|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
27.7.2010 16:50:45   
Mamica24
Ja vam mogu prenijeti iskustvo moje mame...

Sa mojom sekom starijom se napatila užas.... porodila se uz vakum...

a mene je za čas posla rodila.. i to je pitala babicu :"babice jesam se ja to porodila" znači ni u pola muke kao sa mojom sestrom!!

Razlika između mene i seke je godina i 4 mj.

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
27.7.2010 16:53:41   
Hannica
Aj hop so. user posted image  

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
27.7.2010 17:09:28   
Anoniman
Meni je Boga mi prvi bio lakši!
Na drugom porodu sam bila previše "ukočena",preplašena, mislila sam da ću od straha umrijeti.
Možda bi mi bio lakši da sam se mogla opustiti i misliti pozitivno,ali jok meni samo u glavi bio prvi porod,kako sam dobro prošla a opet nije bilo lahko,a šta ako sad bude gore,kako ću ovo kako ću ono....uhuhuh,kad se samo sjetim user posted image Bože sačuvaj,čak sam babicu vukla za mantil da mi ne pobjegne,i samo ponavljala "hoćete li Vi meni pomoći" user posted image k´o dijete,ne bi me čudilo da su me izbacili iz bolnice....
a da kažem da porod nije uopšte ni bio strašan,ali eto ja sebi sama otežala.

(odgovor članu Hannica)
  Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
27.7.2010 19:34:22   
ivanak
Meni iskreno nije ni prvi porod kao porod bio težak, ali mi je trebalo duže da se otvorim. Npr. u bolnicu došla oko 12.30 - 13h i rodila u 21.30h.
A drugi put isto tako porod kao porod nije bio težak, ali sam se brže otvorila. Došla sam u bolnicu oko 13h i rodila u 16.40h.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
27.7.2010 22:35:58   
mišur
Pa nijedan nije lak, u smislu da manje boli, to ne...Ali je drugi put sve bilo puno brže!
Brže sam se otvorila i samim tim mi je bilo lakše, jer nije tako dugo trajalo kao prvi put!
Prvi put je trajalo nekih 20 sati, a sada samo 4,5 sata!!!
Prvi put me toliko iscrpilo da se pola stvari i ne sjećam, a posebno mi je u magli ostao sam čin rađanja i onaj momenat kad sam prvi put ugledala Luku..Pošto je drugi put bilo ovako kratko, bila sam prisebnija i svjesnija svakog momenta...

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
2.8.2010 16:16:32   
mimh
drugi porod, isto boli, samo otvaranje kraće traje, znaš šta te čeka pa se dodatno unervoziš..........

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
29.7.2011 20:59:06   
Skvo RR
Iscitavam sada temu..Nadati se brzem i laksem porodu....user posted image

Nada zadnja umireuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
4.8.2011 22:16:50   
Esmeralda
meni je drugi bio laksi dosta bio je induciran vaginaletom....rodila iz dva napona i bez epiziotomije!!!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
6.8.2011 0:43:18   
ziki
Prvi porod otvaranje je manje boljeo al su proporcionalno tome i naponi bili slabi pa je radjanje bila patnja, doktorica gurala stomak, babiica vukla bebu.... drugi porod otvaranje boljelo prilicno al samo radjanje proslo za 10 min, tad sam bila otvorena 7-8 cm i porodila se, niti su mi gurale stomak, niti vukle bebu. U oba slucaja prosla sam bez pucaja i secenja a obe bebe su bile pokrupne sa BPD 36 cm

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
17.8.2011 13:03:17   
Zejnebb
Moj drugi porod je bio strasan,puuuno tezi od prvog,mada sam ja djelimicno kriva jer sam prerano trazila da idem u salo,a nije bilo vrijeme,mozda da je islo sve prirodno bio bi laksi user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
17.8.2011 13:07:51   
Kivac
Sto se mene tice, puno laksi! Na prvom sam se otvarala 24 sata a drugi porod je trajao ukupno 4 sata od pocetnih trudova do kme, kme najljepseg zvuka :)

_____________________________

Nora - Jan 13, 2009
Jan - Apr 14, 2011

(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
17.8.2011 13:08:52   
ena23
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Iscitavam sada temu..Nadati se brzem i laksem porodu....user posted image

Nada zadnja umireuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



i magarac je u nadi umro, kazuuser posted image user posted image user posted image user posted image

sala,evo ti ja primjer da je zbilja puuuuuuuuuno lakse drugi put. a znas i sama koliko sam strahovala.  ja sadstalno ovorim bjaaaazi, drugi porod nije porod user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
17.8.2011 13:10:38   
teacher75
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
17.8.2011 13:17:26   
dzeni_nl
Ja sam imala prvi porod Bogu hvala lagan i brz, bez sjecenja, pucanja i sivanja. Brzo otvaranje ma sve za pozelit. Al se bojim drugog, sve nesto kontam da ce biti suprotno od prvog.

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
17.8.2011 13:24:52   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Ja sam imala prvi porod Bogu hvala lagan i brz, bez sjecenja, pucanja i sivanja. Brzo otvaranje ma sve za pozelit. Al se bojim drugog, sve nesto kontam da ce biti suprotno od prvog.



Ma drugi porod je lakši, a ne suprotno od prvog user posted image
Briši tamo, nisi ni trudna, o čemu ti razmišljaš.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
17.8.2011 14:42:21   
dzeni_nl
user posted image ma nisam al reko da ostvim komentar user posted image

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
17.8.2011 14:45:43   
vila_7
to se djeni informise samo da vidi sta je ceka opet-da isplanira zena! user posted image

< Poruku je uredio helena_7 -- 17.8.2011 14:46:04 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
31.8.2011 12:25:05   
bambi7
Kod mene se pokazao kao puuuuuuno laksi (eto samo da bar malo utjesim mame koje radjaju 2. put)  Prvog poroda ne volim ni da se sjetim, a drugi porod izgledao ovako: primljena u bolnicu u 2:45, 7 cm otvorena, i rodila princezu u 5:45. u sali bila 25 min.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
31.8.2011 12:27:51   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: bambi7

Kod mene se pokazao kao puuuuuuno laksi (eto samo da bar malo utjesim mame koje radjaju 2. put)  Prvog poroda ne volim ni da se sjetim, a drugi porod izgledao ovako: primljena u bolnicu u 2:45, 7 cm otvorena, i rodila princezu u 5:45. u sali bila 25 min.



Svaka cast....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image A jesi li cekala pucanje vodenjaka ili kontrakcije?


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
31.8.2011 12:50:17   
Sonja
ovo i mene zanima..
nebi da odem prerano kao prvi put..bas bi voljela ovako 7-8 da budem otvorena
meni je sa prvim 8cm bila otvorena i sam mi vodenjak pukao..porodila se pola sata poslije pucanja vodenjakauser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
31.8.2011 16:00:39   
bambi7
Cekala sam da bolovi budu na 6 min, pa onda krenula u bolnicu. A poceli su oko 12 navece i eto oko pola tri krenula u vojnu. Na pregledu kaze sestra, 7cm otvorena a vodenjak samo sto nije pukao, brzo ce ovo!  i stvarno za sahatak pukao vodenjak, jos malo bolova i bravo miiiii! ma sekundica!

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
31.8.2011 16:16:50   
Emmy
Istina ili mit :-)? Kod mene prava istina.  Po drugoj trudnoci i porodu bih mogla jos dvoje :-).  1. porod - plodna voda pocela oticati 19.12. u jutarnjim satima, kontrakcije cijelu noc i porodila se 20.12. u 10.35 uz malu pomoc dripa, dakle potrajalo poprilicno
2. porod - pukao vodenjak u 19.00, na klinici bila u 20.00 (6 cm otvorena) i dok sam se raspremila, usla u salu oko 20:45 i porodim se u 21.30. Ma ko pjesmica, svima zelim ovako lagan porod :-)

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
31.8.2011 16:22:51   
Anoniman
svaki porod prica za sebe user posted image

ne znam kako se misli jeli laksi po cemu user posted image mozda vise iskustva user posted image

(odgovor članu Emmy)
  Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
31.8.2011 17:09:26   
Anais
evo svjezeg iskustva, prvi porod od prve kontrakcije do poroda puna 22 sata (porod bez dripa, stigla u bolnicu u 6 ujutro samo 4cm otvorena, a porodila se u 13h), zadnih sat vremena su kontrakcije bile bas bolne i jake, rekla bih skoro na granici izdrzljivosti ...
drugi porod, ukupno trajao od prve kontrakcije 12h, medjutim kontakcije nisu bile jake, ucestalost na 7-8min skoro cijelo vrijeme, stigla u bolnicu u 15:45h (7cm otvorena) porodila se u 16:30, opet bez dripa ali oba puta su mi busili vodenjak neposredno pred porod ... sto se tice bola, sam izgon (prvi put u vodi, drugi put na stolu) je bolan podjednako cini mi se, tu nema razlika u prvom i drugom porodu, stim sto sam sa privim imala epiziotomiju a sa drugim sam na zahtjev da me ne rezu malo popucala, i evo tvrdim da je bolje ovo drugo jer samo par dana nakon poroda normalo sjedim, rana ne boli za razliku od prvog puta gdje je taj proces zarastanja rane bio uzasno bolan i dug ...
sve u svemu, sve prodje ali je po meni neizmjerno bitno da ste psihicki svjesne onoga sto se desava, da porod boljeti mora, i da svo vrijeme kontrolisete situaciju i bol, da se ne gubite i da vladate sobom ... ono sto sam vidjela po bolnicama je uzasno puno zena koje vriste i urlaju kao da ih kolju, i naravno koje su totalno ne upucene u sam porod a da ne govorim o brigi i znanju o njegi bebe kasnije ...
sretno!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 174
   [Obrisana poruka]
31.8.2011 17:15:44   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anais)
  Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *