|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: D3 kapi
8.7.2009 12:29:23   
LUNA4
ja sam iz HR i cim sam rodila pedijatar mi je odma prepisao D3 kapi

_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: D3 kapi
17.9.2009 21:23:57   
Niobe
Mi od sutra trebamo poceti s kapima..
Ne znam kako dati kapi..?
kako ste vi davale prvi put(a i svaki naredni)
moze li se nakapat u bocicu s cajem?
bebi propisano 3, meni 2


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: D3 kapi
17.9.2009 21:25:57   
Mya_81 RR
Ja ih dajem zajedno sa SAB kapima...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: D3 kapi
17.9.2009 21:28:03   
Niobe
Sta je SAB, zeno? user posted image

_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: D3 kapi
17.9.2009 21:34:03   
ena23
Ja mislim da misli na kapi sab simplex, protiv grceva user posted image Jel tako minja? Jah jah, razumijemo se i mi u strucnu literaturu... Hehe, i ja tako dajem kapi...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: D3 kapi
17.9.2009 21:37:12   
MELLI
IZVORNA PORUKA: Niobe

Mi od sutra trebamo poceti s kapima..
Ne znam kako dati kapi..?
kako ste vi davale prvi put(a i svaki naredni)
moze li se nakapat u bocicu s cajem?
bebi propisano 3, meni 2


Nakapaš na kašičicu i daš bebi.To je sva mudrostuser posted image

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: D3 kapi
17.9.2009 21:42:25   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Niobe

Sta je SAB, zeno? user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Da, da, kapi protiv grčeva user posted image
I hope so da vama to nikada neće trebati user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: D3 kapi
17.9.2009 21:43:34   
Mya_81 RR
Ali nemoj se iznenaditi kakva će biti njegova reakcija na kapi jer su gorke...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: D3 kapi
17.9.2009 21:47:11   
Laura Š.
Sve je uglavnom rečeno, samo još treba naglasiti da se daje isključivo VODENI rastvor  kapi tj. Plivit D3, pošto postoji i uljni rastvor koji se daje odraslima

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: D3 kapi
24.11.2009 10:02:32   
anidla
danas nam je 15 dan od rodjenja mog sina Noe i trebamo da damo D3 kapi....
kad mu dati? prije ili poslije jela? i da li svaki dan treba da bude u isto vrijeme? user posted image
i da...ja ne dojim, nemam mlijeka...uzimam li i ja kapi?
unaprijed hvala


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: D3 kapi
24.11.2009 10:06:15   
marinčii
ja svome dajem na kašičicu..i ne mora biti svaki dan u isto vrijeme bitno da mu ih daš...a ja ne uzimam iako dojim a negdi sam pročitala da štite od svinjske gripe pa možda i počnemuser posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: D3 kapi
24.11.2009 10:06:55   
Anoniman
anidla, mislim da se preporucuje da piju dojilje a sad ako ne dojis ne znam ima li potrebe, a mozes dati kad god zelis, ali mozda prije jela da mlijeko sapere gorak ukus, neko cak stavi iu hapicu ali meni sigurnije iz kasikice da znam da je popilauser posted image , eto ne brini samo ne preskaci dane i ako preskocis ne daji duplu dozu sljedeci danuser posted image

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 87
   RE: D3 kapi
24.11.2009 10:07:10   
anitaMO
ja koliko se sjećam da sam davala ujutro ,piše ti na uputstvu .ja ih nisam koristila jer mi nikad nije niko ni rekao da trebam.a to je vidim u MO standardno,da mame ne koriste.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: D3 kapi
24.11.2009 10:07:10   
Mya_81 RR
Kapi ne moraš davati u isto vrijeme...kad se sjetiš user posted image

Ja svojoj stavim na kašikicu s malo mlijeka jer su grozno gorke...ja ih isto uzmem ponekad, nije na odmet u ovim hladnim danima bez sunca...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: D3 kapi
24.11.2009 10:10:18   
Private
anidla meni je pedijatar rekao da mu dajem 5 kapi na dan,ja ih obicno dajem do 12h.Kako se snalazis sa bebom,jesi li bolje?

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: D3 kapi
24.11.2009 10:19:50   
w.pooh
Ja sam davala po 3 kapi do godine dana i onda pauza 3 mjeseca i treba opet da mu počnem davati..a svo vrijeme dok sam mu davala dojila sam ali ja ih nisam pilauser posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: D3 kapi
24.11.2009 15:02:55   
anidla
drage moje, hvala vam user posted image user posted image user posted image user posted image

samo da vam javim da su prve kapi u zivotu mog sina uspjesno ubacene u mala usta user posted image user posted image user posted image user posted image bila sam proracunata, ustao je ja ga presvukla i onda je poceo da place od gladi i ja prvo D3 kapi i odmah flasica iza toga, nije se bunio user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
onda sam i sebi isto uradila, ali sam od mame trazila odmah casu soka da zalijem, brate ruzneeeee user posted image user posted image user posted image

hvala vam svima jos jednom....i da, budem ja vas svasta ovih dana pitala, novopecena sam ja mama, ucim se user posted image

Private bolje sam HB, isla sam do sada na 7 kontrola, opet u petak idem...infekcija se polako povlaci, ali trauma je ostala od nesnosnih bolova...mlijeko sam izgubila, ali, nek sam glavu zivu spasila....

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: D3 kapi
24.11.2009 15:06:24   
Anoniman
Anidla, i ja tako radim... kad je beba gladna prvo kapi pa onda hrana. Moja se bebi nikad nije mrštila na te kapi, uvijek bi ih popapala k'o da je nešto slatko!

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 93
   RE: D3 kapi
25.11.2009 17:44:31   
leona81
meni patronazna rece da ako pijem prenatal da i ja pijem kapi???

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: D3 kapi
25.11.2009 17:48:29   
nanika
Leona ja sam pila prenatal ali ne i d3 jer nema potrebe da ih uzimas ako pijes prenatal

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: D3 kapi
25.11.2009 18:03:30   
leona81
to sam i ja mislila a ona mi rece moras i ti po 3 kapi i dijete po 3 kapi bez obzira na prenatal...al posto se svasta jos nalupala mislim da pojma nema...boze sacuvaj nam grada

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: D3 kapi
25.11.2009 18:30:35   
scarlett
Meni je patronažna rekla da pijem Hipp natal i ništa drugo, a nakon toga mi je i pedijatrica rekla da ne trebam uzimati kapi ako već uzimam to, a bebi su dovoljne njene tri. Interesantno, koliko različitih mišljenja, dobro mi uspijevamo izaći na kraj sa hiljadama različitih savjeta.user posted image

Moj bebi se uvijek obraduje kada mu dajem kašikicu sa kapima i ne buni se kada mu budu u ustima, ali napravi takvu facuuser posted image , suprug i ja uvijek ponovo umiremo od smijeha.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: D3 kapi
22.12.2009 23:47:11   
dana3
Ne mogu da nadjem post ali znam da je neko rekao da mu je pedijatrica povecala AD kapi na 5 zbog znojenja nogica i ruku.Pitala je da li se moze predozirati kapima.
U svedskoj se D3 kapi od pocetka daju po 5.Vrlo je vazno da na svoju ruku ne reba povecavati dozu istih jer se apsorbiraju u tijelu tako da moze doci do trovanja.
D3 kapi se daju do navrsene druge godine a nekoj djeci cak do 5-te godine.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: D3 kapi
22.12.2009 23:52:56   
Hanady RR
dana3 imam pitanje, moja beba pije 5 kapi i sad joj je 10 mjeseci...ali ona se po glavi jako znoji dali i to znojenje može imati vezu sa rahitisom ili D# kapima. nekako mi nije baš Ok toliko da se po glavici znoji. A inače neznam puno o tome pa me post od pocahontas na bebama2009 koji govori o vom znojenju rukica i nogica malo trznuo.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: D3 kapi
22.12.2009 23:54:40   
Honey3
ja isto bebi dajem 3 kapi tako mi je rekla patronazna i dr.kad smo snimali kukove a i ja uzimam 3 jer dojim,obicno dajem uz slatku kamilicu.

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *