|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Oticanje nogu kod trudnica
21.6.2008 9:25:25   
zdenka
Cure, dal i vama otiču noge? Ja sam trudna tek 17 tjedana i brine me to što mi već otiču noge....što će biti do kraja trudnoće?user posted image I, ima li ikakve pomoći? 

< Poruku je uredio dina RR -- 21.6.2008 19:43:40 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
21.6.2008 10:31:48   
Emina*
Draga moja, tema je vec bila dva puta, pa mozes na nju da nastavis user posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/tm.asp?m=4327

http://www.ringeraja.ba/forum/tm.asp?m=3120

< Poruku je uredio dina RR -- 21.6.2008 19:43:57 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu zdenka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
21.6.2008 14:30:41   
zdenka
Draga, hvala ti, ali meni ne treba ovaj  prvi link, budući da nemam grčeve... a u drugom linku ima samo 2 odgovorauser posted image ...tako da mi to nije ni pomoglo....ja volim otvoriti novu temu jer tako dobijem svježe informacije, uvijek neka od nas zna nešta novo, a ovako kad mi moderatori stave stari link i napišu " tema bila", unaprijed me zatvore i više ništ novo ne saznam....a onda kao i da nisam na forumu....ja volim  svježe ideje, hahahauser posted image , tebi pusa i hvala ti na trudu...pozdrav od mene i mojih deeeeebelih noguuser posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 21.6.2008 19:44:26 >

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
21.6.2008 15:10:23   
Emina*
Nema na cemu mila, samo ne vidim svrhu da se teme ponavljaju zato sam ti i stavila linkove....
Nastavi na stare, tj. podigni ponovo temu sa svojim pitanjem, sigurna sam da ce se neko naci da ti pomogne...
PS: Pisanje velikim stampanim slovima znaci da galamis na nas user posted image ,
zato iduci put temu pisi malim slovima...
Pozdrav user posted image   user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 21.6.2008 19:44:48 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu zdenka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
21.6.2008 15:37:41   
laracroft
Uhhh sada kada pogedam cipele koje sam nosila u osmom i devetom mjesecu trudnoce dodje mi zlo.Duzina noge je bila ista,a sirina aaa...Noge su mi haos oticale,a cim sam se porodila vratile su se u prvobitno stanje i cak su mi u bolnici stopala uzgledala i prekoscata.

< Poruku je uredio dina RR -- 21.6.2008 19:46:24 >


_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
21.6.2008 19:53:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: zdenka

....ja volim otvoriti novu temu jer tako dobijem svježe informacije, uvijek neka od nas zna nešta novo, a ovako kad mi moderatori stave stari link i napišu " tema bila", unaprijed me zatvore i više ništ novo ne saznam....a onda kao i da nisam na forumu....


ti mozes i "svjeze" informacije dobiti postavljanjem istog pitanja na vec postojecu temu (istu temu), nema potrebe sa otvaranjem druge teme istog naslova, to su pravila foruma... na to ti je eminica skrenula paznju, a nije htjela reci da ne smijes pitati to i sl.

sama imam problema s oticanjem, al praktikujem ono sto su forumasice vec rekle, manje soli u hrani i dizanje nogu, ne dopusiti da vise dugo.... na kraju krajeva svi oticu u trudnoci, neko manje neko vise...
ovo si pretpostavljam znala i otprije
e sad jedino da koja forumasica nije otkrila kakav "novi lijek" protiv oticanja.. e to bi bila svjeza informacija user posted image
uzivaj u trudnoci i ne sekiraj se puno

pozz




(odgovor članu zdenka)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
21.6.2008 23:33:33   
enna
I meni su oticale noge od polovine 7 mjeseca i kao sto neka od vas pomenu uzasavam se kada vidim cipele koje sam nosila u trudnoci.Pokusaj kontrolisati krvni pritisak u trudnoci posto ako je visok oticu noge tako mi je rekao doktor a moze biti cisto od napora ne kaze se dzaba "drugo stanje" i bas je sve drugacije manje soli ne pij gazirana pica dosta povrca to je sve sto si vjerovatno dosta puta cula ali otok spadne poslije poroda pa zato nemoj da brines pusica vam!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
21.6.2008 23:53:53   
zdenka
Pozdravčić svima.... aman sam ispratila prijateljicu koja inače živi u Njemačkoj...pa sam saznala nešta novo-možda i vama pomogne....kaže ona da kod njih trudnice odmah dobiju čarape protiv vena, da su ružne, ali da puuuuno pomažu, pa ću i ja isprobati taj lijek, nadam se da će pomoći i meni i vama....puse svima koliko vas ima 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
24.6.2008 18:46:33   
lamka
zdenka sto se tice tih čarapa protiv oticanja ne pomažu puno jer sam ih ja nosila a oticala sam toliko da sam u trudnoci zbog toga lezala u bolnici.kao sto su ti vec druge forumasice rekle smanji unos soli i ne pij gazirana pića.meni nista nije pomagalo a imala sam nirmalan pritisak u trudnoći.sad kod mene je bilo povezano sa bubrezima jer sam 2 puta odbolovala jake upale bubrega pa mi ne funkcioniraju najbolje ali ti je najbolje da provjeris kakav ti je pritisak jer ako je visok odmah se javi svom ljekaru pošto moze biti opasno i za tebe i bebu a ako nemas visok pritisak onda samo primijeni vec navedeno.

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu zdenka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
25.6.2008 12:23:33   
travnicanka
Oticanje nogu je pa gotovo neizbjezno.U trudnoci je usporen metabolizam i jako lako dodje do nakupljanja vode u tjelu pa trudnice se napusu kao balon,ali poslije poroda se jako brzo uspostavi balans.jedina stvar koja je negativna a to je da noga poraste i rijetko da moze stati u isti broj cipela kao prije trudnoce.
Uh bas odvratno....prije sam nosila 39 sad jedva 40 navucemuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
26.6.2008 8:21:00   
Adana
sama imam problema s oticanjem, al praktikujem ono sto su forumasice vec rekle, manje soli u hrani i dizanje nogu, ne dopusiti da vise dugo.... na kraju krajeva svi oticu u trudnoci, neko manje neko vise...
ovo si pretpostavljam znala i otprije
e sad jedino da koja forumasica nije otkrila kakav "novi lijek" protiv oticanja.. e to bi bila svjeza informacija
uzivaj u trudnoci i ne sekiraj se puno

pozz


Isto ovako... I bas me nervira, ali srecom ljeto je pa ima sandalica i papucica.

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
26.6.2008 8:57:20   
pitalica
Živjele japankeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
26.6.2008 14:00:32   
Visnja RR
Noge ce vam manje oticati ako na nogama uvjek imate tanke pamucne carapice

(odgovor članu pitalica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
26.6.2008 22:30:22   
SelmaK
Evo meni zadnja dva dana pocele oticati noge, valjda bas vise ne mogu podnijeti ovu vrucinu, pogotovo danas, jer sam morala skoro cijeli dan provesti na poslu.
Noge me toliko ne brinu, jer znam da oticu i osobama koje nisu trudnice. Naime, meni oticu i ruke, tacnije prsti na rukama, sto prelazi tokom noci u bol u zglobovima, pa se probudim koliko me bole prsti.
Voljela bih da mi neka od vas kaze da li je imala slicnih problema sa oticanjem ruku!!!!


Hvala unaprijed!!!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
27.6.2008 8:02:56   
lejlaze
i kod mene su pocele da oticu noge. 29 sam sedmica. evo me tek sam ustala a vec su otecene. tjesi me, procice user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
27.6.2008 19:51:12   
mamabb
Ja mogu komotno da nik promijenim u big foot user posted image  a tako se i zovem ovih dana :)  pitam se šta me tek očekuje kasnijeuser posted image

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
27.6.2008 21:05:35   
zamra
pozdrav svim trudnicama...kako podnosite ove tople dane????i kod mene je veliki problem oticanje nogu. naime u 37.sam sedmici trudnoce i noge mi vec duze vrijeme oticu kada sjedim i kada hodam (malo manje ali ipak oticu). kada lezim stavim noge na malo veci jastuk i otok tu i tamo nestane iz nogu ali predje u ruke...zanima me da li taj otok moze naskoditi mojoj bebi. naime cula sam da moze doci do gusenja....pravo sam se zabrinula 

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
27.6.2008 21:06:56   
zamra
kako mokrite? ja pijem puno tekucine ali mokrim kao i kada nisam bila trudna...

(odgovor članu zamra)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
27.6.2008 23:38:05   
enna
Ja nevjerujem da moze da dode do gusenja nisam jos cula za to ali eto posavjetuj se sa svojim ginekologom to je sve normalno samo obrati paznju na pritisak ako je visok javi se doktoru onda je opasno.

(odgovor članu zamra)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
28.6.2008 19:38:51   
Anoniman
sta sa tekucinom, smanjiti unos ili nastaviti sa 1,5l dnevno?

(odgovor članu enna)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
28.6.2008 20:02:39   
mamabb
Koliko sam ja upućena, trudnica, a naročito po ovim vrućinama, treba da unosi što više tečnosti radi dehidracije, jer se postotak prijevremenog porođaja povećava sa dehidracijom trudnice. Znam za neke da im je dr preporučio tablete, koje nisu štetne u trudnoći, za izmokravanje...ja ih ne mogu piti jer imam nizak pritisak pa bi mi još više pao... tako da moram durati a i dr mi jekazao da je dobro dok ne otiču noge na potkoljenicama - meni samo stopala i zglobovi.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
15.7.2008 12:13:42   
malecka60
IZVORNA PORUKA: zamra

...zanima me da li taj otok moze naskoditi mojoj bebi. naime cula sam da moze doci do gusenja....pravo sam se zabrinula 





Svi znamo da je normalno u trudnoci oticati. Neko vise, neko manje. Medjutim, ako je u pitanju samo oticanje, i nema mjesta za veliku brigu.
Ali problem je ako trudnica ima i VISOK TLAK I OGROMNE EDEME I PUNO IZLUCUJE BJELANCEVINE U URINU. E TO JE VELIKI PROBLEM.

Ne zelim nikog plasiti, ali u tom slucaju najbolje je posavjetovati se sa doktorom i uraditi odredjene analize, da ne dodje, ne daj Boze, do EPH-gestosis, preeklampsije ili eklampsije.

(odgovor članu zamra)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
15.7.2008 12:23:16   
M kao Mama
i ja sam u 6. mjesecu trudnoće počela oticati jako puno, moj dr. je kazao dav trebam uraditi nalaze koje sam uradila i bili su poprilično ok,međutim i dalje sam oticala, i oticala i dan dans imam te vode u meni, do te mjere da svaki drugi dan pijem edemid za imokravanje, nakon poroda koji je bio u 37. nedjelji dobila sam u kratkom vremenskom roku tri napada bubrega, stoga mila moja moj ti je savjet da nađeš dobrog nefrologa, ukoliko si iz sarajeva, ja ti preporučujem dr. čengića u eurofarmu, jedino je on meni uspostavio pravu dijagnozu

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
22.7.2008 20:29:54   
idana_85
Kad to oticanje pocinje otprilike? Ja sam u 30 sedmici i ne oticem ,cak sta vise bole me stopala i svaka mi vena iskoci. Doduse ja samo pijem vode i svaku casu koju popijem za minutu ispraznim u wc-u, stalno mokrim. Na vjezbicama su rekli izbjegavati slano, jer so zadrzava vodu u organizmu....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Oticanje nogu kod trudnica
22.7.2008 20:32:01   
Okarica
Meni nisu oticale do  nedavno. Sinoć su mi noge bile kao buhtle. Valjda je to normalno u ovim sedmicama. Sad sam u 34. sedmici. Danas je ok, vjerovatno zato jer nije vruće.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *