|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: da li vasa beba mirno spava?
17.4.2012 9:47:27   
Mirela_sa
joj mi spavamo po danu ko zmaj ali po noci :(((( od 20 do 1 i onda dernek do jutraaaa.... neko kaze beba moze zamjeniti dan i noc jeli to tacno tek nam je mjesec====????

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: da li vasa beba mirno spava?
18.2.2013 23:04:18   
milenium
je li malo bebu pokriti sa 2 dekice?
i kako ste okrećali bebu da spava,na leđa,na trbuh,na bok? netko kaže ugušit će se na leđima,netko kaže ugušit će se na trbuhuuser posted image

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 277
   [Obrisana poruka]
18.2.2013 23:08:52   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 278
   RE: da li vasa beba mirno spava?
18.2.2013 23:09:33   
bebaa
moj mali mirno spava dok mu ne naumpadne u snu nda se treba malo okrenuti...e pa ona se zna okrenuti sa strane na ledja ali s jedne pa cak na drugu stranu ne ide...pa se uzvrti u snu ja ustanem i prevrnem ga na drugi bok...ali nece se on buditi jednistavno trazi polozaj a nije jos skuzio...a smijem li ga ostavljati da spava potrbuske jer se jos ne zna prevrnuti na ledja...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: da li vasa beba mirno spava?
18.2.2013 23:18:11   
Crnkica

IZVORNA PORUKA: Mirela_sa

joj mi spavamo po danu ko zmaj ali po noci :(((( od 20 do 1 i onda dernek do jutraaaa.... neko kaze beba moze zamjeniti dan i noc jeli to tacno tek nam je mjesec====????

pa tačno je ali bi se to uskoro trebalo promjenit,koliko se sjećam sa mjesec i po bebe treba navikavati da razlikuju spavanje po danu i noćno spavanje.

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: da li vasa beba mirno spava?
18.2.2013 23:21:35   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: milenium

je li malo bebu pokriti sa 2 dekice?
i kako ste okrećali bebu da spava,na leđa,na trbuh,na bok? netko kaže ugušit će se na leđima,netko kaže ugušit će se na trbuhuuser posted image

ja sam uvijek sa jednom dekicom,a okretala sam na ledja i glavica na stranu

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: da li vasa beba mirno spava?
18.2.2013 23:32:37   
ajla86
mojoj curi ce aBd uskoro 5 mj. spava u komadu citavu noc (po danu 4-5 puta maximalno pola sata) zanima me jel je ja trebam okretati u snu....ipak spava 8-9 sati u komadu....

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: da li vasa beba mirno spava?
19.2.2013 14:30:12   
milenium

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: milenium

je li malo bebu pokriti sa 2 dekice?
i kako ste okrećali bebu da spava,na leđa,na trbuh,na bok? netko kaže ugušit će se na leđima,netko kaže ugušit će se na trbuhuuser posted image


Kolika vam je temperatura u sobi? Ako je oko 21 dovoljna je i jedna deblja.
Moja je spavala u vreći za spavanje i na trbuhu...tako je najmirnije spavala...mada sam se nekad znala prepasti jer je kao bolje kad spavaju na leđima, al onda sam frkala šta ako se zabljucne...a i budile bi je vlastite rukice.
Tako da je trba bio naš položaj.


temperatura je obično od 18-19.
ja sam isto stavljala na trbuh ali svašta sam pročitala na internetu dok sam tražila o tom položaju,opasnost od SIDSA itd i sad me strah.po danu ok jer je mogu stalno nadgledat,ali kako je po noći stavit na trbuh a ja da zaspem 3 sata ili 2 ovisi koliko se budi?ja bih premrla. ona okreće glavicu lijevo i desno od 15-og dana kad spava na trbuhu,žilava je ali me baš strah nakon sveg pročitanog. kažu bebe koje okreću glavu one mogu zaspati na pola puta,ono taman dok dođu do sredine i onda zariju glavu u krevet pa se ugušeuser posted image a jedino na trbuhu odspava 2 sata u komadu. sinoć sam je stavila na bok i nije htjela nikako zaspat,mučila se tako sve do iza ponoći.nisam više imala snage i stavila sam je na trbuh odmah je zaspala ali zato ja nisam oka sklopila,stalno sam žmirila gdje joj je glavauser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 283
   [Obrisana poruka]
19.2.2013 14:35:18   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 284
   RE: da li vasa beba mirno spava?
19.2.2013 14:54:35   
milenium
još kad sam pročitala izvrnut će se stopala ako spavaju na trbuhuuser posted image po danu ok,ali po noći mi je najgore jer kad zaspem nitko je ne vidi

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: da li vasa beba mirno spava?
19.2.2013 15:42:04   
sporty mamaa
Moja N je na boku htjela, L voli na ledima i stomaku... A pokrijem je s dekicom i jorganom jer ne grijemo sobu. Kako sebe, tako i nju. A inace nekad spava par sati bez pomjerenja, nekad se u pola sata okrene sto puta.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: da li vasa beba mirno spava?
19.2.2013 20:35:38   
milenium
znala bih ja kako je pokriti da je veća al ovako beba a zima,ponekad mi se ini da je pretopljavam

< Poruku je uredio milenium -- 19.2.2013 20:36:38 >

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: da li vasa beba mirno spava?
19.2.2013 20:45:08   
vila_7
ka svoju stavim na bok , jos stavima svasta iza ledja, al ona malo pomalo i uvijek zavrsi na ledjima glavom okrenutom prema meni... Strah me ledja jer jos uvijek jako bljuca,al eto.... Zelim da kazem,kako god da ti spava-budit ces se i provjeravati dise li user posted image

A sto se temperature tice- pokrij je kao i sebe,mozda jednu deku vise. Ja npr. spavam-deka plus jorgan, a ona vreca plus dvije dekice. Mojoj su ruke stalno led ledene al znam da je nemoguce da joj je zima....utople se jedino ako je stavim pored mene da spava-nekad pred jutro ako pocne plakati i ne moze se smiriti

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: da li vasa beba mirno spava?
26.2.2013 21:29:19   
ajla86
curici je 5 mj.,od rodzenja spava u kreveticu.imala je svoj ritam da zaspe oko 21 i do 8-8 i 30 ujutru spava stim da po danu samo zazmiri po 10-15 min.....
zadnjih 10-ak dana je nemogu uspavati nikako prije ponoci....od 21 pocne kenkati,nervozna biti nikakve metode uspavljivanja nepale.
sinoc i veceras sam je uspavala jedva i legla pored nje,ona se probudi,stavi mi ruku na obraz i nastavi.....bas se nekako ruzno osjecam,po citav dan sam sa njom,mazimo se sve kako treba a u snu me trazi kao zeljna me....dal grijesim u necemu.....

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: da li vasa beba mirno spava?
10.3.2013 0:19:34   
aidicaa

IZVORNA PORUKA: milenium

je li malo bebu pokriti sa 2 dekice?
i kako ste okrećali bebu da spava,na leđa,na trbuh,na bok? netko kaže ugušit će se na leđima,netko kaže ugušit će se na trbuhuuser posted image

Sada se preporucuje da bebe spavaju na ledjima!

_____________________________

*** 11.01.2013. u 11:47h Rodilo se nase Sunasce ***
14.05.2016. pozitivan test***

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: da li vasa beba mirno spava?
10.3.2013 1:27:35   
sporty mamaa
Ja ne mogu vjerovat koliko se puta moja beba moze okrenuti u tijeku noci... I svaki je sum moze probuditi, recimo pokrivanje dekicom. Odmah se pocne okretati tamo vamo, onda puze po meni i mm, kenjka, vrti se. Ima skoro godinu i pol, a ne pamtim noc bez 5 budenjauser posted image

(odgovor članu aidicaa)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: da li vasa beba mirno spava?
10.3.2013 1:29:42   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: aidicaa


IZVORNA PORUKA: milenium

je li malo bebu pokriti sa 2 dekice?
i kako ste okrećali bebu da spava,na leđa,na trbuh,na bok? netko kaže ugušit će se na leđima,netko kaže ugušit će se na trbuhuuser posted image

Sada se preporucuje da bebe spavaju na ledjima!


Ja sam se najvise bojala da se ne zagrce, pa sam je zato stavljala na bok, jer recimo doji o ne podrigne svaki put. Sad iako lose spava, ipak najduze odspava kad se okrene na stomak. To joj valjda pase.

(odgovor članu aidicaa)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: da li vasa beba mirno spava?
11.3.2013 11:34:19   
loomasa
hanni je 8 mjeseci i preko dana spava neka 2-3 puta po sat vremena, preko noći se još uvijek budi, ali uglavnom da nabrzaka doji i opet je bešika :)

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: da li vasa beba mirno spava?
11.3.2013 11:39:16   
ajla86
moja spava super al u snu vrti glavicom pa presavije usi user posted image user posted image user posted image user posted image eno jedno joj uho malo klempavo moram joj stavljati traku navece

(odgovor članu loomasa)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: da li vasa beba mirno spava?
11.3.2013 11:44:53   
ajla86
trebam li je stavljat da spava na stomaku.....nikad nije tako spavala

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: da li vasa beba mirno spava?
11.3.2013 17:46:17   
Alannah
Inace se vrti,ili trza nogama ili rukama,pa ga onda umotam u dekicu i bude bolje. zadnjih sedam dana poceo spavati citavu noc i to se sam okrene na stomak i tad ba mirno spava,ne budi e do ujutru do 6,a sad mu je pet mjeseci. Tako da mama bas sad uziva user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: da li vasa beba mirno spava?
11.3.2013 17:49:56   
chuci

IZVORNA PORUKA: ajla86

trebam li je stavljat da spava na stomaku.....nikad nije tako spavala

ma namjestiće se ona kako voli. moji su spavali pola na leđima pola na strani kad su bili skroz mali, a čim su se naučili prevrtati onda nema gdje ih nije bilo po krevetiću

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: da li vasa beba mirno spava?
11.3.2013 19:01:01   
ajla86
sorry ja sam mozda dosadna al sve strah da u necemu nepogrijesim....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: da li vasa beba mirno spava?
11.3.2013 19:03:33   
bebana27
Moj Adem od prvog dana nemirno spava uvijek je budan a Ibrahim u komadu do jutra

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: da li vasa beba mirno spava?
11.3.2013 20:45:13   
aidicaa
Kod nas je svaki dan i svaka noc razlicita. Nekad zna spavati skoro celu noc, sa budjenjem jednom max 2x samo da jede i za cas zaspe, nekad je budna skoro po celu noc ali je mirna kao bubica, uopste ne place samo guce i igra se rukicama...Vecinu dana prespava, ali dok spava je bas mirna, najvise voli spavati na ledjima, mada sam je ja tako navikla, ali je preko dana okrecem cas na levi cas na desni bok, zbog glave...
Ovde u Svetskoj preporucuju iskljucivo spavanje na ledjima, kazu da je ne daj Boze najveca smrtnost bebica spavanje na stomaku i pusenje u blizini deteta.

_____________________________

*** 11.01.2013. u 11:47h Rodilo se nase Sunasce ***
14.05.2016. pozitivan test***

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *