|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Klistiranje bebe
30.8.2008 15:11:49   
Alisica
Drage moje mame,
vec gotovo 2 mjeseca klistiram svog malog sina, jer ne kaki sam po 5dana. Pedijatar nam je odmah preporucio klizme i sam ga prvi put klistirao. Sada to radimo ja i muz.  Pedijatar kaze da se beba ne smije patiti vise od 2,5 dana.Mi ga klisitramo svaka 4 dana.
Neke mame savjetuju zasecerenu kamlicu, neke gorku. Pedijatar kaze i sokic od jabuke. Mi smo sve probali, nista ne djeluje, osim klizme.
Ima li i jedna od vas savjet kako da pomognem svom malenom?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 15:21:52   
Bosanka
Pokusaj trljat pupu u smjeru kazaljke na satu,svaki dan po 3 sata.ja da sam na tvom mjestu otisla bih na detaljnije pretrage,al u svakom slucaju sretno.

(odgovor članu Alisica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 15:28:14   
stella
Ja isto mislim da bi to trebalo malo detaljnije pregledati.Mojoj Hani je zasecerena kamilica pomagala.Al zadnji put nije nista pomoglo.Ni caj ni kompot ni kuhano voce.Vec je imala i temperaturu pa joj dr cepice propisao i to je rijesilo obadva problema.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 15:35:19   
bebacha
a koliko mali ima mjeseci

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 15:36:04   
Aminad
Ja mislim da to što sad radiš može tvom malom "ulijeniti" crijeva potpuno.

Bosanka je upravu možda ipak da potražiš mišljenje specijaliste ili drugog pedijatra.
Moja snaha je isto s malim imala problema sve dok nije počeo jesti i ovu ostalu hranu u 5mj. On je kakio svaki 7 dan, samo jednom ga je klistirala kad nije kakio već 10ti dan.
Šećer u kamilicu u ovom slučaju ide ali u vruću i da pije dok je toplo. Nisi nam napisala koliki je tvoj sinćić i kako ga hraniš, dojenje ili AD mlijeko. 

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 15:41:25   
camm
moja je znala po 7 dana da nema stolicu
ali ja sam je tad dojila,napisi nam koliko bebac ima mjeseciuser posted image


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 15:46:15   
bebacha
zato sam i pitala koliko mali ima mjseci.moja Aja dok je samo dojila imali je stalicu svaki 4 ili 5 dan.to se uredovilo kad je pocela jest ostalu hranu.ja sam protiv tih klizmi.beba se moze naviknut na to.za bebe koje jedu cvrstu hranu kasica od sljive je najbolje rjesenje

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 15:51:16   
Aminad
Moji nikad nisu s tim imali problema dok je moja snaha trošila 3-4 pelene dnevno ja sam znala po 13-14.
I ja znam za šljivu ima i onaj hippov sok od šljive, topla kamilica sa šećerom, ali ne može za jedan dan treba biti uporan i opet zavisi kolika je beba.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 16:31:18   
nikka
Da i moj mali dok je dojio nekad nije imao stolicu i do 7 dana ali me ped. umirila kaže da je to ok.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 16:34:46   
nikka
Neznam na koji način ga klistirate, dva mjeseca ,dali smijete tako dugo,dokada,ja bih potražila svakako drugo mišljenje što prije.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 16:46:19   
camm
ja sam bas tada bila kod ped.i kaze ona meni da moze i do 10 dana.
da se nema stolica i da nije strasno toliko.
a ta sljiva od hippa i sokic su bas za to dobri.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 16:57:54   
Alisica
bebac ima 3 mjeseca, a evo upravo sada mu pravim zasecerenu kamilicu i pokusat cu danas opet sa vjezbama . Danas je vec 5 ti dan kako nije kakio. Dojim ga od prvog dana i pravo fino napreduje

_____________________________

Edhem-Edo...mamin Edolino-Medolino 12.06.2008.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 17:02:16   
camm
masiraj mu pupu sto vise
ja sam znala svojoj masirati dok se ne u kaki,topla pelena preko pupe
isto pomaze.
kamilica blago zasladjena i topla bi trebala pomoci.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Alisica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 18:04:21   
Alisica
Drage moje,
masiranje je pomoglo a izgleda i kamilica. Moj mali je kakio bez klistiranja. Ovo je prvi puta nakon 2 mjeseca...huh....u nas je danas prava slatka....hvala vam na savjetima...


_____________________________

Edhem-Edo...mamin Edolino-Medolino 12.06.2008.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 20:13:37   
mamsi
Drago mi je da je maleni uspio kakiti bez klistiranja,baš mi ga žao što se muči.I kao što su već ostale rekle nemoj često klizmu,jer svako dijete koje doji može i po 10 dana ne kakiti,a nije ni klizma baš zdrava.Pusa

(odgovor članu Alisica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 20:49:45   
nikka
Super,baš mi je drago da se bebica nepati više,mogu zamisliti kako vam je bilo.

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 21:38:56   
Amrino
Ja stvarno ne znam koji ti je to degenerik rekao. Muciti tako malu bebu klistiranjem?!
Dojene bebe mogu da ne kake i po 10 dana i to je sasvim NORMALNO!!!
Majcino mlijko nema stetnih tvari tako da bebin organizam maksimalno iskoristi ono mlijeko i tako da na kraju nema sta da izbaci.
Ja bih ti toplo preporucila da potrazis drugog pedijatra ili da sama malo istrazujes po internetu pa da se i sama uvjeris u ovo o cemu pricam.
Nemoj mu davati ni kamilicu nego samo doji i pusti njegov organizam da sam regulise probavu.
Sretno.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 21:48:36   
Najdraza mama
Moj stariji sin je isto imao problema sa stolicom kad je bio mala beba(dok je dojio)bilo jei po 5 dana bez stolice i nikada mi doktor nije nesto tako rekao..osim da dijete kada doji moze da ima zatvor po 3-5 dana zbog mlijeka ...,samo preporucio kamilicu zasladzenu i isto masiranje pupe.U svakom slucaju drago mi je da je beba   sama kakila ...

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 22:24:46   
camm
i meni je drago znas sad savjete
i nemoj ga muciti sa klistiranjem vise.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 22:50:47   
triplemama
Nipošto nemoj molim te klistirati bebu ako doji

moja Melika u više navrata nije kakila po 12 dana i ništa joj nije bilo normalno se iskakila svaki put. Naravno da sam se bila zabrinula i išla pedijatru ali mi je pedijatrica rekla da je kod dojenih beba tako, a kasnije mi je i baš dobra poznanica pedijatrica to potvrdila.

Promijeni pedijatra obavezno ulijeniti ćeš bebi crijeva. 

Bebe koje doje mogu kakiti i više puta dnevno ali i 2 puta u mjesecu. 

I potpisujem Amrino u potpunosti samo što sam i ja to proživjela pa znam da je briga.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 23:21:57   
Romali
Joj, Alisica, ne znam koji je to pedijatar, ali nama su dali sasvim drugačiji savjet. Kod dojenih beba sve je normalno. Beba može kakiti i 8 puta dnevno ( što se nama dešava ) ili ne kakiti 10 dana ( to nam se baš ne dešava, ali dan-dva pauze se dogodi ). Cure su ti već rekle, pokušaj masiranjem. Mada ja sve to nekako regulišem putem moje ishrane; kad ne kaki, ja jedem šljive,smokve itd.pa krenemo zajedno user posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Alisica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 23:38:41   
lida
Moj Mirza se pravo patio sa stolicom i onda sam mu ukljucila caj HIPP za probavu i sad nema problema ,sad ga i ne pije svaki dan a ima redovnu stolicu 

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 23:49:05   
laracroft
Boze sacuvaj nas ovakvih pedijatara!Zalosno je kako neki ljudi jos uvijek koriste neke metode od prije dvadeset godina.Opce poznata stvar je da se dojenim bebama ne daje nikakva kamilica,voda i nesto tome slicno u dobi do sest mjeseci.Klistirati bebu svako par dana nije rjesenje.Masirajte bebici stomacic,vodite racuna o tome sta Vi jedete...Dojene bebe znaju ne kakiti po osam dana i to je nesto sasvim normalno.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Klistiranje bebe
30.8.2008 23:59:15   
Aminad
Super!

Kad već dojiš to je najbolje za tvoju bebu onda ti ni kamilica nije baš neophodna ali je u svakom slučaju ako se beba baš muči, plače itd. bolja od klistiranja.

Nemoj se brinuti poslušaj ove divne iskusne mame koje su pisale prije mene i pusti neka bebica sama izbaci stolicu.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Klistiranje bebe
31.8.2008 12:46:53   
mivica
E super pa je sve dobro zavrsilo. Mali djecak moje sestre, do tri godine je imao problema sa stolicom, otkako se rodio user posted image . Svaki put kad bi ga odveli pedijatru, njihov zakljucak je bio da dijete ima lijena crijeva :( Svega su ga tri puta klistirali i to kad nije kakio po 9-10 dana, a dijete vec uveliko jelo svu hranu user posted image . Uglavnom sad je sve uredu, znam samo da mu je jedno vrijeme uciteljica u vrticu davala na kasikicu maslinovog ulja i meda te da mu je to jedno vrijeme regulisalo stolicu. Ali eto to je bas kad je dijete vece!!! 

(odgovor članu Alisica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *