|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: D3 kapi
28.7.2013 14:03:22   
Pikapolonica
IZVORNA PORUKA: medic slatki

Je li neko davao ove austrijske OleovitD3 kapi djeci

Ja ih danas uzela, citam da Plivne izazivaju grceve pa rekoh da od 15 dana krenem sa Oleovit. Samo imam dilemu koliko kapi, kazu da su ove jace od plivinih ..a na otpusnom pismu pise mama i beba po 3 kapi.

Ima li neko da ih je koristiouser posted image

Mi smo ih koristili :)
Bas zato sto smo imali jake grceve i od plivinih nam je bilo jos gore. Ja sam davala po 2 Oleovit (ja sam ih tad nabavila iz Austrije jer ih kod nas nije bilo nikako, pa su mi napisali uputstvo kako se koristi i u kojem omjeru u odnosu na Plivine). Dodje otprilike da su 2 kapit Oleovita = 4 kapi Plivinih.
I nama je pisalo u otpusnom da uzimamo po 3, pa nam je pedijatar u zimskom periodu povecao na 4, a ja sam sve vrijeme davala 2 kapi Oleovita.

I da, ja ih nisam nikako uzimala. Probala sam one Plivine (i grozne su mi bile), a Oleovit nema nikakvog ukusa. Ali ja ih nisam pila. Samo sam ih bebi davala.

< Poruku je uredio Pikapolonica -- 28.7.2013 14:04:33 >


_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: D3 kapi
28.7.2013 14:11:50   
Medić*
Jesu se smanjili onda grcici kod bebice.
Mi ih nadjosmo u jednoj apoteci u Sa. Za 3 dana cemo ih poceti koristiti. Upravo zato sto cujem da se mame zale na te plivine uzeh ove preventivno, pa probt cemo.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: D3 kapi
29.7.2013 10:38:02   
Pikapolonica
Jesu i to odmah.
Dva dana je pio Plivine i katastrofa je bio. Doslovno je preplakao po citav dan i samo se grcio,
nikako ga nismo mogli smiriti.
I ja ih ukinem na svoju ruku. Dok smo nabavili Oleovit (cekali smo ih nekih 7 dana) hvatali smo D vitamin na suncu :)
I ubrzo nakon toga su ga grcici skroz popustili. Jos nekih 15ak dana smo se potpomagali s Espumisanom i vise nas nisu patili.
A Oleovit je pio nekih godinu i po (tad smo ih potrosili, a kod nas ih nije bilo za nabaviti) i poslije toga jos jednu flasicu Plivinih i sad vise ne pije ni jedne.

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: D3 kapi
7.10.2013 19:15:28   
tinchita
Pozdrav cure!

Možete li mi reći gdje ste nabavile Oleovit kapi? Hvala

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: D3 kapi
7.10.2013 21:29:14   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: tinchita

Pozdrav cure!

Možete li mi reći gdje ste nabavile Oleovit kapi? Hvala

Meni su ih slali iz Austrije, jer ih tad (prije dvije godine) nije bilo kod nas.
A cula sam da se mogu nabaviti u apoteci Dina na C.vili (Sarajevo).

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: D3 kapi
7.10.2013 23:18:25   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Pikapolonica


IZVORNA PORUKA: tinchita

Pozdrav cure!

Možete li mi reći gdje ste nabavile Oleovit kapi? Hvala

Meni su ih slali iz Austrije, jer ih tad (prije dvije godine) nije bilo kod nas.
A cula sam da se mogu nabaviti u apoteci Dina na C.vili (Sarajevo).


Ja sam ih tu nasla, 10 km kostaju.
Pedijatrici sam spomenula na kontroli sa mjesec dana, ona nije cula za njih pa preporucuje plivine. Tada smo i presl na plivine, jer su ove austrijske nekakve uljane pa ih ne treba davati...tako ona rece....Mada vidim dosta njih daje ove austrijske, citala sam na forumima, uglavnom ima ih u ovoj apoteci.

< Poruku je uredio medic slatki -- 7.10.2013 23:20:00 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: D3 kapi
7.10.2013 23:31:42   
ada_
mi pitali pedijatra ima li kakva zamjena za ove plivine jer beba ima grceve od njih kaze da nema samo te i da joj prvo dam da doji pa onda da joj dam kapi,ja joj pocela davati oko podne i bilo je ok,kad ih je pila ujutru uzas zivi...

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: D3 kapi
8.10.2013 7:42:08   
Lulu_08
Pitanje za mame "beba" iznad godinu dana: da li u zimskom periodu dajete D3 kapi ili dajete vitaminski suplement sa vitaminom D?

Pitam naime jer moja 15-mjesečna djevojčica ide u vrtić evo mjesec dana, i zbog virusa a i činjenice da je (bila) zlohrana dajem joj IMMUNO sirup u kojem se nalaze neki vitamini, cink itd ali ne i vitamin D. Kada ovu bočicu potroši (još malo ima) preći ćemo na neki drugi sirup u kojem se nalazi i vitamin D. Da li da uz to dodajemo i D3 kapi ili ne, šta vi mislite?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: D3 kapi
8.10.2013 9:23:48   
tinchita
Hvala puno user posted image !
I nama su krenuli grčevi od plivinih i to odma h prvi dan!

Lulu mi smo starijem dječaku davali d3 kapi do druge godine, u zimskom periodu. Nakon druge godine uveli smo AD perlice. Bez nekih drugih sirupa i dodataka...Možda bi bilo previše i sirup+d vitamin i d3 kapi. Ipak se konsultiraj s pedijatrom.

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: D3 kapi
4.12.2013 21:38:16   
ellene
Ja svojoj dajem plivit d3 kapi popodne, i to po 5 kapi, rekla mi patronažna mogu po 5 jer samo dojim. I nemamo nikakvih problema, osim što se cura malo namršti jer je gorko.user posted image

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: D3 kapi
3.2.2014 23:39:51   
Latinka

Cure , znate li mozda gdje se imaju jos kupiti ove Oleovit d3 kapi osim u apoteci Dina? Zovem ih barem 3 puta sedmicno od polovine januara i stalno govore da im trebaju doci u pon., srijedu ili cetvrtak i nikako da dodju. Pa ako ima negdje drugo, da se ne peglam vise s tim ili da zovem da mi pisalju iz Austrije

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: D3 kapi
4.2.2014 9:57:31   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: Latinka


Cure , znate li mozda gdje se imaju jos kupiti ove Oleovit d3 kapi osim u apoteci Dina? Zovem ih barem 3 puta sedmicno od polovine januara i stalno govore da im trebaju doci u pon., srijedu ili cetvrtak i nikako da dodju. Pa ako ima negdje drugo, da se ne peglam vise s tim ili da zovem da mi pisalju iz Austrije

Mi kad smo ih uzimali (prije skoro 3 godine) nije ih bilo ni u Dini, nego smo ih dobili iz Austrije. Tako da stvarno ne znam ima li jos neko da ih nabavlja.

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: D3 kapi
4.2.2014 22:35:46   
Latinka
Hvala ti, Pikapolonice. Jutros sam vec zvala da mi ih posalju nekako

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: D3 kapi
8.10.2015 12:48:43   
elmaL
Žene do kada ste davali D3 kapi? Ja sad preko ljeta nisam joj nikako davala, i skroz zaboravila na njih user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: D3 kapi
8.10.2015 14:12:24   
loptica7
Za D3 kapi ja se vodila prema starijoj djeci i nisam davala preko ljeta (tako mi rekla tadašnja dr). U pon vodila bebu dr i rekla mi da nisam trebala prekidati s kapima. Uključila ih do 5mj iduće godine i ponovno ih davati iduće godine u jesen.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: D3 kapi
9.10.2015 23:13:54   
Vanja88
Meni nisu jasni doktori, ja uopste nisam davala d3??? Dijete je na ad mlijeku i rekao mi pedijatar ako je iskljucivo na adaptiranom da uopste nije potrebno a koliko shvatam ovdje ima i starije djecice koja jos uzimaju d3?? user posted image user posted image

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: D3 kapi
9.10.2015 23:24:58   
rose
prvu godinu do 1 rodjendana svaki dan a drugu godinu samo u mjesecima sa slovom r...i kazu ako je na ad da ne treba d3...mada je moja starija cura bila dojena+ad i davala sam joj d3...ova mala samo doji i dajem joj d3 + ja pijem

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: D3 kapi
17.1.2016 18:19:18   
loptica7

IZVORNA PORUKA: lajlac


IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: lajlac

Vanne koliko kapi oleovit rebam dati? 1 kap? Jer je preporuka pedijatra 2 Plivit kapi, pa je to jednako jeli tako? Kad ih trebam dati? Poslije hape uz vodu, caj? I dokad si ih davala? Zasto si presla na plivine ponovo? Vanja pije on meni caj, nece kamilicu, ali komoraca hoce, ne puno doduse, ali dovoljno. Sto se tice alergijske reakcije na AD nije slucaj, jer nema osipa, ima redovnu i finu stolicu, ne primjecujem nista sto odstupa...pa sad, ne znam.



Lajlac neke bebe su jenostavno osjetljivije od drugih pa imaju grceve,to je tako i ne moze drugacije sta god mi radili,nase je da im pokusamo pomoci...oleovit su koncentrovanije pa dajes upola koliko dajes plivitovih...a zar nije to mala doza 2 kapi? nama je dr rekla u zimskim mjesecima 5 a u ljetnim po 3 plivit kapi...mozda je vama manja doza jer ste na ad mlijeku....presla sam na plivine jer je oleovit tada bio samo u apoteci dina i morale su se naruciti...potrosile smo 2 bocice i onda da se ne zezam vise sa tim narucivanjem probam joj jedan dan dati plivitove da vidim hoce li ih,i fino je prihvatila ,tako da nije bilo potrebe da uzimam oleovit ponovo,ne primjecujem da je muce,tako da nema vise frke...a daji oleovit na nacin na koji si davala i plivit...ja sam na kasikicu davala prije podoja...a sad joj dajem prije rucka...

Ne znam draga mozda se prepisuju 2 kapi, jer Mostar ima dovoljno sunca i svjetlosti[sm=zmeden.gif]


Evo teme o d3 kapima.user posted image

Ja sam blizu Mostara i sad mi dr rekla da ljeto (sunce i svijetlo) nemaju veze s d3 kapima. Daju se zbog rahitisa. Kaze ona "sta onda to znaci da djeca rodena ljeti ne trebaju uzimati d3 kapi".
Nama je propisala 3 kapi.
Svaki dr razlicito govori.
Lajlac daji koliko su ti rekli, a ako zelis na iducoj kontroli upitaj je li to dovoljno ili treba vise.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: D3 kapi
17.1.2016 18:29:49   
ziel
Imam i ja pitanje, beba danas napunila 2 mj. a i dalje dajem po 4 kapi Plivit D3 svaki dan. Jel treba pojacavati dozu kako beba raste ili? Pedijatrica nam to nije rekla, a i ja zaboravila pitati...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: D3 kapi
17.1.2016 18:38:50   
Admin

IZVORNA PORUKA: ziel

Imam i ja pitanje, beba danas napunila 2 mj. a i dalje dajem po 4 kapi Plivit D3 svaki dan. Jel treba pojacavati dozu kako beba raste ili? Pedijatrica nam to nije rekla, a i ja zaboravila pitati...



uvjek samo 4

nekad pedijatara kaze samo 3 ili 5
dajes noliko koliko je rekao pedijatar

D3 kapi se daju svoj djeci do navršene prve godine života, a mogu se nastaviti i dalje u zimskom periodu (famozno slovo R...nakon godinu u mjesecima koje imaju slovo R), jer tada nema dovoljno sunca za unos vitamina D, a ako se u namirnicama konzumira njegova dovoljna količina (npr. ishrana sa dosta ribe) ili se dodatno daje riblje ulje, mogu se prestati davati D3 kapi.
Obično se većoj djeci uvedu riblje perlice, ali sve dok ih dijete ne nauči gutati, slobodno možeš davati ove kapi.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: D3 kapi
18.1.2016 13:07:05   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: ziel

Imam i ja pitanje, beba danas napunila 2 mj. a i dalje dajem po 4 kapi Plivit D3 svaki dan. Jel treba pojacavati dozu kako beba raste ili? Pedijatrica nam to nije rekla, a i ja zaboravila pitati...



neće pogriješiti ako daš i pet, jer na kašićici uvijek ostane malo sadržaja, a djeca našeg podneblja, ne mislim na Hercegovinu nemaju dovoljno sunca i samim tim imaju manjak D vitamina, stoga slobodno daji, zgoreg neće biti.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: D3 kapi
25.3.2016 16:42:14   
š t a
Kako to da na otpusnom pismu klinike Mostar nema nikakvih uputa ni preporuka sta je sa d3 kapima od kad po koliko kapi. Kad je prva kontrola u savjetovalistu i slično?!

_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: D3 kapi
15.9.2016 16:00:07   
Mamita0709
Može pomoć?
Rodila sam 7.9.,dakle beba ima 8 dana danas. I bili smo kod pedijatrice zbog toga sto smo juttos vidjeli da je na majicici imao par kapi krvi pa smo se uplasili. Međutim kaze pedijatrica da mozda sa mlijekom povuko malo moje krvi. Ali nam je dala i D3 kapi 1x4??? Dali da mu dajem ili je jos jako rano?

(odgovor članu kvik)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: D3 kapi
16.9.2016 20:11:30   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: Mamita0709

Može pomoć?
Rodila sam 7.9.,dakle beba ima 8 dana danas. I bili smo kod pedijatrice zbog toga sto smo juttos vidjeli da je na majicici imao par kapi krvi pa smo se uplasili. Međutim kaze pedijatrica da mozda sa mlijekom povuko malo moje krvi. Ali nam je dala i D3 kapi 1x4??? Dali da mu dajem ili je jos jako rano?


Inace d3 kapi idu od 15tog dana zivota i to tako sto prvi dan dajes jednu kap,drugi dan 2,treci 3,cetvrti dan pa do kraja godine dana dajes po 4...tako su meni govorili sa prvim djetetom u sa i sa drugim u bihacu ...citala sam da negdje daju po 3 negdje 5 al ja sam davala ko sto sam ti opisala.
Eh sad posto je sad kod vas takva situacija onda ne znam ..mozda da poslusas savjet pedi user posted image
A otkud krv,sta,kako???!

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Mamita0709)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: D3 kapi
20.9.2016 10:35:08   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: Mamita0709

Može pomoć?
Rodila sam 7.9.,dakle beba ima 8 dana danas. I bili smo kod pedijatrice zbog toga sto smo juttos vidjeli da je na majicici imao par kapi krvi pa smo se uplasili. Međutim kaze pedijatrica da mozda sa mlijekom povuko malo moje krvi. Ali nam je dala i D3 kapi 1x4??? Dali da mu dajem ili je jos jako rano?


Inace d3 kapi idu od 15tog dana zivota i to tako sto prvi dan dajes jednu kap,drugi dan 2,treci 3,cetvrti dan pa do kraja godine dana dajes po 4...tako su meni govorili sa prvim djetetom u sa i sa drugim u bihacu ...citala sam da negdje daju po 3 negdje 5 al ja sam davala ko sto sam ti opisala.
Eh sad posto je sad kod vas takva situacija onda ne znam ..mozda da poslusas savjet pedi user posted image
A otkud krv,sta,kako???!

mislim da i broj kapi zavisi od velicine bebe tj od procjene pedijatra. mi smo prvoj curici po savjetu pedijatra davali po 5 kapi od ne znam tacno kojeg pregleda (neko vrijeme je bila na 3 pa onda na 5) a druga curica (koja je dosta teza rodjena) je ostala i dalje na 3 kapi (s tim sto ja njoj dajem kascicom pa stavim 4 jer uvijek ostane malo na kasicici).
licno vjerujem pedijatrima a kad u nesto sumnjam trazim drugo misljenje. jedino sto sa sigurnoscu znam je da nismo davali d3 kapi tako rano. pitaj, nazovi DZ i pitaj.


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *