|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  392 393 [394] 395 396   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 12:26:36   
Mirela_sa

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

onda nece kakiti mjesec dana :)
mrkva nam bas stvara problem sa stolicom zao je samopomalo stavljam sto mi je i dodatni problem.
nista znaci opet tikvice tikvice i tikvice malo s rizom malo s prosom:) sta je tu je...
kad smijem brokule.posto smo mi malo ranije krenuli inace nego sto idu tablice tj preko mjesec prije nego napunismo 6. nesto mi sad tesko da cekam mjesec i po jos da uvedem jos neko povrce.

i da ... jel neko od vas isao na odmor ovako s bebom od 6-7 mjeseci. koje od onihkupovnih kasica su ok za pocetak. ja inace ne poznajem te kasice malos am ih koristila s kcerkom a i zaboravila sam. koje vi koristite i koje vase beb vole. da probamo jednu dvije za ovo mjesec dana da mozemo ponijeti dole " za hitne slucajeve"

probaj sa mrkvom i tikvom skuhati i malo jabuke pa sve izmiksati, moj to papa ko lud.... a mrkvu sa jabukom hipp malu spuca, i sere normalno.. gaj mu hipp sljivu sok i da vidis kako ide.. kaka cuvena od mrkve.....

ja skuham prvo mrkcu jer njoj vise treba, pa dodam tikvice i jabuke i pustim par minuta i sve izmiksam.... jucer sam mu probala same jabuke domace i ideeee...

sad imam jedno pitanje one good night hipp jel mogu davati po danu da pratim reakcije i te pahiljice i proso kako pravite.. kuhaju li se one ili se dodaju samo....

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 9826
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 12:44:43   
gerberka
good night hipp voce ili keks se jedu odmah..jesam li nesto prolupala o kakvom dodavanju pricate

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 9827
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 12:51:24   
Mirela_sa
daje te li vi vodu i kako , jel rpokuhate pa ohladite.... mislim da mu treba voda a ne samo sika:), po ovoj vrucini

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 9828
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 12:55:53   
gerberka

IZVORNA PORUKA: Mirela_sa

daje te li vi vodu i kako , jel rpokuhate pa ohladite.... mislim da mu treba voda a ne samo sika:), po ovoj vrucini


da

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 9829
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 12:58:02   
djoisa
IZVORNA PORUKA: Mirela_sa

daje te li vi vodu i kako , jel rpokuhate pa ohladite.... mislim da mu treba voda a ne samo sika:), po ovoj vrucini


koliko je bebi? jel doji? ako bas intenzivno doji, ne moras se bojati da je zedna..
ja nisam prokuhavala vodu..ali i nije ni pio tek mozda s 8 mjeseci..ako doji i nece vodu na flasicu probaj dati kasikom, to im je zanimljivo pa hoce..

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 9830
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 13:02:09   
gerberka
ja dajem redovno na kasikicu..nekad preskocim dan.
samo kad pomislim kako je nama kad smo zedni user posted image
i ja dojim, ali ove vrucine ne nadoknadi ništa osim vode..

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 9831
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 13:09:02   
Lady26
Pa ako jede dohranu naravno da ces mu davati i vode, ne pretjerano ali malo na kasicicu zasto da ne...
A ako samo doji onda nema potrebe....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 9832
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 13:17:12   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: animagical

ma nisu sva djeca ista...neka jedu sta god im se ponudi, pa opet nisu preteska, a neka su izbirljivci s povelikom tezinom...
moj A u zadnje vrijeme jede dosta fino.... jutros sam mu pravila nesto kao poparu, neku drobu, recept od teacher...ugrije se mlijeko s maslacem i abc sirom i u to zadrobi kriska hljeba...on to voli... nemam pojma sta cemo za rucak

kalorijska bomba od tiki user posted image
mamina princezo sa 6 mj. treba da ima duplu porodjajnu tezinu a sa godinu trostruku tako da se ne brines uopste po meni.¸a jeste probali tikvu ona ti je dobra za stolicu a ima je sada dosta

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9833
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 13:18:17   
mamina princeza
hvala Lejla Ka - predpostavljala sam da se pika. nisam bas mislila da ga tako proba al eto ... mislila sam kao grizili nesto al eto sad mi je bar lakse nij imao reakciju .:)

Ne animagical nism rekla s godinu 12 kg to je super tezina nije vala to debelinjo negos a 6 mejseci 12 kg :)
znam da treba da udvostruci al sam ja nesto od njega ocekivala vise :))))
nego moja Dz naprimjer je rodjana sa 3400 smrsala na 3100 i sa 6,5 mjeseci je imala 8,5 kg sto je skoro pa utrostruceno nije bas al niej bila ni predbela znacic ima i djeca koja utrostruce a ovaj moj ce jedva udvostruciti. s tim samo poredila:) a za godinu dana je normalno da utrostruce

a i ovih stos u debeljuskasti dok ne hodaju obicno se to kasnije svede na isto
ja sam mislila da ce moj E biti dobro krupniji od Dz kako je krenuo a eto sveto skoro na isto dodje .. j os je ona imala dosta vecu glavu pa je sa 6 mjeseci izgledala dosta deblje i krupnije od njega.


Moram u dm pokupovati te kasice....
i dalje niko ne rece za babylove ia lantura kasice kakva iskustva, posto ima malo vis eukusa ovih koje dosada jedemo.:)

Svasta napisah mimo teme pobrisatce moderator..

< Poruku je uredio mamina princeza -- 8.8.2012 13:19:13 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 9834
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 13:21:28   
mamina princeza

IZVORNA PORUKA: MALA1994


IZVORNA PORUKA: animagical

ma nisu sva djeca ista...neka jedu sta god im se ponudi, pa opet nisu preteska, a neka su izbirljivci s povelikom tezinom...
moj A u zadnje vrijeme jede dosta fino.... jutros sam mu pravila nesto kao poparu, neku drobu, recept od teacher...ugrije se mlijeko s maslacem i abc sirom i u to zadrobi kriska hljeba...on to voli... nemam pojma sta cemo za rucak

kalorijska bomba od tiki user posted image
mamina princezo sa 6 mj. treba da ima duplu porodjajnu tezinu a sa godinu trostruku tako da se ne brines uopste po meni.¸a jeste probali tikvu ona ti je dobra za stolicu a ima je sada dosta



onuveliku stambolku okruglu ... ma tesko mi je nesto vuci s pijace anikako mm da uganjam za to :) a ija sam razmisljala o njoj .. i ja je volim :)
imam kascu alnatura s tom tikvom cini mi se pa zato i pitam za te vrste kasica kakve su :)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 9835
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 13:22:21   
mamina princeza
ja dajem flasiranu vodu .. konacno je poceo piti nakon sigurno mjesec dana odbianja. cajevi i dalje ne prolaze ...

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 9836
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 13:23:08   
gerberka
T ima tecniju stolicu danas..ja mu kontala dati malo kruske..imate li neki savjet osim rize, banane, caja od sipka, mrkve

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 9837
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 13:27:47   
djoisa
ne mora biti stambolka..moze ona najobicnija okrugla tikva..mozes je pomjesati u pire s krompirom ili palentom ili rizom i sl.. odvoji bebi za par obroka...a od ostatka skuhaj vama krem supu njamuser posted image

meni se svidjela ona alnatura kasica s kukuruzom i tikvom u nju mozes ubaciti ili jogurta ili pavlake malo, ne znam kolika je beba..mozes je za puta..ali bolje je kuci kuhano

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 9838
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 13:29:08   
mamina princeza
da mislilasam za putasamo sam htjela prijedaprobamo jer ne volim na putu prvi put nesto davati... a kuci svakako kuhamo 99 %

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 9839
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 13:29:30   
Malenaoduvijek
kad je moj L.bio u tom uzrastu bila je cini mi se mala teglica babylove tikva i krompir on se davio time bukvalno ne znam da je ista sladje jeo. a ok su i te kasice iako sam ja vise hipp uzmala jer je bio tada veci izbor a alnatura je jako dobra ali njje je prije bilo

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 9840
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 13:32:21   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: gerberka

T ima tecniju stolicu danas..ja mu kontala dati malo kruske..imate li neki savjet osim rize, banane, caja od sipka, mrkve

pecena jabuka, sluz od rize pomijesaj sa mrkvom i daju mu to kasikicom,

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 9841
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 13:37:46   
animagical

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

ja dajem flasiranu vodu .. konacno je poceo piti nakon sigurno mjesec dana odbianja. cajevi i dalje ne prolaze ...

a sto flasiranu?

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 9842
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 13:42:27   
mamina princeza

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: mamina princeza

ja dajem flasiranu vodu .. konacno je poceo piti nakon sigurno mjesec dana odbianja. cajevi i dalje ne prolaze ...

a sto flasiranu?


neko kaze da nema potrebe neko ( ko bi po nekim mojim rezonima trebao da zna nesto) kazed aniposto djci ne dajem flasiranu. Pa tako sam i Dz do 10-12 mjeseci flasiranu pa cu i njemu. Prokuhanu vodu nesto ne volim , gubi elektrolite pa mi nije nesto mad ai nju koristimo ponekad.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9843
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 13:46:12   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: mamina princeza


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: mamina princeza

ja dajem flasiranu vodu .. konacno je poceo piti nakon sigurno mjesec dana odbianja. cajevi i dalje ne prolaze ...

a sto flasiranu?


neko kaze da nema potrebe neko ( ko bi po nekim mojim rezonima trebao da zna nesto) kazed aniposto djci ne dajem flasiranu. Pa tako sam i Dz do 10-12 mjeseci flasiranu pa cu i njemu. Prokuhanu vodu nesto ne volim , gubi elektrolite pa mi nije nesto mad ai nju koristimo ponekad.

ja svojima filtriram vodu, a na moru ce kao i svake godine dobiti flasiranu

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 9844
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 13:52:24   
djoisa
kako filtriras vodu? brita filterom ili? i sto je ta voda bolja od one se cesme, odstranjuje li se kamenac? ili nesto drugo?

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 9845
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 14:00:44   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: djoisa

kako filtriras vodu? brita filterom ili? i sto je ta voda bolja od one se cesme, odstranjuje li se kamenac? ili nesto drugo?

odstranjuje se i kamenac i ostali teski metali koji se nalaze u nasim cijevima i prelaze u vodu. a 60 posto stanovnistva u sa ima pijesak u bubrezima.
a sada ljeti kada su svake noci redukcije posebno

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 9846
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 14:05:49   
djoisa
cinjenica je da je voda puna kamenca..ne znam da li je to povezano sa pjeskom u bubregu..gledala sa te filtere ali ne znam nikoga da ga koristi..znaci kad prokuhas tu filtriranu vodu na serpi ne ostaje trag kamenca? bas me nervira kako tamne serpe pobijele poslije prokuhavanja vode..

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 9847
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 14:09:57   
Malenaoduvijek
ne ostaje a ni kuhalo ne bude bijelo tako brzo kao inace

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 9848
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 15:00:19   
ivannna
mi smo probali alnaturinu mrkvicu jer bili smo na moru pa da ne kuham, i cini se da je dobra, ja sam probala ukusna je, a moja baby za sad je najviše htjela da jede kad sam joj nju davala.

Inace ja ne dodajem nikakvu tečnost iako me svi oko mene čudno gledaju, al doji skoro 10-12 dnevno, a ima fino mokrih pelena pa kontam onda da ne treba, rađe da popije mlijeka, nego vode u njoj nema ništa, bar za sada, a čini se da sam čula da se i mlijeko na vručinama prilagodi pa ima više onog vodenastog.

Inace maminaprinceza mi smo do sada tri puta bili na moru, sa 3,4 i 6 mjeseci i mogu ti reći da je baby fino podnjela, sviđa joj se valjda da po cijeli dan bude vani i fino zaspe navečer.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 9849
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 15:54:42   
Mirela_sa
mom je 4 ipo mjeseca i danas je plako pravo, nece sike i ja mu prokuhala vode i popi sigurno jedno 40ml i smiri se poce se igrati, majke mi djete zedno bilo.. sto kaze dreba kad pomislim kako je nama sigurno i njemu treba tecnosti....

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 9850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  392 393 [394] 395 396   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  392 393 [394] 395 396   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *