|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ispadanje sluznog cepa
24.7.2008 9:29:11   
SelmaK
Drage moje, cini mi se da ova tema ne postoji, a ako grijesim neka meoderatorice isprave!

Interesuje me kako ste vi prepoznale ispadanje sluznog cepa, kako on izgleda?

Naime, ja sam jutros tokom odlaska na wc mislila prvo da je bijelo pranje, ali medjutim kada sam malo bolje pogledala, vidjela sam da se radi o velikoj kolicini smedjkasto zute zelatinozne mase, bas onako poprilicno je bilo i nekako sam zakljucila da bi to mogao biti taj sluzni cep.

Meni je kalendarski vec tri dana termin prosao, pa sad ne znam sta mi je dalje ocekivati nakon ovog sluznog cepa, ako jeste on.

Molim vas ako ste imale iskustva sa tim da napisete, kako bih bila sigurna da je to, to!!!

Inace narucena sam sutra ujutro na pregled, pa ne bih da zurim i panicim, ako nije nista strasno!!!

Hvala unaprijed na odgovorima!!!

Pozz!!!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ispadanje sluznog cepa
24.7.2008 10:31:54   
lida
SelmaK i ja sam primjetila tu sluz na gaćicama ali kad sam sjela na WC šolju to je doslovno curilo iz mene i boje si ti pravo opisala...

Odmah sam nazvala svoju babicu i ona je rekla da se porod približio i da neidem odmah u bolnicu nego ćemo ćekati bolove.

Sluzni ćep mi je izašao u srijedu ujutro a porodila sam se u subotu naveće..

Kod nekih ženja porod nastupi isti dan 
ja bih tebi preporućila da saćekaš bolove jer ti je ljepše kod kuće vjeruj mi.

Draga moje gdje si tu si želim ti svu sreću svjeta da ti porod bude lagan i da uživaš u svom ćedu.

SRETNO i naravno javi se


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ispadanje sluznog cepa
24.7.2008 10:51:05   
stella
po svemu sto si opisala mislim da je to to.ako nisi imala problema u trudnoci onda cekaj bolove a ako jesi mislim da bi bilo dobro da odes gin.ili bar telefonski da se cujes sa gin.
sretno

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ispadanje sluznog cepa
24.7.2008 10:53:32   
camm
meni je ispo na dva dana prije poroda .
sretno zeno. 

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ispadanje sluznog cepa
24.7.2008 11:33:19   
SelmaK
Hvala vam puno na odgovorima!!!

Mislim da cu danas pratiti da vidim hoce li se jos pojavljivati, a sutra sam svakako narucena ujutro u 8h, pa cu naravno i doktora obavijestiti!!!

Pozz!!!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ispadanje sluznog cepa
24.7.2008 11:39:13   
makana
e to ti je pametno, baš sam se pitala šta je s tobom
prije sedam dana porodila mi se kolegica, naveče je osjetila bolove i bila je kod kuće sve do ujutro, između trudova, kaže, popila kafu s mužem, a onda u bolnicu, kada je tamo stigla već je bila otvorena šest cm, uključili su joj indukciju i ostalo je sve teklo brže, za dva sata dobila je sinčića u ruke
sretno ti user posted image  


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ispadanje sluznog cepa
24.7.2008 12:04:27   
Amra k
Draga Selma mene je u nedelju zabolilo oko 12h, bol nije prestajao ali nije bio jak. Oko 15h sam otisla u wc i primijetila kao da je nesto ispalo iz mene. To je bio sluzni cep, roskasto zuckaste boje. Od tada su bolovi bili u razmacima i ja sam odlucila da krenemo u bolnicu. Porodila sam se za 12h. Evo danas, 4 dana poslije drzim moju princezuu rukama. Nemoj da te bude strah. I ja sam mislila kako cu prepoznati jel porod poceo. Priroda se pobrinula da ti sve nekako dodje samo od sebe i imas osjecaj sta da radis.
Zelim ti puno srece i lagan poroduser posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ispadanje sluznog cepa
24.7.2008 12:07:29   
stella
sad pazi na vodenjak ako pukne idi odmah

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ispadanje sluznog cepa
24.7.2008 12:13:45   
mukica
Nemojte me prepadati hanumice moje, ja sa prvim djetetom nista to nisam vidjela jer sam bila narucena za porod i u bolnici se sve odvijalo tako da nemam pojma. A to nesto sluzavo mi se pojavi svako jutro isto ko bijelo pranje samo sto je sluza\vo i zelenkasto zuto je. U Utorak sam bila na kontroli i otvorena sam jedan deblji prst al ja bebu osjetim on lupa li lupa, a kazu da se beba smiri pred porod

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ispadanje sluznog cepa
24.7.2008 21:31:27   
SelmaK
Drage moje,
hvala vam na savjetima. Od danajsnjeg ispadanja tog cepa nisam imala nikakve znacajnije bolove. Medjutim sutra idem kod dr. pa cu da vidim sta mi je dalje raditi.
Malo sam sada zbunjena, jer ne znam zasto me nista ne boli, a ovaj cep je izasaouser posted image !!!
Beba mi se i dalje javlja, udara me kao da ne misli jos vani, a evo prosla su vec 3 dana od mog termina. Toplo se nadam da ce uskoro, jer kazu ne valja previse ni da ostaje u stomaku!!!
Nadam se da ce doktor sutra nesto pametno da mi kaze!!!

Mukice nemoj se prepadati, jer sam procitala da od ispadanja sluznog cepa, pa do poroda moze proci i 10/tak dana!!!

Pozzdrav svima!!!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ispadanje sluznog cepa
25.7.2008 9:31:20   
lida
Mukice nemoj se sekirati ni mene nije ništa bolilo a razmak je skoro ćetri dana od ćepa do poroda.

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ispadanje sluznog cepa
25.7.2008 12:08:55   
SAMRAAA
meni je prošlo 11 dana od sluznog čepa do poroda..budi hrabra i bez brige...želim ti puno sreće..još malo pa ćeš držat svoju bebuuser posted image u rukama..sretnooo..

_____________________________

Moje prvo sunce..

Admin 03.04.2008.

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ispadanje sluznog cepa
27.7.2008 16:43:39   
Nadi
Draga Selma, možda si se već porodila ali eto da se i ja javim. Meni je nakon sluznog čepa porod bio za 2 dana. Sretno

(odgovor članu SAMRAAA)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ispadanje sluznog cepa
15.9.2008 15:55:48   
saso
Meni jutros ispao sluzni cep,barem mislim da je to,to.Sad se ziva slomih jer ne znam dali da zovem doktora da mu kazem a strah me da me ne ostavi u bolnici da mi ne bi oni davali indukciju itd...
Sve cekam necel me samo pocet bolit al jos nista.39 sam sedmica,pa me strah sad i kakve infekcijeuser posted image ,plodna voda mi nije otisla.Koliko najvise moze proci vremena ili sati od izlaska ovog cepa do pocetka poroda? Sutra svakako idem na pregled pa ne znam dali bih doktoru i govorila za ovo.Sta vi mislite???

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ispadanje sluznog cepa
15.9.2008 16:01:59   
Daja_sa
Ti ces biti mirnija ako nazoves doktora i rijesis se dilema. Ovako ces samo dumati sta i kako.Ja licno nemam iskustva sa tim...ali uskoro i mene to ceka (37-38 sedmicuuser posted image )
Zelim ti svako dobro i da sve prodje kako treba.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu saso)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ispadanje sluznog cepa
8.11.2008 18:13:44   
tweety
Meni je danas ispao taj famozni sluzni cep.Jao gadosti te fujjjjjjjjjj user posted image user posted image
Osjetim kao ono mokro mi na onom dnevnom ulosku,i haj u wc da se operem i presvucem kad tamo fuj,slinaaaaaa ogromna i gusta zelenkaste boje user posted image  

Sad preostaje da cekam user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ispadanje sluznog cepa
8.11.2008 18:17:31   
camm
cekaj ubrzo ces ti user posted image

ja sam se tusirala kad je ispo
ja pocela vristati jadna majko nisam nista znala o tom cepu
svakakve su mi crne misli prosle glavom.user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ispadanje sluznog cepa
19.11.2008 10:18:52   
malaaaa
meni je prije dva dana ispao po mom misljenu sluzni cep..
otisla ja u wc kad ono (osjetila sam dobro)da izleti nesto dole krupno ja pogleda kad sluz neka isto slinauser posted image ali me muci to sto nema krviuser posted image mozda je malkice i bilo ali od uzbudjenja nisam toliko ni zavirivala kontla sam odma to je to ali sad nemam pojma dali je to bilo taj famozni cepuser posted image

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ispadanje sluznog cepa
20.12.2008 18:38:38   
neki
Ja sam neki dan osjetila kako je nesto bukvalno izletilo iz mene(sjedila sam na wc-solji),ali je bilo sluzavo,zuto-zelenkaste bojeuser posted image Bas se pitam da li je to taj sluzni cep???

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ispadanje sluznog cepa
22.12.2008 15:01:01   
neki
Bas vam hvala na odgovorima.....user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ispadanje sluznog cepa
22.12.2008 15:02:33   
mamyca
Moze biti,jesi li isla doktoru?Sorry sto nisam prije odgovorila,al nisam vidjela pitanje.Vjerovatno je tako i ostalim.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ispadanje sluznog cepa
22.12.2008 15:04:00   
Romali
Tek ti sad vidjeh pitanje.
Iskreno, ne znam odgovor, ja sam odmah prokrvarila. Ali logikom, da je to bio sluzni čep, do sad bi se nešto već dešavalo kod tebeuser posted image ... Stvarno ne znam.

Evo sad će se neko javiti.
Mameeeeeeeeeeeeee user posted image user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ispadanje sluznog cepa
22.12.2008 15:04:52   
neki
Ma nisam isla radi toga doktoru,vise mi je to licilo na bijelo pranje,ali ipak mi nesto cudno bilo he he.Iscekujem svaki dan sta ce se desiti,beba se cas smiri,cas opet pocne udarati...Termin mi je 05.01. mada sam nesto ubijedjena da cu se ranije poroditi.Hvala ti na javljanju

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ispadanje sluznog cepa
22.12.2008 15:06:15   
neki
Ma i ja kontam da je bio sluzni cep,valjda bi dosad nesto bilo...U svakom slucaju vam hvalauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ispadanje sluznog cepa
22.12.2008 15:10:57   
mamyca
Nemora to znaciti,imam jednu kolegicu kojoj se to isto desilo,a nije imala nikakvih simptoma,otidji doktoru.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *