|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
20.9.2011 22:52:52   
selebriti
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: selebriti

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam s prvim porodom imala srece, porodila se 6 dana prije termina za samo 3 sata u porodilistu (nakon sto sam gore dosla otvorena 2 prsta) sasvim prirodno, bez indukcije, nadam se da ce i drugi put ici brzouser posted image


Kažu ide brže user posted image user posted image user posted image

onda cu abd morati trcati u porodiliste cim krene ne bil se u autu porodilauser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image  ABd!

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
20.9.2011 22:53:08   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: selebriti

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam s prvim porodom imala srece, porodila se 6 dana prije termina za samo 3 sata u porodilistu (nakon sto sam gore dosla otvorena 2 prsta) sasvim prirodno, bez indukcije, nadam se da ce i drugi put ici brzouser posted image


Kažu ide brže user posted image user posted image user posted image

onda cu abd morati trcati u porodiliste cim krene ne bil se u autu porodilauser posted image


Ti ces akoBogda dobro zavrsiti...user posted image user posted image user posted image user posted image Nemoj se unaprijed sekirati.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
20.9.2011 22:56:21   
teacher75
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
21.9.2011 7:52:02   
babina beba
Ja poslije prvog poroda sam rekla necu nikad vise radjati, a posebno u opstoj bolnici.
A poslije drugog poroda sam rekla da bih se opet porodila ovako bar jos dva puta  opet u opstoj bolnici...samo da nam je drzava malo bolja i da da motivaciju i podrsku za djecu bilo bi jos beba!

< Poruku je uredio babina beba -- 21.9.2011 7:53:23 >

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
12.10.2011 11:55:23   
emma.L
user posted image  U mom slučaju je istina. Drugi porod nakon samo sat i pol dripa, bez pucanja, rezanja i šavova.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
12.10.2011 13:23:38   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: selebriti

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam s prvim porodom imala srece, porodila se 6 dana prije termina za samo 3 sata u porodilistu (nakon sto sam gore dosla otvorena 2 prsta) sasvim prirodno, bez indukcije, nadam se da ce i drugi put ici brzouser posted image


Kažu ide brže user posted image user posted image user posted image


mene ne zanima brzina, porodila sam se za 1,5 sat prvi put, brže ne mere hahahha mene zanima jačina boli user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
12.10.2011 14:26:53   
selebriti
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: selebriti

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam s prvim porodom imala srece, porodila se 6 dana prije termina za samo 3 sata u porodilistu (nakon sto sam gore dosla otvorena 2 prsta) sasvim prirodno, bez indukcije, nadam se da ce i drugi put ici brzouser posted image


Kažu ide brže user posted image user posted image user posted image


mene ne zanima brzina, porodila sam se za 1,5 sat prvi put, brže ne mere hahahha mene zanima jačina boli user posted image



Ne znaš dok ne vidiš user posted image



_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
12.10.2011 14:32:58   
calahoe
Moj drugi porod je bio daleko laksi od prvog.Trajao je krace,bolove sam prehodala,usput disala u saradnji s babicom.Drip ukljucen 2 puta po nekih 15-ak minuta cisto da ubrza otvaranje.U međuvremenu sam hodala,tusirala se toplom vodom,babica mi jako,jako pomagala kako oko tusiranja tako i masiranjem međice.Njoj mogu zahvaliti sto prođoh bez epizotomije.

E sad sto se bolova tice,isti su,samo je meni bilo neupredivo lakse podnositi ih hodajuci i disuci onako kako me babica savjetovala i naravno tusirajuci se toplom vodom.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
12.10.2011 14:57:45   
veeseelaa
e pa onda ništa, bol je istog intenziteta al porod kraće traje

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
12.10.2011 15:05:06   
Hannica
Nadam se da je tako.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
12.10.2011 15:25:55   
ametist
emice cestitke, daj boze da nam svima bude tako lak porod user posted image
a moram da pitam hannice ti nosis blizance? diiiivno user posted image

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
19.10.2011 0:42:10   
delfin
i ja sam do nedavno isčtavala ovu temu
Nisam vjerovala da drugi porod može biti baš lakši, tj, u mom slučaju
1. porod je bio izazvan  a,, trjalo je svega  1 sat i 20 minuta, nisu imali vremena ni za drip ni za klistiranje, ali žestokih bolova, rezanje, šivanje uh. Milsila sma nemože brže

2. porod od prvog bola  kojeg sam osjetila do izlaska bebice 40 minuta, došla u bolnivu otvorena 10 prsta, pravo u salu, opet nisu imali vremena za klistiranje user posted image . Bolovi nisu ni blizu onih induciranih, e sad šivanje je druga priča, al je i to manje bolilo nego prvi put. I opravak je ovaj put bio brži

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu ametist)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
30.11.2011 18:08:57   
nermina_
moj prvi porod je bio jako tezak. ustari sam porod je nista ali trudovi i beskrajno vrijeme provedeno u trudovima uzas. 26.11 uvece pukao mi je vodenjak i odmah sam se uputila u bolnicu. bolovi su poceli kada sam stigla gore, i trajali, trajali trajali sve do 28.11. ujutro kada sam odlucila da nemogu vise i pocela da se derem iz sveg grla dok me nisu porodili. ta dva dana sam imala bolove, nisam nista jela, pila nisam spavala i apsolutno nista nisam dobila da mi umanji bolove ili da se pocnem otvarati, jer se nisam mogla otvoriti. tada sam rekla nikad vise i to me je drzalo mozda godinu i nesto, a onda sam odlucila ponovo bez obzira na sve prezivljeno. sada sam u devetoj sedmici i nadam se da je istina da je drugi porod laksi.

_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
30.11.2011 18:35:15   
smajli80

IZVORNA PORUKA: nermina_

moj prvi porod je bio jako tezak. ustari sam porod je nista ali trudovi i beskrajno vrijeme provedeno u trudovima uzas. 26.11 uvece pukao mi je vodenjak i odmah sam se uputila u bolnicu. bolovi su poceli kada sam stigla gore, i trajali, trajali trajali sve do 28.11. ujutro kada sam odlucila da nemogu vise i pocela da se derem iz sveg grla dok me nisu porodili. ta dva dana sam imala bolove, nisam nista jela, pila nisam spavala i apsolutno nista nisam dobila da mi umanji bolove ili da se pocnem otvarati, jer se nisam mogla otvoriti. tada sam rekla nikad vise i to me je drzalo mozda godinu i nesto, a onda sam odlucila ponovo bez obzira na sve prezivljeno. sada sam u devetoj sedmici i nadam se da je istina da je drugi porod laksi.



Skoro indentična situacijauser posted image ,vodenjak pukao 4.3. u 7.30h,bolovi(odmah na 5min)oko 13h a na 2min oko 15h.Odveli me u rađaonu oko 20h a bila otvorena 2 prsta.,Drip dobila u 22h a nasilu me porodili u 00.10h.

Sad sam opet trudna(rizična trudnoća),međutim na to sam se već nekako i navikla-ali sad me brine porod i jedno veliiiiko pitanje-hoće li se ponoviti istouser posted image user posted image user posted image .
Najbolje je i ne razmišljati o tome puno-jer će biti šta će biti-a mi moramo roditi,teško ili lako ali moramo

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
18.12.2011 21:18:11   
mamapcela
ne mogu a da ne napisem...prvi porod mi je bio 5.8.2006 i nije bio strasan...bar ne kao kod nekih,to sam cula,uhhh njihove ne bih ni spominjala(tada sam mislila da je moj porod,inace,prirodan,bio strasan ali eto nije....)a drugi je trebao biti 27.11.2011.hmm pa smo malo uranili i porodila sam se 13-tog novembrauser posted image iuser posted image i moram napisati jer je bilo super!!!!svakoj mami bih pozeljela isto.faktor iznenadjenja je odradio stvar za mene!Osjetila sam prvu kontrakciju u pola tri ujutro,u 3:25 bila porodjena bez frke i buke s par koncica od epiziotomije.Djecak,Bogu hvala dobro,ja isto...nisam mogla vjerovati....potpisujem sto takvih porodauser posted image pa mamice sretno i zelim ti takav poroduser posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
18.12.2011 21:19:27   
teacher75
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mamapcela)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
18.12.2011 21:30:01   
hatepsut
Ja sam se porodila za oko 2h...pa sad kad kazu da porod nije bolan...hm..u vrlo rijetkim slucajevima...a s druge strane kad sam uzela bebicu eh taj osjecaj vredi svih bolova,konaca i svega ostalog sto ide uz porod !odo ja OT ..Kad se opet porodim aBd javim vam kako je bilo user posted image

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
26.12.2011 11:24:19   
Sonja
eh da se javim opet na ovu temu koju sam iscitala od pocetkauser posted image

prvi porod- oko 20h bolova i jako bolan
drugi porod - u pola 8 puko vodenjak,u pola 9 dosla u bolnicu otvorena 2-3prsta,u pola 12 ukljucena indukcija i bolovi na 5 min. i tako u iscekivanju sve jacih bolova (kao onih od prvi put) u 17h rodim svoju bebu user posted image
bolovi su bili stvarno podnosljivi mada sam se jako plasila indukcije ali eto u mom slucaju nista strasno...svaki bol sam mogla prodisati i nisam se ziva culauser posted image a prvi put samo sto me nisu istjerali koliko sam cijelu noc vristala hehehe
samo tiskanje bebe je bilo teze i bolnije ali mozda sto je beba bila 4kg (prva 3500)

uglavnom u mom slucaju drugi porod je stvarno mnoooogooo laksiuser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
31.12.2011 17:02:43   
Nina_Lana
Da vam se i ja prijavim ovdje kao dupla mama user posted image , i prenesem iskustvo...Prvi porod nije bio toliko strasan, malo su me rezali i nisam ni osjetila sivanje, 15 dana nisam mogla ni da sjednem, samo sam bukvalno lezala...
Drugi porod isto nije bio strasan, brzo sam se otvarala i porodila kao i prvi put, s tim da sam puno pucala pa su me morali ponovo rezat, i epizotomija me uzasno boljela,,osjetila sam svaki ubod igle i boljelo me vise nego sam poroduser posted image ...Poslije poroda ustala sama na svoje noge bez problema, bez ikakvih teskoca sjedim i nasla sam se u cudu :)...Dan jedan nisam prelezala poslije poroda :)...


_____________________________

Mamina princeza 01.10.2008.
Mamin princ 25.12.2011.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
9.2.2012 14:07:23   
Manta
Drage mame,evo da i ja podjelim svoje iskustvo.user posted image
Prvi porod,indukovan,sve je trajalo oko sat ipo,bolovi nepodnosljivi, al sve je dobro proslo.Imala sam konce al  sam odmah mogla sjediti hodati osjecala sam se super.Al me dugo drzao strah od tih bolova,mislila sam samo,Boze kako cu drugi put.user posted image
Drugi porod isto indukovan,trajalo je sve tri ipo sata al sam se otvarala bez bola,a osjetila sam svaku kontrakciju i bile su ne redovne.Kad su mi probili vodenjak,krenuli su naponi propraceni bolom al nije bilo strasno i u roku od 15 min. moja bebica je dosla na svijet.Sjekli me nisu,pukla nisam, ma porod za pozeljet.
A mislila sam,posto sam znala da ce mi ukljuciti drip,da ce biti opet sve isto.user posted image

(odgovor članu Nina_Lana)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
9.2.2012 14:32:43   
ajnur
Ja sam grozno prosla na prvom porodu evo opet sam trudna i nije me strah.Znam da ce boliti i prestati.(onaj divni osjecaj lakoce srece cistoce ne znam ni kako bi opisala nesto najljepse bar meni) Vazno je da ja i bebi budemo ok i BoguDragom hvala.user posted image

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
6.11.2012 15:24:51   
samedi
Ima li neko "frišku" priču sa drugog poroda?

Sad nešto čitam na ovoj stranici neko piše da je od prvog bola pa do poroda prošlo1.5 sat, nekome 45 minuta, ma zar je moguće? Ja sve mislim da ću imati vremena da se kod kuće istuširam, "sredim", lijepo spremim i onda u bolnicu, znači minimalno neka 3 h od prvog bola, jer na prvom porodu sam imala prve bolove od 1h iza ponoći a tek sam sutradan u 15h otišla u bolnicu.

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
6.11.2012 15:34:49   
ksena
Evo moje iskustvo: sa prvim djetotom pukao vodenjak, otisla u bolnicu oko 5 navece, oko 1 ujutru poceli blagi bolovi, u 9 ujutru sastavili pravi. stavili me na sto u 11, ja rodila u 15 do 12, s tim da sam odkunjala nekih 15 minuta na stolu. user posted image
drugo dijete: na dan termina ujutru se pojavila sukrvica, oko 11 prije podne pocele blaaaaage kontrakcije. u 9 navece otisla u bolnicu sa istim takvim kontrakcijama, spavala do 1 ujutru. oko jedan su se poceli pojacavati, a kad sastavise u dva ujutruuser posted image . u tri potpuno otvorena, stavili me na sto, a u tri sata i sedam minuta sam rodilauser posted image . Prvim naponom sam izgurala bebu, babica me nije stigla sjecnuti pa sam sva popucala od-do. Uglavnom, u mom slucaju drugi porod nije laksi, samo krace traje. Ne brini se, sve bude i prodje, tako ce i to.
puuuuno srece ti zelim i da uzivas sa svojim pilicima user posted image

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
6.11.2012 22:18:49   
hatepsut
Ja sam se porodila prije 3mj i 10 dana,naravno drugi porod.gore iznad ima moj post vezano za prvi porod.
Dakle,nakon sto sam 12 dana prenijela konzili ljekara je odlucio da mi ukljuce indukaciju u mom slucaju gel.Ujutro u 6h mi je ubrizgan isti i bolovi su odmah krenuli,nakon sto ti ubrizgaju gel 2h moras lezaiti na ledjima.Inace s indulacijom i bolovi su jaci,ja sam ustala iz kreveta u 8h i sve do nekih 10.40h sam hodala po odjelu ,disala kad mi dodju bolovi ...nesto oko 10.45h sam usla u radjaonu i u 11.05h poslatala dupla mama hvala Bogu !
Elem,a drugim je sve lakse (bar je meni bilo) prvo znas gdje dolazis,znas sta te ceka,znas kako ide,kako disati,kako kad ti dodju naponi...sa svim navedenim mnogo je lakse.a bol zavisi do zene do zene !

Sretno svim zenicama koje skoro postaju duple mame !

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
6.11.2012 22:35:08   
Crnkica
moj drugi porod je na moje zaprepaštenje bio dosta teži.zašto zaprepaštenje,zato jer sam u drugoj trudnoći nisko nosila i čuvala se,malo posla po kući odradim i veći dio dana preležim,imala sam konstantne bolove,a cijeli zadnji mjesec do poroda lažnjake.u nadjelju termin,vodenjak puko u subotu u 11 sati uveče,nisam imala bolove.u bolnicu došla oko 1 počeli lagani bolovi,koji su se sa svakim satom povećavali.rodila u 8.30 ujutru na termin jako teško jer sam bila tijesna od silnog ležanja.
curica 2800 gr 53 cm.
prvi porod isto na termin,isto noć prije puko vodenjak oko 11 sati.u bolnicu stigla oko ponoći a rodila u 03.40 ujutru,jake kontrakcije al čim je beba krenula bol je nestala,dva napona beba tu ni aaaaaaa nisam rekla.dječak 3300 gr 54 cm.
ako nisko nosiš i ako se dovoljno ne krećeš porod je teži,tako kod mene bilo a kod nekih koje ja poznajem.

oba sam put sječena,i oko toga se napatim,zato mi kasnije bude gore dok rana ne zamladi,a porod bude par sati i gotovo.


< Poruku je uredio dzejla2012 -- 6.11.2012 22:38:27 >

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *