|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razlike u ad-mlijeku
1.2.2013 19:24:22   
felix
Arminaa, bebu ne siliti da popije više nego moze ona sama . Moj je A. skoro do godine pio po 120ml .AD jednostavno više nije htjeo nisam silila niti pokušavala da pojede od više nego on moze ......
Kad htjedne više znaceš sama , ja sam postepeno povecavala vidim koliko pojede ak dam nprm 60ml a place mi svaka dva sata , ja onda povecam dozu na 100ml i tako .....sretno

_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Razlike u ad-mlijeku
1.2.2013 19:54:59   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Arminaa

Imam jedno pitanje...
Porodila sam se 16. januara i mlijeka jednostavno nemam, od pocetka mu dajem dohranu (prije bilo kakvog osudjivanja samo da se zna da smo sve probali - od stalnog drzanja na dojkama, parenja, masiranja, izmuzanja pumpicom, patronazne Azre, jednostavno ga nema). Dajem mu Hipp Pre organic jer su nam rekli da je bolji za djecu sa malom porodjajnom tezinom. Rodjen je sa ,5 kile i dajem mu 60 ml svako dva sata, a na kutiji pise da bi u trecoj sedmici trebalo povecati na 90 ml. On jednostavno ne moze toliko pojesti, da li da mu dajem koliko on moze pa postepeno povecavam ili da ga silim da pojede 90 ml?



Nemoj ga siliti,kad primjetis da mu je malo,onda mu povecaj na 90,nemoj pratiti mjeru na kutijiuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Razlike u ad-mlijeku
5.2.2013 20:48:05   
Maglicica
Moj sin sad ima 4mj i 3, i pocela sam mu davati obrok Aptamila, tako da ga taj obrok "pokrije" dok sam na poslu, a ostatak dana i noci ga planiram dojiti. Medjutim, on pravi tako gadljivu facicu, sad ne znam da li na mlijeko ili na sisac (probala sam A-tov silikonski, pa onda N-kov kaucukov). Popije 30ak ml na jedvide jade, pa mu dam siku, koju jedva doceka. Je li moguce da mu se ne svidja A-mil pa da probam sa drugim adaptiranim? Ili je to do sisaca (nije sisao ni dudu a ni flasicu do sad)? Da li je moguce da se flasica skroz preskoci pa da ga hrane AD mlijekom pomocu neceg drugog?

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Razlike u ad-mlijeku
5.2.2013 21:21:44   
R&T@
Mozda si ga trebala ranije navici na jedan obrok iz flasice ako si znala da pocinjes raditi... to je moglo biti i tvoje mlijeko...

Ali nikada nije kasno...bebe na svu hranu "prave face"...

Obrati paznju na velicinu rupice...

AD mlijeko je veoma gusto...mozda mu slabo izlazi, pa izgubi volju...

Neka mlijeko tece, curi, a ne kaplje kad okrenes flasicu...

I sretno...

navici ce se sigurno...

Da mu dajes na kasicicu nije rjesenje...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Maglicica)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Razlike u ad-mlijeku
19.2.2013 22:43:27   
bebaa
mi smo veceras prvi put nakon hippa presli na MILUPA ad mlijeko...mali uopste nije pokazao facom da ima razlike ali je nesto bio strasno nervozan..pa sam mu morala dati komorac nakon cega je imao stolicu malo rjedju...opet posle toga flasicu ali samo 3 doze...i konacno zaspao...da li to znaci da je reagovao na promjenu mlijeka...imate li iskustva...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Razlike u ad-mlijeku
4.3.2013 9:53:49   
ajla86
prelazak na ad br 2 ide sa punih 6 mj. a jel ima neka konkretna ralika pa se lagano uvodi ili automacki svi obroci se mogu davati?

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Razlike u ad-mlijeku
4.3.2013 10:14:23   
bebaa
ne mora se čekati 6 mj. može se i malo ranije uvesti 2 ali ako je djete naprednije od ostale djece svog uzrasta...ne uvodis postepeno nego sve obroke jedinice zamijenis dvojkom...ako je ista marka ne bi trbalo biti problema sem naravno promjene u stolici kao i uvijek kad beba nesto novo proba...nemoj da te to plasi...

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Razlike u ad-mlijeku
4.3.2013 11:06:29   
ajla86
sa 4 mj je imala 8 kg nismo se vagali vise.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Razlike u ad-mlijeku
4.3.2013 11:44:36   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: ajla86

sa 4 mj je imala 8 kg nismo se vagali vise.


Ja bi cekala 6mj i onda odjednom presla na 2. tako sam ja radila

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Razlike u ad-mlijeku
12.3.2013 19:33:21   
Arminaa
Imam vazno pitanje. Moja beba ima 2 mjeseca i od prvog dana smo koristili HIPP PRE Organic zbog male tezine.
Kad trebamo preci na HIPP Organic 1, da li uopste treba prelaziti, koja je razlika? Ovo PRE mu odlicno odgovara, ali nas buni okolina koja kaze da trebamo koristiti jedinicu. Nadam se brzom odgovoruuser posted image

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Razlike u ad-mlijeku
27.5.2013 23:12:11   
bebaa
konačno možemo sa ovih hipoalergenih formula preci na obične pa me interesuje vaše mišljenje...aptamil 2 ili hipp 2....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Razlike u ad-mlijeku
10.6.2013 8:02:37   
bebaa
evo smo skoro potrošičli kutiju aptamila i zasad smo zadovoljni mada je prva dva dana plakao i pljuckao kao da ga je stomak bolio.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Razlike u ad-mlijeku
17.6.2013 11:37:26   
ajla86
ako je beba na ad-u a super prihvati klopu zanima me koliko ml ili obroka mora imati ad-a.
8,5 mj joj je

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Razlike u ad-mlijeku
29.8.2013 22:04:12   
Marija13
Ovako, bebi će uskoro punih 9 mjeseci, isključivo dojen do 6-og mj,sada ima i 2-3 nemliječna obroka dnevno, i još doji, pošto mi se bliži povratak na posao htjela bih mu uvesti ad mlijeko prije spavanja ili ujutro, da lagano smanjujemo podoje, ali ne znam koje da uzmemo!? Na šta obratiti pažnju kod kupovine? Pretpostavljam da ima nešto prilagođeno njegovom uzrastu, ali šta odabrati?

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Razlike u ad-mlijeku
29.8.2013 23:46:52   
Crnkica

IZVORNA PORUKA: ajla86

ako je beba na ad-u a super prihvati klopu zanima me koliko ml ili obroka mora imati ad-a.
8,5 mj joj je

ajla86 to neide količinski pod moranje,koliko mora,nego koliko dijete želi popiti...neforsiraj previše i negledaj stupce na kutijama koliko dijete i u kojoj dobi treba da pije ad-a,ponudi maloj određenu količinu ako popije super,ako ne prospi i neostavljaj za kasnije,jer razmućen ad nemože stajati do sljedećčeg obroka...

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Razlike u ad-mlijeku
5.9.2013 9:14:39   
Sedina 30
Možel se prije navrešin 6 mj dati hipp 2, moja beba je češće gladna nego inače. Do sada smo bili na hipp 1. I dal se treba postepeno uvoditi ili se svi obroci zamijene?

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Razlike u ad-mlijeku
7.9.2013 21:33:10   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Sedina 30

Možel se prije navrešin 6 mj dati hipp 2, moja beba je češće gladna nego inače. Do sada smo bili na hipp 1. I dal se treba postepeno uvoditi ili se svi obroci zamijene?



nesto ne mogu da se sjetim ali mislim da u tim formulama dvojka nije kaloricnija od jedinice nego ima samo malo drugaciji omjer hranjivih tvari. kako ide sa uvodjenjem cvrste hrane? zitarica? moze li se time nadomjestiti?

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Razlike u ad-mlijeku
8.9.2013 11:03:59   
ada_

IZVORNA PORUKA: Marija13

Ovako, bebi će uskoro punih 9 mjeseci, isključivo dojen do 6-og mj,sada ima i 2-3 nemliječna obroka dnevno, i još doji, pošto mi se bliži povratak na posao htjela bih mu uvesti ad mlijeko prije spavanja ili ujutro, da lagano smanjujemo podoje, ali ne znam koje da uzmemo!? Na šta obratiti pažnju kod kupovine? Pretpostavljam da ima nešto prilagođeno njegovom uzrastu, ali šta odabrati?

na svakom pakovanju pise od koliko do koliko je mjeseci pa nadjes ono namjenjeno djetetu od 9 mjeseci,a sto se tice toga koje da uzmes nema pravila jer su sva manje vise ista samo drugi proizvodjac,a nekom djetetu odgovara jedno drugom drugo,probaj s jednim pa vidi da li mu odgovara

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Razlike u ad-mlijeku
8.9.2013 16:23:53   
palma
Arminaa moje bebe su prijevremena rođene i imale su malu težinu, meni je pedijatrica u bolnici rekla da dajemo prehipp do 4 kg a onda hipp 1 samo što moji piju combiotic ali isto je to, i mi smo tako i radili, bebe super napredovale a onda sa 6 mjeseci smo prešli na hipp 2.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Razlike u ad-mlijeku
19.1.2014 22:22:41   
idana_85
Ja planiram dojiti :)
Medjutim uzela bih neku pre formulu na pocetku, za nedajboze. Sa prvim djetetom je muz isao u 2h ujutro u apoteku jer je bebi plakao nije mu bilo mlijeka.
Sta preporucujete uz dojenje, da izbjegnemo grcice? Samo da kazem da se od hipp-a osipam

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Razlike u ad-mlijeku
27.1.2014 11:43:31   
entinte
zenice koje kupujz novalac na ilidzi vam je najjeftinija da znate kupite 5 i dobijete jednu gratis. slucajno smo naletili ne znam da li je neko ranije pisao ali dobro je malo ustediti :)

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Razlike u ad-mlijeku
14.3.2014 21:03:31   
Sedina 30
Koja je razlika između hipp 2 i hipp 3? Do sadasmo koristili hipp compiotic 2, prešla bi na 3, ali koliko sam upućena trojka je organic? Da li to ima veze i mogu li zamjeniti odma sve obroke sa 3?

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Razlike u ad-mlijeku
14.3.2014 23:06:58   
R&T@

IZVORNA PORUKA: Sedina 30

Koja je razlika između hipp 2 i hipp 3? Do sadasmo koristili hipp compiotic 2, prešla bi na 3, ali koliko sam upućena trojka je organic? Da li to ima veze i mogu li zamjeniti odma sve obroke sa 3?


O hipp3 ne znam nista, ali kada bebi mijenjas bilo koje ad-mlijeko, to radis postepeno...

Tj. po jedan obrok dnevno, dok ne predjete na novu ili jednostavno na formulu koja odgovara uzrastu djeteta...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Razlike u ad-mlijeku
27.3.2014 19:45:38   
ellene
Evo da postavim i ovdje pitanje, moja curica za tjedan dana puni 5 mjeseci. Prije 2 tjedna smo počeli uz dojenje po jednu bočicu bebimila zbog mog skorog povratka na poso, tako je jela tjedan dana dok nije primila vakcinu. Poslije vakcine dođemo kući, nahranim je bebimilom i pojave se crvene flekice po cijelom tijelu a najviše u predjelu glave i vrata. Odvedemo je dr i kaže da je neka alergijska reakcija ali nemože sigurno reći da je od vakcine. Flekice su se povukle u roku sat vremena. Slijedeći dan nahranim je bebimilom i nakon sat vremena sve povrati i opet se vrate flekice, nisam je vodila dr jer su se opet povukle za sat vremena. Dan nakon toga zbog obaveza je ostavim sa svekrvom i kažem joj ako bude gladna da joj dadne bebimil, kad joj je ponudila nije htjela nikako gadilo joj se, ali kako joj je ona bočicom po licu opet joj se pojave nekolike flekice. Dakle izbacim bebimil i kupim hipp, ali nije mi htjela ništa iz bočice ni čaj, ni mlijeko, ni vodu. Tako da joj danas napravim hipp pa joj dadnem na žličicu, prve 3 je prihvatla, kasnije počela okretat glavicu i pojave se ponovo flekice.
Da li netko ima iskustvo? Može li biti alergija na laktozu, ja konzumiram dosta mlijeka i mliječnih proizvoda i nismo imali problema.
Koje AD da kupim?

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Razlike u ad-mlijeku
10.4.2014 13:12:34   
idana_85
I mene zanima koje antialergijsko ad se moze uzeti, i mi uzimamo bebimil ali imamo krv u stolici, mada kad uzimamo ad nestane,a dok doji javlja se user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *