|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   steznjak
14.10.2008 14:27:25   
Anoniman
vidjela sam da nema ove među postporođajnim temama...
Jeste li koristile steznjak poslije poroda? Smatrate li da je potreban? Da li zaista pomaže vraćanju organa na svoje mjesto? Koliko dugo?
Meni je moja doktorica (?!) par dana poslije poroda rekla da ako želim mogu nositi steznjak. Meni je to bilo pravo čudno, jer je nisam ni pitala, a nisam ni vjerovala da doktori to preporučuju, već znam da stare žene to uglavnom govore: "steži se, steži..."user posted image Ja sam ga ipak kupila i nosila par dana da bi mi dosadio... jer me baš 'stezao'! Nisam primjetila neke rezultate, može biti što ga dugo nisam ni nosila, ali stomačića što je ostalo nije ni steznik uvukao:).
Ima li neko da mu je pomogao?
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: steznjak
14.10.2008 14:32:45   
lamka
Kupila par dana nosila i bacila ga. Jer me strasno stezao do te mjere da me želudac bolio koliko steže. Inače ne podnosim da me bilo šta steže jr odmah imam problema sa želucom.

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: steznjak
14.10.2008 14:36:12   
ElmaB
Ja sam pokusala, sada poslije dvojki, ali kako mi je materica sva "pocijepana" od dva carska, jednostavno ga ne podnosim. Ledja me strasno zabole i ispod stomaka se jave neki cudni grcevi. Dr mi je rekao da ga ne smijem nositi, jer mi se materica jos uvijek nije regenerisala! Inace, kome ne smeta, super je stvar!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: steznjak
14.10.2008 14:43:07   
larina
potrazi mozda ima na internetu-vjezbe za vracanje stomaka nakon poroda..Meni su to drugi dan nakon poroda pokazali u bolnici tako da sam probala-izgleda ok.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: steznjak
14.10.2008 15:21:09   
Mrka
I meni je ostalo prilicno dosta stomaka. I ja sam razmisljala da ga nosim makar preko noci dok spavam, ali nisam sigurna smije li se nositi. U bolnici su mi rekli da ne radim nikakve vjezbe 4-6 nedjelja, dok ne prestane krvarenje i dok ne odem kod ginica na kontrolu, zbog 2 CR i da se to sve dobro smjesti.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: steznjak
14.10.2008 15:22:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: larina

potrazi mozda ima na internetu-vjezbe za vracanje stomaka nakon poroda..Meni su to drugi dan nakon poroda pokazali u bolnici tako da sam probala-izgleda ok.

potražila sam.:) i pilates i ovo i ono... i sad sve to uredno stoji pohranjeno u moj folder na desktopu.user posted image

(odgovor članu larina)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: steznjak
14.10.2008 15:25:23   
D_K
he, he i to i par najefikasnijih dijeta i jos svasta nesto..
ali samo stoje u folderu - kao i moj stomak sto stoji li stoji, he, he

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: steznjak
14.10.2008 15:26:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mrka

I meni je ostalo prilicno dosta stomaka. I ja sam razmisljala da ga nosim makar preko noci dok spavam, ali nisam sigurna smije li se nositi. U bolnici su mi rekli da ne radim nikakve vjezbe 4-6 nedjelja, dok ne prestane krvarenje i dok ne odem kod ginica na kontrolu, zbog 2 CR i da se to sve dobro smjesti.

ja sam čula da se steznjak ne bi trebao nositi dok miruješ, tj. dok spavaš, već dok se krećeš, a ima i logike, jer ovako funkcioniše bolje. A mislim i da kod carskog ima neke fajde, jer možda pridržava ranu i to. Ali znaš da i poslije 40 dana treba laganije vježbe za carski.

(odgovor članu Mrka)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: steznjak
14.10.2008 15:33:22   
Mrka
Ja ga misila nositi dok spavam, jer mi tokom dana smeta. A i vrijeme je prilicno fino, pa bi me gusio..
Hvala puno. Pokusat cu ga  nositi tokom dana, bar dok sam u kuci. Nadam se da pomaze makar malo. A ne mogu ni smanjiti totalno jelo, zbog dojenja. Par dana sam samo zabunjivala glad, min. jela, pa sam vidjela da su mi grudi praznije, a i bebica se budila cesce nego do sad.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: steznjak
14.10.2008 15:34:18   
larina
isprobala sam i onaj kajs oko struka-ako ste vidjeli na reklami...upali se i on ti masira stomak,leda itd. moze se staviti na razna mjesta....nije lose,lijepo masira ha,ha nemam stomaka-trenutno mi stoji  u ormaru ,nisam odavno koristila.ponekad da se izmasiram.mogu reci da nije losa stvar samo sto MM kaze potrosih  struju ha,hauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: steznjak
14.10.2008 15:35:23   
Anoniman
pa možeš ga nositi, ako ne ispuni svrhu vraćanja stomaka, ispuniće trenutnu estetsku, ljepše ćeš izgledati u onome što obučeš.:)))

(odgovor članu Mrka)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: steznjak
14.10.2008 15:35:51   
Mrka
Ja sam vidjela to cudo! Pa jel stvarno pomaze? Skida li stomak i debljine gdje ih ima?

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: steznjak
14.10.2008 15:48:16   
larina
nisam se nesto bila ni udebljala od trudnoca,ali je bilo stomaka,sad ga nema.Mislim da taj kajs pomogne,masiranjem..samo treba duze vrijeme to koristiti,par mjeseci,svaki dan po 10 minuta.I treba kupiti onaj sto se prikljuci direktno u struju,jer imaju i oni na baterije-oni su nejaki.ovaj kod mene se zove max turbo i stvarno je dobar,narucila sam preko interneta.

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: steznjak
14.10.2008 16:31:07   
Visnja RR
Drage moje imate odlican steznik u Palmersu (ja kupila u Wisi) tanak a veoma dobro stegne...najvaznjeje da ne smeta , ma skoro da ga neosjetite...ja kad sam posla da ga probam u radnji odmah odustala jer mi se ucinio uzak...ali me prodavacica nagovorila... nosila sam ga sve dok nisam smrsala i dok se stomak nije poprilicno vratio... cjena oko 70 km

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: steznjak
14.10.2008 21:33:17   
Romali
Ja kupila nekakav obični, nemam pojma koja marka je bio. Nosila ga možda 40-ak dana i onda strašno ugrijalo pa ga skinula. Ma imam ja odavno svoje kile od prije trudnoće, ali i svoj stomak od prije, koji nikad nije bio ravan. Tada da nisam ni očekivala čuda da se dese, samo radi vraćanja organa ga nosila.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: steznjak
15.10.2008 1:35:50   
camm
ja sam imala liscin al me isto stezo
tako da sam sa pamucnim pelenama najbolje stomak sredila.user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: steznjak
15.10.2008 7:47:08   
travnicanka

IZVORNA PORUKA: camm

ja sam imala liscin al me isto stezo
tako da sam sa pamucnim pelenama najbolje stomak sredila.user posted image



Meni je svekrva poslije poroda cim sam izisla iz bolnice stegnula stomak pamucnom pelenom i tako sam radila prvih 10 dana i stvarno mi je pomoglo.Jako brzo se sve vratilo na svoje mijesto.Mogu se pohvaliti svojim stomakom poslije dva poroda super izgleda....ali moram reci da sam i ja disciplinovana jako cesto idem na bazen i sedmicno na fitnes pa i to doprinosi puno u odrzavanju kondicije i plus dvoje mojih zahtijevnih pacica koji nikad ne miruju.
Pozdrav!!!

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: steznjak
15.10.2008 11:57:04   
Suzana
Ja sam svoje blizance rodila na carski i ogroman mi je stomak ostao odmah po porodu.
Vrlo brzo mi je prijateljica kupila Anitin steznik, koji je odlican, i mnogo mi je pomogao. Stomaka jos imam, ali nista prestrasno! Btw, nosila sam ga 2 mjeseca 24 h dnevno.

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: steznjak
15.10.2008 19:32:49   
suncan_dan
ja nisam ni znala da se to radi dok me nije jedna turkinja starija pitala dali to nosi user posted image onda sam ja to svekrvi ispricala, pa mi ona rekla da je se to prije nosilo.
onda sam ja zovnula babicu i rekla da mi to treba, njena reakcija user posted image user posted image , pa onda doktoricu, njezina user posted image rekla mi da to nenosim, jer samo jos vise smeta tome da se organi vrate na svoje, jer im je opet usko, a da poslje trudnoce tako i tako treba ~9mj da se stoma na svoje vrati user posted image tako da ga nisam ni nosila


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: steznjak
15.10.2008 19:37:48   
kvik
A , meni moj ginić koji mi je uradio carski rez rekao prilikom vađenja konaca da nosim steznik i radi vraćanja organa i radi estetike,i ja ga nosim i ne smeta mi.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: steznjak
15.10.2008 21:26:01   
akica b
Ja sam kupila prvo Palmersov steznjak(isto u Wisi) koji mi nije puno pomogao,a onda sam presla na onaj obicni namjenjen za porodilje koji se moze kupiti u apoteci i kosta 30 km.Nosila sam ga 40 dana poslije poroda i vratio se na prvobitno stanje.

I nosila sam ga i dan i noc..bila je zima i nije mi smetaouser posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu kvik)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: steznjak
15.10.2008 21:38:15   
Skvo RR
Ja sam dobila pravi steznjak...i nervira me....onda mi je MM kupio u apoteci Eurofarm Mercator, steznjak za trudnice i porodilje na cicak...super je....veoma ugodan.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: steznjak
19.10.2008 22:47:59   
moni
a nosala poslije poroda 10-15 dana i onda one vrućine kad su bile više nisam mogla. Od tada više ga nisam obukla, a muža natjerala da ide kupiti čim sam došla kući. I to ga platila 80 KM

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: steznjak
28.10.2008 23:09:09   
Inayat
Ja sam malo skepticna sto se tice nosanja steznjaka. Mislim kako on moze pomoci da se stomak smanji user posted image ali opet sam ga danas kupila (1 mj nakon poroda) i vjerovatno mi je kasno da ista uradi, ali eto bar bolje izgledam user posted image
Nije mi veliki stomak ostao ali je ipak tu i smeta mi, jer sam prije trudnoce bila ravna. Nadati se da se vrati na staro. Cini mi se da tu najvise vjezbe pomazu.


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: steznjak
2.1.2009 17:36:20   
dinciii
kako i ti doktori imaju razlicita misljenja...meni je doktorica u bolnici rekla kad sam je pitala za steznjak da ne smijem sad na pocetku jer je carski bio..a i da bi se vratio stomak treba radit gimnastiku poslije, steznjak sam od sebe ne pomaze...tako da ja jos nisam stavila steznjak...nosim trudnicke pantole pa mi ona guma stisne malo stomak al nista posebno...pa kad odem na kontrolu pitat cu svog ginekologa

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *