|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dorucak trudnice
6.11.2009 14:32:58   
Adana
MajolinaTZ, pij neke vitamine za trudnice/dojilje. Ne treba ti sada vise istih - ono tipa i sumece i tabletice i sirup i sta ti ja znam. Ja sam pila, i jos uvijek pijem, Prenatal od natural Wealth-a. I na njima pise da su za trudnice i dojilje. Vidi ima li ga kupiti u Americi, ili recimo Pregnital ili Pregnacare. Ja sam dodatno uzimala vit. C i zeljezo, a i Mg radi grceva koji su mi se ponekad javljali u nogama. Odes lijepo do apoteke i pitas za prenatalne vitamine i minerale. Svakako se kupuju, bar ovdje.

Sto se tice mlijeka, sto ti neko rece napravi pahuljice, kakao, toplu cokoladu, ili tako nesto sto ce zamaskirati ukus i miris mliejka. Ako volis jogurt - samo navali. Pavlaka, mileram, mladi sir, kajmak, sve je to OK. Samo pazi da su pasterizirani, da listeriju (mislim da se tako zove) ne pokupis. user posted image

A vino, ja ga nisam ljubitelj pa ne znam sta da ti kazem. Znam da je jedna zena u trudnoci pila skoro svaki dan po casu uz rucak. Kupinovo vino je bogato zeljezom, pa eto... user posted image

Jubiiiiim i mazim pupu user posted image  I btw, dobro dosla na forum! Rekoh ti da je super! user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu ada033)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Dorucak trudnice
5.3.2010 10:28:05   
Skvo RR
Prebacivanje postova

A
IZVORNA PORUKA: magnolija*

Ovih dana puno razmisljam o ishrani za trudnice i sve se mislim sta to ostale trudnice jedu?  user posted image Jedem li ja zdravo, lose, malo, puno????
Sta mislite da ovde pisemo ono sta smo za jedan dan sve jeli?
Tako bi neke trudnice dobile ideje, a i mogle bi uporediti da li je njihova prehrana zdrava ili je moraju malo poboljsati.

Pa da ja pocnem ...

D: casa cijedjenog soka od narance
U(uzina): snita namazana argetom i solja nesquicka
U: 1 naranca
R: domaca pileca supa, batak + riza/krompir na pilecem temeljcu + 2 solje jogurta
U: 4 stange napolitanke user posted image + ness 3u1
V: user posted image



IZVORNA PORUKA: de_de

Draga ja sam puno ideja za svoj jelovnik pokupila sa ove teme, pa eto pogledaj. Inace jela sam puno voca i povrca, a izbjegavala hranu iz konzervi ( pastete isl). I prvi dorucak koji sam dobila u bolnici prije porodjaja bila je PASTETAuser posted image user posted image iako kazu da je nije dobro jesti u trudnoci


IZVORNA PORUKA: Tidzi

Jedem sve sto sam jela i cijelog zivota prije trudnoce. Uvijek jedem dosta zelene salate i voca, tako da mi to u trudnoci dobro i dodje. Sve sto volim, sve sto pozelim to se i nadje na mom jelovniku. Jedino, mlijeka nisam bas neki obozavatelj i nepijem ga gotovo nikada, iako obozavam jogurte, sir, kajmak... Kako u prve dvije trudnoce, tako sve isto i u ovoj. Zivim potpuno normalno, ne opterecujem se. Nekad jedem vise, nekad manje...sve zavisi...


IZVORNA PORUKA: lejna_

meni sada organizam traži voće, tako da pravim sokove od grejpa, limuna, narandže, ... i to pijem po cijeli dan.
pravim voćnu salatu od kivija i banana. uvijek imam mandarine u torbi, ...
jedem puno slatka, čokolade najviše, čokolješnik, pahuljice, ... samo da napomenem da to nikad prije nisam jela, ali sada si ne mogu pomoći.
a za ručak je obično neko meso sa prilogom - povrće i najčešće zelena salata. (to sam i prije jela). user posted image


IZVORNA PORUKA: sara.at

ja nesto nemogu mesa ubi me al nenosi mi ni piletinu, ni teletinu amo nista...
prije godinu dana sam bila vegetarijanka izgleda da je moja beba sad to poprimilauser posted image ...
al doruckujem obavezno uz RR i to sirni namaz i dva jaja i onda polako kafica iz automata sa slagom i dvije case soka il mineralne obavezno...
usput se nadje i jabuka koju sad obavezno pojedem po 4-5 na dan, narandze imam u zdjeli al ih izbjegavam jer one izazivaju glavobolje (koje su u drugom tromjesecju jako ceste)a to izaziva kora od narandze zato mi mm oguli podalje od mene i onda ja porucam...
dosta vitamina,dosta svijeze salate, krastavci,paradajz,paprike,tikvice, od jogurta i sira bi mogla zivjeti....
Sreca moj bebi od pocetka nevoli cokoladu a veliki sam cokoladoljubac prestala sam je jesti cak i cips tako da se sad hranimo kao zecici user posted image user posted image
i tako mi drzimo super liniju ni grama viska nemamo i nedamo da nam dodje user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: sara.at

a jest zaboravi vam reci za meso ako jedete odrezke da oni budu skroz peceni ne napola jer to uopce nije zdravo za bebi i tunjevinu jer moze da sadrzi zivu i onaj budjavi sir izbaciti skroz iz jelovnika...
eto nesto ceka se treba i paziti user posted image

IZVORNA PORUKA: alhemicar

joj,čitam ovo ,a vidim sebe i ja sam ista,jedem što sam uvijek jela dosta voća ,povrća,a slatko nikako ,sada pogotovo,ništa posebno mi se ne jede ,mlijeko nisam nikada nešto posebno voljela tako je ostalo i sve dosada,jednostavno ne izmišljam,ups,mozda se neka i naljuti,ali ja mislim da većina trudnica koristi jedinstvenu priliku da budu u centru pažnje




IZVORNA PORUKA: Madam Mohamed

Meni je na pocetku trudnoce pasteta argeta i vruci kruh iz pekare izlazio na san ali ovdje nema argete pa i ne znam kako sam tu fazu prevazisla..Sada je vec bolje. Bili su periodu kada sam par dana jela samo svjezi paradajz i sir sa kiflama, pa onda par dana narandze dok se sve to nije ustabililo, dok se nisam vratila nekoj normali. Mlijeko, jaja i ribu ne mogu da jedem. I sada mi je muka pri samoj pomisli na to. Sada kada su se mucnine uglavnom povukle, dan pocinjem a noc zavrsavam sa jabukom. One mi skroz prijaju. Kruh ne jedem a nekad kiflu uzmem, onako suhu no ne cesto. Zivim na bananama i mandarinama jer mi trenutno to organizam trazi. Meso, mesne preradevine ne jedem. Naprosto puno hrane i posebno slatko se povuklo u ovom periodu. Dosta vode, navecer caj od kamilice, riza, supa, svjeze voce i povrce i katkad zitne pahuljice, jer to mi je jedini nacin da uzmem mlijeko, i da jogurt..To je to..


IZVORNA PORUKA: danijela27

ja jedem pravo malo. kad kazem malo, mislim u odnosu na ishranu prije trudnoce. ma ko da sam zamijenila uloge, prije samo mela a sad ko siroticauser posted image
evo sta sam danas

U: pola jabuke, nes 3 u 1
D: pletenica (pecivo kao dvije male kifle), 1 - 2 case vode
U: pola jabuke, nes 3 u 1
R: porcija pomfrita i mala snitica hljeba
V: user posted image

a ne znam sta da vam kazem kako se sve vise blizim kraju sve manje jedem. meso ne mogu smislit, ribu takodje sem onako mozda neka konzerva i ponekad bi mogla cevape i to jednom u mjesec dva. pocetkom trudnoce sam jela ise voca a sad onako vocku dvije dnevno. nemam apetita a i ideja brate mili. kako ne mogu pojest vise odjednom tako sam i izgubila ideje. ono sve znam al kontam stalno bi nesto zvakala kad bi morala pratit neki jelovnik. dr mi kaze samo mora bit kvalitetno




IZVORNA PORUKA: danijela27

nego slazem se sa magnolijom. super bi bilo kad mi neke bar od nas napisale jelovnik za sutradan. recimo otprilike nemora bit bas u bocu, znam ja da nama moze prahnut bog zna sta drugo, ng onako da se mozemo orjentisat sta bi jele i koliko. ma da i mm se malo kanim uvijek je pitanje sta cemo ruckuuser posted image



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Dorucak trudnice
5.3.2010 11:51:14   
Atarka
Kad sam ja bila trudna moj dorucak je izgledao otprilike ovako:
Sok od 2 cijedjene narandze, integralni kruh sa abc sirom posut sjemenkama suncokreta (ili nekim dr., sta imam), eventualno list dva zelene salate. Za uzinu voce.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Dorucak trudnice
5.3.2010 12:00:49   
Nadi
Obično počinjem sokom od cijeđene narandže ili čajem od brusnice sa malo meda malo kasnije. Za doručak obavezno kifle sa bilo kakvim sirnim namazom i malo salame ili ispečeno jaje na oko ili omlet. Vikendom napravim prženice. Slatko uzmem kiflu sa domaćim đemom od šipka ili šljiva (naš hercegovački recelj). Ovih dana kao slatko uzmem kroasan bilo sa đemom ili čokoladom.
Za ručak je uvijek domaća supa puna povrća, danas meso od kurbana i krompir. Za večeru voće: kivi, banane, jabuke.

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Dorucak trudnice
5.3.2010 12:11:27   
dzeni_nl
Drage ja jos uvijek imam mucnine i povracam. Mnoge stvari ne mogu da smislim.
I skroz slabo jedem. Meso sam jela proslu subotu i od tada ga vise smislit ne mogu, hamburger Boze me sakloni i sacuvaj koliko mi se povraca samo kada ga vidim na reklami.
Cijedjeni sok od narandze neka mi ga nenosi niko pred oci, zlo mi dolazi.
Jedino sto mogu to je da namazem snitu crnog hljeba sa pastetom i pojedem uz nes kafu.
Ili napravim sendvic sa zutim sirom i salamom sa puno svjeze salate, to isto mogu. Mogu i jaja na oko sa svjezim paradajzom i krastavcima.
Eh danas mi je naumpalo za rucak cu da pravim i idem sada da kupim svjeze paprike i svjeze sampinjone i to da isprzim i zalijem vrhnjem za kuhanje i uz to salata od svjezeg paradajza i krastavica, a mm hoce spagete, a ja ne mogu ni da ih smislim pa cu njemu to da pravim a sebi ovo sto sam navela.
A za veceru jabuka.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Dorucak trudnice
9.3.2010 9:15:01   
magnolija*
Moderatorice, mislim da je bezveze sto si ovde prebacila temu dnevni meni trudnice, jer se ovde prica samo o dorucku, a ne o cjelodnevnoj ishrani. Logicnije bi bilo da si obratno uradila user posted image

_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Dorucak trudnice
9.3.2010 9:39:05   
veeseelaa
nisam trudnica ali toplo preporučujem:

- krišku crnog hljeba s namazom od sira
- čaj od kamilice ili nane
- jednu jabuku manju
- sok od mrkve

i ne zaboravite popiti prenatal i naf za svoje lijepe zubićeuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 9.3.2010 9:52:34 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Dorucak trudnice
9.3.2010 9:42:57   
Atarka
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nisam trudnica ali toplo preporučujem:

- krišku crnog hljeba s namazom od sira
- čaj od kamilice ili nane
- jednu jabuku manju
- sok od mrkve

i ne zaboravite popiti naf za svoje lijepe zubićeuser posted image



U trudnoci sam prosla bar 4 razlicita ginekologa i niko mi nije propisao taj naf, a znam da je bitan. Eto, nisam se sjetila sama traziti.user posted image

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Dorucak trudnice
9.3.2010 9:46:16   
magnolija*
IZVORNA PORUKA: Atarka
U trudnoci sam prosla bar 4 razlicita ginekologa i niko mi nije propisao taj naf, a znam da je bitan. Eto, nisam se sjetila sama traziti.user posted image


Sta je naf ?


_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Dorucak trudnice
9.3.2010 9:53:13   
veeseelaa
tableta sa sadrzajem vitamina koji štiti zube u trudnoci

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Dorucak trudnice
9.3.2010 10:43:43   
magnolija*
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

tableta sa sadrzajem vitamina koji štiti zube u trudnoci


Zasto bas ta tableta? koje vitamine sadrzi? koja je razlika izmedju nje i prenatal tableta, npr?


_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Dorucak trudnice
9.3.2010 10:48:58   
Aiša
Naf isključivo ima sastojke za zaštitu zubi majke i djeteta, dakle, to nije zamjena za Prenatal, Pregnital i ostale slične tablete. Ja Naf ne pijem dr mi ih nije preporučila, samo da pijem šumeće Ca, a čitala sam i ovamo na tromjesečjima da danas ne govore trudnicama da ih piju, nisam više ni sigurna, ali to je što znam user posted image

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Dorucak trudnice
9.3.2010 11:07:09   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: magnolija*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

tableta sa sadrzajem vitamina koji štiti zube u trudnoci


Zasto bas ta tableta? koje vitamine sadrzi? koja je razlika izmedju nje i prenatal tableta, npr?



sadrži Natrije fluorid koji je potreban za očuvanje zuba kod trudnice

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 88
   Hranimo se za dvoje, troje...malo o meniju!
9.3.2010 11:14:39   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: magnolija*

Moderatorice, mislim da je bezveze sto si ovde prebacila temu dnevni meni trudnice, jer se ovde prica samo o dorucku, a ne o cjelodnevnoj ishrani. Logicnije bi bilo da si obratno uradila user posted image


Pise se  i ovde o svemu, po obicaju. Postovi se ostavljaju i za vitamine i slicno, "logicnije" je da brisem ili svaki post posebno prebacujem na pripadajucu temu.user posted image
 
Temu cu preimenovati. A ovakav komentar na ovoj temi je suvisan Ako imate neke zamjerke imate temu Kritike, sugestije i pohvale.
 
LP

< Poruku je uredio Skvo RR -- 9.3.2010 11:37:09 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 89
   Hranimo se za dvoje, troje...malo o meniju!
9.3.2010 11:23:01   
Lejla Ka
Malo na temu vitamina i minerala u prehrani trudnice. Susam je izvrstan izvor magnezija, kalcija, željeza, a njegov odličan proizvod je tahan-halva. Mana joj je što sadrži šećer, pa samo umjereno! Još bolje ako volite istočnjačku kuhinju pa napravite neku salatu sa tahini-pastom (ima kupit u badem-butiku, a bilo je i u Merkatoru)

< Poruku je uredio Skvo RR -- 9.3.2010 11:35:58 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Hranimo se za dvoje, troje...malo o meniju!
15.6.2010 13:36:21   
Hanady RR
prenos postova

IZVORNA PORUKA: voljena

Drage moje evo malo pregledahi ne vidjeh nigdje da ima tema s ovim naslovom pa molim moderatore ako ima da izvinu .
Naime ja uopće ne mogu da jedem ali sam isto tako svjesna da ne mogu živjeti od voća pa ako neko ima nekih ideja voljela bih da ih dijelimo.
Ja posljednjih dana  jedem mahom jogurt, kifle i salatau za doručak za ručak sataraš i to je to voće naravno...
Ako neki ima nekih ideja nek se javi jer nama sad u ovom stanju trebaju i proteini i svašta nešta još...


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ja bih samo nadodala voljena da nema ništa loše u onom što jedeš po ovoj vručini. Jogurt obezbjeđuje kalcij i proteine, salate i voće vitamine, kifle (obrati pažnju da budu integralne) ugljikohidrate. Za ovakve vremenske uslove idealno. Još vodi računa da uneseš dovoljno vode.
Ne bi valjalo da si rekla "ja po vručini ne mogu ništa da jedem, jedino maznem deset čevapa ili pljeskavicu"



IZVORNA PORUKA: voljena

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ja bih samo nadodala voljena da nema ništa loše u onom što jedeš po ovoj vručini. Jogurt obezbjeđuje kalcij i proteine, salate i voće vitamine, kifle (obrati pažnju da budu integralne) ugljikohidrate. Za ovakve vremenske uslove idealno. Još vodi računa da uneseš dovoljno vode.
Ne bi valjalo da si rekla "ja po vručini ne mogu ništa da jedem, jedino maznem deset čevapa ili pljeskavicu"
Ja to to ne jedem već odavno još otkako sam imala problema sa žučkom
ali bojim se da taj meni koji jedem nije jednoličan ali stavrnio niušta drugo i ne mogu. U prošloj trudnoći sam toliko povraćala ali sam i u različitom periodu bila trudna a sad sam već 5. mjesec a ljeto još kalendarski nije ni nastupilo, prošli put sam u ljeto bila tako malo trudna da niko ni znao nije




IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Draga ravnaj se prema, i vjeruj svome tijelu. Nekako mi je to bilo lakše u drugoj trudnoći. Tvoje tijelo zna šta mu treba i to ti traži, i zna šta mu ne paše i to odbija. Slušaj ga.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Hranimo se za dvoje, troje...malo o meniju!
27.7.2010 11:52:23   
medi87
Drage moje hajd mi recite koliko u trudnoći pijete mlijeko slatko i jogurt,prije haman svaki dan sam po 2 solje mlijeka pila, sad ne mogu nikakouser posted image sta god pojedem vraća mi se dva dana nisam povraćala i to jeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

RR porodica :-)))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Hranimo se za dvoje, troje...malo o meniju!
27.7.2010 12:01:11   
teacher75
samo da vas utjesim da ja u trudnoci skoro nista nisam jela, tek sam pocela zadnja 3 mjeseca a i to slabo, sve na silu. imala sam uzasne mucnine i povracala stalno, a sa user posted image hvala bogu sve ok bilo, rodila se sa 3.2 kg i 51 cmuser posted image ja na porod otisla sa 12 kg viska, kad sam rodila imala isto kg ko prije trudnoce, al sam zato nakon poroda dobila par kila kad mi se apetit otvorio a sve pozeljela user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu medi87)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Hranimo se za dvoje, troje...malo o meniju!
10.8.2010 10:43:22   
sara1000
Da biste umanjili rizik od astme kod djeteta, strucnjaci preporucuju da jedete dosta ribe i jabuka (samo pazite na zivu u ribi - izbjegavajte velike ribe iz okeana, tuna samo jednom sedmicno):
A da biste poboljsali razvoj mozga djeteta, unosite dovoljno omega-3.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 10.8.2010 11:35:16 >

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Hranimo se za dvoje, troje...malo o meniju!
13.8.2010 10:40:30   
magnolija*
IZVORNA PORUKA: medi87

Drage moje hajd mi recite koliko u trudnoći pijete mlijeko slatko i jogurt,prije haman svaki dan sam po 2 solje mlijeka pila, sad ne mogu nikakouser posted image sta god pojedem vraća mi se dva dana nisam povraćala i to jeuser posted image user posted image user posted image


Ja nesto nisam zadovoljna koliko mlijeka i jogurta prijem u zadnje vrijeme, za razliku od prije mjesec - dva. uglavnom, skontala sam da je za dnevnu dozu Ca od 1000 mg za trudnice (ja mislim) dovoljno popiti oko 4 dcl jogurta ili malo vise mlijeka, mozda pola litra. U jogurtu ima vise kalcija. Moram se opet baciti na mlijecne prozvode


_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu medi87)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Hranimo se za dvoje, troje...malo o meniju!
26.8.2010 22:44:30   
bubamara.nl
EJJJJJJJJ  vidim ovdje tema za mene haha ja inace volim jesti pa se sad toga bojim.....tek sam ostala trudna a vec me poguzluk hvata da prostite  hahah,pa me zanima  sta jesti a neudebljati se hhaha  imali ko  dobrog iskustva  s tim  inace ja sam nova na forumu nadam se da ce te me dobro prihvatiti ahhahuser posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Hranimo se za dvoje, troje...malo o meniju!
26.8.2010 22:46:45   
Visnja RR
dobrodosla... ako vec moras da jedes vise onda pazi da nije previse kaloricno... ili mislis da nije to to? user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bubamara.nl)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Hranimo se za dvoje, troje...malo o meniju!
26.8.2010 22:51:23   
bubamara.nl
A draga moja  tesko odoljeti aaaaallliiii  morat cu se potrudit kako  sam vec imala jedan porod nij eni strasno haha ali ipak sam poguzija to priznam

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Hranimo se za dvoje, troje...malo o meniju!
26.8.2010 23:54:43   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: bubamara.nl

EJJJJJJJJ  vidim ovdje tema za mene haha ja inace volim jesti pa se sad toga bojim.....tek sam ostala trudna a vec me poguzluk hvata da prostite  hahah,pa me zanima  sta jesti a neudebljati se hhaha  imali ko  dobrog iskustva  s tim  inace ja sam nova na forumu nadam se da ce te me dobro prihvatiti ahhahuser posted image


Dobrodoslica na forum.

A mislim da nema niko iskustva sa jelom i nedebljanjem u trudnoci... nadam se da ti kasika nece doci velikih kila.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bubamara.nl)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Hranimo se za dvoje, troje...malo o meniju!
27.8.2010 1:01:16   
Niina
Joj kada se sjetim ja sam studirala ishranu trudnice kada sam bila ista.
I sve dok sam se drzala tog plana bila je perfekcija a onda...doslo do naglog nakupljanja vode, i onda se covijek zadevera oko vecih briga nego ishrana.

Ne mogu se tacno sjetiti, tada sam znala tacno koliko se treba unijeti kalcija, proteina, tekucine da bi se namirile potrebe.
Znam da sam svako jutro jela 2 jajeta, po mogucnosti bjelance samo, 500ml kiselog mlijeka, plavu ribu sto cesce, junetinu, mladi sir, razlicito voce i povrce, nema mjesta slatku, grozdju, bananama, tjestenini,uhh kad se sjetim.
Dorucak, rucak a vecera samo voce, i ne jesti puno.

a kada sam pocela da imam tu silnu tekucinu u sebi, tjerali s me 4 bjelanceta za dorucak da jedem....tjerali i tjerali ali nisam dugo izdrzala....zgadila mi se uhhhuser posted image user posted image user posted image user posted image

EEEE, mogla bi se i ja sada poceti pridrzavati tog rezima.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *