|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   rana-carski rez
18.12.2008 21:44:54   
Nana_Ze
Vjerujem da je ova tema bila vec, ali imam mali problem. Danas su 4 sedmice kako sam se porodila na carski rez. Jako brzo sam se oporavila i kako moja mama kaze brzo nadigla. Ali evo vec dva dana me jako zaboli lijevi kraj reza kad se na tu stranu okrenem u sjedecem polozaju. Bol je bas ostra, momentalna. Bojim se da nije unutrasnji rez. ili da nije konac. Izgleda da sam ipak trebala odlezati. Ne znam da li a idem ljekaru...S prvim carskim nisam imala ovu bol. Mozda je neko imao slicno iskustvo?

_____________________________

http://www.pampers.ba/profile/4746
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: rana-carski rez
19.12.2008 8:55:19   
Anoniman
Ma ne mora da znaci. Ja sam imala dva carska, i drugi sam se vise cuvala, jer me vise bolilo, ali ti trenutni zigovi na rani nisu mi nepoznati. A najbolje je da odes na kontrolu i budes mirna. Mene ako nesto ziga, a dr kaze da je to ok, onda mi nije problem..Sretno

(odgovor članu Nana_Ze)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: rana-carski rez
19.12.2008 9:06:54   
Nana_Ze
Sinoc sam mazala bademovom kremom i kao da se smeksalo i vise me ne ziga...Vidjet cu jos koji dan, pa svakako moram na kontrolu poslije mjesec dana.. Hvala Maida.

_____________________________

http://www.pampers.ba/profile/4746

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: rana-carski rez
19.12.2008 9:39:45   
lejlaze
mislim da to nije nista strasno. mene zna i danas poslije 3 mjeseca ponekad zazigat i obicno pri kraju rane. a cula sam da rana zna boliti i na promjenu vremena?!?!

(odgovor članu Nana_Ze)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: rana-carski rez
19.12.2008 10:06:54   
žana o8
mene evo 3 mjeseca nakon poroda zna zažigati rana i to baš tako pri kraju reza. mislim da je to normalno , jer ipak je to operacija. a ja još dobila menstruaciju, pa možeš misliti.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: rana-carski rez
19.12.2008 10:13:24   
Gigana
možda si se malo preforsirala, a najvjerovatnije da ti je to na promjenu vremena, jer sam i ja neki dan osjetila da me svrbi na mjestu gdje je bio rez i malo pecka (a porodila se prije više od godinu dana). 

Namaži nečim masnim, ja sam mazala melemom Jomelop E, a može i bademova, nevenova ili neka slična krema.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: rana-carski rez
19.12.2008 16:34:58   
malaaaa
pozdrav ja sam se porodila na carski 29.11
mene isto ziga na lijevoj strani i to ponekad bas jako svi mi govore da je to promjena vremena a i rana friska sad neznamuser posted image   ipak unutrasnjoj rani treba dosta dugo da zaraste al svana fino izgleda i vec se super osjecam kao i prije..

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: rana-carski rez
20.12.2008 22:35:38   
Golubica
Ja sam se porodila prije skoro pet mjeseci na carski rez. I mene često zna zažigati rana ali samo na jednom mjestu i to mislim tamo gdje su zasjekli odakle rez i počinje. Meni je čak i dr ginekolog rekao da ću svaku promjenu vremena osjetiti. Nije to strašno nakon bolova odmah poslije operacije. 

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: rana-carski rez
20.12.2008 22:39:21   
aammina
i ja sam se porodila na carski rez prije 8 mj. a i sad me nekad naravno zaziga,nije to nista strasno ako te ne boli intenzivno i ne curi nista sve je ok.slusali tvojauser posted image mojoj jedinice rastu pa je malo nerovoznauser posted image zao mi je

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: rana-carski rez
22.12.2008 16:05:24   
dinciii
ja sam jutros osjetila na jednoj strani rane malu otekotinu pa sam se prepala...sad ne znam dal da idem doktoru...mama je vidjela ranu kaze da super izgleda...al et samo sto je malo nateklo na jednoj stani...ima li ko da je imao isti problem???

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: rana-carski rez
21.1.2009 9:49:03   
dana3
prosao je mjesec dana od zadnjeg posta na ovu temu ali da napisem ovo sto se tice rane . evo nakon tri mjeseca i ja osjecam zigove i bol u predjelu iznad rane,sirine neka dva prsta gdje jos uvijek nemam osjecaja,utrnjeno kao da  anestezija jos uvijek djeluje.pojavio se smedji iscjedak ima tri dana.zakazala sam pregled za 7 dana pa da vidim sta je jer vanjska izgleda ok.pocela je da blijedi nije onako crven rez.konce nisam imala nikako vec samo siroki flaster koji sam pocne spadati kad je rana vec skoro zarasla-nema previjanja niti diranja rane dva mjeseca sto je meni bilo jako cudno ali eto sad je ok.brine me samo ta unutrasnja jer sam se digla da cistim pa sama pomjerala neku sofu(vecerala sam jezika od MM)user posted image

  desava li se to da nakon odredjenog vremena recimo dodje do iscjedka kao da se rana cisti ili nesto slicno?ili je znak infekcijeuser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: rana-carski rez
21.1.2009 11:08:28   
Gigana
ja nisam imala nikakav iscjedak, ne znam, obavezno idi doktoru pa vidi šta će ti reći. 

Sretno na pregledu!


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: rana-carski rez
21.1.2009 11:09:39   
Gigana
i zaboravih ti reći, ja još uvijek osjetim utrnut stomak iznad reza, a prošlo je skoro 14 mjeseci od poroda.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: rana-carski rez
21.1.2009 11:20:57   
belmica
porodila sam se prije 2 mjeseca, i danas osjetim malo utrnuto iznad rane. ja sam imala problem sa curenjem rane na kraju. ja sam , kao glupaca, koncic na zavrsetku rane prije mjesec dana sama odsjekla jer nije bio otpao, onda mi se zagnojio taj kraj bio i bolilo me pravo. Otisla na Gak, ocistio mi dr.medjedovic i morala sam piti  antibiotike 8 dana. Zbog antibiotika mi mlijeko skroz nestalo ali se rana smirila.
zato upozorenje, ne dirajte nista same!!!!

_____________________________

Azra ...prva ljubav moja 18.11.2008.g.
druga ljubav akobogda uskoro stiže .... termin 04.07.2011.g

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: rana-carski rez
27.1.2009 12:13:33   
D_K
meni je nedavno jedan doktor rekao da mi rana na materici nije dobro zarasla.. bas se iznenadio kad je cuo da je proslo 9 mjeseci od poroda.. a ni ja se nisam nesto plaho cuvala i odmarala od poroda i sad me valjda stize.
a rana me zna jako zigati. jos je vertikalna od pupka nadolje pa kad me zaziga i zasvrbi u isto vrijeme - ijao..
ali koliko vidim nisam jedina :((

(odgovor članu belmica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: rana-carski rez
27.1.2009 13:52:36   
teta berta
isto sam osjecala da mi je utrnut stomak otprilike 2 mj.nakon carskog. bebi je sada pet i po mj.i hvala Bogu ne boli me rez, jedino ponekad osjetim malu bol pri promjeni vremena. to je sve i nadam se da ce na tome i ostati da cu aBd drugo djete moci roditi prirodnim putem. pa da i ja napokon znam sta su to trudoviuser posted image user posted image

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: rana-carski rez
27.1.2009 13:57:12   
malaaaa
ija se nadam drugi put da prirodno rodim pa da vidim kako je se to normalno poroditiuser posted image  

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: rana-carski rez
27.1.2009 13:57:23   
bubamara80
4 mjeseca prošla od carskog sve OK. do kraja drugog imala otečen kraj reza i curilo malo.liječila samo otopinom joda.nikakvi bivacini i sl. da može sve da iscuri što treba da ne ostane unutra. to je gdje se šav završava i zato se dešava da peckam curi ili boli ali kasnije sve prođe.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: rana-carski rez
27.1.2009 14:30:10   
belmica
koliko minimalno treba proci do druge trudnoce nakon cr?
uskoro punim 34 pa nebih previse da cekamuser posted image
porodila sam se 18.11.2008

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: rana-carski rez
27.1.2009 15:37:56   
ElmaB
Godina i pol ili dvije u ovisnosti o tome kako se materica regnerisala!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu belmica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: rana-carski rez
27.1.2009 15:52:00   
hanabanana
Kazu godinu i pol do dvije, a do mene je ležala žena kojoj je od carskog reza do nove trudnoće proslo šest mjeseci. Rodila opet na CR, sve prošlo bez problema.

(odgovor članu belmica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: rana-carski rez
27.1.2009 15:59:19   
ElmaB
E, to je onda medicinski fenomen! Jer ova razlika se mora napraviti iz razloga, jer oziljak na materici od prethodnog reza mora dovoljno zarasti. Ako dovoljno ne zaraste,prilikom ponovnog rastezanja, kako plod raste, moze doci do pucanja materice! Ja sam napravila razliku od tri godine i opet mi je jedva usio matericu, jer se previse istanjila iz razloga sto su bile dvojke!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: rana-carski rez
27.1.2009 17:21:19   
hanabanana
Ne znam da li je fenomen, ali koliko sam vidjela ne gledaju je doktori tako.
Ja se nikada ne bih usudila tako rano zatrudnjeti, upravo zbog straha od repture maternice.
Mada do toga može doći i ako se napravi i pauza od dvije godine i više, nema pravila.

< Poruku je uredio hanabanana -- 27.1.2009 17:28:21 >

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: rana-carski rez
27.1.2009 17:32:48   
mamy Sabina
IZVORNA PORUKA: ElmaB

E, to je onda medicinski fenomen! Jer ova razlika se mora napraviti iz razloga, jer oziljak na materici od prethodnog reza mora dovoljno zarasti. Ako dovoljno ne zaraste,prilikom ponovnog rastezanja, kako plod raste, moze doci do pucanja materice! Ja sam napravila razliku od tri godine i opet mi je jedva usio matericu, jer se previse istanjila iz razloga sto su bile dvojke!








Nije fenomen,dešava se to -
Moja prijateljica je specijalizant ginekologije,izgubila je prvu bebu lani,eklamsija jedva je živu glavu sačuvala,
ne od sekcije nego od stanja u koje je upala
Rodila je prije par mjeseci ,opet sekcija,
A doktor žena i to ginekologiju specijalizira.
Preporuča se pauza od dvije godine između sekcije i nove trudnoće,al nije fenomen ako se to desi.



_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: rana-carski rez
27.1.2009 18:38:35   
RAJA
Moja oba poroda su sekcije
razlika je 3 i 13 dana od jednog do drugog carskog
i ja sam se naravno raspitivala i rekli su mi oko 2 godine da bi trebala pauzirati
a za treće su mi isto rekli da bi mogla ali.........  ima da čeka još dugo dugo user posted image

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *