. I zadnji dan pred odlazak kući za doručak je bila palenta...Puno sreće...



IZVORNA PORUKA: dinciii

zar se i na to mora gledati,ja sam jela sve odmah drugi dan,nisam pazila ni na sta...



IZVORNA PORUKA: Ben 10

Ako je još na infuziji nesmije ništa nego čaj.Ostatak supa ili neki lagani puding tek sutra,ipak je još na infuziji.



IZVORNA PORUKA: dadada

Ona je jos na intenzivnoj posto je kod nje posteljica isla prva (placenta previa) pa je doslo do krvarenja...trebala je na carski 7.10 a jucer je eto prokrvarila pa su je naravno odmah porodili...i sada se "porukamo" pa mi kaze da je gladna k'o vuk ali valjda ne smije jos nista jestiuser posted image a ne znamo kada bude smjela sta da joj donosimo i kada je to uopsteuser posted image


IZVORNA PORUKA: Ben 10

To morate da pitate svoga dr i kada on odobri onda smije da jede.



IZVORNA PORUKA: Adana

IZVORNA PORUKA: dadada

Ona je jos na intenzivnoj posto je kod nje posteljica isla prva (placenta previa) pa je doslo do krvarenja...trebala je na carski 7.10 a jucer je eto prokrvarila pa su je naravno odmah porodili...i sada se "porukamo" pa mi kaze da je gladna k'o vuk ali valjda ne smije jos nista jestiuser posted image a ne znamo kada bude smjela sta da joj donosimo i kada je to uopsteuser posted image


Mila ja sam rodila na CR. Pet dana sam bila u bolnici. Porodili su me u cetvrtak popodne, a kateter i braonilu su mi izvadili u nedjelju popodne. Znaci 3 dana nisam nista ni jela ni pila. Tada sam mogla jesti i piti. Do tada nista, samo infuzija. user posted image  Ali i taj dan kada sam napokon mogla jesti, jelo je bilo mlijeko, caj, supa bez icega i kompot bez icega. Znaci samo tecnost, i ne puno, samo pomalo, da ne bi doslo do naglog nadolazenja mlijeka. A i da se uspostavi rad crijeva, tj. da dodje do kakanja. user posted image  To je jako bitno. Znaci "jela" sam njihovu hranu, niko mi nista nije donosio, jela sam tek kada sam kuci dosla, ali malkice, opet da ne bi doslo do zatvora, i da mi se mlijeko ne bi naglo stvaralo. A bas se to desilo kada sam dosla kuci. user posted image  Pa je MM morao da me muze. user posted image



IZVORNA PORUKA: Anushka

U Zenici je bilo pravilo prosle godine kad sam se ja poradjala na CR da se prvih 24h nista ne jede, drugih 24h samo tecnost a treci dan pomalo hrana najbolje supe i mazanja. Ja sam imala komplikacija pa nisam nista jela ni pila do 4.tog dana a tada su mi donosili pudinge domace, tacnije kremu od jaja za krempitu i begovu corbu, to mi je bas dobro sjedalo. Neka vidi sa osobljem kad i sta smije.



IZVORNA PORUKA: Adana

I pade mi jos nesto na pamet, kada pocne jesti hranu, ne bi trebala da jede banane, kruske, svjeze sljive, grozdje, zrnasto povrce, kupus, karfiol, kelj, jer sve ovo izaziva nadimanje kod mame i grceve kod bebe. Ne bi trebala jesti ni jagode, suhomesnate proizvode, kobasice, puno bijelog luka, niti piti gazirane napitke.
Moze jesti kuhano povrce, krompir, riza, piletina i sl. peceno u rerni, kompote (made ne pretjerivati u pocetku sa tecnoscu radi prevelikog nadolazenja mlijeka).
Isto tako od puno dzusa i limunade beba moze dobiti proliv, kada mama pije naravno. user posted image
Sorry na dugom postu...



IZVORNA PORUKA: dadada

Hvala vam drage moje na odgovorima...evo valjda je upravo dobila od njih supicu...sada ipak znamo kako i sta...sutra cemo joj onda odnijeti supice i caja i mozda jogurta tipa ab kulturu ili tako nesto



IZVORNA PORUKA: acudesa

dado, ja sam rodila na carski i bilo je grozno da ti je samo zrno grožđa, ali moraš se držati njihove dijete-moja preporuka je da joj ništa ne nosite pored onoga u bolnici, neka se strpi 7 dana, bolje nego nedaj Bože komlikacija (a, imaš temu komlikacije nekon CR), ili bar uz savjet sa doktorom, neka je njoj sa srećom. pozzz
(sad mi pade na um da nisam smjela ni soka više od neke zdjelice u toku dana-a meni oči gladne, ali treba se strpiti..)



IZVORNA PORUKA: dadada

ma jasno je meni to sve...nismo ni mi mislili janjetinu ili grah da joj odnesemo, nego supicu neku, ali recimo nije mi jogurt ni pao na pamet...a to sigurno smije...ma evo valjda je jela..kaze da jeste



IZVORNA PORUKA: acudesa

bude čovjek gladan ko vuk-ja sa sjećam kad sam popila prvi sok, ja kontala neki miks ananasa, jabuke, narandže,....nešto specuser posted image
i pitam tetu kuharicu-molim vas koji je ovo ovako divan sok, kaže "Sweety" jabukauser posted image  



IZVORNA PORUKA: Anushka

nasmija me acudesauser posted image user posted image user posted image
nije tako neizdrzivo losa hrana u bolnici, pogotovo u pocetku dok ne stane na noge, ja sam tek poslije 5-6 dana pocela jesti kako treba, a 7-8 dan su mi donosili ovu kremu i corbu, meni je problem bio stolica i za vrijeme trudnoce a i poslije poroda, do dana danasnjeguser posted image  sjecam se da sam i ja pila soka od breskve i jabuke, nista puno kiselo, gazirano, jagodicasto itd pa je ostala samo ta opcija. a znam da sam ozivjela kad sam 8.dan popila malo kafe. i zaboravila da i to ima..


(odgovor članu boogy woogy)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: oporavak od sekcije
3.12.2009 15:25:32   
leona81
koliko ste vi krvarile poslije carskog...ja sam nakon 5 dana prestala krvariti i sad bukvalno ne nosim uloske vec samo dnevne...jel to normalno? i jeste osjecale pritisak kod odlaska u wc, kao pritisak na mjehur? ja imam i problem sa zatvorom a ako imam stolicu(nakon milion kafa i ostalih prirodnih preparata za protjerivanje) bude tvrda i uzasno se naprezem pa evo imam hemoroide...???help

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 20:14:59   
Visnja RR
molim da se da neki savjet ili slicno iskustvo
HVALA!



IZVORNA PORUKA: amela2208

pozdrav za sve mame i njihove bebice

mi i dalje povracamo alı danas u manjım kolıcınama, moja malena S ima uzasne grceve a ja sam svauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ne mogu da joj pomognemuser posted image user posted image user posted image Mene boli stomakuser posted image user posted image user posted image user posted image isto ko prvih dana poslije CR-auser posted image user posted image Cijelu noc sam dezurala sa malenom mislim da sam na ivici sloma zivacauser posted image user posted image user posted image
Htjela sam jos ovo pitat: kolıko je vama trebalo poslıje CR da se oporavite, meni je juce tri nedjelje proslo od CR i dalje sam sva nikakva mada se nisam cuvala ova zadnja 2-3 dana



< Poruku je uredio Visnja RR -- 3.3.2010 20:15:35 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 20:20:18   
teacher75
maloprije sam pricala sa prijateljicom koja je sinoc rodila na carski rez. to joj je 2. porod, a 1. je bio prirodni i napatila se pravo taj 1. put. sad kaze da je rana od prirodnog poroda nista u odnosu na bolove od carskog reza. bas me to cudi, mislila sam da je CR laksi porod. zanima me ima li jos neko iskustvo u oba poroda pa da napravi uporedbu...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 20:29:12   
Dida79
Amela draga moj ti je savjet da posjetis ginekologa.Iz iskustva mislim da te rana od CR ne bi smjela da boli nakon tri sedmice.I meni je radjen CR i vjeruj mi samo tri dana sam lezala u bolnici i izasla kuci.user posted image mi je bio na pedijatriji tako da sam svaki dan isla na kliniku cak sam nakon deset dana i auto vozila ne zato sto sam zeljela nego sto sam morala(mm zaposlen u privatnoj firmi i imao je samo 7 dana dopustauser posted image )
Sretno mila


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 20:30:00   
amela2208
İ ja sam mislila da je CR laksi ali eto...sva moja muka tek sad pocinje valjda. A bolovi su mi tako jaki isto ko prvih dana poslije CRuser posted image user posted image user posted image user posted image
Ja sam prije par dana pocela da pomazem oko moje curice inace nisam skoro nista radila sve su mi drugi pomagali ali ti DRUGİ su otisli ostali samo ja i dragi miuser posted image user posted image
Dida79: ako me ne prodju bolovi morat cu ici Dr, mozda i nocas odem ako ova moja malena bude dobro

< Poruku je uredio amela2208 -- 3.3.2010 20:31:44 >


_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 20:30:23   
selina
IZVORNA PORUKA: teacher75

maloprije sam pricala sa prijateljicom koja je sinoc rodila na carski rez. to joj je 2. porod, a 1. je bio prirodni i napatila se pravo taj 1. put. sad kaze da je rana od prirodnog poroda nista u odnosu na bolove od carskog reza. bas me to cudi, mislila sam da je CR laksi porod. zanima me ima li jos neko iskustvo u oba poroda pa da napravi uporedbu...

meni je prvi porod na carski i nemam iskustva sa drugim to jeste prirodnim porodom ali potvrdjujem da rana jako boli i mislim da je gora od rane od obicnog poroda jer ona ne boli ni da li se nasmijo ni kahno ni kihno na odnosu ovu od carskog a da je carski laksi i to nemam iskustvo lijepo jer sam  odmah poslije carskog imala jake kontrakcije maternice kao da se poradjam i to je trajalo 10 sati a bila je jedna zenica samnom u sobi koja je imala prvi porod prirodni i kaze da je se gore sad ispatila sa carskim nego sa prvim porod a i ona je dole sjecena!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 20:32:17   
Dida79
IZVORNA PORUKA: teacher75

maloprije sam pricala sa prijateljicom koja je sinoc rodila na carski rez. to joj je 2. porod, a 1. je bio prirodni i napatila se pravo taj 1. put. sad kaze da je rana od prirodnog poroda nista u odnosu na bolove od carskog reza. bas me to cudi, mislila sam da je CR laksi porod. zanima me ima li jos neko iskustvo u oba poroda pa da napravi uporedbu...


Prvi pit sam rodila prirodno i uzasno me je bolilouser posted image Drugi porod je bio CR i nije me ni blizu bolilo ko poslije prirodnog poroda.

Amela kako ti izgleda rana od CR mislim da li je crvena i da li te boli na dodir


< Poruku je uredio Dida79 -- 3.3.2010 20:34:29 >

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 20:36:05   
selina
amelice ja sam ti odgovorila vec na onoj temi da i ja poslije deset dana nisam osjetila vise bolova i da sam se sto se tice rane lijepo oporavila do tri dana je bolilo beskrajno a naredni svaki sekund,minut i sat i dan je bivalo bolje i ja sam tog misljenja da ides doki da se ne bi sta gore ti desilo jer te ne bi trebalo boliti hajd malo ali pno nikako a sto se tice toga sto radis oko sare ja san odmah drugi dan poslije poroda dok sam jos bila u bolnici mora brinuti o melini i danas dani je tako ali to mi nije predstavljalo problem.........tako da ne bi trebalo ni tebi!

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *