|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  276 277 [278] 279 280   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.11.2010 23:16:11   
Nenci
Da pitam-
kupila sam suhe smokve pa jel mogu i to davati ?

Ja bih to skuhala pa mixala..

I jos - piletina, sta smijem dati, dosad davala samo bijelo meso?

_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 6926
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.11.2010 23:25:23   
Anoniman
JA sam Ani davala i svjeze i suhe smokve i obozava ih. A sto se tice piletine ja joj kuvam sve. Npr batak skuvam, meso joj dam da jede, a onu kozicu i ono sto je bas crno ne, jer ni ja to ne bi jela user posted image , a imamo gospodina cuka u dvoristu koji jedva doceka to user posted image

(odgovor članu Nenci)
  Neposredna veza do poruke: 6927
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.11.2010 23:28:13   
Nenci
Aha, hvala, znaci smije i to... super user posted image
Ma danas dobili pile od prijatelja, oni klali pa rekoh da mu dam.

Saljem ti pp.

_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6928
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.11.2010 11:54:50   
maja hodzic
pozz svima !
Mom Teu je 5 mjeseci neznam kako da mu i sta pocnem davati da hapi !
trenutno pije mljeko svaka 4 sata i dajem mu svaki dan po jednu hapicu izmedju mljeka da hapi i dnevno obavezno jedan sokic ili cajke malo a vodu kasicicu ili dvje obavezno!sve voli nista jos nije! a mljeka pije po 160-220 ml u jednom hranjenju zavisi ! sad bi ja njemu uvela mekvicu.....malo sam mu davala ali voljela bi da mi neko kaze svoj raspored jutro dal da mu dam hapicu vocnu ili......za sad ljepo dobiva na kilazi stolica fina.....a da i po dani pajki po 20 min 2 puta a u 6 krene pravo da spava i budi se sam da jede oko 00:00 i opet paja pa ustaje u 6 hehehe poz svim mamama i pisite koliko koja beba ima mjeseci to ste malo izostavile hehehehe ko ce procitat 200...postova :D

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6929
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.11.2010 10:03:33   
Mya_81 RR
Maja, kad kažeš hapu je li misliš na ove gotove kašice ili sama praviš? I šta ste probali do sad?

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu maja hodzic)
Neposredna veza do poruke: 6930
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.11.2010 10:25:17   
Dinkica
majo, prvih par mjeseci mi smo imali samo jedan čvrsti obrok, negdje sa 8 mjeseci smo prešli na dva, a sa otprilike 10 mjeseci na tri obroka, ovo sam sad malo otplrilike ali tako je nekako...
Počeli smo sa mrkvom, krompirom, blitvom a od voća jabukom i kruškom. Iskuhaš u malo vode, izblendiraš da bude kašasto, ako bude išlo loše možeš dodati HIPP baby rice ili Nestle rižu u tako mlaku hapicu i budes super ukusno. Za početak po jednu vrstu povrća da vidiš reakciju a kasnije možeš i kombinovati. Već naredni mjesec uvode se nove  namirnice što možeš vidjeti na kalendaru dohrane.


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 6931
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.11.2010 17:19:44   
aida.
kad se smije djeci poceti davati sardina iz konzerve i koliko su one zdrave user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 6932
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.11.2010 17:22:05   
teacher75
IZVORNA PORUKA: aida.

kad se smije djeci poceti davati sardina iz konzerve i koliko su one zdrave user posted image

ja ih ne bih davala, ipak je tu konzervans, bolje kupiti pravu ribu


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 6933
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.11.2010 17:56:35   
aida.
Ma ni ja nekako bas nisam za to, al me moja sveki ubjedjuje kako je ona zdrava user posted image pa zdravija je friska... Hvala na brzom odgovoru user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6934
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.11.2010 18:28:58   
Mya_81 RR
A ja sam pak čula da je sardina iz konzerve zdrava user posted image

Uglavnom, moja je to jela dosad nekoliko puta jer to mm jede, a naravno već neko vrijeme smo u fazi da nema šanse da mi možemo jesti bilo šta a da se njoj ne da tako da je probala...

I gle čuda, sve što je nezdravo više joj se svidja od onoga što je zdravo user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 6935
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.11.2010 18:32:38   
bebacha
ja mu nebi jos dasvala.ja sam mozda prije nekih godinu kupila Ajli tunjevinu u konzervi i jos joj nisam dalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image odo pogledat rokuser posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 6936
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.11.2010 22:19:58   
Anoniman
Jeste li vi džigericu davali i kada?

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 6937
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.11.2010 22:27:07   
selina
jesam ja davala pilecu dzigericu ima vec mjesec i po sigurno kako joj dajem,ti jos nisi jel???jesil pocela davati junetinu???ja sam i junetinu uvela sa 7 mjeseci a ti citam nisi jos bila

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6938
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.11.2010 22:31:52   
Anoniman
pocela sam junetinu prije dva, tri dana, a džigericu jedni mi kazu daj, drugi nemoj. A nesto i ne vjerujem u ove iz mesara, ko zna sa cim hrane zivotinje, a džigerica filtrira sve. Nego imam domaće pileće sada, pa kontala sutra da joj dam pa pitam.

(odgovor članu selina)
  Neposredna veza do poruke: 6939
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.11.2010 22:34:08   
selina
slobodno daj i ja sam doduse svaki put davala domacu pilecu dzigericu kad ko kolje pilice ja odmah uzmem kilu i tako da imam za mm i melinu posto je ja nisam ljubitelj,a zasto ne bi davala dzigerica je bas dobra za krv!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6940
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.12.2010 3:16:13   
I and my angel
Ovo je jelovnik mog sina koji ima 6 mjeseci
Dnevno pojede-popije:

3 flasice Aptamila 210ml
Jedan slani obrok i jedan slatki (hipp kasice ili ono sto mu ja spremim:mrkva,pire,supica,karfiol,jabuka,banana,kruska....)
3 soka od banane 200ml
3 bistra sok
ica 2000 ml[/b]

_____________________________

Prosječna žena uvijek je radije lijepa nego pametna, jer prosječna žena zna da prosječni muškarac bolje vidi nego što misli.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6941
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.12.2010 7:46:19   
irenaSA
Pozdrav drage moje,

Sarah i ja smo se vrlo malo dogovorile u vezi povrca ...user posted image lukava mama maskira sve u jogurt!
Obicno za dorucak ruckimo samo svjeze voce ispasirano a ponekad u to dodamo zitarice.Jedemo i rizu i puru sa pavlskom ili mladim sirom. Voce koje nije sezonsko kupimo u hippovoj teglici.

Nismo jos probali grozdze osim u soku a kompot od suhih vocki smokve, sljive, marelice i brusnice jesti cemo uskoro jer smo puno kakali deset dana pa nismo smjeli.

E sa povrcem je druga prica. Tu mi deremo krpu vec cetiri mjeseca. A kada pomislim pa i meni nije ukusno da jedem posno. Jedva cekam kada ce moci jesti sve sa svim zacinima. Osim vegete jer nismo ljubitelji.

Od povrca nismo probali jos patlidzan, paradajz, luk, kupus, prasu.A valjda smije sa devet mjeseci i to!

Na prevaru jedemo piletinu, teletinu, curetinu a uskoro cemo probati  i malo janjetine i ribu.

Ponekda gricnemo kiflu, plazmu i stiropor keks ali najvise volim kada mi mama da da liznem kinderku i smoki!

Tri boce aptamila po 180 ml su redovne.

Jaje cu probati danas jer smo imali proliv pa malo kasnimo!

Sve u svemu SF Sarah i cvrsta hrana se nastavlja!
Skinula sam carape i zovem mamu izgleda da je ultimatum ili carape na njenim nogama ili " daj malo da i ja tipkam na laptop"!

Ljubim vas sve!


_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu I and my angel)
Neposredna veza do poruke: 6942
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.12.2010 8:01:02   
irenaSA
I jos gdje ste i da li
ste kuovale tjestetinu bez jaja? 

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 6943
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.12.2010 8:14:49   
Anoniman
Irena imas filiz tjesteninu gotovo u svakoj malo vecoj radnji, mislim da je turska proizvodi, ona je posna, a imas i one integralne tjestenine isto bez jaja.
Sve gore namirnice sto si nabrojala mogu sa devet mjeseci osim kupusa. kupus po nekima sa 10, a po nekima sa 11mjeseci. Moja Ana isto nije htjela povrće i meso iz pocetka pa po preporucu sam ispocetka mijesala povrce i voće, zvuci bljutavo, ali nama je pomoglo i sad vise voli povrće. Npr skuvas piletinu i jabuku, ili jabuku i bundevu. Isto tako imas vegetu bez aditiva koju smije davati po prstohvat na 100ml kašice, isto tako sa devet mjeseci mozes davati morsku so, ali samo onoliko koliko medju dva prsta stane isto tako na 100ml kašice. So se ne daje da bi se djete naviklo na slanu hranu vec zbog dodatka joda.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla user posted image

(odgovor članu irenaSA)
  Neposredna veza do poruke: 6944
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.12.2010 8:18:40   
lekica83
Mislim da u DM-u ima tjestenina bez jaja, mi smo vec presle na obicnu, a ovih dana cemo probati i od heljde, ja je volim pa se nadam da ce i njoj biti ok.

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 6945
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.12.2010 8:19:37   
Anoniman
Anci takodje jede od heljde i odusevljena je, ma ustvari da kucnem u drvo ona je svom hranom odusevljena user posted image

(odgovor članu lekica83)
  Neposredna veza do poruke: 6946
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.12.2010 8:20:26   
bebacha
IZVORNA PORUKA: I and my angel

Ovo je jelovnik mog sina koji ima 6 mjeseci
Dnevno pojede-popije:

3 flasice Aptamila 210ml
Jedan slani obrok i jedan slatki (hipp kasice ili ono sto mu ja spremim:mrkva,pire,supica,karfiol,jabuka,banana,kruska....)                     
3 soka od banane 200ml
3 bistra sok
ica 2000 ml[/b]
  



jesam li ja dobro skontala.on dnevno popije 400ml sokica.izvini na komentaru al mislim da je to previse za tako malu bebu


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu I and my angel)
Neposredna veza do poruke: 6947
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.12.2010 8:23:29   
Anoniman
Meni su rekli da je se soka daje onoliko koliko dijete ima mjeseci. Za svaki mjesec zivota po 10ml, Znaci sad moja ana ima nepunih 10 mjeseci i tu oko 100ml treba da popije. Ako dijete doji, ili pije mlijeko na flasicu, sva ukupna tecnost koja se unese u organizam osim mlijeka npr sa 10mjeseci ne bi trebala biti veća od 100ml. 

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 6948
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.12.2010 8:47:13   
lekica83
jelenaT nek si vala napisala ovo za tekucinu pa da imam neki okvir, vazda se pitam kolko joj smijem dati i da li je malo i puno popila user posted image user posted image al evo racunam pa odprilike ona tako i popije dnevno vode,caja ili soka..

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6949
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.12.2010 9:07:26   
Mya_81 RR
Za količinu tekućine vam ide ovako:

100ml + 10 dodatnih ml za svaki navršen mjesec.

To su okvirne mjere, a mi nikad nisamo pili po tome.

Mi ćemo sad imati 18 mjeseci i popije bar 4 x 250 ml.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 6950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  276 277 [278] 279 280   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  276 277 [278] 279 280   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *