|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   pudding
12.8.2008 11:51:14   
sanny
dali neko moze da mi kaze dali beba od 8 mjeseci moze jesti domaci puding tj da ga ja napravim..
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: pudding
12.8.2008 11:56:08   
Najdraza mama
Nevidim razloga zasto nebi smjela davati malo pudinga ja sam svojim davala i sutliju...

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: pudding
12.8.2008 11:57:04   
nesanica
Kakav je domaci puding, sta sve ide u njega? Hajde napisi pa da vidimo.

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: pudding
12.8.2008 11:57:15   
makana
naravno
jedino ja ne bih dodavala šećer ili bilo kakav pojačivač okusa


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: pudding
12.8.2008 11:57:15   
Emina*
Kravlje mlijeko prije godinu dana, ja ne bih davala malenom zbog glutena,
ali na tebi je da odlucis.. user posted image  user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: pudding
12.8.2008 11:59:26   
makana
ja sam pravila onaj griz almedini ali sam skroz razblažila mlijeko
ali to tek oko godine, de napiši kako praviš taj puding


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: pudding
12.8.2008 11:59:32   
Najdraza mama
Poslije dojenja sam davala Harunu kravlje mlijeko..kada je prestao sa dojenjem ..moze malo sa vodom razblaziti prokuhanom ako je jako...

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: pudding
12.8.2008 12:00:35   
nesanica
Hej Emina, kakve veze ima kravlje mlijeko sa glutenom? 

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: pudding
12.8.2008 12:04:46   
Emina*
Draga nesanice, u pravu si, ja citam ovamo razlike u mlijeku i sadrzaj glutena, pa sam otisla na to, sorry, ali mislila sam prije godine dana zbog proteina u mlijeku na koje se moze razviti alergija, posebno atopijski dermatitis...
Sorry cure, moja greska user posted image   user posted image

< Poruku je uredio Eminica -- 12.8.2008 12:05:00 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: pudding
12.8.2008 12:29:15   
M kao Mama
šta je domaći puding

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: pudding
12.8.2008 12:35:22   
ebru
Pa najvjerovatnije je misllila na onaj puding iz kesice u prahu sto se pravi sa mlijekom...

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: pudding
12.8.2008 12:35:41   
Emina*
Almic, na na isti fazon kao onaj iz vrecice, samo ga ti spremis kuci, ja mislim da ide s gustinom i (npr. ako je od cokolade) ide uz to i kakao prah... Jos dodas secer i kuhas kao i onaj iz vrecice (koliko sam ja upoznata sa receptima user posted image  user posted image ).....  I.....  Prijatno user posted image  user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: pudding
12.8.2008 12:38:46   
M kao Mama
hvala na informaciji, ja sam lajli ponekad davala puding iz kesice, mislim kuhan na mlijeku + kesica, ali pravila sam joj i griz, a sutlija je zdarav, tako da i to papa

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: pudding
12.8.2008 12:41:01   
nesanica
Sutlija je u svakom slucaju zdravija od pudinga ali meni nekako to rano za 8-mjesecnu bebu. Doduse svak ima svoje misljenje.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: pudding
12.8.2008 12:46:37   
M kao Mama
ja nisam dojila Lajlu, tako da smo sa dohranom raznoraznom počeli prije beba koje ručkaju mamino mlijeko, u svakom slučaju po mom ličnom ubjeđenju, sutlija je kudikamo bolja za bebu u bilo kojoj dobi, od bilo kojih kupovnih kašica, ali kako ti rekla svako ima svoje mišljenje

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: pudding
12.8.2008 12:52:07   
ElmaB
Ja sam takodjer Tei davala puding prije navrsene godine dana. Dobro ga je podnijela!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: pudding
12.8.2008 13:40:18   
ja
I ja sam davala puding sa 8 mjeseci ali ovde su vec pomenuli sutliju zdravija je i bolja je za bebu mada sta god da je domace glavnom je bolje od kupovnog...

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: pudding
12.8.2008 14:17:40   
Amrino
Mogu li samo pitati- zasto puding? Sta to dobro i hranjivo ima u pudingu pa da se daje tako maloj bebi? Ne kontam zasto davati nesto sto za bebu nema nikakve koristi? A da ne pricam o tome kako sadrzi vjestacke boje...arome...pojacivace okusa...aditive...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: pudding
12.8.2008 14:22:15   
Emina*
Amrino, ona je pitala za domaci puding user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: pudding
12.8.2008 14:25:40   
makana
nema nam sanny da nam kaže kako to sprema
koliko znam Englezi prave svoje pudinge od svačega i nisu ni nalik tome što mi smatramo pudingom, sjećam se da je išlo brašno i šljive, za ostalo se ne sjećam
a kod nas je to baš instant, oni iz vrećica
tako da sam baš zainteresovana za ovaj domaći puding



_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: pudding
12.8.2008 15:15:25   
nikka
Moj recept za domaći puding:
U mlijeko koje kuha dodati umućena žumanjca sa brašnom i šećerom i vanilijom,npr. na pola litre mlijeka tri žumanjca i tri kašike brašna,kuhati minutu istresti u zdjelice i staviti na vrh isjeckano voće po želji,to mi je super ukusno ali naravno nije za bebe ispod godine,a možda ova mama što je postavila pitanje ima drugi recept.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: pudding
12.8.2008 16:03:38   
M kao Mama
ja npr. svom djetetu nikada nisam dala da nešto u čemu ima brašna, za moj pojam brašno samo zacimentira crijeva, koliko se ja razumijem u kuhanje, brašno se stavlja npr. u zapršku za grah da bi ga malo zgušćao, ali ja ne pravim zaprške, ne znam nisam pristalica brašna u hrani u toj formi,

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: pudding
12.8.2008 16:07:45   
ElmaB
Koliko se ja sjecam, svojoj Tei do godinu dana nisam davala secer, niti sam joj secerila hranu, a kamoli vaniliju. Mislim da se ne preporucuje do godinu!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: pudding
12.8.2008 16:11:00   
sanny
hvala svima na odgovorima jako ste brze;)))

Ovo mi je prvi put da postavim neki post i da pitam nesto..citala sam dosta postova i u dosta njih pise da se obicno kravlje mlijeko ne daje bebama il djeci prije godine dana..ja zivim u danskoj i u svim knjigama il blago receno informativnim brosuricama pise da se moze dati al u malim kolicinama...to kaze i nasa pedijatrica koja nam dolazi kuci..ja sam pomalo pocela da dajem al emma nije nesto narocito zainteresovana a i ja se dvoumim jer sam cula da se nebi trebalo davati prije cak i do 3 godine...pa nemam pojma sad sto ej tacno sta ne ----

a sto se tice pudinga pa to je onaj u vracici u prahu i da ga skuham sa kravljim mlijekom--- a on sadrzi kukuruzovu hehe neznam kako da kazem nemam pojma kako je na nasem  kao kukurozna gustina uglavnom to se stavlja u hranu da bude gusca il sosove vjerovatno znate o cem pricam--- i ima kakao i vanillin secer eto ej to ---pa neznam sta vi misllite ...jer moja curica ne pije bas mnogo mlijeka mas 3 x na dan i max 500 ml ... naravno formule ...pa sam mislila da joj probam dat puding radi calciuma...posto mi je ova rekla da ce trebat piti vitamine za calcium ako bude ispod 500 ml na dan

hvala svima

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: pudding
12.8.2008 16:39:25   
neki
Moja seka je svom sinu komotno davala pomalo mlijeka (kravljeg),cini mi se prije navrsene godine,super je podnosio,zavisi naravno od djeteta do djeteta.

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *