|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   oslabljen imunitet nakon poroda
26.11.2010 18:39:48   
mrkva
porodila sam se prije 27 dana i nedavno mi se pojavio svrbez i osip u predjelu strija, patronazna kaze da je najvjerovatnije opao imunitet . Danas sam kupila Rojal dželi tablete, e li neko zna kakv im je učinak i koliko brzo djeluju. Ako neko ima neki prirodni recept koji nije tesko napraviti dobro bi dosao
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: oslabljen imunitet nakon poroda
26.11.2010 19:06:40   
almicch
ne znam odgovor na pitanje imuniteta... moguće je
ja sam prije 3 godine imala akutnu urtikariju ( koprivnjaču) i znam da mi se prvo pojavljivala na mjestima gdje su strije , i znam da postoji uzajamna veza između strija i kortizona ( tkz. hormon stresa) - pa se osip prije na istrijanim mjestima pojavljuje usljed stresa....



(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: oslabljen imunitet nakon poroda
26.11.2010 19:44:58   
samedi
Joj mrkva,tesko pitanje,ne znam neki extra recept za imunitet,imunitet ti je ukupno dobro zdravlje i stanje organizma,sto vise prirodnih sokova,svjezeg voca i povrca,vitamin c,vitamin b,zeljezo,ako dojis bilo bi dobro da nastavis piti prenatal tablete,jedi domaceg sira,mlijeka,meda,ma svega sto je zdravo i domace... Nisam neki strucnjak ali mislim da se imunitet ne moze popraviti za dan-dva nekom carobnmom formulom ili napitkom,uzimaj i dalje taj Rozal jelly i hrani se zdravo tako ces najbolje poboljsati imunitet i sto vise meda i limuna,ne znam kako to ide posto dojis hoce li bebici smetati med i limun user posted image ,ne znam draga,probaj ono sto mislis da bi ti moglo pomoci...

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu almicch)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: oslabljen imunitet nakon poroda
27.11.2010 8:17:03   
mrkva
malo sam istrazivala po internetu i čini mi se da je i kod mene po izgledu i opisu ta koprivnjača, koliko je to kod teber trajalo i čime si liječila. Imam namjeru otići dr. ali tek kad mozda veceras kad muz dodje s posla

(odgovor članu almicch)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: oslabljen imunitet nakon poroda
27.11.2010 8:17:58   
mrkva

IZVORNA PORUKA: almicch

ne znam odgovor na pitanje imuniteta... moguće je
ja sam prije 3 godine imala akutnu urtikariju ( koprivnjaču) i znam da mi se prvo pojavljivala na mjestima gdje su strije , i znam da postoji uzajamna veza između strija i kortizona ( tkz. hormon stresa) - pa se osip prije na istrijanim mjestima pojavljuje usljed stresa....




malo sam istrazivala po internetu i čini mi se da je i kod mene po izgledu i opisu ta koprivnjača, koliko je to kod teber trajalo i čime si liječila. Imam namjeru otići dr. ali tek kad mozda veceras kad muz dodje s posla

(odgovor članu almicch)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: oslabljen imunitet nakon poroda
27.11.2010 9:08:45   
colito
i ja imam isti problem sa imunitetom,,samo sto su  kod mene  (AFTE)ludim evo koliko me boli po 4 komada u ustim ,jedne prodzu druge su tu, ali  ja sam sebi ukljucila prenatala na svoju ruku,jer dok sam ga pila u trudnoci nikad mi nije bilo ,(imali neko  neki lijek).a porodila sam se prije 43 dana( dojim svoga user posted image )

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: oslabljen imunitet nakon poroda
27.11.2010 22:05:19   
almicch
IZVORNA PORUKA: mrkva

malo sam istrazivala po internetu i čini mi se da je i kod mene po izgledu i opisu ta koprivnjača, koliko je to kod teber trajalo i čime si liječila. Imam namjeru otići dr. ali tek kad mozda veceras kad muz dodje s posla


a joj , ja sam ti se pravo napatila s tom koprivnjačom.. čak 8 mjeseci non-stop pod osipom ..od glave do pete -kad mi je bilo najgore..
bila sam i u bolnici, no ništa nisu odkrili , svi nalazi uredni , sve u savršenom reduuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
rošila sam čak kortiko-steroide od kojih sam se jako udebljala, hormoni se poremetili , sve zbog lijekova koji su samo ublažavali osip... da neodugovlačim- kako se pojavilo preko noći- tako je i nestalo ..
mahom (80%) slučajeva urtikarije -ostaje nepoznat uzrok , moji alergo-testovi su uredni bili...
preporučujem ti da ideš doktrou , možda je to zbog toga što si "friško porođena"

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: oslabljen imunitet nakon poroda
28.11.2010 11:59:53   
mrkva
Kod dr, sam bila ona kaze da je to zbog rastezanja i skupljanja koze i dijagnoza pise ''stice destense i ellegice contecta'' koliko sam ja mogla pročitati , dala mi neku kremu na bazi mentola i da stavljam oboge od acodi boricona, a ja se satrah česući, noćas je bilo malo blaze, a ne znam mozda i patronazna ima pravo kad kaze da mi je imunitet oslabio pa sam navalila sad na te nekakve vitamine, a sto je nagore u svemu jeste da svoju nervozu prenosim i bebi zato jer g a dojim, a ako i kod mene to bude trajalo toliko dugo pa ja ima da poludim, nedaj Boze

(odgovor članu almicch)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: oslabljen imunitet nakon poroda
28.11.2010 12:06:05   
tekja
mrkva, nemam savjet za tvoj problem, ali nemoj unositi ni previse vitamina c, mala ti je  beba, moze zbog toga imati jake grceve i grozan osip po guzi...dakle umjereno, izbjegavaj limun...nadam se da nece dugo trajatiuser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: oslabljen imunitet nakon poroda
28.11.2010 13:48:35   
almicch
IZVORNA PORUKA: mrkva

Kod dr, sam bila ona kaze da je to zbog rastezanja i skupljanja koze i dijagnoza pise ''stice destense i ellegice contecta'' koliko sam ja mogla pročitati , dala mi neku kremu na bazi mentola i da stavljam oboge od acodi boricona, a ja se satrah česući, noćas je bilo malo blaze, a ne znam mozda i patronazna ima pravo kad kaze da mi je imunitet oslabio pa sam navalila sad na te nekakve vitamine, a sto je nagore u svemu jeste da svoju nervozu prenosim i bebi zato jer g a dojim, a ako i kod mene to bude trajalo toliko dugo pa ja ima da poludim, nedaj Boze


meni je to bilo prije nego što sam zatrudnila, tako da je kod mene urtikarija, a ako si išla doktoru i propisana ti je terapija- koristi pa ćeš vidjet ..
i ja sam tu tinkturu od mentola koristila-ublažava svrab i to peckanje..
vidjet ćeš da li će ti nestat..
u svakom slučaju brz oporavak ti želim user posted image user posted image user posted image
i nemoj mnogo da brineš , sve to utiče na osip- smirena budi!!!
i pokušaj da ne češeš, vec kad te uhvati zor- pritisni na mjestu gdje ti se pojavi , djeluje na pritisak i popusti malo...

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: oslabljen imunitet nakon poroda
28.11.2010 17:20:50   
mamabb
IZVORNA PORUKA: colito

i ja imam isti problem sa imunitetom,,samo sto su  kod mene  (AFTE)ludim evo koliko me boli po 4 komada u ustim ,jedne prodzu druge su tu, ali  ja sam sebi ukljucila prenatala na svoju ruku,jer dok sam ga pila u trudnoci nikad mi nije bilo ,(imali neko  neki lijek).a porodila sam se prije 43 dana( dojim svoga user posted image )


Ispiraj žalfijom/kaduljom usnu duplju i ima u apoteci ona ljubičasta tečnost pa sa tim maži.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu colito)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: oslabljen imunitet nakon poroda
29.11.2010 15:05:43   
Esmeralda
Ja se isto borim SA AFTAMA, jedne prodju druge dodju, stomatolog mi kaze lisobakt malo mi je pomogo ali nis, i stomaditin, zalfija sve je to pad imuniteta nakon poroda, a izgubila sam dosta krvi poslije poroda trebala vadit maternicu ali hvala Bogu ostala je...
a meni kako je pao imunitet pojavili se kondilomi, zapaljenje vagine i grlica trebam raditi hpv i ostale briseve, isla na kolposkopiju haos zlo mi dolazi od svega ovoga.....
pa sam uzela da pijem Aloa veru, a cula sam za imunitet da je dobar noni sok, i imunoglukal sirup mislim da se tako zove, ali ja sam se odlucila za aloau, posto imam viska kg pa mi nebi valjalo jos da se ugojim ipak je ona na biljnoj bazi.....

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: oslabljen imunitet nakon poroda
3.12.2010 0:14:39   
colito


Ispiraj žalfijom/kaduljom usnu duplju i ima u apoteci ona ljubičasta tečnost pa sa tim



mamabb ma i to sam probala ali ne pomaze,kako prolaze jedne ,druge se pojavljuju,ma uzas izludise mee.a ta ljubicasta tecnos samo mi ih jos vise raznosiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: oslabljen imunitet nakon poroda
3.12.2010 10:17:18   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: colito



Ispiraj žalfijom/kaduljom usnu duplju i ima u apoteci ona ljubičasta tečnost pa sa tim



mamabb ma i to sam probala ali ne pomaze,kako prolaze jedne ,druge se pojavljuju,ma uzas izludise mee.a ta ljubicasta tecnos samo mi ih jos vise raznosiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



afte, to je nesto s cim sam ja od malih nohu imala problema, kadulja, lisobact tbl.ciscenje cetkicom nista to to samo ublazi kao i propolis.ja sam znala imati ranu na rani u ustima da nisam mogla pricati.
evo jedan recept neka ti probaju naoraviti u apoteci vjeruj neces se pokajati, ja od kada sam ovo dobila ponekad dobijem poneku ali nikada puna usta.
ako si iz sa u apoteci kod latinske cuprije su imali sve sastojke i meni su pravili

ovo je meni jedna teta dala kad me vidjela kako izgledam i ja sam joj zahvalna do neba

Hydrocortison  1 cc
c vitamin           2 amp
Bedoxini 50 mg  2 amp
plivit d  1 amp
geomycin 2 caps
aneurin a 100 mg 2 amp
plivit a 1 amp
aquae redestil ad 60 ml
Mf sol.

tusirati 6x dnevno

probaj ako zelis

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu colito)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: oslabljen imunitet nakon poroda
3.12.2010 10:23:36   
Malenaoduvijek
e sad posto dojis trebas samo vidjeti radi ovog kortizona da li kroz sluzokozu moze preci u mlijeko. ako ovo ne smijes znaci stisni zube i svaku istrljaj cetkicom, to boli ali tek kad unistis ono bijelo one ce proci, trljaj dok ti ne krene skoro krv.boli znam ali probaj.i naravno kada prodju promijeni cetkicu za zube jer na njoj ostaju bakterije i sve ostalo.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu colito)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: oslabljen imunitet nakon poroda
3.12.2010 10:38:08   
colito
ma nisma iz sa ,ali nije mi problem otici,samo nek se vise ne javljaju(NEK PRESTANE BOLITI)pitat cu u apoteci smijem li koristiti
HVALA TI PUNOOO

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: oslabljen imunitet nakon poroda
7.2.2011 18:06:40   
manjari
Pozdrav svima. Dok sam dojila (ukupno 18 mjeseci) imala sam problema sa oslabljenim imunitetom (afte, umor i ostalo...) najvise mi je pomagao FLORADIX sa Fe. To je potpuno prirodan sirup na bazi extrakata biljaka, voca i povrca, sa medom je i ne sadrzi nikakve konzervanse ili umjetne tvari. Vjerujte dize iz mrtvih.

Jos jedan stari narodni lijek: Napravi se sok od iste kolicine mrkve, cvekle, jabuke, nacijedi jedan limun (da povuce Fe iz cvekle) i moze se dodati malo maslinovog ulja (da povuce vitamine A i D). Najbolje je da stoji u necem staklenom, tegli ili flasi. Pije se svako jutro, nataste pola case. Isto provjereno jaca organizam i prijeki je lijek protiv anemije.
Sretno!

(odgovor članu colito)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *