|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  393 394 [395] 396 397   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 17:57:16   
gerberka
http://www.youtube.com/watch?v=RIbQfyjskLI evo

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 9851
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
9.8.2012 10:22:30   
ivannna
hm interesantno, koliko znam mnogi pedijatri se ne bi složili s ovim, a koliko znam i preko Lejle K. i savjetnici za dojenje uce drugačije, bas zbog onog spiranja crijeva vodom. Mada naravno svako dijete za sebe, i mozda majke najbolje znaju.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 9852
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
9.8.2012 10:40:00   
animagical
iskljucivo dojenim bebama voda i caj,osim sto ispiru crijeva, takodjer i mijenjaju podoj, tako da mogu sporije dobivati na kilazi... cesci podoji da,ali prije uvodjenja dohrane voda i caj su nepotrebni

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 9853
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.8.2012 23:00:42   
animagical
mi smo danas rucali povrce kao za bosanski lonac, uz zamrznutu porciju vode i mesa od telece koljenice, i to sve skuhano zadrobili krisku hljeba... njam njam

sutra ne znam sta cemo, prepisacu od nekoga

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9854
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.8.2012 15:08:54   
sporty mamaa
kako vi pravite proso s vocem? ja imam problem da moja beba nece da jede voce koje ja smiksam, valjda joj nije ukusno i slatko a jede recimo vocne kasice? i Posto mi jos ne jedemo kravlje mlijeko, sireve, jogurt dajte mi neke ideje za dorucak? Slabo mi jede i ove sto se prave s vodom, muku mucim s doruckom i vecerom. A cudno mi kako od hipp good night nema nikakvog osipa nista, a kasice sadrze kravlje mlijekouser posted image A i poskupe su te hipove da bi se svaki dan kupovale...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9855
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.8.2012 15:34:23   
Anica1

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Slabo mi jede i ove sto se prave s vodom, muku mucim s doruckom i vecerom. A cudno mi kako od hipp good night nema nikakvog osipa nista, a kasice sadrze kravlje mlijekouser posted image A i poskupe su te hipove da bi se svaki dan kupovale...


A kod nas obrnut, D vec par dana nece da ruca, sve prolazi zitarice, voce, vocne kasice AD, ali povrce uh... dva zalogaja i pocne izbacivati iz usta. Ne znam dal je to neka faza, do sada je fino apala za rucak povrce, meso , zumance, ... sa god joj smiksam ali sada jok. Nece ni kupovne kasice od povrca user posted image

_____________________________

18.11.2011. - nasa sreca

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 9856
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.8.2012 16:08:00   
AMELIC
Curice pomozite,aBd sljedeće sedmice planiramo početi sa uvodjenjem nečeg novog,sem sikeuser posted image ,pile će imati 5 mj i mislim da je vakat da šta drugo probauser posted image Znam da ste već pisale o tome al nemam baš vremena vraćati se puno unazad pa ako bi neko bio ljubazan da iznese svoje iskustvo...sa čim ste prvo počeli,cijedjeni sok ili miksano voće/povrće? Baš se brinem kako će reagovati bebačuser posted image
Hvala unaprijeduser posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 9857
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.8.2012 23:55:50   
dzenyA
Ja sam pocela sa jabukom,skuhala je i stapnim mikserom izmiksala,i mrkva, pa pocni tako,ja mislim da vecina zenica tako krece,ili kupi one gotove kasice

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 9858
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.8.2012 23:57:50   
teacher75
ja sam kupila gotove kasice mrkva pa jabuka, podijelim kasicu na 3 dijela pa mu dajem 3 dana. kad proba malo kasice onda cu mu ja to isto kuhatiuser posted image sad smo trenutno na jabuci (poceli smo sa cvrstom hranom prije 5 dana)

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu dzenyA)
Neposredna veza do poruke: 9859
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.8.2012 9:32:13   
Mirela_sa
i ja sam ko teacher... s tim da sam ja kada smo to probali kuhala tikvicu, mrkvu i jabuku i sve miksala, to papaaaa i poceli sa sokovima i vodicom, mada oprezno jer necu da ga to zasiti, pa mu uvijek poslije jela dam sike.....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 9860
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.8.2012 9:45:47   
teacher75
i ja kontam kuhati i mixati kad ove teglice isproba jos par danauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 9861
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.8.2012 10:22:53   
AMELIC
Hvala ženiceuser posted image
Od sutra počinjemo polako,biće mu tačno 5 mj...hahaha...kaže mm počni u pola 11 kad se rodiouser posted image user posted image
Znači jabuku malo skuhati pa u blender...nista ne dodavati u to? Baš mislim da neće lako to prihvatiti i da će sve ispljuvati...al polako ćemo...strpljen-spašenuser posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 9862
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.8.2012 11:07:05   
Sandrich
Pozdrav zenice user posted image  Mi na moRetu al vas citamo kad uhvatimo vremena user posted image  napunili smo prije pardana 6 mjeseci al on i dalje samo siki....kupim mu svaki dan sokic al nece ni njih da pije a hapicu kad vidi odmah usta zatvori user posted image  mada sad dok smo na moru necu ni da ga silim,moze alergiju dobiti,pa kad se vratimo kucici nastavljamo torturu user posted image  

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 9863
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.8.2012 11:11:25   
animagical

IZVORNA PORUKA: AMELIC

Hvala ženiceuser posted image
Od sutra počinjemo polako,biće mu tačno 5 mj...hahaha...kaže mm počni u pola 11 kad se rodiouser posted image user posted image
Znači jabuku malo skuhati pa u blender...nista ne dodavati u to? Baš mislim da neće lako to prihvatiti i da će sve ispljuvati...al polako ćemo...strpljen-spašenuser posted image

moras dodati malo vode, inace ce ti slabo izblendati..ako ihas, dodas vodu od kuhanja,a ako ne kuhas, obicnu vodu

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 9864
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.8.2012 20:46:02   
mala75
IZVORNA PORUKA: Anica1


IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Slabo mi jede i ove sto se prave s vodom, muku mucim s doruckom i vecerom. A cudno mi kako od hipp good night nema nikakvog osipa nista, a kasice sadrze kravlje mlijekouser posted image A i poskupe su te hipove da bi se svaki dan kupovale...


A kod nas obrnut, D vec par dana nece da ruca, sve prolazi zitarice, voce, vocne kasice AD, ali povrce uh... dva zalogaja i pocne izbacivati iz usta. Ne znam dal je to neka faza, do sada je fino apala za rucak povrce, meso , zumance, ... sa god joj smiksam ali sada jok. Nece ni kupovne kasice od povrca user posted image


da nisu zubići pa odbija da jede, i kod nas je bilo tako ali kad su izbili ponovo se vratioi apetit

_____________________________

Nikad srećnija, 18.11.2011.

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 9865
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.8.2012 22:24:51   
mamma mumi
Drage mame, imam dilemu. Naime moj bebac ce za 7 dana akB imati punih 5 mj, siki, fino napreduje, ali kada jedem, mljacka ustima i kao da trazi. Starijeg sina sam dojila 6 mj, a onda uvela dohranu, a sa mladjim se mislim da li da mu nakon sto napuni punih 5 uvedem voce ili zitarice ili da ipak sacekam do 6 mj?

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 9866
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.8.2012 22:26:36   
Anica1

IZVORNA PORUKA: mala75

IZVORNA PORUKA: Anica1


IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Slabo mi jede i ove sto se prave s vodom, muku mucim s doruckom i vecerom. A cudno mi kako od hipp good night nema nikakvog osipa nista, a kasice sadrze kravlje mlijekouser posted image A i poskupe su te hipove da bi se svaki dan kupovale...


A kod nas obrnut, D vec par dana nece da ruca, sve prolazi zitarice, voce, vocne kasice AD, ali povrce uh... dva zalogaja i pocne izbacivati iz usta. Ne znam dal je to neka faza, do sada je fino apala za rucak povrce, meso , zumance, ... sa god joj smiksam ali sada jok. Nece ni kupovne kasice od povrca user posted image


da nisu zubići pa odbija da jede, i kod nas je bilo tako ali kad su izbili ponovo se vratioi apetit


Moguce, pojavio nam se jedan zubic prije par dana. Ali to je mali namazanko, voce i zitarice idu super ali povrce uh user posted image

Mala75 jesu nam to djecica isti dan rodjena user posted image

_____________________________

18.11.2011. - nasa sreca

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 9867
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.8.2012 22:28:35   
Anica1

IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Drage mame, imam dilemu. Naime moj bebac ce za 7 dana akB imati punih 5 mj, siki, fino napreduje, ali kada jedem, mljacka ustima i kao da trazi. Starijeg sina sam dojila 6 mj, a onda uvela dohranu, a sa mladjim se mislim da li da mu nakon sto napuni punih 5 uvedem voce ili zitarice ili da ipak sacekam do 6 mj?


Ako fino doji i napreduje ja bi sacekala 6 mjeseci, nemoj zuriti, ima cijeli zivot da jede ovu krutu hranu user posted image

_____________________________

18.11.2011. - nasa sreca

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 9868
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.8.2012 9:43:11   
mala75
18.11.2011.  Anica 1 izgleda da rođendan slavimo zajedno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nikad srećnija, 18.11.2011.

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 9869
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.8.2012 17:37:57   
Arina
Evo nas opet malo tu oko hraneuser posted image
Bili smo na moru pa se nismo duye javljali.Sti se tice naseg hapenja...islo je super sve dok se nije prehladio pa je sad malo teze ...ali ide...Probali smo pomalo i gluten za koji dan punimo 7 mjeseci i posto puno dojimo reko probacemo i to...pa smo jedan dan skuhali griz na vodi i dodali u to jednu bresskvu kako teta animadzikal to kaze ...i islo je onako....ali sam sse iznenadila kako bi on rado samog griza onako na vodi neposecerenog,bljutavoguser posted image ...djete se iskrivi za kassikom...naravno nisam mu to dala toliko jer je cisti griz pa za pocetak polagano....inace onako dajem mu mrvica sredine hljeba i to jako voli da prevrce po usticama dok mi jedemo ko fol i on jede user posted image .....
Issto sam primjetila da jako rado jede sam rizolino...i prosso....voli te bljutavstine....jel vase bebe to vole....????
Uglavnom sad jedemo skoro nikako dok tura ne prodje ....ali smo dosta toga probali....

I da se pohvalimo kaka se jako dobro regulisala cak predobro....i nemam pojma sta je regulisalo...najvjerovatnije kasica od sljive i ona marelica kruska ...to smo na moru jeli....bilo kako bilo bitno je da se fino kakauser posted image .....

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 9870
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.8.2012 22:37:06   
mostarka82
nemam bas puno vremena listati ovu temu od pocetka a cini mi se jako zanimljiva a treba mi savjet pa ako neko moze da mi napise. moj sin ima 4,5 mjeseci i na bebimilu je. dojila sam samo prvih 40 dana i mlijeko je nestalo. bebimil  pije svako 3h uobrocen je ko svicarski sat nakon 3h pali alarm i cim pojede bocu dobar jer . od drugog mjeseca je uobrocen i nema nikakvih problema pije 150ml. cijelu noc spava u komadu u 23 zaspe i ujutro du 7h . htjela bih ovih dana poceti sa dohranom. vrijeme je breskvi i imam domace, mogu li ja njemu samo breskvu smiksati i dati kasikicom ili je prvom moram kuhati pa tek onda mikserom. jedna pedijatrija je savjetovala prvo vocne sokice ali sa omjerom pola vode pola sokica neko mi govori prvo slano npr. mrkvu jer ako prvo osjeti slatko da kasnije nece htjeli slanu hranu. sta da radim ? treba li i mrkvu prije prokuhati ili je samo dobro oprati pa je izgnjeciti ? user posted image

(odgovor članu Arina)
Neposredna veza do poruke: 9871
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.8.2012 22:58:22   
Daja_sa
ja sam licno sa obje curice prvo pocela sa mrkvicom...nakon toga jabukica...pa onda kombinacija mrkve i jabuke...itd itd...
mrkvu i jabuku sam kuhala i miksala...
breskve smo probali kasnije...sa nekih 6 mjeseci ali u gotovim kasicama jer im tada nije bila sezona da nabavim svjeze...


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu mostarka82)
Neposredna veza do poruke: 9872
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.8.2012 0:00:13   
animagical
mrkva se obavezno kuha

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 9873
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.8.2012 0:35:12   
djoisa
ja bih krenula sa sezonskim vocem..to da prvo treba povrce ili "slano" jer kao nece htjeti kasnije da jede je cisti mit..

animagical, zasto se mrkva obavezno kuha?

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9874
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.8.2012 10:45:10   
AMELIC
curice da prijavim da je bebač fino prihvatio miksanu jabukuuser posted image
Prvo sam je malo skuhala,pa ubacila u blender i dodala pola kašičice šećera(domaća jabuka i nije baš slatka)...dala sam mu 4-5 kašičica i smazao je...rekla bih da je oduševljen jer je zadovoljno gugutao i gurao svojim ručicama kašičicu...pojeo bi još al dovoljno za prvi putuser posted image
Hvala svima na savjetimauser posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 9875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  393 394 [395] 396 397   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  393 394 [395] 396 397   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *