|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba i ne-ne
12.1.2009 15:11:58   
ziki
Ovih dana imam potrebu da Tariku dokazem da nesto ne smije da dira. Posle duzeg vremena prihvatila sam jedan privatan poslic da odradim, a negdje sam vec pisala da sam polijepo kratkovida. Naocale nisam nosila ima 3 mjeseca i sad moram jer dok radim ne mogu bez njih. Problem je sto su one najzanimljivije Tariku, samo ih vuce, skida. Ma kakvu igracku da mu ponudim ne pali, naocari su zanimljivije.  Jeste li vi pokusavale da disciplinujete bebe? Kod mene je do sad sve prolazilo, valjda me sad ne shvata ozbiljno.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Beba i ne-ne
12.1.2009 15:28:23   
Gigana
ja sam pokušala sto puta, ali mom Vedadu je sve igra.  Kad god kažem: "Ne, ne!", on još više to radi.  Kod nas ništa ne pali osim skretanje pažnje na neku drugu stvar.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Beba i ne-ne
12.1.2009 15:32:47   
batterfly
Isti problem,mada ja naocale skidam jedino kad spavamuser posted image user posted image user posted image user posted image ,ali su,svakako,glavne....
Ne samo naocale,vec i drugi predmeti,koji uopste nisu za djecu,sad je poceo da dira i sporet(upali fino rernu,te kolo),uticnice zakon.zice,racunar i sl...),nekad imam osjecaj da uhvatim samu sebe kako po cijeli dan samo vicem "NE,NE...NE,NE"!!!!....
pOCESTO IMAM ZIVACA,PA OSTAJEM SAMO NA TOME NE ,NE,...NE,NE....Jos nisam dosla do "drasticnih" mjera,ali popustaju zivciuser posted image user posted image user posted image ....
Ne znam sta bi ti rekla,kako to rjesavam....Ako vidim da dira,npr.naocale,po sto puta odmaknem ruku i kazem ne,ne..ne,ne...Nekad prodjemo bez placa(hujice),ali rijetko i onda ga pustim da se isplace ili nadjem mu drugu zanimaciju...Ali obicno kratko traje(dok se ne sjeti sta je prije toga radio,pa sve "jovo na novo")user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .....

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Beba i ne-ne
12.1.2009 15:37:16   
Gigana
joj mishka, kao da vidim svog Vedada.  Šporet mu je glavni.  Uključi rernu i onda se sagne pa gleda svjetlo u njoj.  I njemu su kablovi glavni, kao i sve ono što ne smije dirati.  

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Beba i ne-ne
12.1.2009 15:38:11   
Blue rose RR
Po meni imaju dvije solucije:
1 - skloniti sa vidokruga stvari koje nisu za igru, i zabraniti ulazak u sobu/kuhinju gdje se nalaze "opasne" stvari/uređaji.
2 - na um pade mi ona priča sa Nasrudin-hodžom, njegovim učenikom i vrčom vode. Đaba djetetu govoriti kada zijan napravi-da ne kažem kada zapali kuću, sprži se i ostale pu, pu, pu, strašne stvari.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Beba i ne-ne
12.1.2009 15:40:52   
batterfly
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
A haa.....svjetlo je glavno,ali presmjesno izgledaju kad vire,zar ne???'user posted image user posted image user posted image ..
Zboravila sam dodati i ves masinu i mladu(za sudje)user posted image ....
Danas je bio pokusaj da udje u masinuuser posted image user posted image ,pa je skontao da mu glas odjekiva kad stavi glavu unutra,pa je to sad glavni foluser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...a na mladu vec odavno ima "nijet" da se popne(kad je otovrena)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Beba i ne-ne
12.1.2009 15:50:21   
Lenka
posto je user posted image jos uvijek u hodalici sad su uticnice najzanimljivije... dodje do nje i onda izviruje i ceka da mu kazem ne-ne ... i ta mu je rijec jako smijesna :)
sa starijom cerkom nisam nikad imala problema oko toga ... naravno da su joj opasne stvari bile van dometa i uticnice zasticene ... ali zaista i ako je vrlo nemirna i zivahna nikada nije dirala te stvari niti se petljala oko toga... ali malecki kao da ce biti elektricar... struja zakon... masine ... uticnice i sl.

moje bebare moji zivoti Muser posted image 26.04.2005.
                                     Duser posted image 29.04.2008.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Beba i ne-ne
12.1.2009 15:53:19   
batterfly
1 - skloniti sa vidokruga stvari koje nisu za igru, i zabraniti ulazak u sobu/kuhinju gdje se nalaze "opasne" stvari/uređaji.


U mom slucaju,lakse reci,nego ostavriti.....
Jedino da izdignem sporet ili mladu negdje na zid,gdje ne moze dohvatitiuser posted image user posted image user posted image ,a to je vec problem....
Znam da zvuci (u postu,kad se cita),strasno...Cuj dijete dira sporet,i sl.),ali nije to bas tako strasno,jer tu sam,pratim ga,a i faza je takva trenutno,da "ispipavamo" sve oko sebe,a naravno i da otkrije sta smije i sta ne..
Vec jednom prosla tu fazu,tako da znam da ce uskoro proci,a on ce nauciti da se to ne smije dirati.....

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Beba i ne-ne
12.1.2009 15:56:12   
Lenka
mislim da je sve to prolazno... razuljivo je ... pa oni su tek na svijet postali... prvi put vide to i naravno da im je zanimljivo... a mismo osim sto smo roditelji i policija koja ih budno prati

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Beba i ne-ne
12.1.2009 16:03:30   
Romali
Šta je ovo sve bebe- električari?user posted image user posted image Ja mislila da se samo moj bacio na svog tatuuser posted image user posted image .
Moj dječak je luuuud za malom grijalicom ( valjda zato što šušti  kad puše). Ništa mu ne predstavlja ne- ne, a nismo ni mi baš odlučni. Kad je ljut ili tužan, samo mu je pokažemo, a on se počne smijati.
Mislim da naša ne- ne faza tek dolazi, kad počne hodati aBd.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Beba i ne-ne
12.1.2009 16:23:40   
andji
Romali i Sergej vuče grijalicu po kući,i ne samo nju,nego i fen za kosu,peglu,usisivač....po njemu djipa uveliko,i sve to što ima kabal pokušava uštekat u utičnicu,ali ne može imaju zaštitnici pa onda počne histerisat i trest se što nije mogaouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Beba i ne-ne
12.1.2009 16:44:13   
Gigana
IZVORNA PORUKA: mishka

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
A haa.....svjetlo je glavno,ali presmjesno izgledaju kad vire,zar ne???'user posted image user posted image user posted image ..
Zboravila sam dodati i ves masinu i mladu(za sudje)user posted image ....
Danas je bio pokusaj da udje u masinuuser posted image user posted image ,pa je skontao da mu glas odjekiva kad stavi glavu unutra,pa je to sad glavni foluser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...a na mladu vec odavno ima "nijet" da se popne(kad je otovrena)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Ja svoju "mladu" zovem "snaha" i ona mu je još uvijek misterija, pošto ja ne dam ni blizu, odnosno, čim vidi da sam je otvorila, on potrči prema njoj, a ja brzo zatvorim, tako da tu nema prilaza.

Veš mašina mu je još veća misterija, da može kako ušao bi u nju, ali ja i to ne dam, ustvari, držim ga podalje od kupatila, jer mi je jednom uletio neplanski i prsima razmazao onaj mirisni gel za WC šolju (meni zlo došlo, a on sav sretan user posted image )




_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Beba i ne-ne
12.1.2009 18:29:01   
Visnja RR
mislim da su  jos uvjek mali da bi shvatili da je ne - ne  = "nemoj to raditi"
jer Asja kad cuje to ne - ne crce od smjeha...
kao sto neko vec rece  cim podje da uradi nesto za sta cu ja reci ne-ne odmah izviruje da me vidi i ceka moju reakciju da bi se smijala...user posted image
naravno uticnice , radijator, sporet...
sve bebe su potencijalni elektricari...
mada ja za ovu moju kazem da je rukometasica garant jer kako uzima i drzi loptu jednom rukom od treceg mjeseca je svima bilo smjesno... a pogotovo kad me spuca njom ... user posted image  za izvodjenja sedmerca stvorena user posted image  ...dzaba cu ja nju izgleda na tenis upisivati user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 12.1.2009 21:49:30 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Beba i ne-ne
12.1.2009 21:02:07   
stella
user posted image Kao da vidim moju Hanu kada citam vase postove.Sve sto nesmije je interesantno,u kuhinju nikako nemogu uci a da ne dodje do mene,otvori fino vrata i udje.A meni zao kad joj zatvorim pred nosom da place pa joj otvorim.A za divno cudo dok ovo pisem igra se sa lutkomuser posted image Ne ne je jako smijesno i jos vise zijane radimo.Sve smo maknuli sto moze dohvatiti al opet ima nekih stvari koje nemozemo maknuti.Pokusali smo i po rucici al ne pali,samo mi vraca i smije se.Nadam se da ce se to ubrzo promijeniti a do tada  saburuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Beba i ne-ne
13.1.2009 0:17:49   
lejlašh
Ja se mogu pohvaliti da je moja malena poprilično poslušna i da je prvo naučila reći ne, ne i pokazati ga prstićem, neke stvari ne dira, ne smije - npr. cvijeće, mada je bilo ispada kad se prekjučer dok je MM čuvao malo napapala zemlje iz cvijeća. Srećom boji se zvuka usisivača pa joj zaprijetim njime kad nešto ne sluša i ona odmah trči meni i kaže ne, ne, i kao hoće da ga tuče.user posted image
Mada je i ona jako radoznala, sad je u fazi kad voli da zaviruje u kantu, a prije je nije nikad ni pogledala, mašine voli, a špret ne dira kad je rerna upaljena, prepali smo je da je žiga i ona ga zaobilazi u širokom luku kad vidi svjetlo.
Stvarno sve razumije, već je naučila da cucu i flašicu ostavlja na stol i da oni ne smiju biti na podu, čak kaže i hala (hvala), a ja se baš trudim da je to sve naučim, valjda će joj nešto i ostati kad bude veća.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Beba i ne-ne
13.1.2009 0:28:24   
sarayka
NE je jedina riječ koju znam mjesecima, ne ne i hiljadu puta ne.... Ufff
Nekad mi dodje ta poludim iako nemogu reci da nikad ne posluša ali je tako tvrdoglavaaa a jako namazana i ko isva djeca uhinje se kad vide da su pogriješila user posted image
Dobije ona i puc puc ali tu riječ NE jakko često koristimo, valjda neće dugo jer mi se nekad plače user posted image
PS:struju ne diramo, ali pomazem mami da suši kosu i stavlja veš u mašinu, gledam mamu kako pere sudje pa rukom umočim pomalo, a kad otvorim frižider trčim šprint da uletim user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Beba i ne-ne
13.1.2009 7:01:15   
mamyca
Hamza iako je mali isto zna biti zlocastuser posted image ,nenine naocale bi najradije slomio,kad dodje do njih moram se boriti na sve nacine da ga zainteresujem za nesto drugo.Kod nas nista ne pali,kad mu kazem ne on me samo pogleda i nasmije se i krene ponovo,sve kontam hajde dobro rano je jos je mali,ali je Boga mi krenuo praviti prave zijaneuser posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Beba i ne-ne
13.1.2009 7:09:36   
ebru
Eh Mona zna sta znaci NE-NE evo primjer kad je rerna ukljucena,dusa joj kao sto neko rece zavirivat da vidi dole svjetlo,i ja nedam naravno,a ona se ko velika naljuti i brzom brzinom ode u sobu placuci,ja na takve stvari ne obracam paznju puno,jer tako je bilo i sa TA peci,sve je dirala,ja govorila ne-ne i odjednom je prestala!Sad zna da je pec ziz ziz,i ne dira je vise,cak sam je par puta pusitla i da osjeti kako je topla i od tada nikad vise.Tako je zasad!Nadam se da se nece promejnit!
Isto dira kompjuter,kablove i sve sto nesmije!Daljinski,mobilni i slicne stvarcice kao i sve druge bebe...krace receno sve sto nije igracka je zanimljivo!
Ne sklanjam stvari,nego pokusavam da objasnim i dam joj do znanja da to nije za nju(mada se nekad prosverca,pa bocka po tastaturi:))

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Beba i ne-ne
13.1.2009 7:14:43   
andji
Definitivno sam se uvjerila da što god ja kažem ne-ne,i molim ga da ne dira,on to pipa još više i smije se,i gleda u mene i mm da vidimo kako ćemo mi reagovat.Način privlačenja pažnje i ujedno način komuiciranja sa mnom.....više ne govorim ne ne,sve sam prilagodila u stanu da se ne može povrijediti,i da ne može oštetiti i ujedno sam sebe spasila svakodnevnog ne-ne.....tako će ostati do 2god,a onda Bogami,sve vraćam kako je bilo i onda Ne će biti konačno,i morat će naučit šta to znači jer će tada moći shvatiti....ne vidim drugo rešenje,i mislim da ga nema

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Beba i ne-ne
13.1.2009 9:08:56   
žana o8
Ne znam koliko je pametno to sa uklanjanjem stvari po kući , jer evo šta se desilo mojoj prijateljici: ona svom Farisu , koji je jako radoznalo dijete i sve volio pipkati ,sklanjala stvari po kući , da se ne bi povrijedio i desilo se da kada odu nekom u goste dijete skroz pomahnita user posted image , pipa i što treba i ne treba, i telefon i tv, i utičnice i stakleni sto i to ne samo da pipa nego od radoznalosti hoće povući , baciti i sl. Tek tad nastaje problem kad mu kažu ne ne , jer on do tada nije znao šta to znači. I ona skontala da je bolje da mu je u svojoj kući objasnila šta smije, a šta je ne ne ili pec pec, nego sad ovako.
Ps: kod mene je bio rusvaj kad su došli. MM čuvao tv, ja telefon, prijateljica čaše i šoljice na stolu, ma katastrofa, ni kafe nisu uspjeli popiti , ljudi otišli. A nešto mi vala i nije bilo žaouser posted image .
A moja će valjda biti mirnija, pa curica je, hm ili se samo tješim...????????

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Beba i ne-ne
13.1.2009 10:24:38   
sarayka
IZVORNA PORUKA: žana o8

Ne znam koliko je pametno to sa uklanjanjem stvari po kući , jer evo šta se desilo mojoj prijateljici: ona svom Farisu , koji je jako radoznalo dijete i sve volio pipkati ,sklanjala stvari po kući , da se ne bi povrijedio i desilo se da kada odu nekom u goste dijete skroz pomahnita user posted image , pipa i što treba i ne treba, i telefon i tv, i utičnice i stakleni sto i to ne samo da pipa nego od radoznalosti hoće povući , baciti i sl. Tek tad nastaje problem kad mu kažu ne ne , jer on do tada nije znao šta to znači. I ona skontala da je bolje da mu je u svojoj kući objasnila šta smije, a šta je ne ne ili pec pec, nego sad ovako.
Ps: kod mene je bio rusvaj kad su došli. MM čuvao tv, ja telefon, prijateljica čaše i šoljice na stolu, ma katastrofa, ni kafe nisu uspjeli popiti , ljudi otišli. A nešto mi vala i nije bilo žaouser posted image .
A moja će valjda biti mirnija, pa curica je, hm ili se samo tješim...????????


skroz se slažem...
znam i ja za takve slučajeve i Žana08 nemoj se tješit da je drugačije sto je curica jer su i mnoge življe i od dječaka, pogotovo u nekom periodu, kasnije se smire....

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Beba i ne-ne
13.1.2009 10:35:02   
andji
Ne znam koliko je pametno to sa uklanjanjem stvari po kući , jer evo šta se desilo mojoj prijateljici: ona svom Farisu , koji je jako radoznalo dijete i sve volio pipkati ,sklanjala stvari po kući , da se ne bi povrijedio i desilo se da kada odu nekom u goste dijete skroz pomahnita , pipa i što treba i ne treba, i telefon i tv, i utičnice i stakleni sto i to ne samo da pipa nego od radoznalosti hoće povući , baciti i sl. Tek tad nastaje problem kad mu kažu ne ne , jer on do tada nije znao šta to znači. I ona skontala da je bolje da mu je u svojoj kući objasnila šta smije, a šta je ne ne ili pec pec, nego sad ovako

Draga Žana,ja sam pokušala i tako,do skoro,non stop sam govorila ne-ne za sve što nije uredu da on dira,ali nisam postigla ciljani efekat....to su još mala djeca kojim se ne može objasniti zašto nije dobro da pipaju grijalicu(oni ne znaju da će se opeći) isl...Sergej ima 14 mjeseci i da to razumije još je malen,ne kažem,neke druge stvari konta i povezuje,ali ako baca i dira mamin mob. on ne zna niti mu se može objasniti,da će se mob. pokvariti....doskora sa zastupala taj tvoj stav,ali ništa nisam postigla i morala sam okrenuti ovako,dok bar nemadne 2god. jer tada on može razumjeti da je nešto vrelo i da će se opeći ako to bude diraouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Beba i ne-ne
13.1.2009 10:56:48   
žana o8
O pa Sergej je još mali, ovaj od prijateljice ima 3 godine.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Beba i ne-ne
13.1.2009 11:01:35   
andji
e za tu te djecu podržavam šta pričaš,to je već poveće dijete koje zna dosta toga,i što ne zna da se naučit i objasnit mu na sto načinauser posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Beba i ne-ne
13.1.2009 22:42:55   
dinaa
Kod mene su gotov i zidovi poceli govoriti NE-NE,ali nema efekta cim ja kazem to famozno ne-ne ona jos vise pozuri da napravi zijan,neznam brate moj stariji sin nije bio ovoliko nemiran  pa je meni pravo neobicno poslije njega.ova mala je haos zivi sve sto nije igracka njoj je interesantno kao i vasim bebama.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *