|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba ne kaki
29.3.2008 17:09:54   
fata
Moja beba ima 11 dana.Imao je stolicu par puta tek kad smo dosli iz porodilista (onu crnu),a sad uopste ne kaki .Stalno ima vjetrove.Jedna mi rodica rece da me to ne treba brinuti sve dok dijete samo doji.Sta vi mislite?

< Poruku je uredio Hanady RR -- 21.4.2010 20:43:26 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: beba ne kaki
29.3.2008 19:46:31   
seki
Ono kazu da je uredu sve dok djete ima vjetrove.Kao crijeva rade.Sta mislis da nazoves patronaznu ili pedijatra u Domu zdravlja gdje pripadas?
Malo mu masiraj stomacic kada ga presvlacis.

(odgovor članu fata)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: beba ne kaki
29.3.2008 21:42:26   
amdi
A koliko dana ne kaki, i je li place puno? Kazu isto tako da dojena beba moze i do 7 dana da nema stolicu.

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: beba ne kaki
29.3.2008 22:29:07   
triplemama
Moj Emir sada ima 5 mj. i samo doji. Ima stolicu svakih 4-5 dana od kada se rodio, ali zato obilno.
Najstarija kćerka jednom nije imala stolicu 10 dana i nakraju normalno kakila.
Vodila sam je ljekaru i ništa sama kakila normalno.
Nemoj se brinuti do 10 dana ako samo doji. Tako je meni rekao ljekar. 

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: beba ne kaki
31.3.2008 11:07:33   
lejlašh
I ja sam to čula za dojene bebe. Ali meni to nije normalno, mislim da bebe to ipak pati ( mislim nemati stolicu 10 dana). Valjda sam ja naučila da moja malena ima stolicu više puta dnevno, pa kada je nema samo jedan dan mene uhvati neki strah. Joj mi mame smo stvarno grozne, uvijek nalazimo probleme tamo gdje ih nema.user posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: beba ne kaki
31.3.2008 12:49:26   
makana
pozdrav
nije mi se dešavalo da baš nema deset dana stolicu ali jeste da nekoliko dana nema, isključivo sam je dojila do šest mjeseci
ali eto ako su mame imale takva iskustva onda ti je to bolji savjet da ne trebaš da se brineš nego pedijatar što ti može dati
a ako se zna da u majčinom mlijeku ima samo dobrih stvari zašto je teško zamisliti da to tijelo bebe odmah rasporedi tamo gdje treba i nema otpada nikakvog!?


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: beba ne kaki
31.3.2008 21:26:35   
BebaEna
Ista stvar se i nama desavala, dakle po 8-9 dana se desavalo da nema stolicu, a samo sam je dojila u prvih 6 mjeseci. I mene je naravno uhvatila panika i zvala sam i patronaznu i pedijatra i svi su saglasni da beba koja doji ne mora imati stolicu svaki dan, da moze cak i do dvije sedmice da je nema i da to nije zabrinjavajuce. Dakle, ovo vrijedi samo i iskljucivo ako beba doji, ako je na adaptiranom, onda je problem da bude bez stolice.
I makana je u pravu, dijete nema stolicu jer iz majcinog mlijeka je najmanje "otpadnih tvari" i ono organizam najbolje i u cijelosti apsorbuje. Tako su i meni objasnili ljekari.
Nemoj se brinuti, samo vi dojite, bebina crijeva su u redu ako ima vjetrove, ne brini se, a kakit ce ne brini, i te kako user posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: beba ne kaki
31.3.2008 22:27:06   
laracroft
Moj Adian jednom nije osam dana kakio i bila sam bas isprepadana.Isli smo i doktorici,ali je ona rekla da se to zna desavati dojenoj djeci.Ali zato kad se pokakio......

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu BebaEna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: beba ne kaki
2.4.2008 16:23:02   
fata
Poakili smo se poslije 10 danauser posted image user posted image user posted image Svi su znali za taj  radosni dogadaj.
Inace nije plakao osim kad je gladan.Nisam primjecivala da ga ista muci.Iskljucivo doji.
Danas sam sto puta zavirila u pelene da vidim imali sta.user posted image

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: beba ne kaki
2.4.2008 16:25:06   
ebru
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image super,pao kamen sa srca a???

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu fata)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: beba ne kaki
2.4.2008 21:38:53   
seki
I moja bebica jednom nije kakila par dana.Hej,kada se pokakila to je bilo veselje.Sto kaze moj muz.....da mi je ko rekao da cu se ovoliko radovati necijoj kaki,ne bih vjerovao.user posted image

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: beba ne kaki
7.4.2008 14:40:31   
kana

IZVORNA PORUKA: seki

I moja bebica jednom nije kakila par dana.Hej,kada se pokakila to je bilo veselje.Sto kaze moj muz.....da mi je ko rekao da cu se ovoliko radovati necijoj kaki,ne bih vjerovao.user posted image

-ista stvar,koristili smo toplomjer i zasecerenu kamilicu i protjeralo ga je.Bas ko sto seki kaze-veseljeuser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: beba ne kaki
23.4.2008 14:46:26   
selvedina
imam isti problem,moja Hena ima dva mjeseca i ne dojim je.ona ne kaki dok joj ne pomognem toplomijerom,neznam da li da je ne diram dva dana mozda uspije sama,ali mi zao mislim da je muci,jer se cesto grci

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: beba ne kaki
23.4.2008 17:27:33   
mamina cura
Meni je najbitnije otici kod svoje pedijatrice i o svemu se konsultovati. Najbitnije je da vam neko zna dijete i da ga vodi.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu selvedina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: beba ne kaki
23.4.2008 18:56:01   
ebru
Kad vidim da je bebica nervozna,i da npr.nije kakila kod nas pomaze masaza tibe,otprilike jedno 10-15 minuta(lagano)i dajem caj od kamilice(blago napravljen i nezasladjen)...dnevno popije otprilike oko 200 ml.
Mada nekad nista ne pali user posted image

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: beba ne kaki
23.4.2008 19:31:42   
seki
Cao ebru,
ja mislim da gorka kamilica jos vise zatvara a slatka protjeruje.Mozda grijesimuser posted image

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: beba ne kaki
23.4.2008 21:16:43   
ebru
Ma vjeruj da neznam ni jauser posted image ,bilo kako bilo ali moja bebica dnevno ima 2 stolice ujutro,i nekad poslije podne!Mada ponekad bude cvrsta stolica,ali to rjesim (bar tako mislim)masazom stomacica!
Nisam pobornik davanja secera bebi pa tako i ne sladim kamilicu,niti druge cajeve koje sam joj davala...

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: beba ne kaki
23.4.2008 21:35:13   
mukica
Nisam pobornik davanja secera bebi pa tako i ne sladim kamilicu,niti druge cajeve koje sam joj davala...


Ne bih da se petljam ali mislim da neces dijete navuci na secer ako joj poseceris kamilicu jer je djetetu veca patnja ako ne kaki.Moj nikad nije imao problema sa stolicom od kad smo mu ukljucili adaptirano mlijeko tj. APTAMIL al znam po bebi od sestre i pravo puno prijateljica, kamilica slatka definitivno bolje nego toplomjer u guzu............

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: beba ne kaki
23.4.2008 21:37:04   
bebacha
vidim da vas je vecinama protiv zasladivanja cajeva ali kad moja Ajla ne kaki to je jedino rjesenje.sve smo probali i samo to pomaze.kamilica se treba dobro poseceriti.mislim da nemoze naskodit jer se nedaje cesto.a stvarno mi je grozno gledat je kako se muci.uostalom bolje je davati i secer nego klizmu(to pedijatar daje ako bebi duze ne kaki

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: beba ne kaki
23.4.2008 21:56:18   
ebru
Mi izgleda nismo ni imali pravih problema sa stolicom,dok npr.Fatin mali nije kakio 10 danauser posted image user posted image !Ma mogu zamislit kako je bebici bilo,a i mami takodje.
Ma naravno da se salzem sa vama da je bolje zasladit kamilicu nego djetetu stavljat toplomjer u guzu...ali dok ne "zagusti" necu secerit...mada moja mama mi isto savjetovala,al et
Mukice ne vidim razloga zasto bi bilo "petljanje",pa svi smo tu da razmjenimo iskustva,i iskazemo svoja misljenja...normalno damo savjet ako smo vec nesto prosli...

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: beba ne kaki
23.4.2008 22:21:36   
mukica
E i kod mene je bilo tako 10 dana bez stolice dok nismo presli na adaptirano mlijeko, i gurali toplomjere i sapune ma patnja prava al fala dragom Bogu proslo i to

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: beba ne kaki
23.4.2008 22:50:49   
triplemama
Želim reći da samo isključivo dojenim bebama do 14 dana bez stolice nije nikakav problem.
Netreba im davati ni čajeve sa šećerom, ni toplomjer u guzu user posted image   niti ništa drugo do 14 dana. 

Na adaptiranom se mora pedijatru

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: beba ne kaki
24.4.2008 9:25:03   
selvedina
mala Hena je jutros kakila,malo zeleno malo zuto,dala sam joj mlijecni secer koji je napravljen iskljucivo za dojencad i ubacuje se u mlijeko ili caj i mislim da joj je to pomoglo.

_____________________________

velika mamina beba Amna 12.01.1997
i mala beba Hena 20.02.2008

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: beba ne kaki
24.4.2008 12:40:39   
bebacha
triplemama ti izgleda nemas iskustva s tim da beba ne moze kaki.znam ja da je to normalno ali beba se nenormalno pati.meni je tesko gledat kako ona vristi i koliko se pati a da znam da joj mogu pomoc.pa nije secer otrov za bebe.i nemoze joj nista lose biti.upstalom to se vecinom daje bebama pa nisam primjetila da je nekoj naskodilo

(odgovor članu selvedina)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: beba ne kaki
4.6.2008 20:20:38   
eni_24
upss moja se beibica danas pokakila samo dva puta i to me zaista vec pocelo da brine , pa sam usla i potrazila ovaj forum da vidim jel to ok ili nije , citajuci vas vidim da je normalno..user posted image user posted image user posted image a bila sam se pravo zabrinula do sada je non stop kakio, dijim ga , pa posto sam nekad negdje procitala da majke koje doje trebaju da znaju da imaju dovoljno mlijeka sve dok djete redovno kaki .. pa se ja jadnica danas cjeli bozi dan ispumpavam da bih bila 100% sigurna da dovoljno pije , mlijeka ima hvala bogu .. Nedo bog da nema stolicu kao sto vi kazete po 10 dana ja bih se bas brinula al et valjda je to sve normalno.... pozz

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *