|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: D3 kapi
1.7.2009 15:20:50   
Anoniman
meni rekla patronaznauser posted image

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: D3 kapi
1.7.2009 15:29:42   
Dinkica
I ja sam ih pila dok sam dojila, onog momenta kad sam prestala nisam ih vise ni pila jer nije imalo smisla a bebici i dalje dajemo

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: D3 kapi
1.7.2009 16:35:59   
Visnja RR
sve dok majka doji pije D3 
nije bitno u koje doba dana...cak i ako zaboravis jedan dan nije frka  obzirom da je ljeto i da ima sunca...
znam da neke majke ne daju bebi d3 za vrijeme ljeta tj u mjesecima u kojim nema slovo R ...ali ja to nisam tako...
prestala sam tek kad je Asja napunila 13 m jer je tada pocela ici van i par puta dnevno i ima dovoljno sunca...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: D3 kapi
1.7.2009 17:25:37   
milenium
To je od mjesta do mjesta,čini se meni! ovdje u hercegovini samo bebe piju kapi a mame ne,prvi put čujem za touser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: D3 kapi
1.7.2009 22:28:53   
anitaMO
nikad ih nisam pila niti mi je to rečeno.Laura ih je koristila do jedno 14 mjeseca.dok je otoplilo.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: D3 kapi
1.7.2009 22:34:58   
bloom
 A ja neki dan potala pedijatricu, i kaže mi do druge godine. Ali ovih dana se desi da ponekad preskočim.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: D3 kapi
1.7.2009 23:12:40   
Anoniman
I ja pijem D3 kapi. Bebi dajem popodne jer je tad budan, bila počela ujutro davati ali sad spava u tom periodu pa sam ih pomjerila.

(odgovor članu bloom)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: D3 kapi
1.7.2009 23:16:12   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

sve dok majka doji pije D3 
nije bitno u koje doba dana...cak i ako zaboravis jedan dan nije frka  obzirom da je ljeto i da ima sunca...
znam da neke majke ne daju bebi d3 za vrijeme ljeta tj u mjesecima u kojim nema slovo R ...ali ja to nisam tako...
prestala sam tek kad je Asja napunila 13 m jer je tada pocela ici van i par puta dnevno i ima dovoljno sunca...



user posted image
iznad moje glave se nalazi veliki upitnik
ja koliko sam informisana majka u svom mljeku nema d vitamina i ne moze ga imati,jer se ne izlucuje i zato bebe piju d3 kapi
zasto da i majka pije sad d3 kapiuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: D3 kapi
1.7.2009 23:20:02   
Anoniman
Joj tako sam ja čitala na ovoj temi da i mame piju D3 kapi i pitam pedijatricu jel trebam i ja kako me je značajno pogledala, sva sam se user posted image .


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: D3 kapi
1.7.2009 23:22:34   
Lulu_
pa jel treba sada ili ne

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: D3 kapi
1.7.2009 23:27:04   
Romali
IZVORNA PORUKA: milenium

To je od mjesta do mjesta,čini se meni! ovdje u hercegovini samo bebe piju kapi a mame ne,prvi put čujem za touser posted image

Tako je. Nama u Mo.niko ne govori da i majke trebaju piti.
Ja sam to ovdje pročitala. Možda je to zato što mi ovdje imamo puno sunca...?


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: D3 kapi
1.7.2009 23:30:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lulu_

pa jel treba sada ili ne



Meni patronažna rekla......
A u ponedjeljak ćemo, aBd, na prvu kontrolu pa ću pitati i doktoricu...

BTW, kad sam kćerku rodila (prije 6,5 god.) niko mi nije rekao da bih i ja trebala piti pa i nisam a sad da....

(odgovor članu Lulu_)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: D3 kapi
1.7.2009 23:34:45   
Hanady RR
Drage moje kada sam prije tri godine rodila bebu nisu mi rekli da pijem D3 kapi, a moja zaova je rodila 5 mjeseci iza mene i njoj je patronažna rekla da pije beba 3 ona 3 kapi. Kda je otišla na kontrolu kukova pito je doktor što ona pije kapi samo da se bezveze udeblja nego da bebi poveća sa 3 kapi na 5. E sada ja prije 5 mjeseci rodila još jednu bebu i kaže meni patronažna da pijem 3 kapi, ja je fino pitam A što ja da pijem i žena mi ovako kaže Kad beba počne piti kapi ( 15 dana po rođenju) često se javljaju grčevi jer beba teško provaruje kapi pa se zato sugeriše da joj se i kroz mlijeko majčino daju kao biće joj lakše, ali ako majka pije prenatal ili hipp sok za željezo onda nema potrebe da pije D3 kapi. e sad moja doktorica mi je rekla da beba najlakše podnosi Hipp sok za željezo i ja sam to pila a ne D3 kapi. sve u svemu fol je da ih mama pije da bi bebi bilo lakše da ih provari, zato se sugeriše da se bebi kapi daju u prijepodnevnim satima upravo radi pojavljivanja grčeva.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: D3 kapi
1.7.2009 23:41:09   
Anoniman
Hanady baš ti hvala na pojašnjenju. A i ja onako blijedo gledala u patronažnu a ni da pitam zašto user posted image  

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 64
   RE: D3 kapi
1.7.2009 23:41:56   
Visnja RR
bas cudno...koliko razlicitih odgovora...
Kolko ja znam to sto majka pije d3 nema veze s bebom vec s njom...jer je normalno da dojilja gubi mnogo toga za vrijeme dijenja ..pa mora da se zastiti...kosti prvenstveno... a inace d3 utice na regulaciju i metabolizma tako da mi je malo cudno to da se od njih deblja...
razumijem da zene u hercegovini imaju vise sunca i da im ne treba ..al da sam dole ja bih ipak pila...bolje se zastiti na sve nacine... a nista vas ne kosta popiti zajedno s bebicom te 3 kapi :)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: D3 kapi
1.7.2009 23:42:29   
Adana
 "...ako majka pije prenatal onda nema potrebe da pije D3 kapi..." 
E ovako je i meni patronazna rekla kada mi je dosla prvi put. To je bilo prije skoro godinu dana. Posto sam ja pila, i jos uvijek pijem Prenatal, rekla mi je da ne trebam dodatno uzimati i D3 kapi...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: D3 kapi
1.7.2009 23:44:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Kolko ja znam to sto majka pije d3 nema veze s bebom vec s njom...jer je normalno da dojilja gubi mnogo toga za vrijeme dijenja ..pa mora da se zastiti...kosti prvenstveno...



I ja sam prvo na ovo pomislila i najlogičnije mi je al eto ko će ga više znati...

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: D3 kapi
1.7.2009 23:55:19   
Hanady RR
E sad ja znam da mama gubi minerale i vitamine dojenjem al nešto konatm ako beba sa 6 mjeseci pije 6-8 kapi a tada uzima najviše od mame iz mlijeka što se onda i mami ne poveća doza. gdje je logika da bebi prima više kapi od mame a mama veća od bebe mašalah. ma neznam ni sma meni su tako rekli ja pitala i super sam prošla i sa prvom bebom. :)))

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: D3 kapi
2.7.2009 0:02:59   
Visnja RR
kolicina D vitamina u majcinom mlijeku je jaaako mala... i kao sto rekoh majka ga pije zbog sebe a ne zbog bebe... zato beba pije vise jer ga kroz mlijeko nece dobiti ... mada je meni receno isto beba 3 ja 3...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 2.7.2009 0:03:57 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: D3 kapi
2.7.2009 11:56:47   
Pretty mamma
I meni je rečeno da beba pije 3 i mama 3 kapi i tako i radim. Ne vidim štetu ako se koriste, pa i upustvima piše tako. Doduše, piće beba 2-5 kapi, mama 2. Pijem i ja pregnital i D3, višak vitamina nije na odmet user posted image

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: D3 kapi
3.7.2009 10:14:46   
mivica
Do kada ste bebi davale D3 kapi, ja sam nedavno prestala cim je napunio godinu dana!

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: D3 kapi
3.7.2009 13:11:56   
mamin_zivot
evo maloprije nam bila patronazna, pitala sam je za D3 kapi, pijem ja 3 beba 3. Iako pijem Natal Aktiv za dojilje da nastavim sa D3 kapima.

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: D3 kapi
8.7.2009 8:40:09   
ivanak
Ej drage mame...

imam jedno pitanje? U nas u Hrvatskoj nisam baš čula za te D3 kapi - može li mi netko reći o čemu je riječ?


p.s. novopečena sam mama

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: D3 kapi
8.7.2009 12:11:19   
milenium
radi se o vitaminu D,nadomjestak za ''sunce'' koji se daje bebama!

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: D3 kapi
8.7.2009 12:26:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivanak

Ej drage mame...

imam jedno pitanje? U nas u Hrvatskoj nisam baš čula za te D3 kapi - može li mi netko reći o čemu je riječ?


p.s. novopečena sam mama



vitamin d3 daje se protiv rahitisa...inace kao sto ti je milenium rekla aktivira ga sunceva svjetlost, zato se preporucuje suncanje djece...Ali ako zivis u Dalmaciji nije potrebno davati (barem ne preko ljeta)...to je za nas kontinentalceuser posted image

(odgovor članu ivanak)
  Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *