|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prestanak dojenja
23.3.2011 12:45:00   
marinčii
Matej prstao s dojenjem već više od 2 tjedna i noćas se probudio izvadio cuclu i traži mama sike,sike ...jedva sam ga nekako smirila koliko je plako kad sam rekla nema pokvarila se,jel se to još kome desilo?čudno mi da nakon toliko mu opet padne na pamet da doji?


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Prestanak dojenja
23.3.2011 13:00:13   
chuci
a što mu nisi dala?

moja isto prestaje. jednostavno ne traži. ali je prekjučer nakon 5 dana tražila i ja joj dala. malo dojila i onda se mazila i igrala, bilo joj drago pravo.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Prestanak dojenja
23.3.2011 13:03:07   
marinčii
pa šta ja znam kontam da mi ne krene opet dojiti a taman smo prestali?jučer je cijeli dan listo onu knjigu što sam dobila u porodilištu od pampersa i stalno govorio beba ,sike (unutra slikice beba kako doje)pa kontamda nije zato?user posted image ma neznam baš sam luda al činilo mi se pogrešno da mu dam ,a možda sam i trebalauser posted image


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Prestanak dojenja
23.3.2011 13:13:53   
chuci
a i moja je prekjučer vidjela u toku dana bebu drugu kako doji. i tada je samo rekla ''ifan doji siku''. ja je namjerno pustila da vidi, da provjerim da mi neće poslije praviti scenu kad vidi neko dijete da doji. ali njoj navečer nampalo i ja dala.

neki dan sam pislaa. ne bih da se sad ona kocene i plače na kraju dojenja kao ja na početku. user posted image

a ja vjerujem da bi on kao i ova moja malo probao i onda se poigrao i eto. opet jučer nije tražila.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Prestanak dojenja
23.3.2011 13:17:11   
marinčii
a neznam mi smo imali faza ne dojenja po 3 dana i onda bi opet kreno dojiti ko i prije al sad evo točno 18 dana kako smo prestali i damu sad padne na pamet baš me iznenadi ,al sreća brzo se smirio i zaspo inače ko zna da je nastavio popustila bi ja,slaba sam na njegauser posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Prestanak dojenja
11.4.2011 13:23:04   
Jim Jam
Drage moje nova sam na forumu ali samo po pisanju,a po citanju vec dugo vas pratim.pomagajte,imam bebu od 21 mj.i doji,ali ovo sada je postalo nepodnosljivo non stop.ptije zaspi uz dojenje i do jutra spava a sada cim ispadne iz usta odma me zove i cmace po cijelu noc a ja nespavam vec dugo..nije gladan uvijek se trudim da ga pred spavanac nahranim...nista ne dolazi u obzir ni sok ni mlijeko iz flasice.ja je solila,pa mu gadila ma nista user posted image .kako cu ga odviknuti pomagajte ako boga znateuser posted image user posted image

_____________________________

"Svako dijete je neprocjenjivo vrijedno. Svako je Božije stvorenje."

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Prestanak dojenja
11.4.2011 21:51:10   
aida80
znam da zeljno ocekujes konkretan odgovor i savjet za svoj problem... ja ti nemam nista pametno reci posto sam jos  u fazi dojenja... cuvam fige da sto prije rijesite problem... nadam se da ce se neko uskoro javiti sa pravim odgovorom... sretno!

(odgovor članu Jim Jam)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Prestanak dojenja
11.4.2011 21:57:43   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Jim Jam

Drage moje nova sam na forumu ali samo po pisanju,a po citanju vec dugo vas pratim.pomagajte,imam bebu od 21 mj.i doji,ali ovo sada je postalo nepodnosljivo non stop.ptije zaspi uz dojenje i do jutra spava a sada cim ispadne iz usta odma me zove i cmace po cijelu noc a ja nespavam vec dugo..nije gladan uvijek se trudim da ga pred spavanac nahranim...nista ne dolazi u obzir ni sok ni mlijeko iz flasice.ja je solila,pa mu gadila ma nista user posted image .kako cu ga odviknuti pomagajte ako boga znateuser posted image user posted image

moja rodica je dojila 2 godine i na kraju je namazala bradavice biberom, i poslije nije vise htjelauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Jim Jam)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Prestanak dojenja
11.4.2011 22:03:12   
dady
Dawud već duže vrijeme ne doji,mislim da već ima 3 mjeseca! On je jednostavno sam prestao da traži,ja ga pitam hoćeš sike,on samo odmahne glavom i kaže a-ne!user posted image Jedino što sam radila,jesam mu puno pričala kako je on veliki dječak i da mu sika ne treba više,i vjerovatno je to upalilo!
Pa probaj i ti draga Jim Jam ,bebe su nam generacija,one je već veliki prilično da skonta!user posted image

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu aida80)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Prestanak dojenja
1.8.2011 17:59:28   
bebacha
Koliko vremena treba proci da mlijeko nestane.ne mislim da nestane potpuno al da vise ne nadolazi puno.Alen ne doji od petka popodne,znaci 3 dana al jos uvjek su grudi velike,teske i pune mlijeka,boli.manje je nego juce al i dalje ima previse

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Prestanak dojenja
1.8.2011 19:16:58   
MicoTico
Kad sam curicu prestajala dojiti, skoro 7 dana su mi grudi bile baaas teske i prepune mlijeka, ja bi doduse  malo istisnula mlijeka kad bi bas postalo nepodnosljivo. Poslije je vec bilo lakse i postepeno se smanjivalo ali prva semmica - katastrofa!


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Prestanak dojenja
1.8.2011 20:04:06   
jasmin

IZVORNA PORUKA: bebacha

Koliko vremena treba proci da mlijeko nestane.ne mislim da nestane potpuno al da vise ne nadolazi puno.Alen ne doji od petka popodne,znaci 3 dana al jos uvjek su grudi velike,teske i pune mlijeka,boli.manje je nego juce al i dalje ima previse

Meni nisu ni dana bile tvrde grudi.Doduse,mi smo 2 mjeseca prije prestanka dojenja polahko smanjivali obroke,tako da se mlijeko samo povuklo.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Prestanak dojenja
5.8.2011 14:44:58   
Amna_sweet
<3


_____________________________

Mamini životi.............
<3<3<3 Emina 13.10.2007.
<3<3<3 Adin 26.05.2011.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Prestanak dojenja
9.8.2011 10:56:24   
zeze

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: bebacha

Koliko vremena treba proci da mlijeko nestane.ne mislim da nestane potpuno al da vise ne nadolazi puno.Alen ne doji od petka popodne,znaci 3 dana al jos uvjek su grudi velike,teske i pune mlijeka,boli.manje je nego juce al i dalje ima previse

Meni nisu ni dana bile tvrde grudi.Doduse,mi smo 2 mjeseca prije prestanka dojenja polahko smanjivali obroke,tako da se mlijeko samo povuklo.


Mi smo prestali sa dojenjem, danas 4-ti dan. I kod mene su grudi mekane.
Mene zanima postoji li mogucnost da ipak nadodje puno mlijeko?

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Prestanak dojenja
9.8.2011 11:22:20   
Lejla Ka
Neće.
Zavisi to i od toga koliko ste dojili prije prestanka. Nije isto dojiti isključivo i od jednom prestati i prestati nakom jednog ili dva podoja dnevno.
Mlijeko kod prestanka nastavi se proizvoditi u količinama koje je beba prije prestanka tražila, pa ako je puno tražila puno se i proizvodi, a niko ga ne prazni, zato se desi prepunjavanje. Ako se nije puno proizvodilo dok se ono napuni tijelo već skonta da niko ne prazni i smanji proizvodnju.

Ne dešava se da nakon što mama prestane i nema problema mlijeko od jednom počne puno da se proizvodi, tj. da iz čista mira "nadođe".


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Prestanak dojenja
9.8.2011 11:24:09   
bebacha
mi ne dojimo vec 11 dana.sad su tek grudi mekane i dosta manje,vec 5 dana kako nikako ne izdajam a bilo je katastrofa.nikom nebi preporucila nagli prestanak dojenja al et mi smo morali

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Prestanak dojenja
9.8.2011 11:32:49   
zeze
Naida je 11 mjeseci dojila konstantnooo, nije bilo granice. Onda sam polako smanjivala, jedan po jedan i dosli smo samo na jutarnji i u subotu ujutru je zadnji put dojila. Nije bilo naglo.
Ajojj zao mi je, ali me iscrpila samo tako. user posted image user posted image

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Prestanak dojenja
18.9.2011 12:00:03   
lost
Pitanje za Lejlu Ka user posted image
Mojoj djevojčici je 15 mjeseci, dojila isključivo do 6 mj kada smo počeli uvoditi gustu hranu s tim da je i dalje redovno dojila... Posljednjih par mjeseci doji samo kad hoće da spava znači jednom u toku dana i jednom naveče pred spavanje... Posljednji mjesec smo to sveli samo na večernje uspavljivanje a znalo se desiti da zaspi i bez dojenja... Prošle sedmice sam bila odlučila prestati i nisam je dojila tri dana, mlijeko mi nije puno nadolazilo ali sam osjećala blagu napetost u dojkama i svrbile su me dojke strašno... No međutim ona je bila nešto nervozna i malkice prehlađena pa sam joj ponovo dala cicu... Taj dan poslije podne je dobila temperaturu... Sad me zanima da li je temperatura mogla doći od toga što je nisam dojila tri dana pa od tog mlijeka ili više vjerovatno od osnovne bolesti tj prehlade? I druga stvar zanima me da li moram izdajati mlijeko ili ono može spontano se povući bez izdajanja... Pitam zato što nikad nisam izdajala i u osnovi nikad nisam imala previše mlijeka tipa da mi curi isl... I da li je normalno to što me svrne dojke? evo sada opet ne doji dva dana i planiram definitivno prestati...
Lejla molim te za savjet user posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Prestanak dojenja
18.9.2011 21:37:51   
Lejla Ka
Mlijeko je u dojkama sterilno, i ne stoji u dojkama isto mlijeko takom dugo vremena. Ako se mlijeko iz dojke ne izvlači ono se postepeno resorbira, a zamjenjuje ga novo mlijeko u manjim količinama i sve tako dok proizvodnja ne prestane.
Iz ovog procesa vidiš da:

djetetova temperatura nikako nije mogla nastati zato što je dojilo nakon tri dana. To je mlijeko bilo savršeno svježe i uredo kao i onda kad je djete češće dojilo;

izdajanje kod prestanka nije neophodno, čak je nepoželjno ako nema prijeke potrebe za njim. Kad se mlijeko ne izvlači iz dojke organizam prima signal da više ne treba da proizvodi mlijeko. Ako ga izvlačiš na bilo koji način organizam će ga opet proizvoditi. Izdajanje je neophodno jedino kad je proizvodnja mlijeka u trenutku prestajanja tako velika da majci dojke nabreknu, bole, eventualno se javlja zastoj...

Sad ćeš vjerovatno imati nekih neuobičajenih senzacija u dojkama, kao što je taj svrab. Stanje sa laktacijom se mjenja, asve to utiče na čitavu dojku, na hormone u tijelu. Nemoj se začuditi ako to potraje znatan vremenski period, od 6 mjeseci pa čak i više od godinu dana.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Prestanak dojenja
18.9.2011 22:08:16   
lost

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Mlijeko je u dojkama sterilno, i ne stoji u dojkama isto mlijeko takom dugo vremena. Ako se mlijeko iz dojke ne izvlači ono se postepeno resorbira, a zamjenjuje ga novo mlijeko u manjim količinama i sve tako dok proizvodnja ne prestane.
Iz ovog procesa vidiš da:

djetetova temperatura nikako nije mogla nastati zato što je dojilo nakon tri dana. To je mlijeko bilo savršeno svježe i uredo kao i onda kad je djete češće dojilo;

izdajanje kod prestanka nije neophodno, čak je nepoželjno ako nema prijeke potrebe za njim. Kad se mlijeko ne izvlači iz dojke organizam prima signal da više ne treba da proizvodi mlijeko. Ako ga izvlačiš na bilo koji način organizam će ga opet proizvoditi. Izdajanje je neophodno jedino kad je proizvodnja mlijeka u trenutku prestajanja tako velika da majci dojke nabreknu, bole, eventualno se javlja zastoj...

Sad ćeš vjerovatno imati nekih neuobičajenih senzacija u dojkama, kao što je taj svrab. Stanje sa laktacijom se mjenja, asve to utiče na čitavu dojku, na hormone u tijelu. Nemoj se začuditi ako to potraje znatan vremenski period, od 6 mjeseci pa čak i više od godinu dana.



Thank youuser posted image


_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Prestanak dojenja
26.9.2011 18:51:51   
MicoTico
Poslije 15.5 mjeseci, našem dojenju je došao kraj. Dječaka sam ostavila da prespava za vikend kod mojih i bio je super, uopšte me nije tražio.
Ali, zato je meni bilo grooooozno. Em mi je bas nadoslo mlijeko ( cak sam na jednoj dojci dobila i striju koliko je bilo nadoslo mlijeka), pa sam dobila temperaturu. Bolovi su bili nesnosni, morala sam par puta bar malo da istisnem mlijeka,koliko-toliko da si olaksam.  Po preporuci mnogih majki stavljala sam obloge od raznoraznog lišća koje "čuda čini" ( te lišće oraha, raštike, ...) Nidje vezeuser posted image Ličila sam na šumskog čovjeka, ali bol i otečenost nije prolazila punih 10 dana! Tek tada je pocelo popustati i sada, poslije 15 dana,  imam dvije male izduvane dojkeuser posted image !
Uglavnom, dječak se nije uopšte bunio, bio dobar i poslije 3 dana našeg neviđanja nije više uopšte tražio da sisa.



_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Prestanak dojenja
19.12.2012 22:15:22   
Majčica
Moj dječak od nepunih 11 mjeseci je bio bolestan zadnjih par dana i kako mu je nosić bio začepljen jednostavno je odbio da doji. Ja sam mislila da će to trajati samo kratko, međutim to se uduljilo i na naredni dan i sljedeću noć i ja poslije toga nisam više ni htjela da ga nudim, jer mi se bliži povratak na posao, a pošto sam starijeg sina dugo dojila i jedva odbila nekako kontam da mi je lakše ovako na njegovu inicijativu nego da to radim kasnije kada ih je puno teže prestati dojiti. Jest mi malo žao, ali šta ću.
Sad samo ne znam šta da radim noću kad se probudi i da li da mu nudim neki drugi obrok ili je on već veliki i ne treba mu ništa do jutra? On uredno pojede neki zasitan obrok pred spavanje, prve 2 noći mi se budio u vrisci i udarao me i izvijao se kad bi se probudio, tad sam mu još nudila da doji ali on nije htio. Sad mu ne nudim više, on ne vrišti puno ali opet se budi i plače. Ponudim mu čaja ili vode, on to prihvati kao da nije jeo 10 dana, ali ne popije puno. Da li da mu probam ponuditi mlijeko na flašicu ili ne? Zanimljivo, neće ni cucu više...

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Prestanak dojenja
24.3.2015 16:22:41   
idana_85
Imam pitanje za Lejlu Ka
Bila sam na putu 4 dana, nisam dojila, malo sam izdajala da omeksam. Vratila sam se, jucer i danas nisam izdajala nikako. Juce mi je ujutro samo mlijeko curilo. Od sinoc me nesnosljivo bole grudi na dodir ili kada se okrecem,mijenjam polozaj.
Necu vise nastaviti sa dojenjem,bebac je vec veliki,a i ja imam sada stalna putovanja i mislim da bi to bilo stresno i za mene i za njega.
Stavljam hladne obloge, kad on spava jer kad bi ih vidio...mmmm. Sta jos da radim,smijem li nesto protiv bolova popiti,bas me bole? Pecka me ugrlu,nos mi curi,cini mi se da je to pozveano sa ovim?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Prestanak dojenja
25.4.2022 8:57:22   
Iammom
Znam da tema duuugo nije aktivna ali ću ja da pišem, da imam zabilježeno negdje i zbog sebe😊Ne mogu da vjerujem da će mi dojenje ovoliko faliti. Miks nekih emocija imam.. A s druge strane već je veliki dječak, uspjeli dojiti isključivo punih 6 mjeseci a onda nastavili i evo iza nas je 25 mjeseci dojenja.. Neobično mi je baš... 

_____________________________


¦2011¦

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Prestanak dojenja
29.5.2022 15:23:24   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Iammom

Znam da tema duuugo nije aktivna ali ću ja da pišem, da imam zabilježeno negdje i zbog sebe😊Ne mogu da vjerujem da će mi dojenje ovoliko faliti. Miks nekih emocija imam.. A s druge strane već je veliki dječak, uspjeli dojiti isključivo punih 6 mjeseci a onda nastavili i evo iza nas je 25 mjeseci dojenja.. Neobično mi je baš... 

<3

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Iammom)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *