|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste u Zenici
14.10.2009 18:38:55   
MELLI
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
tako se hrabre trudniceuser posted image
Ja sam takođe imala pozitivno iskustvo i sve riječi hvale za osoblje(osim par izuzetaka,ali svugdje ih ima)user posted image

Što se naše Ivone tiče ona nam je rodila prije godinu i 4 mjesecauser posted image


P.S.dobro nam došla na forumuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ivanas)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Porodiliste u Zenici
14.10.2009 19:40:55   
ivanas
uh hvala lijepa a to sam i ja vidjela kada sma pustila poruku ali nema veze nadam se da će drugim budućim majkama dobro doći
user posted image

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Porodiliste u Zenici
15.10.2009 9:46:52   
henna ze
hmmm..ja se još uvijek nadam da ima ljudi medju svim tim ljekarima i sestrama..ne možemo očekivati da se prema svakome odnose sa pažnjom..jer previše je pacijenata..i mi smo njima postali godinama kao objekti jer to im je posao kao što su meni stolice i računari posao i cifre....ali tu se ipak radi o ljudima...ne znam...svega ima...što se mene lično tiče..ja nisam imala ni lijepo ni ružno iskustvo..tako prošlo je i gotovo....ja sam imala težak porod..a o tome sam pisala na temi porodjajna priča, pa da se ne ponavljam...
bila sam 7 dana jer je bio CR...imala sam svako jutro čistu spavačicu , novu koju niko nije obukao..jer je jedna rodica radila na izdavanju tih stvari sestrama..pa je meni švercala te spavačice i posteljinu....dalje..imala sam jednu drugaricu koja je radila kao sestra..i moje je dijete često presvlačila kad je u smjeni...jer je bebača nakon svakog dojenja imala stolicu..druge nisu ....i ljekar koji me porodio je isto rodjak..mada da napomenem da sam i njemu platila..tako da sam ja suuper prošla..takodje sveki mi je švercala svaki dan supe.i čorbice i sokove..prirodne...stvarno su bili fini nemam riječi...i bila sam u odvojenom dijelu ..tamo gdje su bebe iu inkubatorima jer smo obje bile jako kritične...tako da smo samo nas dvije u sobi bile....
a naravno novac ti direktno niko ne traži..ali smo svi svjesni da ako podmažeš malo da te onda neće pustiti da se patiš ni ti ni dijete..pri tom ne mislim ako je porod normalan i ok...nego ako dodje do komplikacija...
a što se dr.bojana tiče ne volim ga ni vidjet očima...prošle godine su mi radili kiretažu..ustvari on....bez anestezije..jer nisam uspjela novac da dam..žurilo mu se..pa samo da me se riješi....i bez ikakve anestezije...to je najveća trauma u mom životu i najveća bol ( cijeli život sam po bolnicama)....i još se dere na mene ne vrti se probiću ti matericu..poslije kad se zvršilo mama mu ubacila novac u dzep..a on kaže..žao mi je..nisam znao da je tako nježna i osjetljiva...pa ko nije nježani osjetljiv na kiretažu bez anestezje...i odmah me stršpaše u sobu...infuzije..krv..sve mi priključiše..jer je podmazano....zato...prepuručejm svakoj ako vidi da su neke komplikacije...nek pripreme lovu..nek plate...ne isplati se imati traume radi neki 100-200 KM...
svima sretno....ispade samo crnjake pišem....
al kažem..ja se za to vrijeme poslije poroda nisam imala na što žaliti...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu ivanas)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Porodiliste u Zenici
24.10.2009 13:52:34   
niki83
onako nesto citam ovu temu pa ne mogu da ne ostavim i ja svoj komentar..posto spominjete doticnog doktora ja bih samo kratko rekla da sam vodila trudnocu kod njega i da mi je cijelo vrijeme bio super, isla sam kod njega preporukom, dakle sve se znalo, poznavali smo se..no na samom kraju sam se razocarala jer me taj covjek nije htio pogledati u bolnici samo zato sto sam dosla redovno i sto ga mm nije povukao za rukav i stavio mu kovertu u dzep!!! dakle moj zakljucak za sve njih je da su isti!!! svi samo ocekuju da trcis za njima i budes siroke ruke! strasno! moj porod je bio tezak, dozivjela sam traumu, i ne zelim se vise sjecati..ali cu samo pohvaliti jednu osobu ovdje koja mi je toliko pomogla i samo trazim od dragog Boga da joj da sve najbolje..to je bila moja babica Tidza..sigurna sam da ce mnogima biti poznata


_____________________________

N&N

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Porodiliste u Zenici
25.10.2009 11:29:57   
bubuli
u nasem cijelom zivotu u svakoj sveri u svakoj sluzbi sve se svelo na interes pa tako i u zdravstvu...na zalost veliku...
dobrim dijelom ljudi su sami krivi,de dadni nek te pazi i to je trajalo i trajalo i sad sami traze...
ono sto das sam od srca halali i nespominji a sto ti traze,ucjenjuju te harami i stice ih kad tad...
ima divnih ljudi svugdje al isto tako ima i losih i bice ti onako kako je sudjeno...ono sto je od Boga...
mnoge plate pa nadrljaju gore od onih koje su sutile i niko ih nije gledao...pravila nema sve je individualno...

drage moje trudnice,porodilje 100% sam na vasoj strani,prvo kao zena a drugo kao trudnica...
zdravstveni sam radnik i mnogi me znaju gore...dobar dio se raduje sto sam trudna i sto cu roditi...to su fini ljudi sa karakterom a ima i onih koji me gledaju poprijeko kad dodjem na kontrolu i gledaju da im dam sta...
jedna osoba me otvoreno pitala hocul ih pocastiti kad se porodim i rekla je i koju tortu hoce...

ako meni ko radnoj kolegici moze tako reci sto nebi onda "obicnoj" trudnici...

i meni ce biti kao i svima,imat cu isti tretman ko i sve druge,dala ili ne...bice nako kako je sudjeno a nadat se samo najboljem...

ipak mislim pored svega da ako si fin bice i drugi fini prema tebi i kontra tako da sve je to tu negdje isto...
ima divnih pacijenata a i uzasnih isto tako je i sa osobljem...
uglavnom sretno svima!!!


_____________________________



(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Porodiliste u Zenici
5.12.2009 1:29:07   
amelab
Drage moje forumasice,evo po prvi put sam na ovoj stranici  i vidim da ima jako razlicitih iskustava i misljenja...
Imam mnogo iskustva sto se tice nasih dr. i sestara jer sam 2007g. provela puna 4mj. sa njima. U bolnicu sam stigla zahvaljujuci nasem dragom dr. Seji iz poliklinike koji nije ni primjetio probleme koje sam imala u trudnoci.
Dragi Bog mi je stavio na put dr. Sestic Malika user posted image koji mi je jako pomogao i zahvaljujuci kome je (pored dragog Boga) moj maleni ostao ziv.Nisam mu dala ni jednu jedinu marku a ponasao e prema meni kao da sam mu dala 1000.Naime,prokrvarila sam u 3mj. trudnoce i u bolnici me primio dr.Dzemo koji i nije toliko los, i ustanovljen mi je hematom na posteljici koji iz dana u dan raste i moguce da mi osteti posteljicu i da mi ode plodna voda,samim tim i bebauser posted image .Smjestena sam u bolnicu i tu sam promijenila sve moguce doktore...Nazalost,desilo se najgore i sva voda je otisla.Beba je tada imala samo 300gr. i male sanse da ostane.Dr. Karahasan me pregledao i rekao da idem kuci jer je to visoki pobacaj,dr. Mehic(stari)je htio da mi podveze maternicu iako sam krvarila,ostali su imali isto misljenje kao i dr. Karahasan,jedini dr.Sestic je rekao da trudnoca jeste jako rizicna ali i da postoje sanse da beba ostane.Odlucila sam ostati i boriti se za svoju bebu,stalno sam dosadzivala sestrama(i danas me pamte),trazila sam i iskoristavala sva svoja prava kao jedna trudnica.Nijednom doktoru nisam dala da mi pridze blizu kreveta jer sam vjerovala samo svom dr.Usla sam u 6mj. trudnoce i dr.mi je rekao da je beba jos uvije ziva,nema nimalo plodne vode ali se nekako snalazi,ali da me mora poslati za Sarajevo jer ovdje su inkubatori samo za bebe preko 2 kg.U Sarajevu sam bila 20 dana i mnogi su me dr. pregledali jer im nije bilo jasno da beba jos uvijek zivi u meni i kako je to moguce bez vode.Tamo sam dospijela u ruke vjestici zvanoj dr.Dizdarevic koja je ujedno i nacelnica odjela.Na dan poroda 21.09 2007 nisam uopste osjecala svoju bebu.Histerisala sam i trazila da me hitno porode jer sam osjecala da umire u meniuser posted image .Pomenuta dr. mi je rekla da pustimo sve da ide svojim tokom jer je steta da me reze a ja sam kao jos uvijek mlada,imat cu djece ponovo!!!Rkla je da beba i ako se rodi ziva tesko da ce ostati ili ce biti ne daj Boze svakakva...Ja sam onda rekla da cu uzeti noz i sama se razrezati a oni ce morati nastaviti i tako da se smilovala i poslala sestre da me pripreme za c.r.Rodila sam djecaka,imao je 1.140gr. i bio je dug samo 25 cm.Bio je u jako kriticnom stanju,imao je sepsu,pluca se nisu razvila tako da je 2mj.bio prikljucen na respirator i razne aparate.Prvi mjesec je bila samo borba za zivot,kilaza mu je spala na 900gr. svaki dan sam se bojala najgoreg.Danas imam zdravog i jako nestasnog djecaka koji je napunio 2god.i koji kao posljedicu ima samo oziljke od raznih uboda ali sve ostalo je u redu hvala Bogu.Ja imam oboljenje stitne zlijezde  koje je posljedica stresa koji sam dozivjela. Sto se tice dr. za mene postoji samo dr.Malik Sestic,a sto se tice sestara sve su one dobre ako im pristupis svjesna toga da su one tu zbog tebe a ne ti zbog njih,cast izuzetcima!

Poruka svim buducim majkama je da se bore za svoje bebe,da traze svoja prava,da se ne boje pozvati sestru i po deseti put ako je potrebno,da vjeruju doktorima ali nikad prije nego svom instiktu,jer majcinski instikt nikad ne laze....


< Poruku je uredio amelab -- 5.12.2009 2:32:57 >

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Porodiliste u Zenici
9.12.2009 21:28:09   
lirio
draga amelab naježila sam se od tvoje priče...al sam jako sretna što je sad sve ok fb...nadam se da uživaš sa svojim dječakom...i ja imam divno iskustvo sa dr šestićem...to je dr zaista vrijedan poštovanja a malo ih je takvih...on me je porodio nedavno sa drugom bebicom, i moislim da nije bio on tu da ne znam šta bi samnom bilo....porod nije bio baš toliko kritičan koliko sam se ja uspaničila jer sam imala jako veliki strah od poroda...kad je porod krenuo bukvalno sam se držala za njegove ruke a on me je u najgorim trenutcima bodrio i davao snagu...nek mu dragi bog da sve najbolje...da su bogdom svi kao on...ne bi mi smetali ni ti loši uslovi, ni ishrana...kad je ljekar ok sve onda bude ok..jednostavno si psihički miran, imaš povjerenje i sve je daleko lakše...lijepa riječ , lijepi postupci , razumijevanje su za žene u tim momentima jako bitni...a dr šestič je upravo takav ljekar...zahvaljujući njemu ,na drugi porod , iako je bio mnogo bolniji od prvog, imama predivne uspomene...a ne traume kao sa prvim bebačem...sve bih opet ponovila...a ko zna, možda i ponovim...l


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu amelab)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Porodiliste u Zenici
5.1.2010 23:18:25   
cicimici
ja sam se baš naležala u bolnici za vrijeme trudnoće,imala sam rizičnu trudnoću i morala sam strogo mirovati,ali se sve dobro završilo hvala Bogu i zahvaljujući dr.Bojanu koji je sve na vrijeme primjetio.on mi je i  vodio trudnoću i u 4 mjesecu sam bila 2 cm otvorena.Ostala sam u bolnici i svo vrijeme bila pod nadzorom dr.Bojana koji je odlučio da uradi serklažu i pozvao dr.Mehića starijeg da vidi njegovo mišljenje,i ja tako ležim na stolu a Mehić kaže "ma Bojane đaba ćeš to raditi niko ti ne garantuje da će ta trudnoća opstat"i meni naravno pozlije.Kad sam došla sebi dođe dr.Bojan i sjedne kod mene na krevet i kaže da će on sve uraditi što bude mogao samo da bude sve u redu,i tako je i bilo.Poslije serklaže sam morala strogo mirovati ali se isplatilo.A što se tiče ostalog osoblja u bolnici bili su svi ok,neznam šta očekivati u bolnici,nije to hotel s 5 zvjezdica.Sve u svemu sam bila zadovoljnauser posted image

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Porodiliste u Zenici
17.1.2010 17:10:22   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Lel@

Zdravo,
ja sam prvu bebu rodila u Zenici i vjeruj da se ne volim ni sjećati...
Beba je umrla ..
Ima dosta,dosta slučajeva kao što je moj..
Ništa ne možeš protiv njih,uvijek se ograde,ali njima na dušu...(DOKTORIMA)
Zaklela sam se da u bolnicu u Zenici nikada više neću kročiti...
Drugu bebu sam rodila u Tešnju,hvala Bogu,sve prošlo masallah!!!
Ne želim te plašiti,ali tako sam ja prošla u Zenici...
Uglavnom,tebi ŽELIM SVE NAJBOLJE!!!!




IZVORNA PORUKA: lana84

gospode bože o takvim slučajevima uz dužno poštovanje ne želim niti razmišljati...pogotovo zato što mi je do poroda još kratko ostalo.
vjerojatno je to božija volja što god da se desi, naravno treba dati sve od sebe da bi se izbjegle takve situacije ali.....  



IZVORNA PORUKA: Lel@

Draga moja,nemoj da se brineš,bit' će sve uredu!
Zanima me,koji te doktor vodi?
Takvo ti je moje iskustvo,i dabogda se nikome ne dogodilo takvo što!!!
Sve naj,najbolje od srca ti želim!!!



IZVORNA PORUKA: lana84

privatno sam kod doktora Bojana, pa se nadam da će on voditi i porod...nadam se da će sve biti ok..pozdrav


IZVORNA PORUKA: Lel@

Mogu samo reći da ti je izbor dobar.Jako je dobar doktor!!!


IZVORNA PORUKA: almich

draga moja i ja sam se porodila u zenici, a inace sam iz zenice i slucajno sam procitala da te interesuje porod u zenici. ja sam imala jako lose iskustvo i ne bih da te plasim, ali mene je bas porodio dr.BOJAN GVOZDENOVIC ako mislimo na istog i dr.GRANIC.samo ti mogu reci da su me lijepo sredili tako da nisam mogla vise da zatrudnim. rodila sam djecaka nakon sto sam tri sata bila u nesvjesti, a zatim su me sili dva i pol sata. kazite mi drage moje trudnice da li je normalno da zena prvorotkinja nakon poroda ima 48 konaca.?nemoj se plasiti ali ja se iskreno nadam da neces ima ti moje iskustvo ali se ipak dobro raspitaj. cak sam razmisljala i otome da ga tuzim ali nemam konkretnih dokaza jer nisam sacuvala otpusnu listu. zelim ti svu srecu svijeta i da sve prodje bez problema.


IZVORNA PORUKA: lala3lala

draga moja nemoj da te toliko plase
ja sam rodila dvoje djece na carski u Zenici i oba puta sam imala dobre doktore
ali kod njih ti je sad takvo pravilo da te moze poroditi samo doktor koji je na smjeni
povedi muza i ponesi novcanik
meni je prvi put bio dr.Ribic i preporucujem ga a drugi put dr.Ajanovic
ali sam kod njega isla privatno jer sam cijelu trudnocu
imala ciste a on je specijalista za to pa mi je dogovorio carski u njegovoj dezuri
nije htio novac
a sto se tice Gvozdenovica cula sam razne verzije nekom je dobar nekom los
ti budi hrabra i slusaj doktora ako ti savjetuje carski poslusaj
bice ok.
ja sam prvi put probala prirodno ppa nije islo i kad mi je predlozio carski pristala sam
imam dvoje zdrave hvala Bogu djece rodjene u Zenici


IZVORNA PORUKA: pemina

Draga Lana, prije cetiri godine morala sam uraditi manju ginekolosku intervenciju. Doktor koji ju je obavio bio je dr. Granic... ne volim se toga ni sjecati, ali kad je vec neko spomenuo tog covjeka... uglavnom zbog njega sam morala na "doradu" i tek cetiri godine nakon tog dogadjaja sam uspjela zanijeti. Imam jos prijateljica koje su imale uzasna, uzasna iskustva u zenici tako da mi ne pada na pamet da se tu porodim iako sam zenicanka.


IZVORNA PORUKA: lana84

sad sam tako zbunjena..stvarno neznam što da mislim više, toliko verzija, iskustava svakakvih,  a svaki dan sve bliže porodu....stvar je u tome što mi nemamo puno izbora, gdje drugo ići....mislim da nam preostaje samo nada da će sve biti ok i da će nas zaobići takve nevolje.


IZVORNA PORUKA: kana

ne brini svaka prica je drugacijaSad sam ti detaljno sve bil aobjasnila i kad sam pokusala poslati ,pise da je vrijeme isteklo a tolio se namucila i napisala.... Sada ce da skratim:
Zabolilo me je oko pola 11 u bolnicu otisla oko 11 kad su kontrakcije bile svakih 15 minuta.Kontrakcije me nisu toliko bolile jer sam se kretala,taj dan sam bila u Centru na Kamberovicima.
Da nastavim:Gore dok su mi uradili klistir i uzeli podatke kontrakcije se smanjile na 5 minuta.Otvorila se 8 prstiju i porodila u 01:15.Rodila slatku malu ribicu,dusu maminu-3700 i 51 cm.Porod je protekao brzo i azurno ali vjerovatno zahvaljujuci i muzu koji je dao lovu dr-u(on kao nije htio uzeti ali je na kraju ipak uzeo) bio je na smjeni arap-Zijo i svaka mu cast.
Imala sam predrasude o tim arapima ali sam se iznenadila.
Covjek je za 10! Dok sam se 3 puta napela,sve je bilo gotovo,usio me je dobro(konci mo jos nisu poucali) ali me je to usivanje malo bolilo jer je postupak izlazenja posteljice malo potrajao,inace kazu-to ne osjetis.Epiziotomiju nisam osjetila,samo znaci-usivanje.Babici sam dala 20 KM a sestri koja mi je nasla sobu -10 KM i dobila sam apartman-samo nas je bilo 2 u sobi-gotiva.Muz je dao dr-u 100KM.
Sretno i pripremi pare ako neces da se mucis ko neke koje su lezale po 10 dana i cekale da -sve krene prirodnim tokom...
Javi


IZVORNA PORUKA: lejlašh

Lana i ja imam pozitivna iskustva, kod mene je bio carski rez na doktorovu preporuku. Vodio me je dr. Ribić, kojeg ti preporučujem, imala sam neke komplikacije pred kraj trudnoće, pa je moralo tako završiti. Ali ne žalim, sve je prošlo OK, dr. nije ništa tražio, na kraju kada se sve završilo mm mu je dao muštuluk.
Za dr. Bojana sam čula i dobro i loše, mene se nije posebno dojmio dok sam ležala gore, nije dao nikome od mojih da uđe i vidi bebu, a drugi su ulazili . I još mi se kasnije došao izvinuti, ma nek se izvinjava kome hoće, mene je pravo iznervirao.
Ležala sam 6 dana, sestre su bile super, a dr. Ribić me je obilazio svaki dan, imam samo 4 konca, rana ne boli i zarasla je super.
Želim ti puno sreće, budi psihički i fizički spremna, a ako hoćeš pripremi i pare, ako te je strah. 


IZVORNA PORUKA: lana84

hm znaci tako...., dobar svajet, lijepo je to čuti nakon svegaaaa. KONAČNO nešto pozitivnije. hehe znači lova je glavni akter, dobro je, bar nešto...hvala ti što si svoje iskustvo podjelila s nama, da je bar još tako dobrih iskustava.
ja se iskreno nadam da će na kraju ipak biti dobro, a ja svakako javim svoje iskustvo, nadam se isto pozitivno bar u nekoj mjeri.
pusa


IZVORNA PORUKA: amrab

Drage moje evo par dana pregledam ovoj forum i odlućih kao novi član da vam se javim.Ja sam u 33 sedmici trudnoće i jedva čekam da moja mala princeza dodje na svijet.Iza sebe imam dva poroda i dvije prekrasne djevojčice.Svašta sam se nagledala za ova dva poroda i unaprijed me je strah.Molim Boga da me na smjeni potrefi neki normalan doktor,a mislim da je najsmireniji i najpribraniji dr. Karahasan.Sve je to i sreća i kako kome naleti dan.Drugu curicu sam brzo rodila za 1-2 sata,porodio me je dr,Ribić i Alica.Dva najstrašljivija doktora.Prvu sam rodila na sekciju.Da mi nije bio muž prisutan na drugom porodu vjerovatno bih opet išla na sekciju,jer su se oni bili totalno izgubili.Na kraju sve ispade dobro i ja sam se porodila normalno.Sad stalno razmišljam ko će me zapasti i kakve ću sreće biti.


IZVORNA PORUKA: lana84

da istina...sve se svodi na to na koga ćeš naići, ustvari u čiju smjenu. ja sam se hvala bogu riješila i srećom sve je ispalo dobro. porodio me moj doktor koji mi je vodio trudnoću ali to je bila čista sreća, jer sam 2 dana ležala u bolnici prije poroda, i taman me počelo boliti to jutro kada je on dolazio na smjenu,tj kad je on bio tu. tako da je sve u svemu sve bilo dobro. Ali kad bolje razmislim uopće nije bitno koji je doktor bio, opet bi uradio isto kao i ovaj, bar što se tiče mog slučaja.


IZVORNA PORUKA: SAMRAAA

ja sam se porodila u Zenici prije 25 dana...sve pohvale za osoblje,posebno dr.Karahasana,dr.Šestića,i babicu Tidžu..


IZVORNA PORUKA: amrab

Draga Samra blago tebi da si imala takve sreće i da je sve prošlo ok.Ja već dolazim u fazu kada previše razmišljam o svemu.Hoće li beba biti ok,dali će se sve brzo završiti i koji će me doktor poroditi.Trenutno sam u 35 sedmici trudnoće.U kojoj sedmici si se ti porodila?


IZVORNA PORUKA: lamka

pa da i ja podijelim svoje iskustvo iz porodilista u zenici.sto se tice dr. karahasana moje ga oci nikad vise ne vidjele jer u zivotu nisam vidjela goreg dr. a dr. bojan je izuzetno njezan naime ja sam u trudnoci dosta vremena provela gore.porodio me je dr. đemo arap i bio je izuzetno fin i njezan dok je dr. karahasan dok me pregledao da vidi koliko sam otvorena bio tako grub da sam prokrvarilka a sa dr. đemom sam se porodila u roku pola sata i rodila svoju lamiju tesku 3650 i dugu 53.koliko je dr. bio prijatan govori cinjenica da se cijelo vrijeme salio sa mnom i davao mi upute a kad sam se porodila umio me i dao mi vode da se napijem.ja sam imala relativno lagan porod osim jedne komplikacije jer se pupcana vrpca omotala oko vrata pa sam od napinjanja previse ispucala.al mislim da dovoljno govori cinjenica da sam odmah po izlasku iz porodilista mogla sjediti kao da se nisam porodila.toliko o mom iskustvu


IZVORNA PORUKA: laracroft

Cudi me tvoje takvi iskustvo sa dr.Karahasanom,jer je on zaista poznat po svojim njeznim rukama i prekrasnom prostupu.Da ga nisi zamjenila sa nekim?


IZVORNA PORUKA: lamka

nisam ga zamijenila vec je poenta u tome sto je dr. bojan rekao đemi da mene preuzmew jer je on zavrsavao sa smjenom a karahasan je dobar ako si isao kod njega privatno.mada u zenici ne postoji pravilo ali znam da smo se i ja i moja jetrva napatile a sestic koji me vodio privatno se pravio da me ne poznaje. toliko o divnim dr. u zenici 

IZVORNA PORUKA: amrab

Moja Lamka to je haman kako je koji ustao na koju nogu ,pa se tako i ponašaju.Nije mi ništa čudno,ali to je haman fakat tako.Jer uvijek će biti nekom dobar,a nekome loš svaki dr. poimenično.Tako nam je svima,pa kad krenem i od sebe na poslu nekad mi dan nije kako treba,pa neko kaže vidi one neljubazne,neko me previše hvali,samo što je razlika što je u njihovim rukama život ljudskog bića i zna ostaviti velike posljedice.
Bilo kako bilo molim Boga da me potrefi neki dr. koji bude ustao na desnu nogu.


IZVORNA PORUKA: lamka

draga amrab samo polako i bit ce sve u redu a koji god da bude kad odes gore samo nemoj psovati i vristati bez potrebe jer se oni iznerviraju pa te onda i ne paze.a ako slusas njihove upute bit ce sve ok.











_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu cicimici)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Porodiliste u Zenici
17.1.2010 17:19:05   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: malecka60

Pozdrav svima!

Eh ja sam neki dan bas pitala za iskustva sa ljekarima u Zenici. Evo neke su dale odgovore, a ja cu reci da se dvoumim izmedju dr. Ribica i dr. Granica. Obojica su imala super pristup, ljudi su na svom mjestu. Sto se tice dr. Bojana, njega sam otpisala, jer me je uvrijedio i nemam o njemu sta reci.



IZVORNA PORUKA: lamka

ne znam sta bih ti rekla sto se tice ribica znam da je ena koja je lezala sa mnom dobro mu platila da bude tu kad se bude poradala medutim jadnica se toliko napatila da je od dvanaest navece do ujutro u poola sedam bila u porodajnoj sali i krvarila a on je bio na smjeni pa je tek ujutro odveo na carski rez a mehic znam da ima privatnu ordinaciju u kaknju jer ja njih dobro znam posto sam pola trudnoce prelezala u bolnici a mehic je tad bio nacelnik odjela.i htio me poslati kuci a ja sam preko noci sa +7 otisla na +12 kg koliko se vode pojavilo u meni a bila sam u 5 mjesecu trudnoce medutim kada sam ga ja pitala neke strucne stvari kao ostani ti da mi tebe pratimo al nije nista poduzimao.
sto se tice dr. ja znam da dosta zena iz moje uze okoline ima dobro iskustvo sa arapom zijom samo sto kod njega ne smijews psovati u sali a nisu mi losi ni ajanović, dzemo




IZVORNA PORUKA: lamka

sa za ostale sto se tice iskustva variraju neko ima dobro neko lose iskustvo al ja mislimm da sve ovisi i od tezine poroda a i kako oni ustanu sto kaze amrab ako ustanu na lijevu nogu nije dobro.i jos nesto ako budete ikako mogle kad dobijete kontrakcije nemojte ici po noci ako nije bas bas neophodno jer su tad svi nervozni nenaspavani itd
ja sam ujutro otisla i imala odličan tretman  pored stele jer mislim da to u zenici stvarno treba.uhc sto se ja vama napisa.nemojte zamjeriti al to je moje misljenje a hiljadu ljudi hiljadu cudi tako i misljenja o njima se razlikuju



IZVORNA PORUKA: dinaa

Pozdrav svima,ma tako je lamka sve mi imamo razlicito iskustvo i ja sam lezala u zenici cuvala trudnocu i svasta vidjela i cula,neznam meni je trudnocu vodio dr.šestic i meni je on super,a ja sam samo Boga molila da na smjeni ne bude Mehic nesto mi je bas brrr,i sreca nije bio.


IZVORNA PORUKA: lamka

jel tebi grozan bio onaj njegov sin
tako ti je meni mehic radio uzv i ja kao i svaka trudnica pitam njega koliko je beba teska jeli narasla a on ce ti meni pa tbe ne interesje jeli s bebom sve u redu
a ja njemu zacudeno pa naravno da me interesuje al ako nesto nije u redu vi cete vec da mi kazete a ovo sto vas pitam necete pa moram pitati
a da ne pricam onaj njegov pogled kad nam dode u vizitu
sestic je ljubaazan al......otom potom



IZVORNA PORUKA: žana o8

Treba samo biti kategoričan s njima. Mene je vodio dr. Bojan i nema Boga da me one ne bi porodio. Ja nisam jedna od onih koje kažu hajd dobro , sretno i prijatno. Nisam nikome dala da me pipne osim njega , briga me jel se neko ljuti, nisam ja njima gore za eksperientisanje. I porodio me Bojan i sve je bilo ok. Al sam bila toliko dosadna da je i moj glas na mobitelu prepoznavao, nisam se morala ni predstavljati.


IZVORNA PORUKA: EminaCizmic

Drage trudnice i majke...uf sto sam sretna sto sam pronasla ovaj forum. Bas mi je lakse kada se mogu ovako nacitati vasih utisaka iz Zenice jer u zadnje vrijeme ne radim nista drugo osim da razmisljam gdje da se porodim.
Do sada sam se o porodilistu u Zenici naslusala samo loseg. Bila sam se preplasila i razmisljala o tome da se porodim u Hitnoj u Kaknju gdje i boravim. Mada u slucaju nekih ne daj Boze komplikacija u Kaknju ne postoji nikakva vaznija oprema. Nadala sam se da ce biti sve ok pa sam se vec bila odlucila da se zasigurno porodim u Kaknju.
Trenutno se nalazim u Njemackoj kod svojih. Mislila sam kako je se ovdje lijepo poroditi i da je sve onako kako kod nas u BiH nije....ali vjeruj te mi ni ovdje nije sve zlatno. Ako si srece bit ce babica stalno uz tebe i bit ces sama na porodjaju, a ako nisi onda ces i ovdje biti sa ostalim trudnicama koje vriste oko tebe. Jedino sto je ovdje super da mozes birati babicu koja te prati tokom citave trudnoce a potom dodje i u bolnicu da te porodi, ali i to kosta sve ekstra.
Znaci svugdje je kakve srece budes i kakva te sudbina ceka.
To me ohrabljuje...

Zbog ovih pozitivnih utisaka o porodilistu u Zenici ipak cu doci tamo da se porodim. Nadam se da ce tada biti fini i posteni doktori i babice oko mene, a pogotovo se nadam da ce priliku imati  moj muz da prisustvuje porodjaju!:)

Sve to i jos mnogo toga zelim i vama moje drage trudnice!









IZVORNA PORUKA: MELLI

Evo da probam sad odgovoriti na tvoje pitanje vezano za to šta smiješ unijeti u porodilište.
Papuče,pribor za ličnu higijenu,puuuuuuuuuuuuuuuuuuno uložaka,"hermetički"zavorenu hranu,sok. Sve ostalo moraš ostaviti nekome ko te doveze u bolnicu,tj. vratiti kući.
Međutim postoji uvijek način da se nešto"prošverca".
Recimo ja sam ležala nekoliko dana na trudničkom odjelu,pa sam sve svoje stvari mogla prenijeti i na porođajni odjel,ali iskreno nisu mi ni bile od neke velike koristi.Iz tvoje perspektive,vjerovatno je nezamislivo staviti uložak bez gaćica,ali nije to toliki problem.Prije svega ležiš najveći dio dana,krećeš se samo do Wc-a,tako da u svakom slučaju nije tako ni strašno ležati gologuz .Kada si svježe porođen to te najmanje brine.
Od gaćica meni su daleko bitnije bile papuče koje sam ponijela za tuširanje(najobičnije plastične,za plažu).Wc je dosta neuredan pa kad pomislim da trebam bosom nogom stati na one pločice u tuš-kabini dođe mi da povraćam .
Eto toliko mi trenutno pada na pamet,  pa ti opet bez ustručavanja pitaj, pa kad se nađe vremena odgovorit ću ti.
Lijep pozdrav i uživaj u trudnoći



IZVORNA PORUKA: lotos

moju trudnocu vodi dr ajanovic... extra je... a sto se tice poroda cula sam da je stvarno dobar


IZVORNA PORUKA: lamka

Ne mora znaciti da je koliko para toliko muzike. Ja sam veliki dio svoje trudnoce lezala na patologiji i svega sam se nagledala. Bilo je slučajeva kad su zene davale pare i to ne malo para na danasnjem vremenu a losije su prolazile od onih sto nisu dale ni marke. Mislim da se dosta dr. ponasa prema trudnicama na osnovu njihovog ponasanja. Znam da nijedan ne voli kada porodilja ne saraduje s njima, ako im on kaze nesto a ona uporno radi po svom. Mene je porodio Džemo arap i imala sam odlican tretman, iako se mnogi groze arapa, kako Džeme tako i Zije. Zijo je recimo porodio moju snahu i sve je bilo gotovo za nekih 15 minuta a bila je prvorotka.dok se recimo dr. Šestic pravio da me ne poznaje a cijelu trudnocu sam kod njega privatno vodila i ostavljala mu pare. A o dr. Karahasanu ( no comment)
Kada me je pregledao istog trena sam prokrvarila. Opet neko ima lijepo iskustvo s njim. Mislim da veliku ulogu igra i sreca, kao i to kada dodete tj. koliko imaju posla. Ako je porodiliste puno porodilja naravno da vam ne mogu posvetiti punu paznju. Ja sam recimo dosla ujutro kada je trebala doci nova smjena pa sam mozda i zbog toga imala srece. Sve u svemu mislim da ne treba vristati jer time vam ne bude nista lakse a dr. to nervira. Samo slijedite njihove upute kada vam govore i bit ce sve u redu.
U svakom slučaju sretno


IZVORNA PORUKA: lamka

dr. ajanovic nije loš barem koliko sam ja vidjela i sretna okolnost je sto je on nacelnik odjela , barem bio kad sam ja gore lezala ako se to nije promijenilo.


IZVORNA PORUKA: lamka

Što se tiče žohara, oni su još jedan razlog zašto ne dozvoljavaju unosenje hrane na odjel. Jer dosta zena uopšte n vodi racuna gdje ostavljaju tu hranu. I oni se onda na nju skupljaju. Ja nisam lezala na odjelu gdje su bile ostale porodilje kad sam se porodila jer je moja beba bila u inkubatoru i bila sam sa porodiljama koje su porođene na carski rez. Tamo ih ima puno manje jer ni posjeta ne moze doci a ni hrana se ne može unijeti. Tako ako donesete nesto hrane mislim na fabricki zapakovanu ako ne mozete odmah sve pojesti bolje je da odmah sve pojedete ako ne onda bacite u kantu za smece da vam se u ormaricu ne bi skupljali .


IZVORNA PORUKA: Doraa

baš razmišljam kakva li je situacija u porodilištu u Zenici jer sam se s prvim djetetom porodila u Travniku i vidim da je sve to u 5dkg. Suština je dakle uzdaj se u Boga i nadaj se najboljem. Ja sam se razočarala u pristup dok.i babica ali to je vjerovatno zato jer nisam odriješila kesu. Ali nek nisam jer oni te znaju napatiti gore nego prirodni bolovi zbog para nešto kao hoće da ti pomognu a onda (da prostite) us ru i šefa i stanicu. Biće onako kako je suđeno a što se manje oni mješaju to je bolje.


IZVORNA PORUKA: bubuli

ehehhe znala sam da ce biti iiiiii

doktoru koji bude na smjeni kad vec dodjes na porod reci cete da zelite da muz prisustvuje porodu i kad vec budes pred sam porod uvest ce ga tada tek...
fazon je da nema aman prostora i uslova da bude sa tobom cijelo vrijeme...
u predradjaoni ima 5 kreveta i tu lezis sa ostalim zenama i cekas....
kad bude vec jako blizu porod stave te u zasebnu radjaonu gdje samo jedan sto i tek tada ti uvedu muza da bude sa tobom dok se beba rodi...poslije poroda bude sa tobom jos malo i mora izaci jer kazem ti nema uslova...bilo bi glupo da tudji muz gleda neciju zenu...
tako to ide...



IZVORNA PORUKA: niki83

odlicno!!! to bi mi i odgovaralo... bas ti hvala sto si mi objasnila!!!
nekako smo oboje od samog pocetka dogovrili da ce tako biti..ali kako se kraj blizi ja sad nesto uplasena pa ne zelim da me bas gleda satima kako se patim...ali samo taj cin kada beba dodje na svijet..tad bih voljela da smo zajedno
jos jednom hvala na uputama!!!







_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Porodiliste u Zenici
18.1.2010 13:02:36   
seky
Drage moje forumasice

Evo da napisem jos par stvari o porodilistu u Zenici..Naime nedavno kad sam bila u bolnici na Hirurgiji sisla sam da posjetim moji komsinicu jer je bila pred porod..I tada su bila zabranjene posjete zbog novonastale gripe N1H1..Pozovem sestru i samo upitam za komsinicu i opazim jedan natpis ne vezan za posjete i gripu..ZABRANJENO UNOSENJE MOBILNIH TELEFONA.. To se odnosi samo na porodjajni odjel ne znam za ginekologiju..Na ostalim odjelima je dopusteno jer ja sam imala tel.na Hirurgiji..Eh samo da znate unapred,kako god znate sakrijte ga ako treba u kutiju od vlaznih maramica ili bilo gdje i smanjite ton..Razlog zabrane je sve vece nezadovoljstvo trudnica i porodilja zbog doktora..Tolika je sad gongula oko ljekara i uzimanja novca...Dvije su mogucnosti zabrane bar ja kao laik mislim da je to prva je da nebi doslo do situacije snimanja razgovora o uzimanju novca a druga u koju sumnjam da nebi zene zvale muzeve da dodju i daju novac(cisto sumnjam da bi zbog toga zabranili al eto,mozda se podobrili) Jos jednom apelujem na sve trudnice koje ce se poroditi na porodjanom odjelu u Zenici da imaju pravo da prijave svaku iznudu novca ili da za to traze potvrdu u vidu uplatnice...Imate i na FB grupu STOP UZIMANJU NOVCA BUDUCIM MAJKAMA
A prije svega zelim Vam od srca svim trudnicama da imate lagan porod bez i trunke boli i problema...
Seky

_____________________________

moja zivotna bogatstva
Ensar 31.03.1999
Ajla 22.03.2002
moje trece bogatstvo stiglo na svijet 10.01.09 Sanjin

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Porodiliste u Zenici
18.1.2010 13:30:12   
MELLI
Ovo za mobitel je istina.Moja rodica je pred Novu godinu ležala na trudničkom odjelu,i nisu mogli unijeti mobiteluser posted image
Postoji verzija priče u kojoj je jedna žena ,navodno, snimala odnos sestara prema porodilji,i to valjda negdje objavilauser posted image
Ovo kako sam čula tako i rekla.Nit sam vidjela snimak nit sam tamo bila.Uglavnom može se prokrijumčariti,ali na prijemnom traže da ga ostaviteuser posted image
Sad za posjete ne znam jesu li još uvijek zabranjene,tada su bile.

Jadne trudniceuser posted image

(odgovor članu seky)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Porodiliste u Zenici
19.1.2010 0:45:01   
dzanka
cuj nedaju mobitel unositi pa dugo vec nisam cula nista gluplje.sreca pa uvjek nosimo nekakve torbe sa sobbom jer ja gore ne ulazim bez telefona ni pod razno,porodit cu im se pred vratima odjeljenja:)

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Porodiliste u Zenici
19.1.2010 7:58:50   
zeni
drage moje,ja sam cula da se tel. ne unose zbog toga sto zenu odvedu na porod a one koje su bile s njom u sobi javljaju njenom muzu,te eno je se dere.....,te vako te nako, tako da su skontali da pacijenti sire infor. pa muz dodje ljut kao sto se moja zena patiuser posted image ,pa nemozes se poroditi bezbolno-tako sam ja cula od prijateljice,u svakom slucaju prosvercujte mob

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu dzanka)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Porodiliste u Zenici
19.1.2010 8:57:23   
Ljubičica ze
Drage buduće mamice sve vas srdačno pozdravljam!Nova sam na forumu i iskreno drago mi je što je otvorena ova rasprava o porodilištu u Zenici.Ja sam hvala Bogu imala jako lijepo iskustvo na prvom porodu 2004.god.Tada mi je vodio trudnoću i porodio me dr.Malik Šestić.Za tog čovjeka nemam šta reći,osim riječi pohvale za njegov pristup,nježnost i saosjećajnost u trenucima kada je najpotrebnija svakoj ženi...Imala sam inducirani porod(prenijela 13 dana od termina,a bolova i otvaranja nigdje ni na vidiku nije bilo).Sve u svemu bolovi su počeli u 8i30,a porodila sam se u 19i30.Nije bilo lahko,bolovi su užasni,jer nisu izazvani prirodnim putem i nema razmaka...ali sve se pretrpjelo i hvala Bogu porod je bio brz.Trajao je svega 10 min.
Sada sam u 27-oj sedmici trudnoće i idem kod dr.Ribića,s kojim sam za sada prezadovoljna.Termin mi je 26.04. i nadam se ako Bog da da sve bude hairli.Najbolje je ne paničiti,ne slušati samo negativne priče i ne protivrječiti dr. Istina,nije kao u bajci...ali prvi kontakt s bebicom izbriše svaku bol koju ste osjetile...Uslovi u bolnici nisu neki,ali nije ništa ni strašno da se ne može pretrpjeti tih nekoliko dana.Pobornik sam širenja negativnih priča o našoj bolnici,jer vjerujte da je svugdje isto.Ni u jednoj bolnici se ne porađa bez bolova,ni u jednoj ne maze,u svakoj su uslovi isti...bar je to moje iskustvo iz priča sa ženama iz drugih gradova.
Što se tiče unošenja mob.-iskreno ne slažem se s tim,ali trebamo biti svjesne da smo i mi(žene)na neki način tome doprinijele,zloupotrebljavajući te tel.
Uvjerit će te se iz iskustva da svakakvih žena dođe na porod...pa zamislite sebe na njihovom mjestu.

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Porodiliste u Zenici
19.1.2010 16:12:33   
dzanka
znaci zena koja se porodi na carski npr ostaje min 5 dana gore i za to vrijeme da se nemoze javiti obitelji,da se oni informisu cisto onako zivkajuci odjeljenje nigdje veze,da ne govorim o zenama koje zadobiju komplikacije pa ostanu mnogo duze

(odgovor članu Ljubičica ze)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Porodiliste u Zenici
20.1.2010 15:58:55   
Ljubičica ze
Hej Džanka,baš sam pitala jednu babicu zašto su zabranili da se unose mobiteli!Kaže ona da se desilo to da je jedna žena usred noći zvala muža i rekla mu da je doktori pate i maltretiraju i tako izazvala čitav hurnebes.Došao je njen muž,ponašao se agresivno i drsko,digao čitav odjel na noge,te nasrnuo na dežurnog doktora,tako da je i policija intervenisala.Po njenoj priči,a dobro je poznajem,žena uopšte još nije bila za porod,nije bila ni dovoljno otvorena...Eto tako...zbog toga mi sve ostale nećemo imati priliku da se javimo svojima...
P.S. Ipak mislim da oni ne preturaju po stvarima i da se taj mob. može nekako i unijjeti...pa potrudit ćemo se!

(odgovor članu dzanka)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Porodiliste u Zenici
20.1.2010 16:01:40   
Nedi
Nadam se da to nije ona ista babica koja je rekla da je boli briga  sto se moje dijete ne moze probuditi i otisla slaviti Božićuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ma ja bih ga unijela u čarapama

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Ljubičica ze)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Porodiliste u Zenici
20.1.2010 16:01:50   
Ljubičica ze
Još zaboravih da pitam ima li neka od naših žena sa ovog foruma da joj je termin u aprilu?Moj je 26.04.

(odgovor članu Ljubičica ze)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Porodiliste u Zenici
27.1.2010 23:40:28   
dzanka
meni je termin 11 aprila ako Bog da,a za telefone je glupo i komentarisati zaista,ja gore ne ulazim bez njega mada donekle i razumijem te reakcije jer bude gore svega zaista

(odgovor članu Ljubičica ze)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Porodiliste u Zenici
28.1.2010 9:38:06   
Ljubičica ze
I ja imam namjeru svoj negdje u stvari sakriti i pokušati unijeti,jer u njihov tel. se definitivno ne može pouzdati...Ustvari,čak neće ni da se jave na tel. ili kažu nazovite poslije,pa napamet daju neke informacije.
Kako se ti Džanka osjećaš?Ko ti vodi trudnoću?Je li ti ovo prvi porod?
Želim ti puno sreće u porodu,da prođe kako je najbolje i da svoju bebaču abd živu i zdravu uzmeš u ruke...

(odgovor članu dzanka)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Porodiliste u Zenici
28.1.2010 9:49:13   
Mya_81 RR
Ljubičica Ze, dr.Šestić je stvarno odličan doktor user posted image I meni je vodio trudnoću, lai je nažalost bio na godišnjem kad sam se porodila, jer je moja curka malo požurila da se upoznamo.

Nego, kad su to zabranili mobitel? Totalno bezveze, jer ja mislim da bih bez njega poludila.

Inače, svim trudnicama koje će se uskoro poroditi želim sve najbolje i da to sve prodje što bezbolnije user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Ljubičica ze)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Porodiliste u Zenici
28.1.2010 9:59:01   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Nedi

Nadam se da to nije ona ista babica koja je rekla da je boli briga  sto se moje dijete ne moze probuditi i otisla slaviti Božićuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ma ja bih ga unijela u čarapama


Joj, Nediiiiiiiiiiiiiiiiiiiii user posted image user posted image user posted image user posted image

Ma, za to i ne daju da se jadne žene ne mogu žaliti nikome user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Porodiliste u Zenici
28.1.2010 13:36:54   
Amrino
Pa fakat ne mogu da vjerujem...pa jeste da je Zenica u pitanju ali nije KPD!!!
Cuj ne daju telefone...unjela bih ga ja pa makar...Nece vas valjda prekopavati i sl?! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Porodiliste u Zenici
28.1.2010 13:39:04   
Mya_81 RR
Amrino, hoćeš li se ti poroditi u SA?

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *