|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  175 176 [177] 178 179   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problemi sa dojenjem...
21.10.2012 10:16:47   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Alannah

Mame, da li je moguce da beba od 18 dana ima skok u razvoju? Sinoc od 2 sata doji svako malo,pa spava pola sata,pa opet trazi da doji i evo jos uvijek je takva situacija. Inace doji svaka 2-3 sata i spava isto toliko.

mislim da može, obično skok čini mi se nastupa u trećoj sedmici života, ali dan-dva gore ili dolje ništa ne mijenja, samo ti sad treba strpljenja dok bebica sebi ne navuče više mlijeka

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 4401
   RE: problemi sa dojenjem...
21.10.2012 11:00:59   
Dz3ni
Joj ljudi meni juče došla user posted image i kako se to desilo beba neće da doji, okreće glavu od mene, neće ni da me vidi user posted image
Juče sam je uspjevala dojiti dok spava, ali problem je taj što je skroz malo spavala jer obično zaspi na siki kad se naručki. Juče vriska, neće da vidi siku, a gladna te smo je jedva nekako uspavali da bi podojila. Noćas je normalno dojila i onda opet vriska jutros.
Uhh...šta da radim, da li da joj dam flašicu? Samo da nije gladna...user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 4402
   RE: problemi sa dojenjem...
21.10.2012 12:21:58   
eskimka
selenaaa, kod nas je apsolutno identicna situacija i drago mi je da sam procitala tvoj post da znam da nisam jedina :) E se rodila sa 4 kg a sada ima 5 i po mjeseci i ima 7.200 kg. Na zadnjem pregledu pedijatrica je takodje savjetovala da pocnemo sa uvodjenjem krute hrane jer kao ne prati standarde (po njenoj prici beba je sa 5 mjeseci trebala da udvostruci kilazu i da ima 8 kg - ja sam samo pokusavala da zamslim kakvog bi bumbara od djeteta imala da je u stvarnosti takva situacija). Nastavila sam je samo dojiti. Ovih dana joj napravim malo caja (oko cca 10 ml), danas sam joj malo jabuke skuhala ali od svega toga nije ni jednu kasikicu punu pojela... po danu jako malo siki, mm kaze da dijete maltretiram jer je po citav dan sa sikom ganjam :) imam osjecaj da jedino po noci jede kako treba (budi se 3 - 4 puta) a i tada jede aktivno nekih 5 min i zaspe... kaki svaka 3 - 4 dana, jednom je proslo i 10ak dana da nije kakila pa je 3 dana zaredom imala obilnu stolicu.... ona je jako aktivna beba, sa 3 mjeseca se prevrtala sa ledja na stomak, sa 5 je vec pocela da skakuce u krilu, a sada hoce da ustane na noge :) svi su se cudili kako je beba aktivna, cak je i pedijatrica kad smo bile na pregledu rekla da po motorici odgovara bebi sa 6 - 7 mjeseci (a ona je tad imala 5)... moj ti je savjet da joj ne dajes ad ako imas mlijeka, ako zelis mozes je pomalo upoznavati sa okusima jabuke, kruske tako da sa 6 mjeseci vec mozete imati jedan obrok koji nije mlijeko....
nadam se da nisam pogrijesila u nekim savjetima, ako jesam ispravite me, ali se ti nikako nemoj zbog toga sekirati (ne kazem da pedijatri nisu u ravu, ali mislim da nekad znaju i pretjerati)
nadam se da sam svojim iskustvom bar malo pomogla jer ti meni jesi :)



IZVORNA PORUKA: selenaaa

Ja sam nova na forumu ali vas pravtim od trudnoce...
Ovako imam bebu od 5 mjeseci, iskljucivo dijimo ali slabo napredujemo. Na rodjenju je imao 4 kg i 50 gr. Sada sa 5 mjeseci tezi samo 7 kg. Dakle 3 kg za 5 mjeseci, je li to premalo? Dr. mi je savjetovala dohranu, ali sam odbijala od pocetka... sad me kritikuje, napada... Prvi mjesec beba je dobila 1 kg i 400 gr, onda je poceo sve slabije i slabije da dobiva. On uredno doji, sam se nekako uobrocio i recimo ako izmedju dva podoja nisu prosla 2,5-3 sata, on nece da doji, ako ga slucajno prevarim pa da podoji sve ispovraca. Ima urednu zlatnozutu stolicu svakih 3-4 dana, nekad i dvije dnevno, pa nekad nema stolicu po 5 dana, onda ima obilniju. Pelenu su mu mokre, nije razdrazljiv, ne place, spava po cijelu noc, budi se dva puta da doji.Ma on je prava mirna bebica... Dr mi sad savjetuje da pocnem sa krutom hranom ako vec necu dohranu u smislu adaptiranog mlijeka. Mislim da on ne bi ni htio sad ad. ,ali nije ni bitno svjedno mu ga ne dam :) Sta da radim? Da li da pocnem sa krutom hranom, ima tacno 5 mjeseci.


(odgovor članu selenaaa)
Neposredna veza do poruke: 4403
   RE: problemi sa dojenjem...
21.10.2012 13:10:48   
selenaaa
Eskimka drago mi je da si se javila i da vidim da ima znaci i beba koje ne napreduju po tablicama... Ja sam se nekako smirila, ne mogu ja njega natjerati da pojede vise jer dijete povrati, unervozi se dok ne povrati, znaci da njemu ne treba vise, nalazi su mu svi uredni, jednostavno je takav. Samo on je jako mirna bebica, malo je i lijen, npr. i on se sa 3 mjeseca mogao okrenuti i sa ledja na stomak i sa stomaka na ledja, ali nije se cesto okretao, recimo okrnut ce se jednom u toku dana ili nijednomuser posted image . Spavao je uvijek fino.

(odgovor članu eskimka)
Neposredna veza do poruke: 4404
   RE: problemi sa dojenjem...
21.10.2012 13:16:55   
Lulu_08
Mene interesuje sta je sa nasom Esmicom kako je, kako je beba, i kako ide sa dojenjem tj. bebinim napredovanjem? Da li se neko cuje sa njom?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 4405
   RE: problemi sa dojenjem...
21.10.2012 16:28:05   
chuci

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Joj ljudi meni juče došla user posted image i kako se to desilo beba neće da doji, okreće glavu od mene, neće ni da me vidi user posted image
Juče sam je uspjevala dojiti dok spava, ali problem je taj što je skroz malo spavala jer obično zaspi na siki kad se naručki. Juče vriska, neće da vidi siku, a gladna te smo je jedva nekako uspavali da bi podojila. Noćas je normalno dojila i onda opet vriska jutros.
Uhh...šta da radim, da li da joj dam flašicu? Samo da nije gladna...user posted image

izdrži par dana i gotovo. ovako se ganjaj s njom, podojiće ona na kraju.
i moj je pravio probleme dva dana i onda opet sve ok

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 4406
   RE: problemi sa dojenjem...
21.10.2012 17:10:11   
ivannna
Selena i Eskimka, evo da se i ja javim sa "nestandardnom" bebom, rodila se sa 3 kg a sa 8 mjeseci ima tek 7 kg, dr. kaže da je to manje od standarda al da treba i pogledati bebu, da je ona "taman" za svoju konstituciju i da ima dovoljno masnog tkiva, te da ne treba ništa mjenjati. Tako je od početka, samo je prvi mjesec dobila oko kg, a ostale između 400-600, sada i manje iako smo počelli sa čvrstom hranom pomalo (do 6 mjeseci isključivo smo dojili).

Zato ne brinite, samo ako beba nije premršava, a po vasim postovima vidim da nije, dojite i dalje, a vidite da mi ni nakon uvođenja čvrste hrane nismo počeli dobivati više na kilaže nego dok smo samo dojili.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4407
   RE: problemi sa dojenjem...
21.10.2012 21:45:54   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: chuci


IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Joj ljudi meni juče došla user posted image i kako se to desilo beba neće da doji, okreće glavu od mene, neće ni da me vidi user posted image
Juče sam je uspjevala dojiti dok spava, ali problem je taj što je skroz malo spavala jer obično zaspi na siki kad se naručki. Juče vriska, neće da vidi siku, a gladna te smo je jedva nekako uspavali da bi podojila. Noćas je normalno dojila i onda opet vriska jutros.
Uhh...šta da radim, da li da joj dam flašicu? Samo da nije gladna...user posted image

izdrži par dana i gotovo. ovako se ganjaj s njom, podojiće ona na kraju.
i moj je pravio probleme dva dana i onda opet sve ok


Eto izgurala sam i danas, zaspala je evo upravo, dojila je super kad se izmorila. Valjda će sutra biti bolje. user posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4408
   RE: problemi sa dojenjem...
22.10.2012 11:29:40   
Lejla Ka
Dz3ni nema nikakvog razloga da se plašiš gladi, tvojoj petomjesečnoj bebi neće biti ništa ako fuli koji obrok zato što joj je mlijeko možda malo drugačijeg ukusa nego prije (poguzija mala user posted image )
Samo stpljenja i samopouzdanja, i to će proći. Ne sekiraj se.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 4409
   RE: problemi sa dojenjem...
22.10.2012 11:42:00   
chuci

IZVORNA PORUKA: ivannna

Selena i Eskimka, evo da se i ja javim sa "nestandardnom" bebom, rodila se sa 3 kg a sa 8 mjeseci ima tek 7 kg, dr. kaže da je to manje od standarda al da treba i pogledati bebu, da je ona "taman" za svoju konstituciju i da ima dovoljno masnog tkiva, te da ne treba ništa mjenjati. Tako je od početka, samo je prvi mjesec dobila oko kg, a ostale između 400-600, sada i manje iako smo počelli sa čvrstom hranom pomalo (do 6 mjeseci isključivo smo dojili).

Zato ne brinite, samo ako beba nije premršava, a po vasim postovima vidim da nije, dojite i dalje, a vidite da mi ni nakon uvođenja čvrste hrane nismo počeli dobivati više na kilaže nego dok smo samo dojili.


beba jedne moje prijateljice je imala nešto preko 9 kg sa godinu dana. ali je super izgledala, sva je sitne građe i meni je sasvim normalno izgledala. sad se duša draga nešto razbolila pa je malo smršala. valjda vrati ubrzo kg.
meni bi jedino to bilo zabrinjavajuće. šta ako se razboli i izgubi pola kg ili kg.
samo pazite bebice

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 4410
   RE: problemi sa dojenjem...
22.10.2012 13:53:13   
kaktuscic
Moj stariji sin je sa godinu dana imao 9,5 kg. Danas sa tri godine i 3 mjeseca ima 16,5 kg. Od nekih vrsnjaka je visi, od nekih nizi, od nekih je deblji, a od nekih mrsaviji. Samo jednom je do sada bio bolestan, odnosno pio antibiotik pa ne mogu reci gube li se kg kad se razbole... ali mislim i kad se djeca razbole pa izgube pola kg da ih jako brzo vrate kad ozdrave. Samo djecu dojite i ne vagajte precesto. Meni je dr. Izeta Softic (kada smo sa prvim sinom bili na pregledu kod nje upravo radi kilaze) rekla: Pola svijeta je pretilo i debelo, pa jesu li zdravi? Dojite bebu to je najvaznije!
Ja od tada ne brinem za kilazu moje djece, samo mi je bitno da su mi zdravi!

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4411
   RE: problemi sa dojenjem...
22.10.2012 16:34:14   
stoic
ja imam problema sa dojenjem.... od prvog dana.. one prevaziđene ću samo pomenuti - ravna bradavica, ragade, nasisavanje cijeli dan bez minute pauze, štrajk dojenja i sl.... unazad 1.5 mjesec, malo više od toga imam problem koji nemam pojma hoće li se ikada riješiti

naime, moj malac je užasno energetski zahtjevna beba.. u početku sam mislila da nemam dovoljno mlijeka pa je zato na sisi non stop, po 10 pa i 16 sati u cugu.... vjerovatno i nisam imala mlijeka za potrebe takvog klipana.. kad se samo sjetim onih preteških pelena, kile i kile je dnevno ispišavao, kakio po 15 puta u prosjeku... a on i dalje mršavko..

stanje se postepeno popravljalo, pa je sa 1.5 mjesec-2.5 mjeseca uglavnom jeo svakih sat vremena po 15-20 minuta, ponekad produži na sat maksimalno.... noću su budio 2-4 puta, sve mi je djelovalo fenomenalno u odnosu na početak

od 2.5 mjeseca je pakao..... meni je omrzlo i dojenje i sise i njegova klopa... brojim dane do momenta kad bude mogao jesti MESO.. svaki put kad sumnjam da je gladan, povraćala bih od muke.. naime, on i dalje mora jako puno jesti, tj. jako često i jako dugo, tako mu se traži.. ali nekako imam osjećaj da mu se ne da na to trošiti vrijeme, pa onda neće, neće, ali mu se traži, pa htio bi, ali neće da sisa.... ma grozno... to zna trajati satima, on svo vrijeme urla iz sveg glasa, ja nemam pojma šta da radim a tvrdoglavo odbijam flašicu jer imam neku glupu želju da ga dojim dugo......

i ta scena je uglavnom svaki dan, i to više puta dnevno..... on je inače toliko energetski zahtjevan da ne može da izdrži sušenje i oblačenje poslije kupanja, kao da umire od gladi, a ja ga kupam TEK nakon što je dojio upravo iz tog razloga....

ok, neko bi rekao - nije on energetski zahtjevan nego ti imaš slabo/žitko mlijeko, ali ja ću tvrdoglavo vjerovati da je sa mojim mlijekom sve ok..

i danas sam imala 2 puta istu scenu.. prvi put je trajaka oko 3 sata, a drugi put oko pola-sata sat.... prvi put sam trpila prva dva sata, a onda sam i ja plakala skupa s njim :(

mrzim dojenje.... i ne kontam zašto je nekome dojiti lako, a mene od samog početka muče svi mogući problemi...

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 4412
   RE: problemi sa dojenjem...
22.10.2012 17:01:05   
kaktuscic
Stioc upravo si opisala mog prvog sina i nase dojenje. I on je visio na sisi 24 sata, ja sam isto tako ludila i pitala se ko u ovome uziva? Ali poslije sam pocela uzivati, kada se sve lijepo nekako samo namjestilo.
Ja sam isto slusala price da mi mlijeko nije "dovoljno kaloricno"user posted image i mislim da je to najgluplja izvala nasih zena! Ja ti samo mogu reci da imas jednog velikog sisoljupca kojeg neces bas nahraniti mesom, on dok god bude dojio njemu ce sisa biti br.1. Moj stariji sin je dojio 2 godine i 4 mjeseca, tek oko trece godine je poceo jesti i to zato sto hoce da bude veliki user posted image ne zato sto voli jesti. On bi i sad da "nije veliki" rado dojio kad vidi brata kako doji. Brat je totalno druga prica, on doji samo da bi jeo, njemu sisa nije nikad utjeha, on je ne drzi u ustima da bi malo odspavao, on ne place dok bas dobro ne ogladni, on ne trazi da se mazi uz nju... Nisu svi isti. Izdrzi jos malo, poslije cete uzivati, vjeruj mi!

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 4413
   RE: problemi sa dojenjem...
22.10.2012 17:08:30   
ivannna
Evo par pitanja za tebe Stoic, koja vjerujem ce sviju interesirati da bi bolje mogli odgovoriti na tvoj problem.
Kako tvoj bebi napreduje u kilaži, koliko je star i po čemu ti znaš da on plače jer je gladan? Recimo moja bebi je prva tri mjeseca gotovo non-stop plakala kad je budna, nije to bilo od gladi to su svi rekli, a i ja zaključila, a ako bi je stavila na grudi prestala bi, jer je poznato da sisanje i bivanje na siki bebe smiruje uglavnom, osim u nekim fazama, sta god da im je, grčevi, ili ko zna koji drugi bebači problem.

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 4414
   RE: problemi sa dojenjem...
22.10.2012 17:20:20   
stoic
Bebi su 4 mjeseca i 4 dana.

Već ga dooobro poznajem da znam kada je gladan, a kada ne. Nekad ga pustim da preprepregladni (a to je kod njega nakon 1.5-2h nejedenja maksimalno), a onda je toliko gladan da nikako ne može da jede... Obično to završi tako da se komira od plača i zaspi, pa kad se probudi (za 5-10 minuta) možda može da jede. Zato moram dobro paziti da ga nahranim na vrijeme (na prvi plač), a ne tek kad pregladni.

Dobro napreduje u kilaži, po kilama bi se reklo - debela beba, mada on nema nijednu michelinku, čak je tanja beba. Sve je mršavo osim stomaka (valjda zato što puno jede pa valja crijevima sve to svariti).

rođen sa 4050g, 54cm
1. mjesec 5000g, 58cm
1.5 mjesec 5500g
2.5 mjeseca 6700g, 62cm
4 mjeseca 7900g, 68cm

Ja vjerujem da i bebe, kao i stariji, imaju različit metabolizam i različite energetske potrebe. Moj spada u grupu energetski zahtjevnih beba. To sam shvatila tek kad je štrajkovao dojenje, pa sam se izdajala. To su lude količine mlijeka. On za sat vremena sisanja zna imati i 20 ROM-a (refleksa otpuštanja mlijeka) na desnoj sisi, na lijevoj nešto manje. Navukao je sebi pravo puno mlijeka, ali zato mora jako puno sisati da bi došao do njega.

Kaktuscic, hvala ti na podršci, ali nekako gubim nadu... Kad se kod tebe dojenje pretvorilo u užitak? Ja samo još noću uživam a i tad ponekad zna da napravi frku.

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 4415
   RE: problemi sa dojenjem...
22.10.2012 17:36:56   
ivannna
Sad je jasnija slika tvoga stanja, pa cu reci svaka čast, mislim 20 otpuštanja, pa to je stvaaarno puno, bar po meni jer mi imamo 3-5 max. Samo se pitam čime se ti hraniš da sve to izdržiš user posted image . Voljela bih da se Lejla K javi vezano za ovo, jer je bas ne tako čest slučaj kao tvoj.
Drži se valjda ce biti bolje user posted image

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 4416
   RE: problemi sa dojenjem...
22.10.2012 20:02:53   
Lejla Ka
Stoic možeš li mi reći šta ti konkretno mrziš u vašem dojenju?
Da li su to česti obroci, dugotrajno sisanje, bebino ponašanje tokom podoja, tvoj strah da je gladan?

Ne postoji žitko, nemasno, nekvalitetno majčino mlijeko! Jednostavno ne postoji.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 4417
   RE: problemi sa dojenjem...
22.10.2012 20:13:12   
stoic
otrajno sisanje, bebino ponašanje tokom podoja, tvoj strah da je gladan?

Ne postoji žitko, nemasno,


Mrzim kad je gladan i plače, a neće da sisa jer mu je mrsko..... To je užasno stresno i zna potrajati satima. Pokušala sam sve moguće metode da ga smirim, ali jedino pali je da stvarno počne jesti, što je nevjerovatno teško u tom stanju. Što vrijeme odmiče, to je nervozniji i gladniji i sve je teže.

Na često i dugo nasisavanje sam se već navikla, to mi više ne smeta.

Nije me toliko strah da je trenutno gladan koliko me strah od smanjenja proizvodnje mlijeka prilikom prepunjavanja kada on satima odbija dojiti.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4418
   RE: problemi sa dojenjem...
22.10.2012 20:15:43   
Esmica
stoic, samo da ti kazem da je i kod nas ista situacija.
Malena kad je budna jako cesto doji, kupam je odmah nakon dojenja,jedva izdrzi oblacenje.
Mi dodajemo i flasicu,al bez obzira na flasicu stanje je isto,pet minuta nakon flasice opet doji.
Jednostavno takva je. I ja sam vise iscrpljena,na rubu,pogotovo sto imam jos troje pored nje,al eto...i ja cekam dane kasica i mesa i corbi i pite...i sve se nadam bice bolje,najesce se nekad.
Moja isto kad pregladni ne moze da doji od placa,vec zaspe,pa nakon desetak minuta sna fino doji.
Po cijelu noc me ne pusta,doji.

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4419
   RE: problemi sa dojenjem...
22.10.2012 20:19:53   
chuci
stoic ne brini se. ima još žena koje ne uživaju u dojenju. ja sam sa prvom bebom 3 mjeseca imala rane na bradavicama, kraste koje nisu mogle zarasti jer su tako velike bile i omrzlo mi je dojenje. a o začepljenjima i mastitisima da ti ne pričam, ali sam je dojila dok sama nije prestala. ni sa drugim djetetom nemam neki užitak dojenja. evo njemu je 4,5 mjeseca meni se i sad svako par dana negdje desi začepljenje koje boli, pa to cijeli dan rješavam. ja sam navikla dojim djecu da bi ih nahranila, ne da bih uživala. ni ne trudim se više, nism ni tužna kao sa prvim djetetom kad čitam priče žena koje opisuju kako uživaju i one i bebe. valjda i moja djeca iz tog razloga nisu tipovi koji vise na siki, i oni je koriste samo za hranjenje. utjehu nalaze u mom zagrljaju i poljupcu

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4420
   RE: problemi sa dojenjem...
22.10.2012 20:30:02   
stoic
valja nam trpjeti.... ja sam se sve nekako nadala da će proći.... i sad se nadam, a ne smijem ni da pomislim šta će biti ako ovako bude do kraja dojenačkog staža..

da odgovorim i na pitanje o ishrani.. ja i inače jako pazim šta jedem, rijetko kada u sebe unosim smeće.. tako da jedem i puno, a i jako kvalitetno plus puno pijem ne zato što želim nego što sam vječito žedna...

još nešto da dodam.. ja sam u trudnoći jako puno jela, a na kilaži vrlo malo dobijala, jedva nekih 5-6kg (ovisno od vage) do poroda koji je bio na termin.. nakon poroda sam bila 6kg lakša nego prije trudnoće (sada sam nabila dodatna 2-3kg zbog dojenja - u strahu od manjka mlijeka).. možda je to iz razloga što je moj malac i u maternici uzimao masu toga....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4421
   RE: problemi sa dojenjem...
22.10.2012 23:48:36   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Esmica

stoic, samo da ti kazem da je i kod nas ista situacija.
Malena kad je budna jako cesto doji, kupam je odmah nakon dojenja,jedva izdrzi oblacenje.
Mi dodajemo i flasicu,al bez obzira na flasicu stanje je isto,pet minuta nakon flasice opet doji.
Jednostavno takva je. I ja sam vise iscrpljena,na rubu,pogotovo sto imam jos troje pored nje,al eto...i ja cekam dane kasica i mesa i corbi i pite...i sve se nadam bice bolje,najesce se nekad.
Moja isto kad pregladni ne moze da doji od placa,vec zaspe,pa nakon desetak minuta sna fino doji.
Po cijelu noc me ne pusta,doji.



Esmice ja sam bas pitala za tebe, kako ide sa malenom? Kakva je sada situacija sa hranjenjem i njenim napredovanjem?


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 4422
   RE: problemi sa dojenjem...
22.10.2012 23:56:07   
Lulu_08
stoic primjetila sam da si edukovana zena i da se drzis dosta principa koji su vazni za zdravlje i pravilan rast/razvoj djeteta (temperatura u kuci, pomoc oko bebe i slicno). Ne znam da li si prvorotka ili je ovo vec drugo/trece dijete? Vazno je u tome svemu da je dojenje bas nesto sto ide pretezno mimo svih mogucih pravila, bar kada je redoslijed/nacin dojenja i slicno u pitanju. Svaka beba je prica za sebe i cesto je nemoguce drzati se nekih propisa niti im nametnuti neki "princip rada". Moguce je da je tvoja beba zahtjevna i trazi cest kontakt sa tobom, a mozda je zaista cesto gladan. Meni licno beba kada se uznemiri a ja je ne uzmem na vrijeme (bilo iz krevetica ili iz tudjeg narucja) place na sav moguci glas i ne moze se smiriti a zeli dojiti. To izgleda kao da se "tuce sa sikom". U tom trenutku jedino pali da upalim JAKO glasnu muziku i hodajuci joj pricam i dojim je istovremeno. Kako smo na to naisli - nakon bezbroj pokusaja svega ostalog. Hvala Bogu da se ne desava toliko cesto, ali da se desava vjerovatno bi slusali glasnu muziku cesce, dok se situacija ne smiri. Prijateljica je svog malenog u slicnim situacijama (citaj 1-2 ujutro) dojila cupkajuci uz ukljucenu ventilaciju (kuhinja ili kupatilo).

Ono sto bih ti ja preporucila jeste da krenes od sebe, i svog stava, jer vjerovala ti to ili ne - beba i te kako "cita" tvog izraz lica i preuzima tvoje emocije. A ukoliko su tvoje emocije takve da "mrzis dojenje" vrlo lako ga mrzi i on.

Nadam se da cu ti bar malo pomoci, jer prije 5 godina sam bila jako edukovana prvorotka koja se uvjerila da je praksa daleko od knjige, a za ostalo su nam tu nase drage savjetnice koje ce ti sigurno dosta pomoci ukoliko im detaljno odgovoris na njihova pitanja. Puno srece od nas user posted image .

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 4423
   RE: problemi sa dojenjem...
22.10.2012 23:58:23   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Joj ljudi meni juče došla user posted image i kako se to desilo beba neće da doji, okreće glavu od mene, neće ni da me vidi user posted image
Juče sam je uspjevala dojiti dok spava, ali problem je taj što je skroz malo spavala jer obično zaspi na siki kad se naručki. Juče vriska, neće da vidi siku, a gladna te smo je jedva nekako uspavali da bi podojila. Noćas je normalno dojila i onda opet vriska jutros.
Uhh...šta da radim, da li da joj dam flašicu? Samo da nije gladna...user posted image


Uh draga moja Dz3ni razumijem te u potpunosti, ja imam totalni urnebes sa hormonima, a dobila sam 36 dan nakon poroda, i do sada (bebi je 3,5 mj) sam vec 4 puta imala i svaki put imam 1-2 dana njenog strajkanja. Dojenje tada ide ili u polu-snu, ili hodajuci a ponekad i uz muziku hehe. Odvracam joj paznju pa tako u neznanju prihvati.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 4424
   RE: problemi sa dojenjem...
23.10.2012 0:56:49   
Lejla Ka
Stoic, ne mislim da ti imaš problema sa proizvodnjom niti da ćeš je imati, bez obzira na neredovan ritam dojenja.

Pokušavam da rezimiram: Dojiš na zahtjev, kad beba plače ti je ponudiš da doji, tad beba odbija prihvatiti dojku. Da li u opće pokuša dojiti?
Daješ li dudu varalicu (shvatila sam da nikad nisi davala flašicu)?
Zašto kažeš da beba mora puno sisati da bi došla do mlijeka, misliš li možda da se refleks otpuštanja sporije pokreće?

Misliš li možda da si pre više, i možda i pogrešno sav razlog nervozama i traženju dojenja usmjerila na glad. Možda je beba nervozna i od drugih stvari. Možda ste se zavrtili u čarobnom krugu međusobnog prenošenja nervoze, ti u podoj krećeš napeta i u strahu, beba to osjeti pa je i ona nervozna, tvoja se nervoza zbog toga pojačava i sve tako u krug?

Kakvo vam je stanje u okruženju, imaš li pomoć, jesi li stalno sama sa bebom?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 4425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  175 176 [177] 178 179   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  175 176 [177] 178 179   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *