|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.5.2015 22:45:16   
ijaa
pozdrav zene ako ima neko da mi pomogne...sta da radim, naime beba ima 7 mj do prije dva dana sam primjetila u predjelu anusa odnsno oko anusa crveni kao krug, mislila sam mozda od vrucine operem bebu posusim i namazem panaten kremom sa cinkom...inace do tada sam koristila obicnu bademovu, pelene nismk mjenjali na AD mlijeku smo...i jucer se stanje pogorsalo malo se prosirilo izgleda kao ziva rana malo krvi iz tog crvenila ne znam kako bih opisala skroz malo krvi operem opet namazem obicnu panaten kremu koja je puno gusca cesce presvlacim bebu jutros kao da se malo povuklo ali i dalje ima oprala sam je jutros hipermanganom blagim rastvorom i veceras...kao da je bolje nisam sigurna?Koloko se cesto beba smije prati istim rastvorom? Jesam li na pogresnoj temi? Imam i pantenol mast pise da je za ojede nju sam kupila po povratku iz porodilista jer je imala neki osip po kozi iz bolnice i nije mi ta mast bila potrebna osip je odmah prosao kada smo je kuci okupali i nikakvih problema vise nismo imali....i jos nesto prvi put sam joj dala supu pravila joj obicni rucak za nju uobicajene namirnice i po nagovoru sveki da joj dodam neke tjesteninei dodam supu kontam da nije od supe jer se pravi od jaja? ili vise sama ne znam stabi mogao razlog da bude? boljelo je jucer plakala je dok sam dirala dok danas nije....Lp za sve

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.5.2015 22:46:52   
ijaa
sa mob pissem halalite greske user posted image

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.5.2015 23:08:27   
kocka
ijaa, vrlo moguce da reaguje na neku namirnicu.. jesi li uvela vec gluten? jaja svakako ne bi trebalo davati cijela prije godinu, mada ne znam koliko bas pravih jaja i ima u tim kupovnim tjesteninama..

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.5.2015 23:17:34   
ijaa
nisam gluten uvela josuser posted image ...sto se tice njene ishrane imamo obrok dnevno ne solim ne secerim....od 5.5 smo odprilike krenuli...jedino novo je ta suba bila ali isti dan smo se u autu kuhali...da nisu gljivice puzi po podu ruke u usta stavlja? msm da nema nista prljavije od tepiha :s svasta mi kroz glavu prolazi

< Poruku je uredio ijaa -- 21.5.2015 23:18:50 >

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.5.2015 23:23:42   
kocka
pa od cega je tjestenina napravljena?

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.5.2015 23:26:26   
ijaa
trebam pogledati u pitanju je klasova ta rezanca za supu

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.5.2015 23:32:15   
kocka
cekaj, jesi li to samo jednom dala tu tjesteninu ili vise puta? ako je psenicna sa jajima nisi trebala davati nikako, prvo uvedi gluten kroz neku namirnicu tipa pahuljice ili griz, ono sve po propisu 3 dana kako se i uvodi, pa onda mozes neku tjesteninu sa tom zitaricom koju si uvela, ali bez jaja.. bjelanca tek idu od godinu dana, zumace ranije, ali ne znam jesi li i njega uvela.. znaci mogla je da reaguje ili na gluten ili jaje.. ta reakcija na hranu se uglavnom ispoljava tako sto izazove crvenilo, pa ako nastavis da dajes i dalje dodje do plikova..

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.5.2015 23:36:14   
ijaa
samo jednom nisam nista od tog uvela evo vidim gluten ili jaje...bas sam gledala...kontam nije...ali samo sam jesnom dala trebalo bi se povuci...nszzz je li rano da uvedem gluten?

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.5.2015 23:48:32   
kocka
ma nista, pusti sad malo da prodje vremena da se to povuce pa onda uvodi polako.. vidjeces onda da li reaguje ili ne...

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
28.5.2015 23:07:01   
dixiii
Danas nam je stigla kremicauser posted image
Hvala Ringeraji na divnom poklonuuser posted image
I obavezno javljamo utiskeuser posted image

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
31.5.2015 22:13:37   
kemer
Ja moram da pohvalim Cortinat, jako nam je pomogao, smanjio crvenilo.

(odgovor članu dixiii)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
31.5.2015 22:14:24   
kemer
Inače, nemamo ekcem li prema rečima dr. skloni smo ekcemu, osteljiva koža sa vidljivim krvnim sudovima na licu.

(odgovor članu dixiii)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
31.5.2015 22:14:51   
kemer

IZVORNA PORUKA: dixiii

Danas nam je stigla kremicauser posted image
Hvala Ringeraji na divnom poklonuuser posted image
I obavezno javljamo utiskeuser posted image


Čekamo utiske user posted image

(odgovor članu dixiii)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.6.2015 0:20:50   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: saamy

Vec od puberteta imam problem sa aknama po ledima bila sam kod doktora ali kaze da nista nemoze jer to mora samo odsebe proci user posted image trudim se da koristim odjecu prirodnih materijala jer mi samo to odgovara cim ni nesto od elastina il sintetike ospem se sva! Malo kao sadnje se smirilo ali i dalje ih imam bas mi je neugodno kad idem na more,nikad ne oblacim maice na brtele lli kimo jer nakon toliko god javio mi se kompleks kadneko pogleda ne osjecam se ugodnouser posted image

P,s mozda nije tema ali ipak neko vase misljenje


Poštovana,

Niste naveli da koliku površinu zahvataju navedene promene, da li ste imali ranije terapiju u vezi sa navedenim promenama, da li ste koristili lekove , posebno indikovane kupke, režim ishrane, da li pušite, imate li neke druge bolesti… da li je rađen bris kože …. ?

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu saamy)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.6.2015 0:21:32   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Vanne

Ja sam vec pisala da moja beba ima suhu kozu i crvene fleke na ramenima koje podsjecaju na lisaje...doktorica je rekla kako nisu lisajevi vec samo suha koza..mazala sam joj kremom koju je ona preporucila ali nista...te su fleke sad i na vratu a sire se i na lice.ima na bradi jednu...
Da li bi se alergija na hranu ovako ispoljila? Ako su lisajevi u sto ja vjerujem,jer ih prije imala i pomagao je jedino kortikosteroid, da li bi cortinat krema pomogla? ili ih barem donekle drzala pod kontrolom? Zao mi je trackati kortikosteroidima..ako iko ima bilo kakav prijedlog sta pomaze u nasem slucaju pisite!


Poštovana,

CORTINAT krem pomaže u slučaju suve , ljuspaste I iritirane kože. Da li ste bili kod dermataologa da pogleda promene obzirom da u se proširile?

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.6.2015 0:22:14   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: adella88

http://www.dodaj.rs/?3m/FN/2HCAHjjr/img20150506205752.jpg

Da li doktorica može vidjeti sa ove slike da li je riječ o ekcemu.
Isprobane kreme i sa kortikosteroidima i bez njih, jedino što je pomoglo su Synopen i Dexametazon injekcije, a zatim sam prešla na Medrol tablete 4 mg, koje trenutno pijem svaki drugi dan, međutim svrab se vratila. Ovaj problem mi se pojavio u trudnoći tačno prije 3 godine.

Hvala unaprijed.


Poštovana,

Da li je lekar postavio dijagnozu ekcema ? Da li je uzeta detaljna anamneza I preporučen pristup ? Samo sa slike nije moguće postaviti dijagnozu niti je to praksa.
U slučaju da se radi samo o ekcemu koji nije sekundarno inficiran može se primeniti CORTINA krema , IMMUNO A24 tablete, I higijensko dijetetski režim.

Dr. MIrjana Mišić

(odgovor članu adella88)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.6.2015 0:23:13   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: marinčii

Pozdrav,imala bi pitanje za doktoricu,naime mom 5 mjesecnom djecaku se pojavilo crvenilo na pregibima ,ispod koljena ,ispod vrata i na unutarnjoj strani lakta,pretpostavljam da je od vrucine posto je on malo bucmastiji,mazala sam kremom za ojede al bas i ne prolazi,pa me zanima cime jos mogu tretirati.Inace beba jos uvijek samo doji,hvala.


Poštovana,

CORTINAT krema ima za preporuku promene koje ste naveli ali samo u slučaju da se radi o crvenilu bez mogućih komplikacija koje nastaju češanjem. CORTINAT krema se može primeniti na pregibima, licu I većim površinama.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.6.2015 14:13:58   
marketing RR


Čestitamo majskim dobitnicama Cortinat kreme, a to su:

1. ijaa
2. kocka
3. kemer


Molimo pošaljite nam podatke na pp (ime, prezime, adresa u BIH i telefon) najkasnije do 5.6.


Čestitke još jednom, i u zdravlju da koristite Cortinat kremu user posted image


(odgovor članu marketing RR)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.6.2015 14:45:46   
marketing RR


Pišite nam i dalje, jer vam i u junu naš dragi sponzor daruje 3 Cortinat krema na ovoj temi user posted image


Takođe, iskoristite priliku i u ovoj temi postavite pitanje dr. Mirjani Misic.




IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Ekcem je najčešće oboljenje kože. Svake godine je sve veći broj oboljelih kod nas i u svijetu. Taj porast je posljedica sve većeg zagadjenja sredine i prisustva mnogih alergena u vazduhu i hrani, svakodnevne izloženosti hemijskim supstancama (sapuni, deterdženti, kozmetički preparati...) Takođe poznati okidači su stres i pad imuniteta. Prisutni genetski–nasljedni faktori povećavaju mogućnost pojave ekcema i ozbiljnost simptoma.

Ekcem–dermatitis je hronično oboljenje kože koje se odlikuje stalnim zapaljenjem sa karakterističnim simptomima: crvenilo, jak svrab, perutanje, ispucalost i suhoća kože.

Ekcem–dermatitis pogađa dječju populaciju (atopijski dermatitis) tako i odrasle (kontaktni, seborejični dermatitis)

Najčešće se liječi uz pomoć kortikosteroida, međutim postoji i prirodno rješenje.


Pomoć iz prirode CORTINAT krem 75ml(bez kortikosteroida)
Kompanija Pharmalife research, Italija, u saradnji sa INSTITUTOM EMPOLI, je proizvela prirodnu kremu bez kortikosteroida - Cortinat krem - brzo i efikasno otklanja simptome EKCEMA –Atopijskog dermatitisa kao što su crvenilo, svrab i suhoću kod ispucale i nadražene kože a ujedno njeguje i štiti kožu od ponovne pojave simptoma.

Za djecu od rođenja ( 0 mjeseci ) i za odrasle.
Procitajte vise!

Efikasnost CORTINAT krema se zasniva na udruženom djelovanju aktivnih principa iz 6 biljnih ekstrakata i ulja.: Liquorice (Glycyrhiza glabra ), Bacopa Monnieri, Oryza sativa bran oil, Onopordum acanthium, Bisabolol, Alantoin


user posted image



Pod sponzorstvom kompanije Vitamedic, distributera Pharmalife proizvoda, otvaramo temu gde ćemo razgovarati o ekcemu-dermatititsu, davati savjete i odgovarati na vaša pitanja (na pitanja odgovara dr. Mirjana Mišić). Pitanja treba da budu isključivo vezana za ekcem/dermatitis i upotrebu CortinaT krema.
3 najaktivnij korisnika koji u ovoj temi sa nama razmjene savjete i pitanja vezana za ekcem/dermatitis, će svakog mjeseca biti nagrađena sa po jednim CortinaT kremom koji vrlo djelotvorno rješava sve promjene na koži kako kod djece tako i kod odraslih. Dakle učešće u temi donosi poklon u vidu CortinaT krema. Dobitnici se ne mogu ponavljati tokom trajanja konkursa. U slučaju izjednačene aktivnosti na temi, CortinaT krem osvaja korisnik koji je prvi ostavio komentar. Poklone šalje sponzor o svom trošku, na adresu dobitnika.





(odgovor članu marketing RR)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.6.2015 15:57:02   
ijaa
ne znam da mi je otisla pp poruka...hvala punooo :))) Da mi se sa nagradama!!! Visnja slala sam vec podatke, valjda da stignu ))

(odgovor članu marketing RR)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.6.2015 16:14:18   
kocka
hvalaaaa user posted image

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.6.2015 21:57:03   
beba inside
Da li moze Cortinat krema da se koristi kod koze iritiranom suncem? Djevojcice mi imaju svijetao ten i osjetljivu kozu i bez obzira sto ih ljeti mazem kremama sa visokim zastitnim faktorom, nekad zna da se blago zacrveni?

I da, mom muzu se zimi na nadlanicama, tik uz prste pojavi jako suha i ispucala koza, redovno svake zime bez obzira na to koliko cesto maze, da li je to ekcem ili samo posljedica zimskog hladnog vremena?

Hvala unaprijed na odgovorima, pozdrav iz Banjaluke user posted image

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.6.2015 22:48:34   
kocka
E i mi imamo problema sa pucanjem koze po rukama zimi, mozda pomogne, probacemo.. jeste li koristili vec nesto drugo?

(odgovor članu beba inside)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.6.2015 22:57:33   
beba inside
Ma uglavnom kreme za suhu kozu, one sa ureom koje su navodno trebale da rijese problem al nisu. Uglavnom prodje kako dolazi ljepse vrijeme.

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
8.6.2015 15:00:27   
Draga mama
Ja bih Vas molila za informaciju da li kremu mozemo kupiti u nekoj od apoteka u Sarajevu.
Ponovo bijemu bitku sa AD-om, pojavio se kada je djecak imao 1,5 godinu poslije jedne ture injekcija,i trajao aktivno otprilike pola godine. poslije se znala koza na nekim djelovima zacrveniti ukoliko bi pojeo nesto sa vecom kolicinom aditiva,ali je stanje bilo uglavnom dobro. ovih dana stanje je opet losije, ponovo zbog ceste upotrebe antibiotika. Naravno stanje je pogorsalo i vrijeme, puno alergena, polena, cini mi se da sad dodatno lose utice izlozenost suncu. Pokusavamo sa raznim kremicama, ima poboljsanja, ali nije upotpunosti rijesen problem.

(odgovor članu beba inside)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *