|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Abortus
13.1.2013 19:31:02   
Galicia
Na kraju krajeva. Za mene je abortus previse previse privatna i intimna stvar da i ako bi se odlucila za nju, niko ne bi znao. Zasto uopste ikome govoriti takve stvari?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1026
   RE: Abortus
13.1.2013 19:37:24   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Joj ne mogu o ovome,teska tema,svako sebi,isto kao da je abortus smak svijeta.Ja imam 2 djece volim ih do neba,ali opet ne smatram da je abortus nesto strasno i ne gledam ga kao ubistvo,to je moj stavuser posted image

za mene bi bio,mozda sam ja glupa,ali ja sam na prvom pregledu sa oba djeteta na uz cula njihovo srce kako kuca.i da posle toga kad bi ostala trudna ja jedno takvo bice unistimuser posted image

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1027
   RE: Abortus
13.1.2013 19:40:27   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Joj ne mogu o ovome,teska tema,svako sebi,isto kao da je abortus smak svijeta.Ja imam 2 djece volim ih do neba,ali opet ne smatram da je abortus nesto strasno i ne gledam ga kao ubistvo,to je moj stavuser posted image

za mene bi bio,mozda sam ja glupa,ali ja sam na prvom pregledu sa oba djeteta na uz cula njihovo srce kako kuca.i da posle toga kad bi ostala trudna ja jedno takvo bice unistimuser posted image

Ne vidim tu nista strasno,neko je previse mlad za trudnocu,neko nema uslova,imas zene koje nisu udate,milion stvari ima pored toga,nije to bas tako jednostavnouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 1028
   RE: Abortus
13.1.2013 19:43:24   
animagical

IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Joj ne mogu o ovome,teska tema,svako sebi,isto kao da je abortus smak svijeta.Ja imam 2 djece volim ih do neba,ali opet ne smatram da je abortus nesto strasno i ne gledam ga kao ubistvo,to je moj stavuser posted image

za mene bi bio,mozda sam ja glupa,ali ja sam na prvom pregledu sa oba djeteta na uz cula njihovo srce kako kuca.i da posle toga kad bi ostala trudna ja jedno takvo bice unistimuser posted image

Ne vidim tu nista strasno,neko je previse mlad za trudnocu,neko nema uslova,imas zene koje nisu udate,milion stvari ima pored toga,nije to bas tako jednostavnouser posted image

ali je kontracepcija prejednostavna stvar, na drugu stranu...a ako se desi i pored nje, Bozije davanje

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1029
   RE: Abortus
13.1.2013 19:43:25   
chantal
A ovamo se sve zgražavaju kad čuju za čedomorstva,ostavljanja bebi po deponijama itd. pa to je isto,apsolutno isto,UBISTVO ovo ili ono,koja je razlika??? -nema je,nek priča šta ko hoće ali tako je!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1030
   RE: Abortus
13.1.2013 19:45:55   
chantal

IZVORNA PORUKA: animagical



ali je kontracepcija prejednostavna stvar, na drugu stranu...a ako se desi i pored nje, Bozije davanje


user posted image user posted image user posted image Upravo!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1031
   RE: Abortus
13.1.2013 19:55:06   
morenaa

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: amra_sa


IZVORNA PORUKA: teacher75

a sta je sa silovanim zenama ili djevojcicama koje ne zele da rode dijete sa genima osobe koja ih je silovala?


Dobro pitanje Teacher. To mi nije palo na pamet. U ovom slučaju sam isto za prekid trudnoće, na samom početku. Ne daj Bože, ja se lično ne bih mogla nositi sa ovim.


Prvo,u oba slucaja cu reci:Ne daj Boze iskusenja,nikada!!!
Drugo,nisam ja vlasnik djetetova zivota pa da ja odlucujem hocu li ga ubiti ili ne. amra,bi li ikada ubila to dijete koje gledas i places svaki put kada ga gledas? Ja ne bih...i isto tako ne bih ga ubila ni u stomaku,jer je za mene zivot covjeka isti u utrobi i van nje. Niko ne garantuje da ce dijete s anomalijom da se pati. Niko ne garantuje da ce dugo da zivi. Niko ne garantuje da sasvim zdravo rodjeno dijete nece dobiti neku opaku bolest i patiti se cijeli zivot,da nece na porodu ostati bez kisika pa zivjeti s cerebralnom paralizom. Svjedoci smo da uzv pregled itekako moze biti pogresan. Mojoj drugarici su rekli da ce se beba roditi s teskom anomalijom glave,da nema udova uopce...pa je rodila potpuno zdravu bebu. Ponavljam,vlasnik zivota djeteta nisam JA. I opet kazem,ne daj Boze iskusenja.

Trece,i u slucaju silovanja isto mislim. Mozda ce to dijete biti najbolji covjek na svijetu,iako je zaceto na gnusan nacin. I opet...ne daj Boze iskusenja.


bravouser posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1032
   RE: Abortus
13.1.2013 19:57:27   
veeseelaa


očito se te neželjene trudnoće najčešće dešavaju kod balavica koje nisu informirane o kontracepciji......
žalosno, roditeljima se iz nekog razloga ne obraćaju, društvo ih ne uči ni čemu i onda dodje do neželjenih trdunoća....
abortusa..... kasnije i mogućim problemom sa začećem.....

dužnost roditelja je da djeci objasni sve o sexu, konracepciji itd....

e sad samo skontati u kojim je to godina ok, kako stvari stoje da Bog da da u srednjoj školi djevojčice i dječaci udju a da već nisu konzumirali sex

no sve to treba prihvatiti, ne odgadjati razgovor s djetetom o sexu misleći da ćemo tako odgoditi i sam čin sexa......




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 1033
   RE: Abortus
13.1.2013 20:02:06   
amra_sa

IZVORNA PORUKA: chantal

A ovamo se sve zgražavaju kad čuju za čedomorstva,ostavljanja bebi po deponijama itd. pa to je isto,apsolutno isto,UBISTVO ovo ili ono,koja je razlika??? -nema je,nek priča šta ko hoće ali tako je!


Slažem se. Abortus je ubistvo, život počinje od začeća a ne od rođenja. Abortus urađen s namjerom iz ovog ili onog razloga je ubistvo i to ubistvo s predumišljajem. Jedino spontani, nenamjerni pobačaj nije ubistvo.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 1034
   RE: Abortus
13.1.2013 20:06:29   
veeseelaa
kad se zreloj ženi desi neželjena trudnoća, pa onda isti odluči ići na abortus meni je to tako šašavo, nepromišljeno, ludo, odvratno......

halo ba nije ti 15 godina???

kako neko može biti tako debilan, meni to nikako ne ide u glavu.....

nikako mi ne idu u glavu ni žene koje kažu da ne kontaju kad će im partner ejakulirati.... il one što kažu "pa rekao je da će on paziti" user posted image user posted image user posted image

pa ja sebe ne dajem nikom na upravljanje i povjerenje....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 1035
   RE: Abortus
13.1.2013 20:08:16   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Joj ne mogu o ovome,teska tema,svako sebi,isto kao da je abortus smak svijeta.Ja imam 2 djece volim ih do neba,ali opet ne smatram da je abortus nesto strasno i ne gledam ga kao ubistvo,to je moj stavuser posted image

za mene bi bio,mozda sam ja glupa,ali ja sam na prvom pregledu sa oba djeteta na uz cula njihovo srce kako kuca.i da posle toga kad bi ostala trudna ja jedno takvo bice unistimuser posted image

Ne vidim tu nista strasno,neko je previse mlad za trudnocu,neko nema uslova,imas zene koje nisu udate,milion stvari ima pored toga,nije to bas tako jednostavnouser posted image

ali je kontracepcija prejednostavna stvar, na drugu stranu...a ako se desi i pored nje, Bozije davanje



Prejednostavna stvar,ali nije sve tako jednostavno u zivotu,ja sam pila Yasmin tablete,glava me bolila mjesecima,dok nisam skontala da je od tableta ginekolog mi kaze da ih prestanem piti,odmah slijedeci mjesec ostanem trudna,znaci i pored sve moje brige i cuvanja opet mi se desila trudnoca,naravno ima neodogovorni osoba kojima je to nigdje veze,to ne podrzajem,ali se isto tako najezim kad neko to nazove ubistvom i pocne osudivati takve osobe to mi je bljakuser posted image



_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1036
   RE: Abortus
13.1.2013 20:11:36   
animagical
mogla si se odluciti u tom slucaju na kondome, spiralu...mislim, izbor je sarolik, a abortus je ubjedljivo najgori izbor...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1037
   RE: Abortus
13.1.2013 20:13:22   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: Emica_sa


naravno ima neodogovorni osoba kojima je to nigdje veze,to ne podrzajem,ali se isto tako najezim kad neko to nazove ubistvom i pocne osudivati takve osobe to mi je bljakuser posted image


user posted image


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1038
   RE: Abortus
13.1.2013 20:13:48   
R&T@

IZVORNA PORUKA: Emica_sa


,naravno ima neodogovorni osoba kojima je to nigdje veze,to ne podrzajem,ali se isto tako najezim kad neko to nazove ubistvom i pocne osudivati takve osobe to mi je bljakuser posted image




E, bas tako...

I ova tema nije za kometare: ja bih, ja ne bih...

Ako imate konkrektne savjete, izvolite...
ako ne, postedite zene kojima isti trebaju...

I nikada ne recite nikad...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1039
   [Obrisana poruka]
13.1.2013 20:15:14   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu morenaa)
  Neposredna veza do poruke: 1040
   RE: Abortus
13.1.2013 20:16:18   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: animagical

mogla si se odluciti u tom slucaju na kondome, spiralu...mislim, izbor je sarolik, a abortus je ubjedljivo najgori izbor...


Ja nikada ne bi spiralu stavila,kondome muz nece ni podrazno zbog toga sam se bila i odlucila na tablete,ali eto ne odgovaraju mi,nemam srece.Uglavnom ono sto hocu da kazem da nije sve tako jednostavno u zivotu,nije to samo pitanje uraditi ili ne uraditi abortus,uvijek tu postoje i drugi faktori koji uticu na odluku.

< Poruku je uredio Emica_sa -- 13.1.2013 20:18:36 >


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1041
   [Obrisana poruka]
13.1.2013 20:17:02   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Emica_sa)
  Neposredna veza do poruke: 1042
   RE: Abortus
13.1.2013 20:19:41   
D_K

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kad se zreloj ženi desi neželjena trudnoća, pa onda isti odluči ići na abortus meni je to tako šašavo, nepromišljeno, ludo, odvratno......



isto mislim.. jos u ovom vremenu!! hallo!!


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 1043
   RE: Abortus
13.1.2013 20:20:38   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Joj ne mogu o ovome,teska tema,svako sebi,isto kao da je abortus smak svijeta.Ja imam 2 djece volim ih do neba,ali opet ne smatram da je abortus nesto strasno i ne gledam ga kao ubistvo,to je moj stavuser posted image

za mene bi bio,mozda sam ja glupa,ali ja sam na prvom pregledu sa oba djeteta na uz cula njihovo srce kako kuca.i da posle toga kad bi ostala trudna ja jedno takvo bice unistimuser posted image

Ne vidim tu nista strasno,neko je previse mlad za trudnocu,neko nema uslova,imas zene koje nisu udate,milion stvari ima pored toga,nije to bas tako jednostavnouser posted image

ali je kontracepcija prejednostavna stvar, na drugu stranu...a ako se desi i pored nje, Bozije davanje



Prejednostavna stvar,ali nije sve tako jednostavno u zivotu,ja sam pila Yasmin tablete,glava me bolila mjesecima,dok nisam skontala da je od tableta ginekolog mi kaze da ih prestanem piti,odmah slijedeci mjesec ostanem trudna,znaci i pored sve moje brige i cuvanja opet mi se desila trudnoca,naravno ima neodogovorni osoba kojima je to nigdje veze,to ne podrzajem,ali se isto tako najezim kad neko to nazove ubistvom i pocne osudivati takve osobe to mi je bljakuser posted image




Znači Yasmin tablete nisu pravi izbor za tebe...možda ti neodgovara omjer hormona u njima...itd, možeš se u tom slučaju odlučiti za neke druge tablete ili neku drugu vrstu kontracepcije.
Nije da ti pametujem...ti znaš svoje...ali ovim pravdati mogući abortus...ne znamuser posted image


Ja ne pravdam samo kazem da je to licni izbor,da nije neko ubica,da nije los covjek ako se odluci za takvu stvar u zivotu.Hvala Bogu pa postoji i takav izbor,pa ko voli neka izvoliuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1044
   [Obrisana poruka]
13.1.2013 20:23:17   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Emica_sa)
  Neposredna veza do poruke: 1045
   RE: Abortus
13.1.2013 20:26:34   
animagical
ja znam nekoliko zena koje su abortirale,ali ne znam nijednu koja se nije pokajala...takodjer ne znam nijednu majku koja je odlucia da rodi, pa nekad poslije zazalila sto nije abortirala...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1046
   RE: Abortus
13.1.2013 20:28:15   
teacher75

IZVORNA PORUKA: animagical

ja znam nekoliko zena koje su abortirale,ali ne znam nijednu koja se nije pokajala...takodjer ne znam nijednu majku koja je odlucia da rodi, pa nekad poslije zazalila sto nije abortirala...

a ja znam dvije koje se nisu nimalo pokajala

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1047
   RE: Abortus
13.1.2013 20:29:00   
amra_sa

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: amra_sa


IZVORNA PORUKA: teacher75

a sta je sa silovanim zenama ili djevojcicama koje ne zele da rode dijete sa genima osobe koja ih je silovala?


Dobro pitanje Teacher. To mi nije palo na pamet. U ovom slučaju sam isto za prekid trudnoće, na samom početku. Ne daj Bože, ja se lično ne bih mogla nositi sa ovim.


Prvo,u oba slucaja cu reci:Ne daj Boze iskusenja,nikada!!!
Drugo,nisam ja vlasnik djetetova zivota pa da ja odlucujem hocu li ga ubiti ili ne. amra,bi li ikada ubila to dijete koje gledas i places svaki put kada ga gledas? Ja ne bih...i isto tako ne bih ga ubila ni u stomaku,jer je za mene zivot covjeka isti u utrobi i van nje. Niko ne garantuje da ce dijete s anomalijom da se pati. Niko ne garantuje da ce dugo da zivi. Niko ne garantuje da sasvim zdravo rodjeno dijete nece dobiti neku opaku bolest i patiti se cijeli zivot,da nece na porodu ostati bez kisika pa zivjeti s cerebralnom paralizom. Svjedoci smo da uzv pregled itekako moze biti pogresan. Mojoj drugarici su rekli da ce se beba roditi s teskom anomalijom glave,da nema udova uopce...pa je rodila potpuno zdravu bebu. Ponavljam,vlasnik zivota djeteta nisam JA. I opet kazem,ne daj Boze iskusenja.

Trece,i u slucaju silovanja isto mislim. Mozda ce to dijete biti najbolji covjek na svijetu,iako je zaceto na gnusan nacin. I opet...ne daj Boze iskusenja.


Jasmin, ti u jednom prethodnom postu reče, citiram :" A sto se tice abortusa,opravdavam ga samo u slucaju da je zivot trudnice ugrozen. Dalje ne."
Ovom rečenicom ti opravdavaš abortus u slučaju da je život trudnice ugrožen. Sad ja tebe pitam : Vlasnik djetetovog života nisi ti , pa zašto opravdavaš abortus u ovom slučaju ? Da li bi ti dala svoj život za život svog djeteta ? Ja bih ...

Život, zdravlje, mi ,djeca, ništa nema garanciju, sve je relativno, slažem se. Ne bih ubila dijete koje se pati - NARAVNO, ali bih se potrudila da do tog ne dođe. Ne daj Bože, NE DAJ BOŽE, da mi se to desi, svom djetetu bih pružila svu pažnju ovog svijeta. Za svoje dijete sam puno toga spremna uraditi.
Šta bi ti više voljela, biti živa, patiti se ili biti mrtva ? Ja bih više voljela biti mrtva. Najviše na svijetu se bojim Boga, bolesti, i patnje.


_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1048
   RE: Abortus
13.1.2013 20:30:06   
animagical

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: animagical

ja znam nekoliko zena koje su abortirale,ali ne znam nijednu koja se nije pokajala...takodjer ne znam nijednu majku koja je odlucia da rodi, pa nekad poslije zazalila sto nije abortirala...

a ja znam dvije koje se nisu nimalo pokajala

jos su zive je li tako? polako, pojakace se

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1049
   RE: Abortus
13.1.2013 20:32:52   
teacher75

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: animagical

ja znam nekoliko zena koje su abortirale,ali ne znam nijednu koja se nije pokajala...takodjer ne znam nijednu majku koja je odlucia da rodi, pa nekad poslije zazalila sto nije abortirala...

a ja znam dvije koje se nisu nimalo pokajala

jos su zive je li tako? polako, pojakace se

ja sad sa ovakvim zivotom stavljam sebe u situaciju da sam nedajboze mlada zatrudnila sa nekim kretenom i abortirala, vala se ne bih pokajala. pokajala bih se jedino da sam ostala sama bez djece, nekad u zrelim godinama kad bioloski sat otkuca a ostane zelja za majcinstvom

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *