|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
23.11.2008 13:36:31   
dinaa
Ja znam za te obicaje i provela sam ih kod oboje djece,pravila sam hurmasice u koje su stali jednom nogicom,ali nisam dala cuki nisam za to znala.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
1.12.2008 17:38:30   
jasmina_mm
eh i moj bebac je prije dva dana napokon prohodao user posted image user posted image user posted image
mama napravila baklavu juce a bebac kao da zna da je zbog njega pa nas sinoc obradovao poduzim hodanjem i trckaranjem dusha maminauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
1.12.2008 20:07:24   
Pankica
Kod nas u Visokom, gdje sam rođena, je običaj, sve isto, samo što se umjesto hurmašica, pravi maslanica. I baš o tome pričam sa mamom, kaže ona meni da sam ja, kad sam prohodala, prelazeći, ustvari, "gazeći" preko maslanice, toliko zveknula user posted image  na nos, da su me jedva umiriliuser posted image  od plača! Nego da ja, kad moj bebač, ako Bog da prohoda, napravim i maslanicu i nešto slatko i da to u krugu porodice proslavimo.Baš nekako i bezveze da dijete gazi, beba jeste beba, ali i nimet je nimet i nije baš poželjno nogama gazitiuser posted image ...Eto, to je moje mišljenje o tim običajima.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
2.12.2008 10:19:49   
bebacha
ja sam juce od svekrve uzela recept za hurmasice jer nam se to prohodavanje sve vise blizi pa moram napravir probu hurmasicauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
2.12.2008 17:13:34   
batterfly
I mi smo za postupovnicu!!!!Jer smo prohodali!!!user posted image user posted image user posted image user posted image
Najvjerovatnije ce biti baklava....i obiljezeno uz  uzi skup familije i prijatelja!!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
2.12.2008 17:16:34   
jasmina_mm
cestitke mishka od srca i kod nas je vec pola baklave otislo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
3.12.2008 7:54:16   
ebru
Bas slatko za te obicaje!Iskreno, nisam nikad cula,al kad Mona aBd prohoda mama ce napravit hurmasice(a i pozelila sam ih :))...

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
12.12.2008 12:35:05   
andji
evo da i ja se pridružim ovoj temi...danas je Sergej napravio svoje prve slatke koračiće,pa nekih 5-6 koračića do stola,i onda se uhvatio i spustio i nastavio puzati,bitno je da je počeo...još je nesiguran i zbunjen..bili smo kod prijateljice kads e to desilo i sve smo počele pljeskat kad je napravio prve koračiće,a on je došao do mene i stavio glavu u krilo,od dragosti,mislim da je znao zašto smo tako reagovale...duša moja

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
12.12.2008 14:28:49   
Visnja RR
bravo za Sergeja ...i da njegovi koracici budu sve stabilniji... pa da ga mama i tata ganjaju po kuci user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
12.12.2008 14:30:42   
andji
Višnja hvala ti,ali on se opet vratio puzanju...neka neću ga forsirati,kad odluči da hoda nek hoda kad hoće puzati neka ga,dok se ne učvrsti

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
12.12.2008 14:34:10   
medavi
IZVORNA PORUKA: lejlašh

Mishka, onda nam je sličan običaj.
Hoće li brzo hurmašice/baklava kod tebe?
Meni je super kada se to obilježi, ipak je prohodavanje veliki korak za naše bebače, pa predlažem mamama koje do sada nisu imale tih običaja da izaberu njima najprihvatljiviji i da ga uveduuser posted image .
Pusa svim malim sadašnjim i budućim hodalicama
u srebreniku nema nikakvog obicaja za prohodavanje bebeuser posted image al posto sam ja iz ze ja sam to sve fino isplanirala i napravila ono po naski i hurmasice i marka u jednoj pa sazvala familiju a kod mene je bio i slucaj da su obojica prohodali odprilike uz prvi rodzendan pa onda se doda i kumstvo na to sve i bude super ma obicaj za 10user posted image veliki je dogadzaj i za bebace a i za roditelje kad bebaci prohodajuuser posted image lejla dobaci koju hurmasicuuser posted image user posted image
Andji cestitke za prve sergejeve kjoracice nek ti je ziv i zdravuser posted image user posted image


< Poruku je uredio medavi -- 12.12.2008 14:37:42 >


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
12.12.2008 14:36:07   
jasmina_mm
cestitke Sergeju na prvim koracima user posted image user posted image user posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
12.12.2008 14:41:32   
andji
hvala drage moje,ma ja jedva čekam da se učvrsti pa da ga uzmem za rukici i idemo ja i on šetat polako,kolica nam i ne trebaju

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
12.12.2008 14:42:45   
beni29
Draga moja Andji

Trebat ce ti kolica jos duge jer male bebe ne mogu dugo hodati barem ne ispocetka kada prohodaju. Evo moj Eliott hoda vec skoro 6 mjeseci ali umori se pa sve sreca imamo kolica.

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
12.12.2008 14:46:48   
medavi
Imenjekinjo ja svoje vozim u kolicima i sad cak i haris zna nekad da sjedne a 7 mu je godina.... andji je mislila na male setnjice oko kuce po dvoristu sergej ce bit presretan kad vidi da se moze i vani trckarat bez mamine pomoci user posted image user posted image

_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
12.12.2008 14:50:17   
beni29
Draga moja imenjakinjo....u pravu si sigurno ce biti sva sretna trckarati meni su bas slatki kada ovako tek prohodaju pa su onda ko mali pacici ma slatki pa sta bi. Andji ja zaboravih evo koristim priliku da malom junacini Sergeju cestitam na prvim koracima.

BRAVO SERGEJ

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
12.12.2008 14:51:12   
Ilhana RR
Vjerovatno zato sto je moja mama iz Jajca, zato se taj obicaj sa uljevkom kod nas praktikuje. iako je Lamiji tek 7 mjeseci i 6 dana ipak mislim da cu uskoro morati da pravim uljevak a mozda i neki kolac usput, hurmasice =) zato sto ih volim a i nova godina ubrzo ce hihi...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
15.1.2009 11:46:12   
simba
Nisam znala da postoje obicaji i za prohodavanje do sada.Al ako bog da kad Rio prohoda kolaca ce sigurno bit ...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
24.1.2009 22:38:12   
mynxlee
nisam ni ja znala, ali bice mustuluka, to znam.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
24.3.2009 12:31:05   
Anoniman
Ovo prvi put čujem, al hajd lijepo je znati. Poštujem! Al ništa ja to ne sprovodim. Mene čak iznerviraju neki naši običaji jer svijet toliko postaje sujevjeran misle da će se neko zlo desiti ako se to ne obavi.
A kolačići svakako će biti ako Bog da...

(odgovor članu mynxlee)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
3.4.2009 10:20:11   
Emina*
Evo i nas na ovoj temi user posted image  user posted image   Prohodali smo prije par dana...
Ja sam napravila hurmasice, a juce smo bili kod moje seke,
i ona mu je napravila pogacicu-prohodalicu user posted image   user posted image   (bas mi nekako simpaticno)..
Inace, za ovo prvi put cujem, ali ajd neka se napravi, nije toliko tesko...  user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
3.4.2009 10:47:55   
Okarica
Čestitam malom Bakiru!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
3.4.2009 10:55:34   
adannn
I ja nisam za ovo čula....Moja Nejra je sad Super Mario,nemogu je stići.....a bez hurmašicauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
24.4.2009 1:59:40   
prvacic
Divno je cuti za sve obicaje,
Kada je moja curica prohodala sa 9 mjeseci,moja mama je napravila pogacu i u nju stavila novac,Fatmu je prenjela preko te pare,a kasnije djeci koju je skupila u mahali podjelila ,pa ko je nasao novac dobro je prosao.Moja mama je znala i ovo raditi, svaki petak kada je Fatmi bilo 8-9 mjeseci pa sve do godine,uzeti oklagiju dati je Fatmi u ruke pa zajedno sa njom kada sala uci na Dzamiji prelaziti po sobi izgovarajuci rijeci -Sala uci Fatma trci,uz obrazlozenje da ce biti hitra i stabilna na nogama,sto hvala Bogu i jeste.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Običaji kod prohodavanja bebe
18.6.2010 0:56:02   
Anoniman
Aaaaa baš simpatično! Nisam ni ja znala za ovaj običaj.....
Nego kad su vaša djeca prohodala?
B ima skoro 12,5 mj. puže, diže se, hoda uz namještaj.... ali nema šanse da se pusti. Čim ga stavim da sam stoji, on sjedne user posted image  Takva mu je i sestra bila, ona je prohodala tek sa 14 mj. ali nikada nije pala. Tačno nije htjela hodati dok nije bila 100% sigurna. Meni je to ok, bolje nego da stalno pada mada jedva čekam da ga vidim kako hoda, onako, mali čiko user posted image user posted image

(odgovor članu prvacic)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

pusaci
gvendolina

Da li konzumirate ili ste konzumirali cigarete?

ne nikada (52%)

bivsi pusac (16%)

pusim ,ali samo 5-6 cigareta na dan (9%)

pusim kutiju dnevno (16%)

2 kutije dnevno (2%)

drugo (4%)


Broj svih glasova: 128

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *