|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  444 445 [446] 447 448   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.7.2013 16:10:03   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Arminaa

Zenice moje, spominjali ste onaj pir i da bebice jako vole da ga jedu. Ja danas uzeh Alnaturin u DM, pise PIR, izgleda kao jecam, jel' to pir koji ste spominjale? Ja samo kupujem i slazem na police, a on i dalje odbija da jede bilo sta osim hape, uspijem mu svaki dan dati po 4-5 kasikica (onih plasticnih, za bebe) slatke hrane, odnosno voca, a od povrca sve odbija - mrkvu, tikvicu, karfiol, brokulu, krompir, zitarice nece ni u snu, stvarno postajem ocajna, trebam li se zabrinuti sto nema bar jednog potpunog obroka od voca ili povrca, tj dohrane? Ima 6 mjeseci i 10 dana nazdravlje.



MOja mladja je tek pocela sa nadohranom sa 6 mjeseci i dest dana.
PRavi obrok je imala tek sa devet mjeseci.
Starija malo ranije, ali nikako sa šest mjeseci i deset dana.
Samo polako.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 11126
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.7.2013 21:37:00   
vila_7

IZVORNA PORUKA: Lalali

vilo jesi li probala da joj napravis jelo umjesto teglice, moja cura npr. nikad nije htjela brokulu iz teglice a kad joj je ja spremim bez problema jede.
Sto se tice kolicine, nisam nikad mjerila ali eto za jedan obrok pojede npr. breskvu, bananu, saku malina i nekoliko sljiva,


Ma ja sam napisala da mi je ta teglica okvirno da znam koliko joj ponuditi, a ja inace sve kuham - i slano i slatko . Eventualno ako negdje krenemo i ne uspijem napraviti ili kao danas- izgori mi user posted image kupim kupovnu . Ali to je bas rijetkost i samo slatka-marelica.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 11127
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.8.2013 11:53:54   
bebaa
da li je komadić ribe files veličine supene kašike dovoljan da dijete proba proba prvi put...kuhan s krompirom....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 11128
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.8.2013 13:09:18   
Alannah
Jeste,dovoljan je. Moj otprilike toliko i pojede po obroku ribe ili mesa.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 11129
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.8.2013 19:18:33   
almondray
IZVORNA PORUKA: Alannah

Jeste,dovoljan je. Moj otprilike toliko i pojede po obroku ribe ili mesa.

Kolke komade mesa ti inače daješ? Ja sam negdje čitala da je dovoljno da stane na dlan.
I kolko puta sedmično daješ meso i koje ?Ako nije tajna :)
EDIT: sad viđoh da si napisala.

< Poruku je uredio almondray -- 1.8.2013 19:19:43 >


_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 11130
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.8.2013 21:56:37   
Alannah
Pa posto nemam vagu, ne znam tacno,ali neki malo veci komadic mesa,otprilike kasika user posted image . S obzirom da mu hemoglobin 95 i da pije ferum sirup,pokusavam da dajem bar 4-5 sedmicno,od toga on pojede jednom ili dva puta,a ostalo bacim,jedva kasikicu pojede.Svo voce,povrce,zitarice voli,ali meso nikako. Zumance otprilike 2 do 3 puta pojede,bas dam vise puta,jer nece meso.Sto se tice vrsta mesa,probao je do sada piletinu,puretinu i teletinu. Od riba samo pastrmku.
Da li je ko davao junetinu bebi?

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 11131
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.8.2013 23:22:13   
Lalali
Ja sam davala bebi junetinu i prvi put je dala sa 8 mjeseci, super sve kao i sa teletinom, samo gledam da je ne dajem sa "tezom" hranom tipa mahuna jer je i ona malo poteska.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 11132
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.8.2013 23:28:25   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Lalali

Ja sam davala bebi junetinu i prvi put je dala sa 8 mjeseci, super sve kao i sa teletinom, samo gledam da je ne dajem sa "tezom" hranom tipa mahuna jer je i ona malo poteska.

znači i mi već možemo...nisam ni razmišljela o njoj.....
a mi u subotu idemo vaditi krv za alergotestove...na piletinu i inhalatorne...ah da i kikiriki.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 11133
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.8.2013 0:32:50   
Lalali
zasto, alergotestove? jeste li to imali reakciju na nesto? zar ste vec probali kikiriki, on je, nazalost, najveci alergen koji postoji a i jako je otrovan ako se pokvari

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 11134
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.8.2013 6:58:55   
Alannah
hvala lalali user posted image

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 11135
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.8.2013 7:42:22   
almondray

IZVORNA PORUKA: Lalali

zasto, alergotestove? jeste li to imali reakciju na nesto? zar ste vec probali kikiriki, on je, nazalost, najveci alergen koji postoji a i jako je otrovan ako se pokvari

A
A sad ću malo pametovat al' ne mogu da odolim user posted image , nikako mi nije jasno kad vidim da bebe od 6,7 i više mjeseci jedu smoki.Mame haman ne znaju od čega se pravi.To da je pokvaren još i otrovan nisam znala al' valjda se podrazumjeva.
Jedu li vasa djeca hljeb?Kifle?Kekse?
Ja svakodnevno vodim ratove zbog toga.Dam mu ponekad crnog hljeba a sad se sjeti da je on pun soli.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 11136
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.8.2013 7:59:26   
Marija13
Jeste li počeli vi stavljati so u hranu? Nama rekoše da od 8mj ide pomalo?

I koliko ste čekale na drugu dozu žumanceta, čini mi se treba 7 dana, jer smo mi u srijedu probali 1/4, a neki krenu sa 1/8 pa sljedeću dozu odmah za 3 dana, to dođe na isto..

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 11137
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.8.2013 8:02:09   
Marija13
kad vidim da bebe od 6,7 i više mjeseci jedu smoki.Mame haman ne znaju od čega se pravi.To da je pokvaren još i otrovan nisam znala al' valjda se podrazumjeva.
Jedu li vasa djeca hljeb?Kifle?Kekse?


Smoki mu ne bih nikada dala, već su nas grdili zbog toga!
Jeo je pomalo hljeba kad vidi nas, ali mislila sam kad proba gluten da onda smije i hljeb ili griješim!?
Nije da ga jede redovno ali probao je..

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 11138
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.8.2013 8:16:31   
Alannah
otprilike za 10 dana sam dala citavo zumance,mada je pedijatrica rekla prvo polovinu,pa citavo,a ja sam pocela sa 1/8.
Koliko znam,djeci do godinu dana se hrana ne soli uopste,a od godine se dodaje sol po malo. Hljeb sam davala,ali pravim mu domaci bez soli. Kifle,kekse ne jede. Nasla sam recept za keks: idu zgnjecene banane i zobene pahuljice,izmijesa se i pece kratko,pa cu probati to napraviti.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 11139
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.8.2013 9:27:46   
Lalali
smoki je katastrofa za djecu, najvise zbog kikirikija. ja bas imam problem sa hljebom, kad jedemo malena vristi i ne mozes je ni cim zavarati hoce hljeb. Dam joj toliko sitne mrvice da ih ona ganja dok ne jedem, a hoce sama da ih uzima i jede.
dobila sam i ja taj recept sa bananama i zobenim pahuljicama pa cu bas probati

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 11140
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.8.2013 9:28:46   
Lalali
zaboravih reci da je jako tesko otkriti kad je kikiriki pokvaren, ali je bas, bas otrovan.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 11141
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.8.2013 10:32:58   
almondray
Pa i ja dajem hljeb da sam jede , mrvice mu poredam po tacni da vježba taj pinceta -hvat.
A bas ga voli , možda zbog toga.A pedijatrica mi jednom reče doduše tad je imao 7 mj da mu je rano za hljeb ali nije rekla zbog čega a znam da nije zgog glutena.
Ja kako sam skontala žumance cijelo ide tek za mjesec od pvog probanja.Jel i vi praktikujete ako jede danas žumance da ne jede drugo meso?

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 11142
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.8.2013 10:40:19   
Lalali
ona uziva sama da bere mrvice, svaki dan joj isjeckam razlicitog voca i ona to bere po sat vremenauser posted image
Mi smo trebali probati zumance ali mene tako strah, sve nesto odgadjam. Bas me dr. nekidan pita jesmo li davali.
Hajd ohrabrite meuser posted image sa cim je najbolje kombinovati?

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 11143
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.8.2013 10:50:24   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Lalali

ona uziva sama da bere mrvice, svaki dan joj isjeckam razlicitog voca i ona to bere po sat vremenauser posted image
Mi smo trebali probati zumance ali mene tako strah, sve nesto odgadjam. Bas me dr. nekidan pita jesmo li davali.
Hajd ohrabrite meuser posted image sa cim je najbolje kombinovati?

ja sam evo do sada dala samo 3x žumance...2x po jednu četvrtinu a neki dan pola odma....i to dobro skuhano izmrvim i pomješam s pavlakom i to je to....ali mi sad jedemo hljeb uveliko tako da mu umačem....
a nalaze radimo jer na piletinu povraća a od smokija koji sma mu mahinalno dala da nebi opet galamili na mene jer sve sam pisala ali samo da ti odgovorim na pitanje....sreća pa je bila vanjska reakcija ...sve mu usne otekle kao kifle i izvratile se napolje...zato radimo testove a i na travu reaguje ako je tek pokošena......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 11144
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.8.2013 11:14:27   
Lalali
dusa malena, drzim vam fige da sve bude ok. beba, svaka od nas moze pogrijesiti i to je normalno, tu smo da jedna drugu posavjetujemo, bodrimo a ne osudjujemo.
Zumance prvi put cetvrtina, pa za 2-3 dana opet toliko pa sta onda?

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 11145
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.8.2013 11:15:49   
almondray

IZVORNA PORUKA: Lalali

ona uziva sama da bere mrvice, svaki dan joj isjeckam razlicitog voca i ona to bere po sat vremenauser posted image
Mi smo trebali probati zumance ali mene tako strah, sve nesto odgadjam. Bas me dr. nekidan pita jesmo li davali.
Hajd ohrabrite meuser posted image sa cim je najbolje kombinovati?

Lalali koliko je tvojoj?Jesi li davala jogurt do sada? Ako jesi probaj 1 četvrtinu žumanceata umjesat u jogurt ili pavlaku.Ja tako radim .Ali da ne budes kroz tekuće da stigne pojesti.
I de mi reci kolke kockice daješ?Mene strah da se ne udavi a vidi se na njemu da bi rado ganjao sa prstićima.
Bebaa nasa draga , zato se neke namirnice daju po malo u početku.Jer ako je alergičan reagovaće ali blaže akopojede manje.Što više pojede alergene namirnice reakcija je burnija.Inekcije su često neizbježne.Zato se uvodi po kašikica..pa dvije i tako...
Mada ima namirnica koje mogu i u mrvicama naštetit.
ti si ono njemu kupovnu kašicu od piletine onda dala , ako se sjećam dobro?Jesi li probala ti da skuhaš piletinu? Ili bolje čekaj rezultate pa ćeš znat na čemu si...

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 11146
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.8.2013 11:20:14   
bebaa
nisam ti ja mjerilo...kažu razmaci po 7 dana,ovo-ono pa ovoliko onoliko....meni je bitno da mu od prva 2x nije ništa bilo...a kažem ti da sam samo triput dala ...ali ako nema reakcija ja bi treći put prešla na pola i zadržala se na tomne kao što ću i ja sve dok ne bude mogao pojesti i bjelance dakle nakon 13. mj.........ionako s eod žumaqnceta neće najesti mislim od tih količina ,to je više testiranja radi.....ubacuj u hapu slanu koju napraviš ili u pavlaku kako ti rekoh...ne znam jeste li probali i kolika je beba uopšte ove mliječne proizvode.....
ja sam se jednom opekla i nikad više.... 6-ere oči otvorene i sve jede pod mojim strogim nadzorom.......od piletine koju je probao 2x je povraćao kao odrasla osoba toliko količinski da je to za nepovjerovati gdje je to stalo u tako mali stomačić......user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 11147
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.8.2013 11:22:00   
bebaa
almond u pravu si...prvi put je bila kupovna a drugi put mu ja kuhala...dakle nije do kupovne nego do njega...a smoki sam dala i pojeo one dvije bobe...joj kad se sjetim......user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 11148
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.8.2013 11:52:06   
Lalali
Hvala vam zenice moje. Beba bolje je da je ispovracao, bice to sve ok abd.
Mojoj bebari je za koji dan 10 mj. probali smo jogurt i pavlaku i nije bas odusevljena ali cu joj dati sa zumancetom jer je i mozda najboja kombinacija s obzirom da je zumance suho ko tena. Kad se smije davati sir - kravlji, ja cesto dobijem domaci i super je ali me bilo strah njoj dati

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 11149
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.8.2013 11:56:01   
almondray

IZVORNA PORUKA: Lalali

Hvala vam zenice moje. Beba bolje je da je ispovracao, bice to sve ok abd.
Mojoj bebari je za koji dan 10 mj. probali smo jogurt i pavlaku i nije bas odusevljena ali cu joj dati sa zumancetom jer je i mozda najboja kombinacija s obzirom da je zumance suho ko tena. Kad se smije davati sir - kravlji, ja cesto dobijem domaci i super je ali me bilo strah njoj dati

Ja već dajem ,a moj danas puni 9 mj masallah!!

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 11150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  444 445 [446] 447 448   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  444 445 [446] 447 448   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *