|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:09:36   
veeseelaa
Hanady daj nam koji savjet, što si tajnovitauser posted image
jesul tebe šili drugi put?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:13:46   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Hanady daj nam koji savjet, što si tajnovitauser posted image
jesul tebe šili drugi put?

Jasu moja vesela al ispod stomaka...ja sam morala na carski rez drugi put jer je beba bila nazatkom i ja sam imala napad žuči ( kamenčići se uzburkali) a da znaš sad bih se potpisala da idem na prirodan porod. Hanadi sam rodila ko od šale za sat vremena 14 konaca cjepnuli me al ništa je to nasprem carskog reza. ( ko ga nazva carskim niđe veze)


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:14:39   
Niina
IZVORNA PORUKA: Hanady

joj vesela đavole.user posted image

E moja Niina ja mislim da to maženje baš i ne pomaže al eto ti ćeš zanti možda kod tebe upali.user posted image user posted image



eee na sta sam ja spala, da ja to sama sebi radimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kakav muz, kakvo sta...use i u svoje kljuse...on se potrudio da beba bude oko 4500...s toga nek se ne trudi vise user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:15:45   
veeseelaa
nisam znala draga, ti baš udarila na belaj drugi putuser posted image
i ja sam za prirodni porod, mislim da je tako puno bolje i lakše
Carski samo kad se morauser posted image , ipak je to operacija
Ne bi ja, neka hvala

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:15:58   
Niina
IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Hanady daj nam koji savjet, što si tajnovitauser posted image
jesul tebe šili drugi put?

Jasu moja vesela al ispod stomaka...ja sam morala na carski rez drugi put jer je beba bila nazatkom i ja sam imala napad žuči ( kamenčići se uzburkali) a da znaš sad bih se potpisala da idem na prirodan porod. Hanadi sam rodila ko od šale za sat vremena 14 konaca cjepnuli me al ništa je to nasprem carskog reza. ( ko ga nazva carskim niđe veze)



hhahah dobra si....ko ga naziva carskim hahahahahahuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:17:39   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Niina

IZVORNA PORUKA: Hanady

joj vesela đavole.user posted image

E moja Niina ja mislim da to maženje baš i ne pomaže al eto ti ćeš zanti možda kod tebe upali.user posted image user posted image



eee na sta sam ja spala, da ja to sama sebi radimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kakav muz, kakvo sta...use i u svoje kljuse...on se potrudio da beba bude oko 4500...s toga nek se ne trudi vise user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



a i moja je imala 4350 a termin mi bio 22.12 al eto rodih tek 28
Nego da ti Niina ne rodiš za N.godinu, zdrmaš koju "vatrenu vodu" i doktori ti dodju ko "sivi oblaci"user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:19:26   
Hanady RR
Moja vesela j ti i sad sa kamenčićima kuburim čekam sve nešto neznam ni šta čekam moram to rješavat, kontala prije posla al moram malu prestat dojit a nešto mi žao.

ja sam u bolnici ležala 2 mjeseca pred porod, katstrofa...i zamisli ujutro pred carski ( sve već pripremljeno) vode me na pregled a ja pitam jel se beba okrenula da ja čekam prirodan porod. kaže meni doktor ma bježi bona i da se okrenula bi je tim kamenjem ugušila...carski i gotovo.

Niina mašal 4500...masiraj to ženo što bolje znašuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:19:31   
Niina
hahhahha mozda bih i mogla, cvrcnut sta god....da pravimo dernek.... pa nova godina je user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:23:44   
veeseelaa
Hanady a ima li šta prirodno za kamenčiće ili baš mora operacija?
Niina ne zahebavaj se po netu nego noge u zrak i masiraj ženouser posted image
A jedna moja poznanica je malo pripita došla na porod (bila n.godina) veli baš joj bilo veselo, njoj prvi porod bio bolji nego drugi na koji je došla s 0% promila alkohola u krvi, veli svima toplo preporučuje koju čašicu user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:27:05   
Hanady RR
Prirodno ne pomaže, probala sam tu neku supu od kupusa pa kao izbaciš al meni ne pomože. za sam su veličine da ih laserki rješim dr. kaže ako budem odugovlačila mogla bih zakasniti na lasersku mogućnost pa onda opet rez ko na carskom...biću ko frankenštajn, slijepo crijevo, carski i žuš, ubilo se za plaže u dvodjelnom kostimu.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:27:58   
Niina
jooj imam neki cudan pritisak dole i u krizima... odoh se malo uspraviti....
Lude ste skroz, u ove sitne sate me nasmijasteuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:29:20   
veeseelaa
odo ja sad off totalno
Nisam upoznata sa izbacivanjem kamena iz žuči uz pomoć supe od kupusa????
to je nešto narodno ili dr preporučuju?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:29:47   
Niina
IZVORNA PORUKA: Hanady

Prirodno ne pomaže, probala sam tu neku supu od kupusa pa kao izbaciš al meni ne pomože. za sam su veličine da ih laserki rješim dr. kaže ako budem odugovlačila mogla bih zakasniti na lasersku mogućnost pa onda opet rez ko na carskom...biću ko frankenštajn, slijepo crijevo, carski i žuš, ubilo se za plaže u dvodjelnom kostimu.


ako se bude moralo rezati Hanady samo laparoskopski....pa kud ce te vise sjeci....


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:29:49   
Hanady RR
e Niina tako smo ti mi iz zeancije i priče o porodima jednu forumašicu poslle na porod. Al ne brini porođajna priča joj je lagana bila skrozuser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:30:57   
Niina
IZVORNA PORUKA: Hanady

e Niina tako smo ti mi iz zeancije i priče o porodima jednu forumašicu poslle na porod. Al ne brini porođajna priča joj je lagana bila skrozuser posted image user posted image


iz tvojih usta u bozije usi user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:31:20   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

odo ja sad off totalno
Nisam upoznata sa izbacivanjem kamena iz žuči uz pomoć supe od kupusa????
to je nešto narodno ili dr preporučuju?


ma narodno ženo kakvi doktori, ( zamisli doktor ti napiše recept supa od kupusa user posted image user posted image user posted image user posted image )tako moja tetka već 15 god žuč sređuje.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
10.12.2009 1:55:56   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image ma kontam da nije dr rekao da pomaže
i kako se pravi ta supa i u kojim količina se dnevno jede???

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
15.12.2009 22:42:12   
sunce
Drugi laksi, barem meni bio. Bez epizotomije!!!user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
5.7.2010 9:12:23   
bebacha
Drugi porod laksi definitivno,bar u mom slucaju.
prvi porod-u porodiliste dosla sa jakim bolovima,dva prsta otvorena,porodila se 12 sata poslije,indukcija,popucala,4 konca unutra,4 vani,usuvanje bez anestezije.izgubila krvi.7 dana nisam mogla ustat sama.

drugi porod-puko mi vodenjak,dosla u porodilste bez bolova,5 prstiju otvorena,u 19:30 poceli bolovi,smijesni,20:45 bolovi postaju jaki i cesti,21:00 ostjetim da beba hoce napolje,21:15 moj miki place.bez indukcije,bez bilo kakvi lijekova.imala sam epizotamiju,4 konca,usivanje sa anestezijom.vec sutra sam mogla sjedit.


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu sunce)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
5.7.2010 9:28:06   
veeseelaa
ma ja sam na prvi porod otišla u salu bez bolova i 7-8 prstiju otvorena.... od početka bolova do poroda sve je trajalo 1,5 sat al su bolovi bili jaki baš user posted image
Mene zanima jel manji intenzitet bola pri rađanju drugog djeteta jer je moje prolazno vrijeme sa prvim djetetom zaista bilo kratko

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
5.7.2010 9:32:56   
bebacha
kod mene je bio manji.na prvom porodu sam se gubila,nisam mogla disat,povracalo mi se a na drugom sam svaki bol mogla predisat.toliko o intenzitetu bolauser posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
5.7.2010 9:38:48   
veeseelaa
ma ja sam mogla disati, nisam se gubila al bol je bio katastrofalan, mislila sam ode mi guza na pazar! takav pritisak užas
Babica mi je govorila tiskaj a meni je tiskanje tako bolno bilo pa sam lagala da ne dobijam napon odnosno bol (neznam ja šta je napon, meni to nije dolazilo, samo bol bol bol)
Kaže ona daj ne laži ctg pokazuje drugačije user posted image user posted image user posted image  onako sam na "suho" tiskala, da sam Bog do dobijala potrebu za istim, lahko bi ja! 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
5.7.2010 19:12:31   
Esmeralda
Drugi porod dosta laksi
iskusnija sam bila sto se tice svega znas sto te ceka
bolovi se mogu vise izdrzati nego prvi put.....i disanje mi je jako pomoglo drugi put...a prvi put katastrofa
IZ DVA TISKANJA IZASAO BEBAC......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
5.7.2010 19:13:19   
Esmeralda
A epiziotomiju nisam ni imalauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
5.7.2010 19:14:00   
koka i po
Kod mene nije bio takav slučaj,,,,nažalost.

< Poruku je uredio Visnja RR -- 5.7.2010 19:15:24 >

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *