|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Drugi porod lakši??Jel istina?
15.11.2009 21:28:12   
mila81
Iako sam u drugoj trudnoci imala i zdrastvenih problema, drugi porod je prosao ma za pozeljet, iako i prvi put nije bilo "nista strasno", samo ja mislim da prvi put neznas nista pa ti je sve neobjasnjeno, neocekivano, iako je sve to razlicito od zene do zene... 

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Drugi porod lakši??Jel istina?
16.11.2009 8:06:16   
bebacha
Nadm se da je ova tvrdnja tacnauser posted image user posted image user posted image Prvi porod mi je bio prilicno zeznut,bolovi su posli u petak jutru oko 8 al tek oko 6 navece su postali ono bas basuser posted image user posted image a porodila sam se u subotu u 11.i opet kazem ma nek bude i ovoj drugi isti jer kako god skontam na kraju je sve bilo uredu tako da se to zaboravi.samo ako moze bez usivanjauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image doktor me usio jednom pa otosao negdje pa se opet vrati pa me opet usio i opet otisao negdje i opet me usivao.uh to je gore od svega

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
3.12.2009 15:38:39   
leona81
user posted image

< Poruku je uredio leona81 -- 3.12.2009 15:40:05 >


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
6.12.2009 18:50:31   
dženy86
I ja sam trudna s drugim djetetom, a nadam se da će ovaj put
biti lakše, prvi put je bio pravi užas! Lelo,svaka čast na snazi što si to izdržala, divim ti se!!




















(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
6.12.2009 18:57:32   
larina
laksi puno user posted image

(odgovor članu dženy86)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
6.12.2009 20:08:10   
Dinkica
Ja bas nesto sinoc razmisljala o akoBogda drugoj trudnoci i bolnici, odnosu babica i tako to, natovarilo mi se na misli pa bas kao nocna morauser posted image ....
Sve i da je lakse fizicki, psihicki ce mi biti gore jer znam sta me ceka...
Kod mene je malo specificna situacija, ja sam imala porod relativno podnosljiv ali sam isti dan dobila hematom koji sam operisla "na zivo" i dan danas imam flash-eve te operacijeuser posted image pa ce mi trebati bas extra snage i sabura da se ponovo odlucim....

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
6.12.2009 22:58:15   
Rina26
Istina je,ja sam se sa prvim namučila,a drugo rodila lako za čas sve gotovo bilo.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
9.12.2009 19:18:48   
Junior
Nadam se da je ova konstatacija tacna, da je lakse roditi drugu bebu...ja sam s prvim se napatila pravo....u pon prokrvarila i trudovi...u subotu ujutro tek rodila...svaki dan mi govorili evo samo sto nije, a ono nikako!!!!! ali, sve vrijedi za svoje dijete!!! Ne bih pravila veliku razliku, dok sam u pelenama, da nam bude zabavno...a, slazem se da je psihiccki teze, vec psihicki, jer tezi je period nakon poroda, vec sam porod, pogotovo ako nemate apsolutno nikakvu pomoc kao ja...naravno, muz je tu uvijek....user posted image

_____________________________

Nas mali princ je stigao na svijet 29.8.2009. u 6.57 !!! Nase najvece blago !!!

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
9.12.2009 19:22:00   
Honey3
puuuuno laksi drugi poroduser posted image a tek treci kao da i nije poroduser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
9.12.2009 19:22:13   
mamaajna
ma jok,gore drugi putuser posted image

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
9.12.2009 19:53:43   
Aki Sa
Defiinitivno je lakse drugi put, prvi porod trajao 16 sati -3 infuzije i oci ispale a drugi sve skupa 3 sata doduse ima i do doktora koliko je zeljan da ti pomogne i olaksa

_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 0:41:23   
veeseelaa
kako vidim drugi porod je brži i zato se smatra lakšim, jesam li dobro skužila????
moj porod (prvi) je trajao kratko al su me brate šili i iznutra i izvana, to mi je bilo katastrofa, mada i istiskivanje bebe je bilo zahebanouser posted image
Ja u stvari na ovoj temi pokušavam naći iskustvo (da me utješi) da li su bolovi manji pri istiskivanju bebe i oko epzitomije me zanima, dal i koliko često ženu recnu na drugom porodu???? i sl


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 0:44:24   
nikita
Ja se nadam da zbog prosirene gospoje nakon prvog poroda nece biti potrebno tijekom drugog poroda toliko je capnuti jer rana me je kasnije bolila 1000000 puta vise nego porod.

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 0:45:46   
veeseelaa
mislim da se tu ništa ne proširi samo se razradi pa se lakše razvlačiuser posted image
Šta kažete žene?

PS

Nikita majke ti gdje je tvoja porodđajna priča, ja danima virkam i već sam odustalauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 0:48:27   
nikita
ne znam vala vesela al ja vidim rupu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
napisat cu je ovih dana...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 0:49:11   
milenium
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kako vidim drugi porod je brži i zato se smatra lakšim, jesam li dobro skužila????
moj porod (prvi) je trajao kratko al su me brate šili i iznutra i izvana, to mi je bilo katastrofa, mada i istiskivanje bebe je bilo zahebanouser posted image
Ja u stvari na ovoj temi pokušavam naći iskustvo (da me utješi) da li su bolovi manji pri istiskivanju bebe i oko epzitomije me zanima, dal i koliko često ženu recnu na drugom porodu???? i sl



i mene ovo zanima!lakše govore samo zato što je brže.user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 0:49:54   
milenium
IZVORNA PORUKA: nikita

ne znam vala vesela al ja vidim rupu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
napisat cu je ovih dana...



a ja vidim svašta unutra što prije nisam vidilauser posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 0:50:58   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: nikita

ne znam vala vesela al ja vidim rupu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
napisat cu je ovih dana...



čini ti se draga moja, još je rano da je ocijenišuser posted image user posted image user posted image  sačekaj još bar mjesec dana
sve se pitam kako ti je porod prošao i jedva čekam da pročitam tvoju priču, poljubac za malenog

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 0:51:17   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kako vidim drugi porod je brži i zato se smatra lakšim, jesam li dobro skužila????
moj porod (prvi) je trajao kratko al su me brate šili i iznutra i izvana, to mi je bilo katastrofa, mada i istiskivanje bebe je bilo zahebanouser posted image
Ja u stvari na ovoj temi pokušavam naći iskustvo (da me utješi) da li su bolovi manji pri istiskivanju bebe i oko epzitomije me zanima, dal i koliko često ženu recnu na drugom porodu???? i sl



Ma ništa ti nebrini vesela...rodit ćeš ti drugo ko od šale. Samo se daj u akciju.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Pašinica treba pravog drugara brata ili sekuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 0:53:08   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image  Hanady moglo bi nešto od toga i biti čim se ja raspitujem oko drugog poroda a i obožavam biti trudna al mi se vala mrsko poradjati ponovouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 0:56:53   
Niina
Rado bih ti odgovorila kada bi i sama znala. Ja evo ocekujem svoje prvo porodjajno iskustvo.
Citala sam da to sve brze ide kod drugorodke, ta zadnja faza otvaranja kod prvorodki traje oko sat vremena a kod drug. 5-10min. Ne reze se epiziotomija, osim ako zena nije elasticna, zato MAZI SE, MASIRAJ..


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 0:59:00   
milenium
moju susjedu rezali prva tri puta tek četvrti nisuuser posted image

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 0:59:40   
ena23
Ma ja ranu nisam ni osjecala, ni sjecenje ni sivenje, al jesam onih 24 sata kontrakcija na svake tri minute...user posted image

Ne znam da li cu ikad svjesno se odluciti za drugo djete...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:01:42   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Niina

Rado bih ti odgovorila kada bi i sama znala. Ja evo ocekujem svoje prvo porodjajno iskustvo.
Citala sam da to sve brze ide kod drugorodke, ta zadnja faza otvaranja kod prvorodki traje oko sat vremena a kod drug. 5-10min. Ne reze se epiziotomija, osim ako zena nije elasticna, zato MAZI SE, MASIRAJ..



mazio je mužek i masirao i prvi put pa sam stradalauser posted image user posted image user posted image
mora da je do tehnikeuser posted image user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 10.12.2009 1:02:44 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:04:48   
Hanady RR
joj vesela đavole.user posted image

E moja Niina ja mislim da to maženje baš i ne pomaže al eto ti ćeš zanti možda kod tebe upali.user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *