|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ostavljanje bebe koja doji
9.10.2008 17:27:59   
Amra k
Sutra imam vazan test za posao u Audiju. Bebu dojim 2,5 mjeseca. Moram je ostaviti u trajanju od 3 sata kod prijateljice. Znam da ce plakati i biti gladna. Smije li joj dati malo adaptiranog mlijeka dok se ja ne vratim?
Molim za vase savjete? Sta vi radite kada morate bebu ostaviti? Meni ce sutra biti prvi put.

< Poruku je uredio amrino -- 9.10.2008 20:56:00 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
9.10.2008 17:40:54   
Visnja RR
Naravno da mozes dati AD... mozda je najbolje da bebu tvoja prijateljica nahrani kasicicom da se beba ne navikava na flasicu... ali to moze biti "borba" s bebom ...user posted image   ako se to nece cesto desavati nije strasno ni ako to uradi flasicom...

ali bilo bi najbolje kada bi mogla izdojiti svoje mlijeko i ostaviti ga... ako to nisi u mogucnosti onda AD moze biti mala zamjena...

< Poruku je uredio amrino -- 9.10.2008 20:56:49 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
9.10.2008 17:42:37   
Melica
Nemoj prekidati dojenje, upitno je i hoće li beba prihvatiti adaptirano mlijeko.
Izdoji joj stoga svoga mijeka bilo pumpicom ili ručno ako nemaš u sterilnu bočicu, može i ona posudica za urin. Ostaviš u frižider i taj koji je hrani samo ugrije bez prokuhavanja. Bar ja tako radim. O cuvanju majčinog mlijeka možeš pročitati i ovdje na forumu. Jedna ljubazna forumašica,kojom  se ovim putem zahvaljujem, objavila je podatke na kojim temperaturama i koliko dugo cuvati mijeko. Nadam se da sam pomogla

< Poruku je uredio amrino -- 9.10.2008 20:58:24 >

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
9.10.2008 17:43:07   
Amrino
Amra K- nema potrebe da bebi dajes adaptirano. Izmuzi svoga mlijeka i stavi ga u frizider. Moze ga podgrijati kada bude vrijeme za papanje.
Ukoliko nemas pumpicu i nikada se nisi izdajala rucno evo par savjeta.
Dobro operi posudu u koju ces staviti mljeko. Udobno se smjesti i opusti. Misli na bebu kako bi se let down refleks "aktivirao" (to su oni trnci koje osjecas prije nego sto mlijeko potece iz dojke). Dojku uhvatis sa dva prsta, otprilike za areolu (krug oko bradavice) i stisnes. Ukoliko ne ide- zamoli muza da ti pomogne.
Takodje to mozes uraditi i kada dojis bebu- pa kada se beba zasiti a ti brze bolje nastavi da izdajas prstima- tada ce mlijeko ici mnogo brze.
Preporucila bih ti da to odmah pokusas...tako da ces do sutra imati dosta vremena da uspijes.
Sretno- i javi kako ide! user posted image

(P.S ako beba bude odbijala flasicu mlijeko joj moze dati malom kasikicom- to je cak i bolja varijanta da ne bi doslo do konfuzije bradavice)

< Poruku je uredio amrino -- 9.10.2008 20:59:14 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
9.10.2008 18:05:14   
rozi
Ja sam kupila aventovu pumpicu i bocice za zamrzavanje mlijeka. Kada imam vremena nacijedim i zamrznem da mi nije frka kad negdje moram otici. Mlijeko moze biti u zamrzivacu 3 mjeseca.  Samo odledis stavljanjem u frizider noc prije ili ako je frka u toploj vodi( grijacu).

< Poruku je uredio amrino -- 9.10.2008 20:59:56 >

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
9.10.2008 18:40:36   
Amra k
Hvala vam svima puno na savjetima. I ja mislim da je najbolje da joj izmuzem mlijeka, makar malo da joj prevari glad dok se ja ne vratim. Pomogle ste mi.
Velili pozdrav i poljubac svimauser posted image

< Poruku je uredio amrino -- 9.10.2008 21:00:30 >

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
9.10.2008 19:30:52   
Lulu_
bas mi je zao sto se sikiras znam vrlo dobro ako se osjecas.
zasto nebi probala izdojiti svoje mljeko po mnei je to bolja solucija od adaptrianog
ja sam naomih isto tako morala ostavljati kod mame kad joj je bilo 2 mjeseca ali je pila moje izdojeno mljeko

< Poruku je uredio amrino -- 9.10.2008 21:01:15 >


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
9.10.2008 20:19:24   
camm
najbolje bi  bilo da  izdojis svoje mlijeko  ako mozes.
ako ne onda joj nece biti nista od AD.mlijeka jedan dan a problem je hocel joj se svidjeti
moja ga nikad nije htijela.

< Poruku je uredio amrino -- 9.10.2008 21:02:04 >


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
9.10.2008 20:20:21   
fanamatik
I moja beba ima nešto više od 2,5 mjeseca i dešava nam se da sam odsutna po 2,5 do 3 sata. Ostavim joj ispumpanog mlijeka i sve funkcionira savršeno.
Mislim da je to bolje rješenje, zapravo ne vidim tu nikakvu dilemu. SAMO PRIRODNO ! I ne brini...user posted image

< Poruku je uredio amrino -- 9.10.2008 21:04:01 >


_____________________________

AIŠA, 27.06.2006.
MERJEMA, 17.07.2008.

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
9.10.2008 20:36:30   
Adana
Mila ako mozes izdojiti svoje mlijeko to bi bilo najbolje, a ako ne uspijes slobodno AD mlijeko daj. Ja sam nedavno ostavila curicu, 2,5 mjeseca kod svekrve, kuoila Hipp1 i ona joj dala da jede, prvo malo na kasicicu, pa posto je bila puno gladna i otimala se i tersala dalo joj na flasicu. Nista strasno. Samo opusteno

< Poruku je uredio amrino -- 9.10.2008 21:06:26 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu fanamatik)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
9.10.2008 22:07:02   
Emina*
Slazem se skoro sa svim gore napisanim...
Mozes izdojiti svoje, ali kako amrino rece, pokusaj vec veceras...
Ja nisam te srece da mogu izmusti mlijeko, jer mi uspije da izmuzem oko 30-ak ml user posted image   user posted image
Ako vec ne mozes, onda ne daji bebi adaptirano, moze joj taj neko dok je bude cuvao da napravi caj od kamilice (ako si za ovu varijantu) , on zasiti bebu...
A ti se spremi, obuci, i podoji bebu prije nego izadjes iz kuce...
Mozda nece biti potrebe ni za cim, ako se zadrzis kratko, ali u svakom slucaju sretno....

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
9.10.2008 22:12:42   
Adana
Ah, da, i zasecerena kamilica dolazi u obzir. To moja sveki uglavnom daje maloj kada je cuva na kratko, ali neki dan me nije bilo oko 8 sati. Davala joj je kamilicu ali ona gladna pa gladna, pa joj je napravila AD mlijeko. I ja imam problem sa izdajanjem. Pokusala sam opet malenoj dati AD mlijeko, nesto je bila pravo kenjkava i mislila sam da mozda nema dovoljno mlijka jer je satima jela po malo, ali odbija i flasicu i da proguta mlijeko. user posted image  Sada mi je drago da dojim jer ne znam sta bih da nije tako, kada nece da jede adaptirano.

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
9.10.2008 22:20:50   
Emina*
I javi nam jesil dobila posao, pa da castis user posted image  user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
10.10.2008 7:21:35   
mamyca
Kao i vecina,i ja ti savjetujem da izdojis svoje mlijeko,pa da joj ga neko da.A ja sam kad bih tako dugo izbivala iz kuce,samo bih ga dobro podojila kad bih posla i on ne bi ogladnio.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
10.10.2008 9:33:37   
Amrino
Kamilica nije bas najbolji izbor- a pogotovo ne zasecerena. Secer se ne bi trebao davati djeci bar prvu godinu.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
10.10.2008 9:57:32   
jupajdi
Amrino zašto nije dobra kamilica. Ja je ne dajem svojoj bebi, i isto sam čula da nije baš dobra, ali eto puno majki daje je djeci.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
10.10.2008 10:00:46   
mamyca
Nisam ni ja Hamzi davala kamilicu,ali sam je ja pila,i dr. mi je rekao da je bolje tako jer on ce je dobiti onda u mlijeku.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
10.10.2008 10:31:07   
Amrino
Inace se ne preporucuje da se bebama daju bilo kakvi cajevi. Svi znamo da cajevi imaju raznorazna svojstva i ljekovita i ona manje ljekovita. Nisu dovoljno istrzeni a upitno je sta se sve u onim kesicama nalazi. I odrasli trebaju biti oprezni sa cajevima a kamoli bebe. Dalje- cajevi nisu hranjivi- nemaju u sebi nista sto je bebi potrebno.
Kao sto sam i napisala- secer se ne treba davati bebama.
Sto se dojenih beba tice- majcino mlijeko oblozi i zastiti bebina crijeva, tako da caj ili voda samo "operu" taj zastitni sloj.
U svakom slucaju- najbolje je majcino lijeko- a formula je izbor br. 2- sve ostalo bebi ne treba da se daje bar do navrsenih 6. mjeseci.
Nego zeno- javljaj sta bi sa poslom! Mi ti drzimo fige!!! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
10.10.2008 20:41:32   
amrab
Ja sam svoju bebu ostavila neki dan 5,5 sati.Isključivo doji,pa sam se potrudila i u flašicu izmuzla oko 100.Super je podnijela i nije plakala.Mada sam se jako napatila da napunim flašicu.Razmišljala sam o adaptiranom mlijeku,ali sam ipak odustala.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
10.10.2008 21:12:00   
mamina cura
Evo i ja moram povremeno ostavljati moju malenu jer se povremeno moram pojaviti na poslu. Srecom pa je velika cura pa je tako podojim kod mame, zbrisem i onda opet podojim kad dodjem. Danas je bila dugo bez mene od 10 ujutro do 15 popodneuser posted image  Bilo je malo nosanja ali nana joj je skuhala mrkvicu i krompir i kaze kad je nahranila bila je mirna Bosnauser posted image  Samo da znate koja je sreca kad me konacno docekala na vratimauser posted image  Nije me vise ispustala iz vidauser posted image  Nadam se da ce ovi moji izostanci ipak biti kraci...

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu amrab)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
10.10.2008 21:54:24   
moni
Ne znam stvarno Amrino otkud ti da se bebama uopšte daju čajevi u kesicama. I zbog čega ne bi bili zdravi? Za šećer se slažem ali za čajeve ne. Obično stari doktori, pri ovome mislim iskusni, preporučuju da se djeci daju čajevi i to baš na kašičicu.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
10.10.2008 21:57:38   
Amrino
IZVORNA PORUKA: moni

Ne znam stvarno Amrino otkud ti da se bebama uopšte daju čajevi u kesicama. I zbog čega ne bi bili zdravi? Za šećer se slažem ali za čajeve ne. Obično stari doktori, pri ovome mislim iskusni, preporučuju da se djeci daju čajevi i to baš na kašičicu.


Draga moni- zacudila bi se kada bi znala sta se sve bebama daje (pitaj mama alminu komsinicu user posted image ) ...ja sam odavno prestala da se cudim.
Vjerujem da stari doktori to preporucuju- ovi novi  - ne.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
10.10.2008 22:00:24   
moni
Vjerujem da se daje, evo vidim i zaslađena kamilica se daje bebi. PA svugdje trube o tome kako se šećer ne daje do godine dana.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
10.10.2008 22:09:50   
Amra k
Drage moje test je dobro prosao, sad moram cekati rezultate.
Ja sam izmuzla jedva 50 ml mlijeka, ali nije izgleda bila puno gladna jer sam je dobro nadojila kad sam krenula. Tako da joj je prijateljica dala da popije tih 50 ml tek onako da popije. Sve je dobro proslo hvala Bogu.
Ovo da se caj ne smije davati bebama isto prvi put cujem. Secer se ne preporucuje, ovdje svaki dr kaze da se bebi secer ne daje pogotovo pred vece jer je to drzi duze budnom i manje ce spavati. A caj u svakom slucaju preporucuju ispred svih ostalih napitaka, sirupa, kapi koje ublazavaju grcice i uopste umiruju bebin stomak.
Toliko od mene, hvala svima jos jednom.user posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ostavljanje bebe koja doji
10.10.2008 22:13:04   
Emina*
Ej Amra, drago mi je da je sve proslo oki user posted image  user posted image
Obavezno nam javi rezultate...
Drago nam je sto je ispalo i sa bebom super..... user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *