|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zene sa Hidzabom
5.1.2012 14:35:33   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: mirnah

Citam vase postove i mogu reci da sve pomalo radikalno zvuci...Ponekad sve zvuci strasno. Mislim da sam i previse griješna :(
Pokusala sam malo vise citati, malo se vise informisati ali sve se svodi na isti zakljucak: Vjerujem u Boga, ali imam hiljadu i jednu sumnju koju mi niko ne moze razjasniti, ponekad mislim da je mozda i sveta knjiga pisana u periodu kad je sve sto se trazi od covjeka zapravo nesto sto je bilo logicno u to doba...Pa druge vjere s kojima imamo toliko zajednickog. Bog je jedan, ispa sada da je vise od pola covjecanstva u zabludi jer vjeruje u Isusa Krista ili Budu.
Nemojte me pogresno shvatiti, ovo nije pokusaj blačenja, muslimanka sam i vjerujem u Allaha, mnoge stvari ne postujem, ali imam svoj vid vjere koji mozda, prema svemu, nije dovoljan, ali cini me mirnom i zadovoljnom.
Kad mi je tesko uvijek se molim Bogu, strah me Boga, strah me zivota poslije, ponizna sam i svjesna da nemam nikakve moci. Imam svoja vjerovanja i zivim u skladu s njima, ali sam svjesna da je "onaj gore" puno mocniji i da ne trebam prkositi i traziti nemoguce.
Ocajnicki sam pokusavala naci izlaz iz svojih problema, vjera mi je pomogla, ali moj nacin vjere, mozda jeste grijeh ali drugacije nisam mogla...Moje misljenje je ovdje nevazno, ali mislim da je bit shvatiti da i nismo toliko mocni, da moramo pokusati ovaj svijet uciniti ljepsim i boljim, postovati Majku prirodu, prema svima se odnositi "ljudski", nek svak vjeruje u sto smatra da ga cini sretnim i zadovoljnim i samo na taj nacin ce pronaci svoj mir. A sada hoce li neko cestitati sretan Božić ili sretan praznik ili necestitati, to je najmanje bitno.




sveta knjiga nije napisana samo za taj period. pokusaj da je sto vise izucavas i da sto vise zivis po nacelima koje ona propisuje. bolje je i to nego nikako dici ruke od svete knjige i predati se. druga stvar, i muslimani vjeruju da je i Isa a.s. bio bozji poslanik.

ako te je strah Allaha, to je dobra stavr ali treba da se bojis samo Allaha a ne ovozemaljskih problema jer oni su prolazni a Allah je vjecan. Sto se tice i straha od Allaha, treba znati da je njegova srdzba velika ali je milost mnogo veca pa ako trazis da ti oprosti i da te uputi na pravi put, to ces akobogda i dobiti. ispocetka ces, na primjer, uciti Fatihu i moliti da te Bog uputi na pravi put, pa ces poceti klanjati samo jedan namaz, pa sve i onda ces primjetiti kako se osjecas drugacije pa ce i drugi primjetiti kako si drugacija. a shvatit ces i da nije bas istina da nemas nikakve moci jer ti je data slobodna volja da izaberes hoces li se obracati Allahu ili ne.

(odgovor članu mirnah)
Neposredna veza do poruke: 1851
   RE: Zene sa Hidzabom
5.1.2012 17:10:42   
mirnah
U pravu si Alma i sve ostale sto ste dale odgovor. Ja sam bar mali pomak napravila, ne klanjam jer ne zelim biti licemjerna, jer jos uvijek imam nekih nedoumica i pitanja na koja trazim odgovor, ali mislim da mi je ovaj forum mnogo pomagao i vi zene, ako nista trudim se da znam visei razumijem, vidiceemo hocu li uspjeti.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1852
   RE: Zene sa Hidzabom
5.1.2012 19:38:11   
jasmin

IZVORNA PORUKA: mirnah

U pravu si Alma i sve ostale sto ste dale odgovor. Ja sam bar mali pomak napravila, ne klanjam jer ne zelim biti licemjerna, jer jos uvijek imam nekih nedoumica i pitanja na koja trazim odgovor, ali mislim da mi je ovaj forum mnogo pomagao i vi zene, ako nista trudim se da znam visei razumijem, vidiceemo hocu li uspjeti.

Mila,zasto smatras da bi bila licemjerna?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu mirnah)
Neposredna veza do poruke: 1853
   RE: Zene sa Hidzabom
5.1.2012 21:45:52   
mirnah
Ne znam draga Jasmin,mozda sto sam grijesna po svim tackama :)
Nisam pokrivena, ne znam uciti niti klanjati,ponekad popijem nesto alkoholno,probala sam svinjetinu,imala odnose prije braka. Ima li sve ovo veze? Radi ovih razloga stid me nekako

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1854
   RE: Zene sa Hidzabom
5.1.2012 21:50:08   
ananas_ze
Ja sam cesto isla specijalisti za uho, grlo, nos i skoro svaki put sam izasla sa receptom za antibiotike. jednom me je boljela i ova vilicna kost i to na kraju kod uha. tad sam izasla samo sa kremom deep relief user posted image
imala sam i ja dugu kosu a sad je poluduga. jako je gusta. mislim da cu je opet skratiti. ma kad se mogu sve druge zene snaci, mogu i ja :D

Alma_27 ja se htjedoh ranije javiti, al nije kasno ni sada reci da suosjecam, kosa mi je gusta toliko da je mm pomislio da nam je fen oslabio jer susim kosu duze nego kad se tek osisamuser posted image pri svakom sisanju  i frizerka  mi kosu prorijedi pa je malo i skrati. Sto se tice uha od 9e godine mi je propisano da uho drzim dalje od vode,poslijej abdesta odmah moram osusiti uho inace me boli, sve ovo mi ne smeta da se kupam, jer sto je farz nije tesko user posted image
citam ja i mirnahine postove, samo polahko i naprijeduser posted image bez tog osjecaja licemjerstva, pokusaj klanjati zbog sebe da upoznas i taj osjecaj nakon obavljenog namazauser posted image


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1855
   RE: Zene sa Hidzabom
5.1.2012 21:56:51   
jasmin
IZVORNA PORUKA: mirnah

Ne znam draga Jasmin,mozda sto sam grijesna po svim tackama :)
Nisam pokrivena, ne znam uciti niti klanjati,ponekad popijem nesto alkoholno,probala sam svinjetinu,imala odnose prije braka. Ima li sve ovo veze? Radi ovih razloga stid me nekako



Draga moja,svi smo mi grijesnici,grijesenje je svojstveno covjeku,ali najbolji grijesnici su oni koji se cesto kaju.Za pokajanje uvijek ima sanse,cak i kad se desi da opet napravis istu gresku.Niko od nas nije savrsen,i nemoj dozvoliti da zbog proslosti pomislis da si losa i da za tebe nema sanse.Nadjoh za tebe ajet i hadis :)...
Kaže Uzvišeni Allah: "I obavljaj molitvu po�etkom i krajem dana, i u prvim �asovima noći! Dobra djela zaista poništavaju rđava. To je pouka za one koji pouku žele." (Hud, 114.) Bilježe Ahmed i Tirmizi od Ebu Zerra, radijalahu anhu, da je Allahov Poslanik, alejhis-selam, rekao: "Boj se Allaha gdje god bio, i uvijek nakon lošeg djela u�ini dobro �ime ćeš izbrisati loše i ophodi se prema ljudima na najljepši na�in."
Upravo je namaz jedan od nacina da ponistis lose.Znas mirnah,Gospodar svjetova se raduje pokajanju Svog roba.Covjek je slabasan,poklekne,ali opet se sjeti svog Gospodara,Njegove milosti,sjeti se da ce Mu se vratiti,pa se pokaje i tako sve dok je ziv.To sto ne znas uciti,polahko,za pocetak mozes citati iz ilmihala u namazu dok ne naucis,pa kad naucis onda mozes potpuno pravilno klanjati.Tako mila,nemoj da te sejtan lomi i da ti prikazuje stanje kao da si losa i da za tebe nema spasa.Niko od nas ne moze garantovati da ce uspjeti,ma koliko izgledalo da smo na pravom putu,ili pak reci da nece uspjeti na Ahiretu ma koliko bio grijesan.Allah je Milostiv i On sve zna :).

< Poruku je uredio jasmin -- 5.1.2012 21:57:11 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu mirnah)
Neposredna veza do poruke: 1856
   RE: Zene sa Hidzabom
5.1.2012 21:59:30   
jasmin
Djela koja brišu grijehe

Dva rekata nafile nakon počinjenog grijeha

Bilježi Ebu Davud od Ebu Bekra, radijalahu anhu, da je Allahov Poslanik rekao: "Nema tog Allahovog roba koji počini loše djelo, zatim propisno abdesti, klanja dva rekata dobrovoljnog namaza, te zamoli Allaha za oprost, a da mu Allah neće oprostiti."

Udjeljivanje milostinje (sadake)
Bilježi Buharija od Muaza, radijalahu anhu, da je Allahov Poslanik, alejhis-selam, rekao: "Milostinja (sadaka) poništava loša djela kao što voda gasi vatru."

Učiniti dobro djelo nakon lošeg
Kaže Uzvišeni Allah: "I obavljaj molitvu početkom i krajem dana, i u prvim časovima noći! Dobra djela zaista poništavaju rđava. To je pouka za one koji pouku žele." (Hud, 114.) Bilježe Ahmed i Tirmizi od Ebu Zerra, radijalahu anhu, da je Allahov Poslanik, alejhis-selam, rekao: "Boj se Allaha gdje god bio, i uvijek nakon lošeg djela učini dobro čime ćeš izbrisati loše i ophodi se prema ljudima na najljepši način."

Reći sto puta subhanallahi ve bi hamdihi
Bilježe Buharija i Muslim da je Allahov Poslanik rekao: "Ko u toku dana kaže sto puta subhanallahi ve bi hamdihi, bit će mu oprošteni grijesi, pa makar ih bilo koliko morske pjene."

Izgovoriti sto puta la ilahe illallah
Bilježe Buharija i Muslim od Ebu Hurejre, radijallahu anhu, da je Allahov Poslanik, alejhis-selam, rekao: "Ko kaže la lahe illellahu vahdehu la šerike lehu, lehul-mulku ve lehul-hamdu ve huve ala kulli šejin kadir" (Nema boga osim Allaha, Jedinoga, Koji druga nema. Njemu pripada vlast nad svačim i sva zahvalnost. On sve može), sto puta na dan, imat će nagradu u vrijednosti onoga ko oslobodi roba iz Ismailovog, alejhis-selam, potomstva, upisat će mu se stotinu dobrih djela, obrisat će mu se stotinu loših djela i bit će zaštićen od šejtana toga dana."

Dova poslije sijela
Bilježe Ebu Davud i Tirmizi od Ebu Hurejre, radijalahu anhu, da je Allahov Poslanik rekao: "Onaj ko se zadesi na sijelu, i pri tome izgovori nešto ružno, a zatim prije nego što napusti sijelo kaže: 'Subhaneke allahumme ve bi hamdike ešhedu en la ilahe illa ente, estagfiruke ve etubu ilejke (Allahu moj, slava i zahvala Tebi pripada, svjedočim da nema boga osim Tebe, Tebi se kajem i od Tebe oprost molim)', bit će mu oprošteno ono što je počinio na tom sijelu.''

Šehadet (smrt na Allahovom putu)
Bilježi Muslim od Abdullaha b. Amra, radijalahu anhu, da je Allahov Poslanik, alejhis-selam, rekao: "Allah će oprostiti šehidu sve osim duga."

Post u mjesecu ramazanu
Bilježe Buharija i Muslim od Ebu Hurejre, radijalahu anhu, da je Allahov Poslanik, alejhis-selam, rekao: "Ko bude postio mjesec ramazam, vjerujući i nadajući se Allahovoj nagradi, bit će mu oprošteni prijašnji grijesi."

Propisno obavljen hadž
Bilježe Buharija i Muslim od Ebu Hurejre, radijalahu anhu, da je čuo Allahovog Poslanika, alejhis-selam, kako kaže: "Ko obavi hadž Allaha radi, i pri tome se bude čuvao ružnog govora i loših djela, vratit će se čist od grijeha kao na dan kada ga je majka rodila."

Obavljanje umre
Bilježi Muslim od Ebu Hurejre, radijalahu anhu, da je Allahov Poslanik, alejhis-selam, rekao: "Umra do umre briše grijehe počinjene između njih."

Pokajanje - tevba
Allahov poslanik je rekao: "Ko se pokaje prije nego sto Sunce izadje sa zapada, On ce mu primiti tevbu." (Muslim, br. 2703). Muhammed, a.s, takode kaze: "Doista uzviseni Allah prima tevbu covjeka sve dok dusa ne dodje u grkljan."

num.com

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1857
   RE: Zene sa Hidzabom
10.1.2012 8:52:38   
mirnah
Reći sto puta subhanallahi ve bi hamdihi

Draga Jasmin sto znaci ovo u prevodu?

Vjerovatno znas arapski jezik, bas je to lijepo, jer se pitam koliko se Kuran gubi u prijevodu? kazu da pomalo jeste, pa sam htjela pitati jeli to istina...? Ti ga imas priliku uciti na izvornom jeziku, to je bas lijepo.


(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1858
   RE: Zene sa Hidzabom
10.1.2012 9:08:19   
jasmin
Mila,arapski je tesko bukvalno prevesti,ali bi ovo znacilo:Neka je Slavljen Allah sa zahvalom Njemu.I tacno je da se gubi na prijevodu,jer je arapski jezik veoma bogat,tako da neke Kur`anske rijeci imaju tako velicanstveno znacenje da nema rijeci u nasem jeziku,pa se uzme najpribliznija.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu mirnah)
Neposredna veza do poruke: 1859
   RE: Zene sa Hidzabom
10.1.2012 16:02:20   
Mjeseceva Pratilja
http://www.youtube.com/watch?v=OFPOJmj9RWc&feature=related

Dojmio me se ovaj klip pa pogledajte i vi. Mahsuz selam.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1860
   RE: Zene sa Hidzabom
10.1.2012 18:59:24   
lajlac
Drage zene, ja sam relativno nova na ovoj temi, zato vas, prije svega, pozdravljam.

Ukratko cu reci nesto o sebi, bar sto se tice aspekta vjere: jos uvijek se pronalazim, nemam znanja nikakvog, mogu slobodno reci, ne znam ni klanjati ni uciti, ali imam ogromnu zelju znati, ako nista znati. Inace, mnogo sam vas citala i mogu reci da imam nedoumica hiljadu, jednostavno me nekad i strah govoriti o svemu sto ukljucuje vjeru, jer me je strah sto poslije smrti, strah me je razmisljati o paklu i o raju i sl.tome. Kao sto kaze mirnah, nastojim biti dobar covjek i ne razmisljati mnogo, jer mnogo razmisljanja me nije dovelo bas na lijepe staze. Govorim u svoje ime. Strah me je Boga dragog, strah me je svega sto je neizvjesno, a ovaj zivot i zivot poslije, to uistinu jeste, neizvjestan.
Pratim sve vase postove i divne ste mi zenice!!!

Mjeseceva pratiljo, pogledala sam video, znaci da se zaista mnogo toga gubi u prijevodu Svete knjige...


_____________________________

Lajla

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 1861
   RE: Zene sa Hidzabom
10.1.2012 22:28:17   
Alma_27
nije tesko nauciti klanjati. ako znas osnove iz mekteba poput, Subhaneke, Fatihe i neke sure, to je dovoljno za pocetak. samo se nauce jos neke stvari i mozes klanjati farz svakog namaza. to ti moze neko objasniti ili mozes naci u Ilmihalu.
isto tako, moze se nauciti i ucenje Kur'ana. ja sam za nekoliko mjeseci naucila da pravilno ucim Kur'an. naravno, sporo. isla sam dva puta sedmicno na casove. koliko god da sam bila umorna i neraspolozena, ti casovi su mi popravljali raspolozenje i zaista sam uzivala u ucenju. sad ucim kod kuce sama.

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 1862
   RE: Zene sa Hidzabom
11.1.2012 11:51:03   
Mjeseceva Pratilja
Evo jos jedan tekst..
Majka koja je izgubila bebu..
Emotivno sam se vezala za pricu..Impresionirala me je snaga, vjera ove majke..

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1863
   RE: Zene sa Hidzabom
11.1.2012 11:56:04   
Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Evo jos jedan tekst..
Majka koja je izgubila bebu..
Emotivno sam se vezala za pricu..Impresionirala me je snaga, vjera ove majke..


http://sebil.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=1260%3Apria-o-gubitku-djeteta-sestra-alma&catid=47%3Aza-sestre&Itemid=164


_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 1864
   RE: Zene sa Hidzabom
11.1.2012 12:16:11   
canim
Kako klanjati sabah namaz
http://www.youtube.com/watch?v=VJf-aMcepKs
Imaju videa i za ostale namaze za one kojima je potrebno.

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 1865
   [Obrisana poruka]
11.1.2012 12:48:16   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
  Neposredna veza do poruke: 1866
   RE: Zene sa Hidzabom
11.1.2012 13:01:23   
Mjeseceva Pratilja
user posted image
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Evo jos jedan tekst..
Majka koja je izgubila bebu..
Emotivno sam se vezala za pricu..Impresionirala me je snaga, vjera ove majke..


user posted image user posted image user posted image




_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1867
   RE: Zene sa Hidzabom
11.1.2012 13:08:19   
tajcika
IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja


IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Evo jos jedan tekst..
Majka koja je izgubila bebu..
Emotivno sam se vezala za pricu..Impresionirala me je snaga, vjera ove majke..


http://sebil.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=1260%3Apria-o-gubitku-djeteta-sestra-alma&catid=47%3Aza-sestre&Itemid=164



user posted image user posted image user posted image neka ti dragi Allah dz.s. pokloni sabura i svaku majku sacuva iskusenja u djeci,a o tekstu nemam rijeci vjera je ono najbolje sto nam je dragi allah dz.s dao i moja dova Njemu je da me sacuva iskusenja u mojoj vjeri i u mojoj djeci jer cini mi se da sam tu najtanja

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 1868
   RE: Zene sa Hidzabom
11.1.2012 13:13:36   
Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: tajcika

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja


IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Evo jos jedan tekst..
Majka koja je izgubila bebu..
Emotivno sam se vezala za pricu..Impresionirala me je snaga, vjera ove majke..


http://sebil.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=1260%3Apria-o-gubitku-djeteta-sestra-alma&catid=47%3Aza-sestre&Itemid=164



user posted image user posted image user posted image neka ti dragi Allah dz.s. pokloni sabura i svaku majku sacuva iskusenja u djeci,a o tekstu nemam rijeci vjera je ono najbolje sto nam je dragi allah dz.s dao i moja dova Njemu je da me sacuva iskusenja u mojoj vjeri i u mojoj djeci jer cini mi se da sam tu najtanja


Amin na tvoje dove, utjesne rijeci..

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 1869
   RE: Zene sa Hidzabom
11.1.2012 13:25:48   
Rabi
mjeseceva Pratiljo...draga moja...
molim Uzvisenog Gospodara, da ti da svako dobro....
da te aBd obraduje onim sto najvise zelisuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 1870
   RE: Zene sa Hidzabom
11.1.2012 13:55:00   
Bebica11
M.P. znam kako ti je, ja nemam snage gledati taj link uopce, dva put sam izgubila bebice,al Elh sada imam svoju N i skroz sam njoj posvecenauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 1871
   RE: Zene sa Hidzabom
12.1.2012 1:01:50   
Candy
O Allahu dž.š. treba razmisljati, i o tome sta je smrt, a sta zivot na ovom svijetu... Pa mene i jeste nagnalo da se pokrijem i vise posvetim dragom Allahu upravo to sto ja ne znam sta ceka mene kad me spuste u kabur, mislim upoznata sam veoma dosta preko hadisa, Kur'ana o kaburskim patnjama, nagradama i sl., ali STA SAM JA URDAILA PA DA ZASLUZIM ALLAHOVU MILOST? Sejtan uvijek dosaptava da se to potisne, da se ne razmislja o tome, ali teba razmisljati, tako cemo popraviti svoja djela, prestati raditi losa dotadasnja djela, i naravno, uvijek cemo grijesiti, jer smo stvoreni da grijesimo i da molimo za oprost. Ne treba misliti o tome kako npr. "sam pila alkohol, jela svinjetinu i radila jos neke stvari sa kojima ni ja a ni moj Gospodar nismo zadovoljni". Nego misliti, kako ne raditi to vise, i uraditi sve sto je u nasoj moci da zasluzimo Allahov oprost. Evo, i ja sam kao dijete u ratu dva puta pojela svinjetinu, i da budem iskrena, meso kao meso, sjecam se da nije bilo nista gore nego kao recimo teletina, ali sam tek dosta poslije trazila i saznavala zasto muslimanima nije dozvoljena svinjetina, i sad da me puskom natjeraju ne bih je pojela... Ali, ne osjecam teret toga, jer sam sebi rekla, necu vise, i tacka... Alkohol sam probala, i nije mi se svidio, ne zbog toga sto je zabranjen, vec zbog toga sto mi nije jasno kako neko moze platiti nesto da bi se poslije osjecao grozno, a ukusi su grozni... Ne zelim drzati, ne dao dragi Allah, a halalite mi ako imate takav osjecaj, da nekome drzim propovjed, nego samo zelim reci da se uzdate u Allaha, i zelite klanjati, a ne znate, samo naprijed ja sam fino Ilmihal pred sebe i na svakom rekijatu ucila iz njega, dok za sedam dana nisam naucila sve sto mi je potrebno. Ne dajte sejtanu da vas napada... Eto, halalite ako sam bila dosadna...

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 1872
   RE: Zene sa Hidzabom
12.1.2012 9:36:27   
ananas_ze
Candy nisi bila dosadna,naprotiv, hvala na podijeli svog iskustvauser posted image
M.P ne umijem ti ja rijecima,al mislim na tebe i dovim da ti Allah olaksa user posted image


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 1873
   [Obrisana poruka]
16.1.2012 11:05:28   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ananas_ze)
  Neposredna veza do poruke: 1874
   RE: Zene sa Hidzabom
16.1.2012 14:32:53   
Halimaa
Selam od srca svima! Ja sam nova na forumu, tj. ne baš sasvim nova...Bila sam učlanjena dok sam bila trudna, pa zaboravih svoju šifru,a i obaveze sa djetetom ...
Ja sam pokrivena i imam dječaka od 2,5 godine. Ja bih vas pitala o druženju u islamu, tj o ženskim halkama, ako to pitanje nije već negdje pokrenuto a ja ga previdila. Znate li možda za neka učenja Kur`ana, malo naprednija tj. ne početnička, u tuzli, a da se istovremeno tu mogu dovesti i djeca? koliko ja znam, nisam čula za takvu mogućnost u tuzli, kao što ima nahla u sarajevu, a baš bih volila da i moje dijete bude samnom i igra se sa djecom vjernica!
I drugo pitanje ( ja sam puna pitanja, kao obično što su novi kolači na forumu), znate li ima li gdje velikih ženskih marama da se kupe u Tuzli?
Baš mi je drago za ovu temu!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *