|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  177 178 [179] 180 181   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problemi sa dojenjem...
24.10.2012 20:33:42   
mamina princeza
gerbo nemoj se sekirati vi ste svakako najveci dio posla zavrsili:) ne kazem uvijek je bolje sto duze al eto i to nije vala malo jel tako?

ja kad god dobijem mesntruaciju imam problem sa dojenjem kao i oko ovulacije kako sam skontala. al ja skoro sve te probleme rjesim sto ga dojim u snu tako sam ja nasla nacin i ne bjezim od toga. d aniej toga mnislim d abih aja prestala dojiti prije par mjeseci ka dje imao tako jak strajk . al eto snadjoh se i sada to cetso primjenjujem.

mi isto jako malo dojimo ovih dana po danu . nekako odjednom malo al nocu zato bas dosta doji. mene samo strah da mi se ne smanji kolicina mlijeka jer tako ne doji dugo po danu al valjda nece. ne bi trebalo jekl tako lejla ka? skontace sike da mi nocu treba vise jer ovaj moj tako hoce.
al sto ti je Bozjije davanje evo ga sav slinav preslo mu od seke i od jutros mu bas godi da doji. sad mu to i najvise treba i laks emu je nego jesti bilo sta. i evo danas je kvalitetno dojio 4 puta a ne pamtim da je tako bas dugo.
ja s ezaista nadam da cu ja dugo da dojima al eto sd vec id a se desi problem ne bih dizala paniku kao na pocetku. najvaznije je ja mislim onih prvih 6 mjeseci koje smo uspijesno prosli!!user posted image user posted image

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4451
   RE: problemi sa dojenjem...
24.10.2012 20:48:28   
gerberka
hvala ti draga! zanimljivo da moj spava po cijelu noc ali kad ga stavim na dojku doji i po pola sata u snu..ja necu, ja ne zelim odustati. Meni je malo 8 i po mjeseci! Ma sta malo? premaloooouser posted image
ako ne uspijem sada to je to..necu ni glavom kroz zid, ali pokusat cu
ljubim te

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 4452
   RE: problemi sa dojenjem...
24.10.2012 22:09:10   
bucko
Graberka, javljam se samo zbog tebe...Nama je još koji dan 1.rođendan, a mališa već mjesec dana doji samo noću, tj. rano ujutro. Prvo je bilo 2 puta (oko 4, pa u 6), pa jednom (oko 6), a zadnjih 10 dana to 1 znači 5 gutljaja. Boli li? Boli brate, ko u srce...Lejla Ka zna koliki sam freak bila na samom početku, dušu sam svoju rastrgala da uspostavimo dojenje, da se ja dovedem u red, da znam da je sve OK. I super, sikili ko u priči. I fino uveli kašiku. Sve 5.A onda je on sam odbio dojenje pred spavanjac po danu, pa onda i navečer, pa dojenje po danu ponekad, i sad ovo. Valjda zna šta mu pasa...Ja radim, možda je miškica skontala da me nema i sad neće ni kad ja hoću...Boli me strašno (ne sike, one su OK, već nako...). Znam, ima mlijeka kupiti, ali ovo moje je bolje...Znam, napredan je, hapu sve okolo, ali moje mlijeko je bolje...Znam, mazimo se mi i ljubimo povazdan, ali dojenje je bolje...Eto Gerberka, da znaš da nas ima još...I da, ne znam gdje bih to i napisala, nema teme za to, ali eto nek i to napišem: nema riječi zahvale Lejli Ka, za svo dobro učinjeno, za strpljenje i razumijevanje, za snagu i vjeru u mene i nas. Lejla Ka, neka ti se vrati 1000 puta. Ja nemam način da se drugačije zahvalim.

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 4453
   RE: problemi sa dojenjem...
24.10.2012 22:16:53   
gerberka
buckoooo, ostavila si me bez rijeci, bez komentara user posted image user posted image user posted image user posted image aopet imampotrebu da kazem ..HVALA TI, HVALA TI...ponekad su ovipostovi toliko potrebni, ove rijeci toliko zeljene..valjda mi je trebalo da cujem "O da, osjetim da dajes sve od sebe!" Poljubi malenog user posted image user posted image user posted image Ja cu se jos truditi..kako, nisam ni ja skontala, ali nekako ..makar,makar do 9 punih mjeseci user posted image user posted image hvala ti bucika moja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

a LejlaKa...da mi nije bilo nje, mahala bih ja dojenju davno user posted image divna nasa LejlaKa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 4454
   RE: problemi sa dojenjem...
24.10.2012 22:56:52   
bucko
Gerberka, nema na čemu draga. Mene je u ovoj priči dodatno mučilo pitanje da li mu fali mlijeka, Ca...Kaže dr ne, jer svakako svaki dan ima jogurt, pavlaku, mladi sir, a počeli smo pomalo piti kravicino mlijeko. Eto...Šta da se radi? Svemu lijepom dođe kraj..:Samo sam baš poželila da se prikači pijavica i sikari, a da ja osjetim onaj reflex, pa da se sva "razbuzim" od mira i ljepote...No, nema "iše", gotovo izgleda, sike u futrolu do novog angažmana. Ne daj se G! Uz vas sam i sad se mazite na nove načine...

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 4455
   RE: problemi sa dojenjem...
24.10.2012 23:10:01   
mala_sa
Gerberko mila, isto smo prosli, strajk je nastupio sa 8 i po mjeseci i sa 9 i po nasedojenje je zvanicno prestalo user posted image . Ja sam takodjer bilajako tuzna, ali sto Lejla napisa, neke bebe jednostavno odluce da im je dosta i tako biva user posted image . Ja sam jedno vrijeme pokusavala i na silu, pa onda na prevaru po noci, ali sve je to bilo kratkog vijeka, pargutljaja i prrestane sikiti user posted image . Na krajuje imlijeka nestalo jer nije vise nikako htio siku da pomirise, a ne da podoji user posted image .
Saljem ti jedan veliki user posted image i samo bez stresa, on ce vas samo iuciniti nervoznim oboje...vi se mazite i ljubite, pa bilo sa sikom ili bez nje user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 4456
   RE: problemi sa dojenjem...
24.10.2012 23:22:26   
gerberka

IZVORNA PORUKA: bucko

Samo sam baš poželila da se prikači pijavica i sikari, a da ja osjetim onaj reflex, pa da se sva "razbuzim" od mira i ljepote...


user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image

hvala vam drugarice..mala _sa user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 4457
   RE: problemi sa dojenjem...
25.10.2012 0:52:35   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: bucko
Lejla Ka, neka ti se vrati 1000 puta. Ja nemam način da se drugačije zahvalim.


Ja to po onoj "ko spasi jednog čovjeka ko da je spasio cijeli svijet". Ako jedna beba i jedna mama doje makar u miru, ako ne u sveopćem blaženstvu, nema tog seronje od političara koji me može daunirat user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 4458
   RE: problemi sa dojenjem...
25.10.2012 11:11:20   
Crnkica
gerbić draga,nemoj biti tužna,ti činiš sve što možeš i da dojiš svoju bebu.znaš da sve moramo prestati kad tad,ne planirano ili da mi to moramo naša dječica rastu.od mene imaš velikiuser posted image podrške.glavu gore,znam teško je važno je da ti je bebana živa i zdrava.ljubim sve user posted image ...

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 4459
   RE: problemi sa dojenjem...
25.10.2012 12:31:46   
Lalali
Pozdrav svim mama i onima koje ce to tek postati.
Moja bebaca ima 7 dana, i dojim je, medjutim, sike su jos uvijek tvrde, bolne ali gore od toga su mi bradavice koje su ispucale. Mazem ih purelanom ali ne vidim nikakav napredak, pokusala sam i sa silikonskim bradavicama ali ona ih odbija.
Znam da sve to vremenom prodje ali patimo se i ona i ja jer ranice na bradavicama zacepe pokoji kanalic pa mlijeko nece da ideuser posted image
Sad mi je pocelo kapati mlijeko, malo sam ga iscijedila ali me zanima da li bi mi izdajalica pomogla sta i mogu li poslije takvog izdajanja dati bebi mlijeko?
Hvala vam unaprijed

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 4460
   RE: problemi sa dojenjem...
25.10.2012 12:45:44   
djoisa
ispucane bradavice imas zbog nepravilnog hvatanja bradavice, da bi se to rijesilo beba mora siroko otvoriti usta i zahvatiti sto veci dio areole, ne samu bradavicu, beba mora imati usta puna dojke.. tj
Brada i vrh nosa dodiruju dojku, bradavica je duboko u ustima djeteta i gornje i donje usne su presavijene prema van....bradavice nastavi mazati..i drzi ih sto vise na zraku..

nemoj se nepotrebno izdajati, mozes izdojiti malo dok ne osjetis olaksanje, malo zagrij dojku prije toga i rucno izdoji do olaksanja, znaci minimalnu kolicinu..mislim da ti izdajalica sad nije potrebna, najbolja izdajalica je beba..bebu sto cesce stavljaj da sisa..




(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 4461
   RE: problemi sa dojenjem...
25.10.2012 12:55:02   
Lejla Ka
Za povrijeđene bradavice je najbolje zračenje. Dakle kad god si u prilici bradavice na zrak bez ičega.
Vrlo se lako može desiti da beba ne hvata bradavicu dobro i da je zbog toga konstantno povrijeđuje. Bradavica treba da bude duboko u ustima, da u ustima bude što više areole-onog kruga oko bradavice, da usnice bebe budu izvrnute prema vani kao mali priljepci.
Ako imaš FB profil, pridruži nam se na grupi Dojenje je IN, tamo imaš slika kako bebu dobro postaviti na bradavicu. Pogledaj i ovaj filmić: http://www.youtube.com/watch?v=Zln0LTkejIs

Ja ti ne bih preporučila izdajalicu na povrijeđene bradavice, samo će ih još više razrovati. Ako moraš izdojiti, izdoji minimalno koliko treba da ti se olakša osjećaj neugode, i uradi to ručno, pod toplim tušem, ili iznad posude sa vrelom vodom da ti se kanalići opuste i izudajanje bude lakše. Nemoj izdajati puno, to će samo povećati proizvodnju i onda ćeš imati još veći problem.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 4462
   RE: problemi sa dojenjem...
25.10.2012 13:01:45   
chuci
ako su ti tvrde dojke to lahko mogu biti začepljenja ili ako ništa onda su prepunjene pa se ubrzo mogu začepiti. prije svakog podoja stavljaj vruće obloge na dojke, vruće koliko možeš izdržati. to ti je da se kanalići rašire i da lakše izlazi mlijeko.

dok beba doji možeš joj pomoći tako što ćeš masirati dojku od korjena prema bradavici svuda oko dojke. ako negdje osjeti u dojci da je tvrdo kao pločica ili olovka unutra to ti je začepljenje. taj dio posebno energično masiraj. ako beba napravi pauzu u dojenju iskoristi to da malo izmasiraš dojku pa joj opet daj da doji.

djoisa ti je odgovorila za ragade. ako beba nastavi površno sisati, tj vuče ti samu bradavicu ragade će se povećati a bebi tako mlijeko slabije dolazi. znači što više aureole u bebina usta. neka joj gornja usna bude malo iznad bradavice a donjom usnom i jezikom (jezik bebe mora ići preko donje vilice, gdje bi zubići bili, čak može viriti napolje ispod donje usne, iako ne mora viriti) neka što više aureole zahvati.

nakon podoja na dojku koja je bila tvrda možeš staviti list kupusa (ne na bradavicu i ne onaj tvrdi dio u sredini). možeš ga malo istucati čekićem da bude mekši. kupus drži u frižideru da je hladan. hladne obloge nakon podoja sužavaju kanaliće i sprečavaju ponovno prepunjavanje. prije sljedećeg podoja opet staviš vruće obloge da se mlijeko lakše otpusti.

vi ste tek u uspostavljanju dojenja. može ti se desiti da jedan dan beba samo počne da doji češće nego dotada, čak da bude stalno na dojci. to nije neuobičajeno da ne pomisliš tako.

izdojeno mlijeko možeš dati bebi, ali ako imaš previše mlijeka u dojkama (tvrde i povećane) to je nepotrebno. bolje je da beba doji jer ona bolje izvlači mlijeko od bilo koje izdajalice. mlijeko koje izdojiš možeš ostaviti u sterilnim posudicama u zamrzivač ako ti zatreba kroz koji mjesec da negdje odeš neko to može bebi dati dok si odsutna.

i nemoj očekivati da se sve riješi kroz jedan podoj ili za jedan dan. trebaće par dana.

ako misliš da ne možeš sama zovi patronažnu. može ti i ona pomoći oko začepljenja ili bilo čega drugog. imaš na temi ringerajim tel imenik i broj patronažne azre koaj je privatna patronažna u penziji. ženu zovu ''sisa'' jer je stručnjak za dojenje i probleme oko dojenja.
sretno

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 4463
   RE: problemi sa dojenjem...
25.10.2012 13:04:21   
Lalali
Bas vam hvala, mislim da ste upravu kad je u pitanju njeno hvatanje bradavice. Pokusavam da joj fino stavim siku u usta ali se bojim da to ne radim kako treba, ona uzme vise sike ali se odmah izmakne i tako joj ostane malo u ustima. Evo i zracim ihuser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4464
   RE: problemi sa dojenjem...
25.10.2012 13:09:42   
Lejla Ka
Lalali pravilan hvat se uči sa svakim podojem. Ako beba ne uhvati dobro ubaciš joj mali prst u ugao usta, odvojiš usnice od dojke da prekineš vakuum, izvučeš dojku i pokušaš ponovo. Ja vjerujem da je dojka sad velika, a usta mala, ali beba će to vrlo brzo shvatiti jer joj je i puno lakše da doji kad dobro uhvati. Ti samo insistiraj da je uhvati što bolje. Ako ti je područje oko bradavice tvrdo kad je vrijeme za podoj izdoji malo upravo iz tog područja da smekšaš dojku i areolu, da bi bebi bilo lakše. Može se desiti da sad kad je mlijeka puno beba se bude zagrcavala od velikog pritiska mlijeka. Nemoj da te to brine ili uplaši, to će se rješavati svakim danom sve bolje. Sretno user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 4465
   RE: problemi sa dojenjem...
25.10.2012 13:10:40   
chuci
lalali prekidaj podoj i ponovo joj stavljaj dok ne uzme fino. staviš joj prst u kut njenih usana da otpusti vakuum i izvučeš bradavicu pa ponovo. morai ona naučiti nije to ništa neuobičajeno.

ja sam znala po nekoliko puta prekidati dok ne uhvate koliko toliko fino. nekako im mala usta bila na početku, ali skontaju oni ubrzo. tako će im se i mlijeko lakše otpuštati pa će skontati da i m je tako bolje.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 4466
   RE: problemi sa dojenjem...
25.10.2012 13:14:59   
Lalali
joj hvala vam puno, usta su joj tako malena a ja ocito smotana, ali idemo dalje moram je naucitiuser posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4467
   RE: problemi sa dojenjem...
25.10.2012 13:15:08   
chuci
lejla ka vidi se da ja pamtim tvoje savjete. sve tvoje riječi iz mene. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4468
   RE: problemi sa dojenjem...
25.10.2012 13:17:59   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Lalali

joj hvala vam puno, usta su joj tako malena a ja ocito smotana, ali idemo dalje moram je naucitiuser posted image


Nisi ti smotana, i ti učiš prvi put. Obrati pažnju na filmu, kako donja usna ide nešto niže, a sama bradavica ide bebi prema gornjoj usni. Onda dok beba vuče bradavcu u usta donju usnu joj dojka malo potisne da se još više usta otvore.

Svaki podoj je novi uspjeh, strpljenja i vi će te to za koji dan savršeno znati user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 4469
   RE: problemi sa dojenjem...
25.10.2012 13:18:46   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: chuci

lejla ka vidi se da ja pamtim tvoje savjete. sve tvoje riječi iz mene. user posted image user posted image user posted image


user posted image

Naka zamjenica, ne budem ja tu uvijek.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4470
   RE: problemi sa dojenjem...
25.10.2012 13:34:59   
Lejla Ka
Trebalo je pisati "Neka zamjenica ...

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4471
   RE: problemi sa dojenjem...
25.10.2012 19:31:10   
ajla86

IZVORNA PORUKA: bucko

Eto...Šta da se radi? Svemu lijepom dođe kraj..:Samo sam baš poželila da se prikači pijavica i sikari, a da ja osjetim onaj reflex, pa da se sva "razbuzim" od mira i ljepote...No, nema "iše", gotovo izgleda, sike u futrolu do novog angažmana. Ne daj se G! Uz vas sam i sad se mazite na nove načine...



zavidim vam na ovim jedinstvenim momentima dojenja koje imate sa svojim djetetom....
kod mene nema tog mira i ljepote....
ona vristi urlice....ja sva budem u goloj vodi od neke muke sto ona place...muz nervozno hoda po dnevnom i to je trenutno nasa idila.moja mama kaze da je najvise na svjetu volila momente i trenutke dojenja samnom...
bas vam zavidim...volila bih makar jednom da se ona izcjfi na sisi da zaspe...da je mirna a ne da se odjecam ko hebeni debil i degenerik jer svi okolo mene doje i govore da mogu i ja a ja se evo patim 24 sata da uspostavim dojenje a ona non stop place,zacene se poplavi sva.....i opet ispadam da se netrudim dovoljno da nisam dovoljno dobra majka....uhhhhh

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 4472
   RE: problemi sa dojenjem...
25.10.2012 19:38:51   
disaaa
Ajla prvo bez srkleta i nervoze,polako imaj strpljenja,,vjeruj u sebe i uspjet ces.
Moja princess od prvog dana doji ,,odmah je prihvatila siku sto naravno svakoj zenici zelim,,zaista nismo imali problema,,u trudnoci sam icitavala iskustva drugih i savjete,,tako da sam nekako od pocetka rekla sebi smireno,ti to mozes,,i evo nas,,za koji dan punimo 2 mjeseca i samo dojimo nikakvih dodataka

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 4473
   RE: problemi sa dojenjem...
25.10.2012 19:44:12   
ajla86
blago tebi diso.....
kod mene ili nema ili nije dovoljno..uglavnom nesto joj fali...
fino uzme sisu,vuce....cujem da guta ali joj je malo...ili je nezasiti pa spava 10 min pa opet tako eh kad se 3 put probudi moje sise prazne a ona u vrisku i dreku.....sama bi sebe samarala....
pijem kompote,ovakve i onakve...hipp caj,sokove domace ma hajde.....pazim sta jedem i kako jedem ali nikakve koristi.....
sama sebi idem vise na zivce....
mm kaze mrtav hladan iance flegman za sve u zivotu....nema nema boze moj..ni prvo ni psoljednje dijete koje se dohranjuje nek se tebi sise neupale hajde sta brines....a mene to jos vise upali....poludim...ko da mi je on kriv....
uhh sto se izjada halalite ali lakse se dise...

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 4474
   RE: problemi sa dojenjem...
25.10.2012 19:50:20   
disaaa
Polako ne nerviraj se,,mlijeko ce da nadodje,,a da joj dajes cesce siku,,moja je u pocetku dojila haman svako 10 min,,prvi mjesec sam hodala ko zombi,,nenaspavana,,a kako je izasla iz ceteresnice ima svoj tempo,,u toku dana cesce jede u noci svako tri sata.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 4475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  177 178 [179] 180 181   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  177 178 [179] 180 181   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *