|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  137 138 [139] 140 141   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
9.1.2012 22:41:19   
Amam
IZVORNA PORUKA: drznica

Ima po jeziku malo bjelkasto, ali doktorica rece da se to ne skida jer nema puno i ima samo po jezikuuser posted image
Ne znam sta da radim?



Ja bih ocistila blagim rastvorom sode i gazu na prst i ocistiti,ti opet znas svoje.

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu drznica)
Neposredna veza do poruke: 3451
   [Obrisana poruka]
9.1.2012 22:43:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu drznica)
  Neposredna veza do poruke: 3452
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
9.1.2012 23:00:30   
bebix
helou i od mene, u ovih nekoliko dana stotinu gostiju mi je proslo kroz kucu, evo sad ispratih ove danasnje i da vam malo pisem, danas dan prosao u poksajima uspavljivanja I user posted image
Stariji ponovo bolestan ali ovaj put su propisani antibiotici, nadam se da ce ubrzo biti bolje user posted image
Dobrodoslica novim clanicama na temi, koliko sam upratila ima ih vise...
Cestitam bebarama propustene rodjendancice i prve korake..
odoh malo raskloniti i u krpeuser posted image user posted image  a citam vas sutra aBd..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 3453
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
9.1.2012 23:15:08   
animagical
aaaaaaaaa hocu da placem....danas nije skoro nikako spavao, zadnje tri noci se budi po sto puta da doji, nervozan je, jauce...i hocu da poludim od ovog hebenog usisivacauser posted image ali jedino tako suti...i sad Bog zna kad ce zaspati a meni oci na pola koplja...uh, al se i ja pozalih,....glava me boli, halalite

(odgovor članu bebix)
Neposredna veza do poruke: 3454
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
9.1.2012 23:16:50   
mala_sa
Mame sa ignore ma hajd mi cemo ovako pisati, pa ako ko procita dobro i jest, ako ne onda bar nama bude lakse sto malo dusu olaksasmo user posted image

Joj mi nikad nismo snjimali kukove, to ovdije niko neradi, i to vec unazad 15ak godina user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu bebix)
Neposredna veza do poruke: 3455
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
9.1.2012 23:24:50   
minie
Vecer i od mene

Palacinken sad me malo zabrinu. Danas sam primjetila na unutrasnjem dijelu usana da R ima 2-3 bijele tackice koje nisu od mlijeka (probala skinuti), a i bradavice su mi malo svijetlije. Da li ga trebam voditi doktoru? Vidim da si ti nesto imala, ali nisam upoznata sta je to? Mozes li mi malo objasniti?

Drznice moj bratic je imao tu resicu skracenu i morali su mu to malo razrezati, i kazu da je bolje dok je beba manja, ali nije nista strasno. Mislim da cak on nije ni zaplakao niti je bilo krvi, Doktorica koja mu je to uradila je rekla: "Eh sad ce se moci ljubiti sa djevojkama kad poraste".

Ostalim mamicama i bebicama cestitam sve sto se ima cestitati user posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 3456
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
9.1.2012 23:26:56   
mimikimi
IZVORNA PORUKA: mala_sa

Mame sa ignore ma hajd mi cemo ovako pisati, pa ako ko procita dobro i jest, ako ne onda bar nama bude lakse sto malo dusu olaksasmo user posted image

Joj mi nikad nismo snjimali kukove, to ovdije niko neradi, i to vec unazad 15ak godina user posted image


mala sa a gdje s to ti
ma kod nas je svasta nesto neobicno ja vise ne znam iskreno ni kome sta da vjerujem
jedni rade jedno jedni drugo a svi govore kako je njihovo ispravnouser posted image pa ti de
ja na kraju opet nekako po svom instiktu

ja sam sa sodom skidala naslage bijele sa jezika i otisle brzo

moji pozaspali a ja na netu sa kokicama u ruci krsim dijetu ali nek ide sve u vraga nampale mi pa za neizdrzat ko sam trudnjaca uf ufuser posted image

animagical proce i to no voris to ce biti da su zubi uskoro na vidiku pa eto olaksanja


_____________________________

*mamin zvrk* 13.03.2011

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 3457
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
9.1.2012 23:32:59   
mala_sa
IZVORNA PORUKA: mimikimi

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Mame sa ignore ma hajd mi cemo ovako pisati, pa ako ko procita dobro i jest, ako ne onda bar nama bude lakse sto malo dusu olaksasmo user posted image

Joj mi nikad nismo snjimali kukove, to ovdije niko neradi, i to vec unazad 15ak godina user posted image


mala sa a gdje s to ti
ma kod nas je svasta nesto neobicno ja vise ne znam iskreno ni kome sta da vjerujem
jedni rade jedno jedni drugo a svi govore kako je njihovo ispravnouser posted image pa ti de
ja na kraju opet nekako po svom instiktu

ja sam sa sodom skidala naslage bijele sa jezika i otisle brzo

moji pozaspali a ja na netu sa kokicama u ruci krsim dijetu ali nek ide sve u vraga nampale mi pa za neizdrzat ko sam trudnjaca uf ufuser posted image

animagical proce i to no voris to ce biti da su zubi uskoro na vidiku pa eto olaksanja



Ja sam u Francuskoj, a iz prica sam skontala i da se u vecini EU zemalja taj UZ vise ne radi...user posted image . Pa hajd ti sad budi pametan user posted image
Nama ih pedi pregleda svaki mjesec, pa valjda zna u sta da gledauser posted image

Amam joj mene kad A iznenadi ovom dugom turom spavanja, prosto se sva zbunim user posted image . Kako nam je drug, ima li naznaka zubicima?
Moj A je nepodnosljiv ova 2 dana...ja se sve vadim na zubice, pa valjda nekad i pogodim user posted image

< Poruku je uredio mala_sa -- 9.1.2012 23:35:16 >


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mimikimi)
Neposredna veza do poruke: 3458
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
9.1.2012 23:34:34   
saritaa
moje dijete spava od 9 sati, sta ce biti nocas samo bog dragi zna user posted image , nego da pitam sa koliko se mjeseci beba krene prevrtati, sa ledja na stomak i obrnuto,curica mi je imala iscesenje kuka nosila je gips i grafove gacice pa je tek sa sedam mjeseci se okrenula prvi put, Haris ima 3 mjeseca i 9 dana i cini mi se malo mu fali de se prevrne,pa se bas bojim kad lezi na trosjedu da ne padne, stalno ga zagradjujem jasticima user posted image

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 3459
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
9.1.2012 23:35:20   
animagical
mimikimi jedan donji samo sto ne izviri, crveno nateklo a po vrhu bijelouser posted image a sta cu,tek su poceli...nek je zdav...
mala kakvo je ovo zezanje za ignoreuser posted image jesi u sa jos? nema setnje, zatrpalo  nas, pa sjedi za komp i tipkajuser posted image nisi na ignore...ali vala ima nas puno s bas malim bebama, mogu misliti jesmo dosadne sa zubima, krupicama, dohranom....

(odgovor članu mimikimi)
Neposredna veza do poruke: 3460
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
9.1.2012 23:43:07   
mimikimi
to je sve od zubica ja sam se sad uvjerila kod moje dijete se preporodilo kako je izvirio al evo veceras jadna cese i drugu stranu pa opet ce biti izgleda jovo nanovo
nema nam nego trpiti maziti ih ljubiti ljuljuskati pa proce aBd

sarita moja je sa puna 4 prevrnula sa ledja na stomak a ubrzo za tim o brnuto
od tada nigdje je ostaviti da se ne zagradi jastucima

mala sa pa eto to sto pregleda je to valjda da nest posumnja slala bi dalje

amam jel tvoj decko slab sa zeljezom ili sam ja zamijenilauser posted image


_____________________________

*mamin zvrk* 13.03.2011

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 3461
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
9.1.2012 23:45:16   
drznica
Moj Mak citav dan spava kako smo dosli od dr. samo je buđenje da hapiuser posted image I evo od 21h spava...ja cekam kao i svaku noc zezne me, ne okupam ga na vrijeme user posted image
Izgleda da cemo veceras preskocituser posted image
Hvala na savjetima, mozda ipak to ocistim, nece skodit. A resicu cemo capnut, bolje za njegauser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 3462
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
9.1.2012 23:50:27   
Amam
Minie probaj ocistiti gazicom,ne moras ici dr,ako teze ide onda je soor,ako se lako cisto onda moze biti da je od mlijeka.
Mala_sa drug sve po starom smara li smara user posted image ,evo ga zaspao oko 21 ali se budio xy,zubica jos nema,ja sam tu foru istrosila user posted image .
Kako tvoj pasha?slusa li?
Animagical ma mi se salim,i mi smo takve bile do nedavno.
Mimikimi ima li bujruma,ja bas love kokice
Sarita mislim da mu je rano za okretanje ono pravo,jer to obicno bude od 4-4,5 mj.ali je moguce da se okrene

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 3463
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
9.1.2012 23:56:04   
Amam
Mimikimi da jeste sad pije ferum lek

I da vas pitam jeste li vi cule od koga da su malokrvna djeca izbirljiva sto se tice hrane?
Ja sam s par mama pricala i dodjosmo do tog zakljucka user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 3464
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
9.1.2012 23:57:24   
pynki
poz drznica :)
pa bilo bi bolje da to skines jer sto se vise talozi to ce biti gore,da nedo bog nebi htjela bebacha hapati jer to bebache boli:(,,,uzmes sode i rastvoris sa vodom i ocistis ili kupi u apoteci nistatin kapi i cisti sa sterilnim gazama ali uvijek poslije hapanja i daj po kasikicu vode poslije ciscenjaa,i mojoj je bebachi isto tako bilo i vjeruj da se oduzilo haman mjesec dana mada sam joj cistila po 6 puta na dan....


_____________________________

mamina dusica 16.09.2011 15:30

(odgovor članu drznica)
Neposredna veza do poruke: 3465
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
10.1.2012 0:00:06   
animagical
IZVORNA PORUKA: Amam

Mimikimi da jeste sad pije ferum lek

I da vas pitam jeste li vi cule od koga da su malokrvna djeca izbirljiva sto se tice hrane?
Ja sam s par mama pricala i dodjosmo do tog zakljucka user posted image


mozda je anemican zbog probirljivosti...pa ne unese ishranom dovoljno?

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 3466
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
10.1.2012 0:00:31   
mala_sa
Animagical ma mi se malo zezamo, al eto vidis tvoj djecak ce uskoro da bude sa zubicima a moj je jos krezo mali, tako da cu ja nesto i od tebe da naucim user posted image . Mi smo jos sutra u Sa, a u srijedu aBd opet nazad nasoj kucici user posted image

Amam ma meni je ovaj izgovor od 3ceg mj, pa valjda nekad upali user posted image . Ma i A zeza, sad samo hoce da se voda, i gdje god da ga spustis on samo gleda kako ce se popeti uz najblizi predmet, dnevno se 1325 puta udari u glavu. Tacno me vise strah od tih silnih lupkanja user posted image

Sarita moj A se takodjer pravo poceo prevrtati sa 4,5mj. A prevrnuo se i par puta sa 3mj, ali to je bilo refleksno.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 3467
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
10.1.2012 0:01:47   
animagical
drznice ako je krupica tesko ce se skidati,moras bas trljati,mi smo koristili daktanol oralni gel jer onaj borax glicerin nije pomagao...a ako su samo naslage mlijeka sklonice se i vodom

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 3468
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
10.1.2012 0:03:11   
pynki
pozzz sarita
za svaki slucaj ti stavljaj jastuke hehehe,moja dusa mala se prevrnula sa stomaka na ledja kada joj je bilo mjesec dana,ja mislila slucajnost opet je potrbusim kad oono opet user posted image user posted image sada joj je haman 4 mjeseca i  pravo zivahna beba,ne smijem je ostavljati ni sekunde user posted image

sto je sigurno,sigurno jeeeuser posted image

(odgovor članu pynki)
Neposredna veza do poruke: 3469
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
10.1.2012 0:06:56   
mimikimi
amam kasno si se javila ja sve stukla veli mm sta je ovo ja nisam zalogaja uzeo moja stara sve potamanila ma ne znam ufatilo me nesta veceras pojela bih vagonuser posted image

al haj napravicu ja nama turu novu nije mene tesko nagovoritiuser posted image

moje sestre mala je bila dosta izbirljiva i jeste bila anemicna pa sad eto ne znam mozda je i zbog onoga sto veli animagical

mi smo radili nalaze i hemoglobin je preko 8 malo iznad donje granice a dr veli to je ok zna on pasti u djece ispod 5 a meni opet nesto bojim se


_____________________________

*mamin zvrk* 13.03.2011

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 3470
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
10.1.2012 0:10:45   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: drznica

Dobio na tezini 1100 i narastao 3 cm mashallah.



WOW, mašallah!


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu drznica)
Neposredna veza do poruke: 3471
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
10.1.2012 0:11:47   
animagical
ja tek vidim ovouser posted image pa sad imas pet kila bebeuser posted image user posted image cestitam

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 3472
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
10.1.2012 0:18:02   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: drznica

Moj Mak citav dan spava kako smo dosli od dr. samo je buđenje da hapi I evo od 21h spava...ja cekam kao i svaku noc zezne me, ne okupam ga na vrijeme 
Izgleda da cemo veceras preskocit
Hvala na savjetima, mozda ipak to ocistim, nece skodit. A resicu cemo capnut, bolje za njega



Moja kči ima kraći frenulum, to je ta kožica koja drži jezik, i onda on nema dovoljnu slobodu kretanja. Nikad neću za sigurno znati, ali postoji velika vjerovatnoća da smo između ostalog i zbog toga dojenje započeli sa teškim ragadama, jer skraćen frenulum može uzrokovati da beba ne može dobro da prihvati dojku (ko o ćemu user posted image )

No to se dešava u baš izraženim slučajevima. Moja kči zbog toga ima i određenih poteškoća u izgovoru slova R. Morali smo ići logopedu da to nauči, i tad su nam rekli da nije neophodno da se to riješi ali da bi i moglo. Ja se nikad ne odlučih na to, ali bih sad preporučila naročito što je zahvat vrlo jednostavan i bolan vjerovatno koliko i vakcinacija.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 3473
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
10.1.2012 0:20:09   
Hanady RR
ja vam jednu mamu mladu i novu sa teme upoznajmo se uputih ovamo....
punky...dođi d avidiš kako mame ne spavaju...
ovdje će te najbolje razumijeti sadauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 3474
   RE: Bebe 0 - 1 godine (chat)
10.1.2012 0:21:27   
animagical
hanady dodjes mi procenat  od plateuser posted image  

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  137 138 [139] 140 141   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  137 138 [139] 140 141   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *