|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Drugi porod lakši??Jel istina?
15.9.2007 22:04:16   
STUHA
ovako kad  pričam s nekim ženama što su rodile več više puta sve kažu da je drugi put  roditi lakše??

jel to istina?  Ja sam se prvi put napatila pa me zanima hočel biti opet isto pačenje drugi put?


< Poruku je uredio Amelaa RR -- 27.9.2008 14:15:38 >


_____________________________

Ti si sreča moja največa
ALVIN 04. avgust
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Drugi porod lakši??Jel istina?
16.9.2007 13:26:46   
sebila
E pa draga moja da ti iz licnog iskustva kazem istina je ,bar kod mene i vecine zena s kojima sam kontaktirala.Ja sam drugo djete rodila za pet minuta bez doktora dok je on dosao vec gotovo.
Sve je bilo prirodno i lako.
kad bih znala da cu onako roditi razmisljala bi opet o porodu,
al kao sto znamo imas jedno NA TEBE JE RED...sta cekas?
Vidis svi koji nerode odmah poslije ostanu s jednim djetetom.

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 27.9.2008 14:15:59 >


_____________________________

Voli sam sebe pa ce te i drugi voljeti"
(istina ziva)

(odgovor članu STUHA)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Drugi porod lakši??Jel istina?
16.9.2007 14:08:32   
STUHA
Hej sebila baš ti hvala na odgovoru!
Prepala sam se da ču opet prolaziti težke  muke po drugi put!!

Ali ipak, da znam ,user posted image da je namene red ali opet malo teže, če to kod nas da krene! Al haj biče ako bogda pa da ostanem opet user posted image !

Misliš li da je to tako kod sviju ili je odvisno od žene?


< Poruku je uredio Amelaa RR -- 27.9.2008 14:16:13 >


_____________________________

Ti si sreča moja največa
ALVIN 04. avgust

(odgovor članu sebila)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE:Drugi porod lakši??Jel istina?
27.9.2007 10:42:46   
Elizabeta
Nikad nečemo znat, barem sada tako govorim. Rodila sam pred 2,5 meseci, i...user posted image , nebi više ponavljala

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 27.9.2008 14:16:43 >

(odgovor članu STUHA)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Drugi porod lakši??Jel istina?
14.10.2007 12:24:35   
travnicanka
i ja sam se iskreno nadala da cu se drugi put lakse poroditi ali zamislite bilo je puno teze nego prvi porod.Mama mi kaze da to ima veze sa spolom djeteta buduci da sam prvo rodila djevojcicu a poslije dvije i po godine djecaka.Mada ja cisto sumnjam dato ima neke veze

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 27.9.2008 14:16:53 >

(odgovor članu Elizabeta)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
18.10.2007 10:19:40   
SMIRI
hehehe ajooj nacula sam se i ja svakakvih "babijih" prica!
Kod mene je drugi porod bio dosta brzi i laksi od prvog!
Iako sam i poslje prvog mislila da je bio idealan!
Rodila sam drugog sina prije 2 mjeseca i odmah bi ponovo ;-))) al dosta dvoje! ;-)))

AL ipak ja mislim da to zavisi od zene! Poznam dosta zena sto su se napatile i 3-4 puta ;-)
Al da ima veze jel musko ili zensko... eh to cujem prvi put user posted image

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
19.11.2007 21:56:31   
almai
slazem se s tim da je drugi porod laksi od prvog.
Kod mene je bar tako bilo sa prvim je trajalo 12sati,sa drugim 2sata a trecim 1,5sati.
Samo sto se covijek vise psihicki plasi jer zna sto je proso sa prvim jedino je to teze nego ostalo.
Prva beba mi je bila teska 3300gr. a treca 3950gr. tako ta i kilaze neprestavlja neko veliku ulogu.

(odgovor članu SMIRI)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
25.1.2008 12:43:05   
Sanida
Eh drage moje,ja sam se porodila prije 14 mjeseci,i 5 sati sam bila na stolu,citav tim me poradjao.ne bih nikom poželjela.u trudnoći se udebljala 36 kg,beba teška 3700kg,a 15kg je odmah otišlo s bebom,eh sada možete da zamislite koliko sam vode imala u sebi.Ali hvala Bogu s bebicom je bilo sve ok.Što se tiče 2.poroda čula sam da je lakši,jer su kosti i tijelo već jednom osjetili to otvaranje i rastezanje,a što se tiče toga muškog djeteta ili ženskog mislim da i to ima veze,jer muške bebice imaju jaču i drugačiju konstituciju tijela nego djevojčice,ako ništa glavica im je veća!! pusa velika svima....i sretno onima koje planiraju drugu bebuuuu!!Ja još ne!

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
28.1.2008 13:08:49   
hanabanana
Glava svake bebe je ista što se tiče kostiju i upravo su kosti glave mekane da bi bebe mogle proći nepovrijeđene kroz porodjajni kanal.
Koliki će opseg glave imati beba ne zavisi od toga da li se radi o curici ili dječaku nego o mnogim drugim faktorima: kako se majka hranila u trudnoći, u kojoj sedmici je nastupio porod itd itd itd.

Ja se nadam da će drugi porod biti isti kako prvi, ne treba mi više. Za manje od sat vremena sam rodila.

(odgovor članu Sanida)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
2.2.2008 1:17:47   
triplemama
A tek treci user posted image  to je zacas i to djecak, a prvo dvije curice. Znaci da spol nista neznaci. user posted image  5h   user posted image  3h   user posted image  1,5h   

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
21.2.2008 21:30:55   
amdi
Prvi porod 12 sati djecak rodjen 3750gr.
Drugi porod 6 sati curica 4350gr.


_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
22.2.2008 9:05:06   
Blue rose RR
Uh ja sam se napatila na prvom porodu,
i mislim kada bih ponovo legla na onaj stol, da bih se prvo onesvijestila.
Tako da bilo koja priča da je na drugom porodu lakše (što može biti istina) za mene ne pije vode.

Ona stara: koga zmija ujede i guštera se boji.


Sorry.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
22.2.2008 9:23:31   
seki
kod mene se oba poroda vremenski isto trajala.Nevjerovatno ali oboje djece sam rodila u subotu u 7.15h.Cak me je u isto vrijeme i zabolilo i u isto vrijeme sam dosla u bolnicu.
A sto se drugog poroda tice,nemogu reci da je bio laksi,ali su oni intenzivni bolovi trajali krace.
U svakom slucaju ne planiram trece.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
22.2.2008 12:14:13   
Lel@
Prvi porod 12h,jako bolan porod,jer je beba umrla nakon 3h života..user posted image
user posted image  4,560..
A drugi porod nisam ni osjetila,hehe,CARSKI REZ..
Hvala Bogu,sve dobro prošlo!
user posted image  3,700..

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
22.2.2008 14:18:43   
seki
divim se tvojoj hrabrosti da se odlucis da ponovo zatrudnis. Ali stvarno ti se divim.

(odgovor članu Lel@)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
22.2.2008 14:34:07   
Lel@
Hvala ti!
Vjeruj da mi je bilo jako jako teško poslije tog tužnog događaja,bila sam u jakoj depresiji!
Najveći je bol kad majka izgubi svoje djete!Nema dana kad ne pomislim na svoju curicu(NEJLU)!!!
Čuvala sam se tačno godinu dana,nisam bila spremna...
a i htjela sam dovesti sebe u red,biti ona stara,uvijek vesela i nasmijana...
ali nisam uspjela...
Odlučila sam pokušati ponovo,jer život ide dalje,zatrudnila,i rodila prekrasnog dečkića..
I vjeruj,opet sam vesela i nasmijana..
Najsretnija mama na svijetu!!!
A moja curica živi u mom srcu,tako do kraja života!!!
Puno pozdrava


_____________________________

Nejla 06.01.2006 - 07.01.2006 :(
Sadin 08.11.2007 :)
Dzana 19.01.2012 :)

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
22.2.2008 14:37:28   
budućamama
Svaka čast na snazi kojom si to podnijela. Divim ti seuser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Lel@)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
22.2.2008 14:39:31   
Blue rose RR
Neka je Nejli rahmet duši, a tebi mnogo sabura i snage.

Svaka čast draga moja.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lel@)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
22.2.2008 15:13:31   
Lel@
Hvala vam drage moje,ma divne ste!!!



_____________________________

Nejla 06.01.2006 - 07.01.2006 :(
Sadin 08.11.2007 :)
Dzana 19.01.2012 :)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
22.2.2008 15:16:55   
kiša
Divim ti se Lejla tebi i tvojoj snazi,i nek je dragi Bog uvjek uz tebe i tvoju porodicu,
A Nejli nek je rahmet dusi.....

(odgovor članu Lel@)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
22.2.2008 15:26:09   
M kao Mama
Hej cure ja cu da poludim, maloprije pregledam vaše postove na hanumama i moram se vratiti dva tri sata unazad da vidim sta se sve desavalo, i ja to dok sam pregledala, posaljem poruku i piše da je ureno spremljena, kad ovdje je nigdje, valja mi se šifra isključila i nije objavljeno. Tako i sinoć, isto mi se desilo, katastrofa, a baš sam kani poželjela da dobro sve prođe

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
29.4.2008 13:46:19   
jsimic
evo i ja se uključujem. Prvi porod 9. mj. 2004. dosta težak, bolan, beba se nije htjela spustiti, ali uz pritisak ginekologa na stomak izletila je, tako da sam dosta popucala, nisam mogla sjesti normalno 15 dana. Bilo me je malo strah drugi put, psihički sam se pripremala za ponovno natezanje par sati, ali nevjerojatno, puknuo mi je vodenjak, stigla sam u bolnicu i za 1.5 sat sve je bilo gotovo, nisam se ni pošteno napregnula, bebica je već izletila user posted image ! u 1.mj.2007. Odmah u porodilištu mogla sam sjediti normalno, nisam bila ni umorna, druge dvije u sobi su me zavidno gledale, njima je bio prvi porod. Tako da imam dva zdrava dječaka. Sad sam u 32. tjednu, user posted image  dolazi početkom 7. mjeseca i nadam se da će porod biti kao ovaj drugi! Sada je curica, pa ćemo vidjeti... mislim da nema razlike je li muško ili žensko

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
16.6.2008 8:18:35   
proud mom
jaoooo lela.... ja sam rodila dječaka prije mjeces i par dana, i sad kada sam vidjela ovu poruku istog momenta su mi suze potekle... user posted image  i još uvijek teku.... kako tužno.... ne mogu ni zamislti kako ti je bilo...

u svakom slučaju neka ti sinčić poživi i neka ima lijep i sretan život. malu najicu pamti ali nikada ne dozvoli da ti taj nesrećna sudbina naškodi odnosima sa sinčinom i ostalom djecom kju ćeš, ako Bog da, imati...

i svaka ti čast ženo... da nas je bar više tako hrabrih!!!

(odgovor članu Lel@)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
29.8.2008 14:46:00   
Lady_in_red
Veeeliki pozdrav!
Kao prvo da vam kazem da ste mi velika podrska , i da sam zahvaljući Vama odlučila da zatrudnim i drugi put, iako sam rekla poslije prvog poroda da necu vise ni luda , ali eto želja je prevladala strah. Ja sam uzasno nastradala na prvom porodu , 12h na stolu , rezanje , vakum pa na kraju carski . Ako Bog da odlucila sam da cu drugo roditi isto na carski jer zaista ne bih imala snage leći ponovo na onaj stol i doziviti nesto slično uhhhh. Eto drage moje , jos uvijek me drzi strah ali previse zelim roditi  curicu da bih posustala , nadam se da ce mi Bog ispuniti zelju i da ce sve biti u redu . 
Punooo vas volim i hvala svakoj od vas pojedinačno sto ste tako jake , razumne i sto ste velika podrska jedna drugoj .

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
1.9.2008 17:36:43   
idana_85
IZVORNA PORUKA: travnicanka

i ja sam se iskreno nadala da cu se drugi put lakse poroditi ali zamislite bilo je puno teze nego prvi porod.Mama mi kaze da to ima veze sa spolom djeteta buduci da sam prvo rodila djevojcicu a poslije dvije i po godine djecaka.Mada ja cisto sumnjam dato ima neke veze


Ja jos cekam porod, prvi tako da ne znam. Moja mama je lagano rodila mene, pa brata. Brat je izasao s plodnom vodom i nije joj porod bio tezak, a kasnije je imala komplikacija, izgubila krvi itd, a porod kao porod je bio laksi. I ja sam na vjezbicama cula da su porodi s djecacima tezi....ma s njima je sve teze


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *