|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zivot u zajednici
30.1.2013 16:15:36   
Skvo RR
eh..cim se ovde tabiri pojam "duzna", "nema obaveze" i slicno..slaba fajda od svega...zalosno...user posted image .

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Zivot u zajednici
30.1.2013 16:16:36   
EEDITH
u svoj ovoj priči je najžalosnije što ćemo svi ostariti user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Zivot u zajednici
30.1.2013 16:16:47   
muaaa

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: muaaa

Ma otkud vam to da nije duzna gledati muzeve roditelje kao i svoje.Ja ovo nerazumijem...a ko ce gledati roditelje kad onemocaju,kad padnu ana postelju,jer se desava.Zar nije receno roditelju nesmijees reci ni "uh" a kamoli nesto drugo...ja ovo nerazumijem


muaaa,ne smijes svom roditelju reci ni `uh`.
Ali jednostavno nisi duzan nicijim roditeljima ciniti dobrocinstvo osim svojim. Jedno je dobra volja,drugo je duznost.
Ako propustis duznost,bices pitan i ako Allah htjedne,mozes biti kaznjen.
A za dobru volju ces,ako On htjedne,biti nagradjen,a ako izostavis neces biti kaznjen.
Zasto je ovo nejasno,kako ces biti isto duzan ciniti onome ko te rodio i o tebi brinuo cijeli zivot,kao onome ko nije user posted image .
Svako dijete svom roditelju.


Ja kad sam prihvatila mm,prihvatila sam i njegove roditelje,sto je meni logicno.
Rodili me nisu ali jesu mm a ja s njim svoju djecu.
A kako smo mi zajednica i porodica,mi oboje gledamo moje a tako isto i njegove.Tako da mi nije bila jasna podjela moji/njegovi.

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Zivot u zajednici
30.1.2013 16:17:26   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

eh..cim se ovde tabiri pojam "duzna", "nema obaveze" i slicno..slaba fajda od svega...zalosno...user posted image .



bas , al et kaze se da je insan duzan svoje roditelje da gleda i pazi , naravno onaj ko nece nece da je ne znam koliko duzan a kako god je mene Bog zaduzio za moje tako je i mm za njegove jednostavna racunica .
A ja i mm smo jedno .

< Poruku je uredio Mirkica -- 30.1.2013 16:18:11 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Zivot u zajednici
30.1.2013 16:17:41   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Ako cemo mak na konac, Muaaa, nije duzna, ali gdje je tu ljudskost i ljubav da muza ne ucinis sretnim.
Ja bih svog svog spokoja mnoge stvari uradila, a ako dodamo jos i na to da cemo uciniti sretnim i muza...


Ma naravno,to se podrazumijeva.
Bas kao sto je meni srce puno kad mm cini dobro mojim roditeljima,ja vrlo rado zelim vratiti njemu taj osjecaj.
No to je dobra volja,ne i duznost kako se cesto ocekuje od nasih mladenki,u smislu,ona mora sve i to se podrazumijeva.
Tako da i sada imamo primjere mladih zena koje rade sve od-do,od kuce,bavljenja njivom,stokom,svekiji odgajaju djecu,ona se nista ne pita,svojima ode za bajrame i to svi redom idu s njom.
Nijedna krajnost nije ok.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Zivot u zajednici
30.1.2013 16:22:57   
SailorMoon
Cemu odma frka. Rjec je o duznosti, duzna sam samo mojim rodieljima, ali mama me tako odgojila da je ljudcko pomoci kome god treba pomoc a kamoli onda roditeljma muza. Niko nije reko da im netreba pomoci, rjec se samo bila o tome da je svako duzan za svoje a svakom treba pomoci.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Zivot u zajednici
30.1.2013 16:23:41   
Ramona11
Meni se cini da ce ova tema pod kljuc.

Jeste zakuhale user posted image

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 357
   [Obrisana poruka]
31.1.2013 8:23:16   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Zivot u zajednici
4.2.2013 23:56:02   
enaaa
jesam li ovo ja zakuhala sa onim videomuser posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Zivot u zajednici
5.2.2013 0:02:25   
jasmin

IZVORNA PORUKA: enaaa

jesam li ovo ja zakuhala sa onim videomuser posted image user posted image

E moja ceri,davno ovo proslo...sad su tigrovi in user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu enaaa)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Zivot u zajednici
26.2.2013 16:02:43   
elvy
Dizem.....user posted image user posted image
citala sam neke postove,i vidim da vecinom svi imamo problema sa zajednocom,vec sam pisala svoj na nekoj od tema al evo i ovdje cu,samo da kazem da su mi savjeti ovih dobrih zenica puno pomogli,sad se manje nerviram,a bila sam na pragu razvoda zbog svekrve i zaove,al pisat cu samo o svekrvi,zaova je i suvisna.....
Et udala se ja prije nesto malo vise od 3 mjeseca,mm i ja otisli na medeni....bilo nam super....to su jedini dani do sad za koje mogu reci takvo nesto.Cim smo se vratili kuci(zivimo u istoj kuci sa svekrvom ona u prizemlju mi na spratu,unutrasnje stepenice),zovem ja nju na kafu i prvi dan mi stavi do znanja da nisam dobro dosla tu i da je kuca njenog mladjeg sina,koji ternutno studira a mi finansiramo....i tako svaki dan prebaci ovo ono,moj muz na put ona dovodi muskarce.....da ne duljim bacala mi case lupala sakom od sto jel je mm samnom proveo noc a ona bolesna,toboze moze umrijet a njega bas briga....niko nam ne dolazi,prijatelji zajednicki i mm rekli da nam nikad nece uc u kucu dok smo sa njom....ako negdje krenemo gdje cemo,sto cemo,hoce i ona.....svaki dan haos.....nemam mira....jedina mi sreca sto radim.Te zabranit cu ja njoj da ona ide svojoj mati,nece je ona meni nikad vidjet....Prvi put kad su dolazili moji roditelji da vide gdje sam se to ja udala(i jedini put koji su mi dosli)ona mm i meni napravila scenu psovala....bez razloga...a moji sve to culi jer su vec bili stigli,i pored svega zovem ja nju na kafu....nije htjela ni doc ni izac da se pozdravi sa mojim roditeljima.....pa vi meni recite jel ok to sto ja tu zenu vise nezelim ni srest na hodniku kuce.....i sto od mene vise dok ja disem ni kako si cut nece.....napisah se ja a nisam vam napisala ni 2 posto sta mi je radila i ko je ta zena u stvari....na poslu sam jos i radno vrijeme mi je vec iosteklo al mi se u tu kucu neide pa sam ga sebi produzila.user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Zivot u zajednici
26.2.2013 16:10:55   
elvy
Zaboravih napisat da i pored svega sto nam ona radi i govori mm nece ni da cuje da idemo u postanare a radimo i n i ja i imamo super primanja,a u tu kucu je mm jako puno ulozio i jos uvije vracamo kredite za nju,finansirami i nju i njenog sina kojem sve to ostaje i njenu kcerku ciji muz neradi nista samo gladi muda i gleda ko ce mu dat da djete spremi u skolu....

(odgovor članu elvy)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Zivot u zajednici
26.2.2013 16:16:15   
Galicia
elvy, jesi li ti upoznala sveki prije udaje?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu elvy)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Zivot u zajednici
26.2.2013 16:16:45   
grozđe
Draga elvy vidjeh tvoju poruku i ovdje...mislim da ne mozes naci srecu i mir u istoj kuci sa tom zenom....

sve najbolje ti zelim draga moja....

(odgovor članu elvy)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Zivot u zajednici
26.2.2013 16:40:10   
elvy
Grozdje milauser posted image c
Galicia upoznala sam ja nju ranije al ta zena je glumica...ebes holivudske,vec sam pisala al evo i ovdje,udavala se ona ko zna koliko puta,i dijete ostavila od 11 mjeseci i nije ga vidjela 33 godine,cak ni moj svekar nek mu je lahka zemlja,do prije par godina nije to znao dok je ovaj sin nije nasao...a bolje mu je da nije,al eto....covjeka srce strefilo i vec je rahmetlija......

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Zivot u zajednici
26.2.2013 17:47:05   
jasmin
Pa elvy,srećo moja,moraćeš i ti naučiti `lupiti rukom o sto`,inače te nema.
Znaš,svako poštuje onoga ko ima svoje ja i ne da na sebe.
Kad lupiš i kažeš ima da mi moji roditelji,prijatelji i ostali dođu kad ja to poželim i još napraviš večericu za nekih 10 zvanica. Pa je pitaš ima li suđa za posuditi user posted image ...i ideš svojima svaki dan,ostaneš preko vikenda i td.



Nešto ovako,samo bez konjaka i cigarete user posted image .
http://www.youtube.com/watch?v=VmZIWZK6mJM

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu elvy)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Zivot u zajednici
26.2.2013 18:12:31   
Adria
Elvy, ja inače ne volim da dajem savjete, ali što prije idite odatle, pogotovo ako znaš da sva ta kuća ostaje bratu tvog muža i njegovoj majci... Ali ako tvoj muž ne želi da ide i ako ti na njega ne možeš da utičeš, onda nije problem svekrva nego muž.
Ja kad sam se udala, pristala sam na život u zajednici jer drugačije nismo mogli ali sam znala da to nije idealno rješenje koliko god su moji svekar i svekrva OK ljudi. Nisam imala nikad nikakvih scena, psovanja, iskorištavanja ni ništa slično, nego samo ono neki njihovi običaji i njihova razmišljanja se kose sa mojim, moja sa njihovim i tu nastaje neka napeta situacija i kad smo se odselili, vjeruj prodisala sam iako sam uživala skoro svaki drugi dan dolaziti kod njih u goste....

Svako treba da živi sa svojim mužem, sa svojom djecom ili sam... život sa roditejima, sa muževim roditeljima jednostavno nije dobra stvar. KO god kaže da mu je sve super ili laže ili se još nije susreo sa problem a hoće 100%.

_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Zivot u zajednici
26.2.2013 18:14:18   
elvy
Jasmin draga,nemogu ja toliko nisko past da toj user posted image lupam sakom od sto,ona je sama sei kazna...izdrzat cu ja sve ovo i nadam se uz Boziju pomoc i ubrzo pokupit svoje stvari i svog muza i otic bilo gdje samo znam da ovdje zivit vise necu,ona nas samo iskoristava,nema granicu,samo kuka treba joj ovo treba joj ono,a ja radim,ma sta radim rintam a dovede me u situaciju da nemam hljeb kupit,a o cigarama samo mogu da mastam(dr.sam i imam supre platu),ves perem rucno jer nemem masinu,kad sam dosla ovdje nisam imala se gdje istusirat,sad imam,al da se ona pitala nebi imala....nemam ni spavacu sobu bar ne jos ja mm imamo opremljen samo dnevni boravak i to nam je sve....a on radi vec 10 godina i ima platu nekad i preko 2000 sam,da je bila mati i da ga nije iskoristavala kao sto i sada radi on je do sad mogao da ima vilu,ali zato njegova sestra,zet i brat koji su teski paraziti imaju i kuce i uzivaju a moj m i ja se patimo ko niko....Ja se svake sekunde pitam gdje sam ja to Boze pogrijesila pa me ovako kaznjavas,i molim ga da mi da strpljenja i pokaze pravi put....njoj ce najveca kazna biti kad joj zavrnem ventile a i taj dan ce svanuti......nema draga za mene kafa cigara i trac to one rade od utra do sutra,jedina im obaveza vise na telefonu,al njihov ce jezik sam da im presudi.....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Zivot u zajednici
26.2.2013 18:17:22   
muaaa

IZVORNA PORUKA: elvy

Jasmin draga,nemogu ja toliko nisko past da toj user posted image lupam sakom od sto,ona je sama sei kazna...izdrzat cu ja sve ovo i nadam se uz Boziju pomoc i ubrzo pokupit svoje stvari i svog muza i otic bilo gdje samo znam da ovdje zivit vise necu,ona nas samo iskoristava,nema granicu,samo kuka treba joj ovo treba joj ono,a ja radim,ma sta radim rintam a dovede me u situaciju da nemam hljeb kupit,a o cigarama samo mogu da mastam(dr.sam i imam supre platu),ves perem rucno jer nemem masinu,kad sam dosla ovdje nisam imala se gdje istusirat,sad imam,al da se ona pitala nebi imala....nemam ni spavacu sobu bar ne jos ja mm imamo opremljen samo dnevni boravak i to nam je sve....a on radi vec 10 godina i ima platu nekad i preko 2000 sam,da je bila mati i da ga nije iskoristavala kao sto i sada radi on je do sad mogao da ima vilu,ali zato njegova sestra,zet i brat koji su teski paraziti imaju i kuce i uzivaju a moj m i ja se patimo ko niko....Ja se svake sekunde pitam gdje sam ja to Boze pogrijesila pa me ovako kaznjavas,i molim ga da mi da strpljenja i pokaze pravi put....njoj ce najveca kazna biti kad joj zavrnem ventile a i taj dan ce svanuti......nema draga za mene kafa cigara i trac to one rade od utra do sutra,jedina im obaveza vise na telefonu,al njihov ce jezik sam da im presudi.....

Jel ja ovo dobro skontah....doktor si?

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu elvy)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Zivot u zajednici
26.2.2013 18:26:39   
elvy
Adria upravu si kad kazes da je on kriv,svjesna sam ja toga,al ga i razumijem jer je on puno ulozio u ovu kucu i to je jedini razlog zasto nece da ide,jer idalje vraca kredit u koji ga je ona uvalila da sredi kucu uradi fasadu....posto sam mi bili dosli do razvoda,al smo sjeli i razgovarali i kaje se sto je poslusao,i svestan je on svega ovog sto prolazimo.Ja znam da je njemu sada najteze ona je ipak njegova mati pa da je i najgorauser posted image (kao sto i jeste).....a ja cu izdrzat jos malo,mogu ja to.....

(odgovor članu elvy)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Zivot u zajednici
26.2.2013 18:28:54   
elvy
Dobro si skontala Dr.sam veterinarske medicine i radim svoj posao.....zato i kazem nemogu se ja spustit na njen nivo,a ona nemoze dostic moj....

(odgovor članu elvy)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Zivot u zajednici
26.2.2013 18:31:33   
bebacha

IZVORNA PORUKA: elvy

Dobro si skontala Dr.sam veterinarske medicine i radim svoj posao.....zato i kazem nemogu se ja spustit na njen nivo,a ona nemoze dostic moj....


al ako ti ne uradis dzaba ti tvoj nivo ako nemas normalan zivot dostojan jedne zene
to se moze rjesit na lijep nacin
al dok ne rjesis s muzem sve ti je dzaba

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu elvy)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Zivot u zajednici
26.2.2013 18:32:27   
tinkivinki
to je najvise problem izmedju tebe i tvog muza.mislim cemu ulagati u nesto sto nije,niti ce biti tvoje.u redu je pomagati,ali ne mogu ja brate mili citav zivot izdrzavati svoju sestru niti mm svog brata.ne znam da li imate djecu,ali treba i ta djeca da nesto imaju svoje,a brat sad studira,a sta ce biti kad se ozeni i stekne porodicu?nemoj dozvoliti da se nadjete u neobranom grozdju za par godina,sad treba razmisljati

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Zivot u zajednici
26.2.2013 18:35:00   
Adria
Elvy ako je tako ja te podržavam, drži svoj nivo, na kraju što kažeš to je njegova majka da je ne znam kakva, ona ga je rodila i da nje nije bilo ne bi bilo ni njega... ali ne daj svoje živce nizašto na svijetu... daj mu jasno do znanja, da nikakve pare, nikakvi krediti, nikakve kuće, ponos i želja za imovinom nisu vrijedna vašeg braka, sreće i mira.... Nema ništa ljepše nego probuditi se u svojoj kući(iznajmljenoj) sa svojim mužem popiti kafu, pričati ili ne pričati, smijati se ili ne, maziti se ili ne, rasporediti sebi obaveze kako hoćeš, isplanirati dan zajedno sa njim,dovesti goste bez grča...
Želim ti svu sreću i da se to što prije riješi!

_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: Zivot u zajednici
26.2.2013 18:35:56   
elvy
Nisam ja odgojena tako da lupam sakom od sto niti nedja Boze psujem,pa zar mi to doliciuser posted image ? Jedino sto mogu da na fin,kulturan i diplomatski nacin ubjedim svog muza da i on spakuje svoje stvari i da idemo odavde,a dogovorili smo se da vec sljedeci mjesec pocinjemo pravit svoju kucu,bolje je da za to vracam kredit..........

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *