|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebin plac :(
24.12.2009 14:05:23   
lilybeby
drage moje!
imam specifican problem i ako iko zna neki savjet,nek mi da!
imam bebu od 5 mjeseci,djecaka,koji hvala Bogu dobro napreduje,raste,veseo jeali...moj problem je budjenje nocu i to po 10 do 15 puta u toku jedne noci,samo se pocne okretati i ako ja ne ustanem da ga pronosam on se ne umiri.znaci,ne otvara oci,place i ako ga ja ne uzmem on se jako rasplace i probudi,i onda nastaje urnebes,jer ga to valjda iznervira pa se onda tako rasplace da ga nemoze nista smiriti.od tih 10-ak budjenja samo jednom ili 2 puta doji,gladan nije jer mi mlijeko,hvala Bogu prsti na sve strane.on vec ima 8,5 kg i dr mi je cak preporucivala da ga sa 2 mjeseca prestanem dojiti nocu,medjutim meni je to bilo zao i nije mi tesko ustati ni 5 puta al 15 je stvarno previse.znate li ikakav preparat koji bi smio popiti ili ja...ili bilo sto...pomozite jer sam ja na granici izdrzljivosti,bukvalno nijednu noc od poroda nisam oka na 3 sata sklopila.
unaprijed zahvalna vasa
Lily

(odgovor članu n1kky)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Bebin plac :(
24.12.2009 14:18:38   
Blue rose RR
Draga, dobrodošla u roditelje :)
Šalim se ... i moj problem je bio haman sličan, ali moja nije tražila da je nosam, već samo da se pojavim da me vidi kraj sebe, i okretala bi se na drugu stranu, i nastavljala spavati...
Da te utješim to je trajalo do njene 3. godine. :(
Bilo je jutara kada nisam znala jesam li pošla ili došla.




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu lilybeby)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Bebin plac :(
24.12.2009 14:29:49   
Anoniman
lilybaby meni se to desilo samo par puta kad beba plače, ne otvara oči, spava i baš je zeznuto kao da nešto sanja...Znala sam ga pronosati po kući, dok se ne razbudi poslije bi ga stavila kod sebe da spava..Nama se to dešavalo u 9mj. i sreća nije dugo trajalo.

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Bebin plac :(
24.12.2009 16:51:13   
snijeg
Imala sam isti problem, beba je tad imala 3 mjeseca. Sad spava samnom i tih problema nemam, ona se počne okretati ja je zagrlim i poljubim i nastavimo spavati. Dojim je oko 02 i oko 7 h. Vjeruj da sam se preporodila, naspavana, odmorna... ma rahat!! Znam da će se naviknuti spavati u mom krevetu i neka će, želim uživati s njom koliko mogu, ionako počinjem raditi za par mjeseci, a za koju godinu ću je moliti da legne pored mene i da je poljubim. Zato sad iskorištavam sve moguće prilike i nema ljepšeg osjećaja od njenog osmjeha kad stavi rukicu na moje lice i shvati da sam tu, lagano se nasmiješi i nastavi spavati - sad će joj aBd 5 mjeseci user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Bebin plac :(
17.9.2010 1:06:52   
veeseelaa
joj malo me je ova tema utjesila, bice da je san
Oh drage moje zene potpuno znam kako ste se osjecale, strasnouser posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Bebin plac :(
17.9.2010 1:08:56   
Visnja RR
slabe smo na nase mazice i tesko nam je prihvatiti cinjenicu da je to normalna pojava koje se oni nece ni sjecati cim zapajke...a ostaje urezana u nasim sjecanjima...ja se sad rasplakah citajuci svoj post sa ove teme... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Bebin plac :(
17.9.2010 1:11:04   
bananica
visnja kod tebe je bas jezivo bilo, sva sam se najezila dok sam citala


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Bebin plac :(
17.9.2010 1:20:45   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

slabe smo na nase mazice i tesko nam je prihvatiti cinjenicu da je to normalna pojava koje se oni nece ni sjecati cim zapajke...a ostaje urezana u nasim sjecanjima...ja se sad rasplakah citajuci svoj post sa ove teme... user posted image


eh moja Visnja ja bona spakovala sve stvari za bolnicu, unijela veš s balkona i govorim mm gdje sta stoji ako bude bilo potrebe da nam donese user posted image user posted image user posted image user posted image
sve naslozih i pospremi po kuci, rekoh nek ostane ok stan ako odemo na Kosevo, moj Boze, majke mi toliko mi je muka, evo sam se isplakala bas
Idem cure, hvala svima


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Bebin plac :(
17.9.2010 7:05:23   
maja78 RR
uh

i nama se ovo dogadjalo, prvi put prije nekih 3 mjeseca (taman vesela razlika nase djece), prestravila sam se, jos je on fino gledao u nas ali nista, kao da je u nekom svom svijetu, a vristi kao nikad do tad, i muz skonta da on jos spava i onda smo ga probudili lagano, ja mu pricala i mazila ga i polako pojacavala glas i pritisak ruke, iznijela ga na svjetlo i upalilo je
i malo sam istrazivala, to se obicno desava kod djece kada imaju buran i aktivan dan, puno drustva, obicno ako im bude lijepo user posted image


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Bebin plac :(
13.1.2011 10:27:51   
dzeni_nl
Evo i mene na oboj temiuser posted image

Moze li mi iko pomoci? Mojoj bebi je 4 mj. i 9 dana, ali mi nikada nije ovako jako i dugo plakala.
Probudila se jutros u 3:30 i prenjela je u svoj krevet i dala joj da doji, fino je jela podigla je podrignula i pocela da se igra kao nece vise da spava. Nakon nekog vremena opet je malo povukla i zaspala. U 5:30 se probudi i normalo se igra podigla nogice, prica nesto na svom jeziku i vidim nece vise da spava. Podignem je i prenesem u dnevnu i spustim je da se igra da ne budi mm je mora na posao. Fino se igrala do 6:30 i onda najednom podje histericno da place. Podignem je, pokusam joj dati ponovo da doji, ali nece odbija i nastavlja da place, nosam je i dalje isto. Pricam pjevam ma nista ne pomaze. Onda sam je odnjela ponovo na krevet i pokusala joj ponovo dat siku, al ona jos vise podje da place. Upalim joj crtani malo gleda i presta plakati, ali samo je trajalo 5 min. i opet histericni plac. Podjem da je ljuljam i malo je zaspala nakon 15 min opet se budi i opet histericno place. Ponovo predjemo u dnevnu, naparvim joj caj, ali nece ni da ga okusi samo place. Inace nije navikla na caj, jer samo doji, al reko da probam i to mozda je stomak muci, ali dzaba sve.

Uspjela sam je nekako smiriti jer je prihvatila siku i zaspala na meni. Ali ja sam toliko zabrinuta, jer je ovo prvi put da nam se desava nesto tako i da ne mogu da je smirim. user posted image Jos od pola 4 nespavam nikako, a ona bukvalno od 6:30 pa do 9:30 place i to bas jako.

Sta da radim i sta bi moglo da bude? Grceva smo se davno rijesili, a nije nikad ni imala bas jake grceve.

Izvinite na dugom postu, al nisam mogla krace da opisem.

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Bebin plac :(
13.1.2011 10:32:38   
Ilhana RR
Da nije malo stomacic prehladila?

Moja mala je takva dva "napada" imala i oba puta sam je uspijela smiriti stim da je natuntam, puno je utoplim, okrenem joj stomak uz moje tijelo da bude i cim se malo zagrije prestane...

neznam jesi li me skontala kako mislim...

nema nista gore nego kad tako mali placu :(

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Bebin plac :(
13.1.2011 10:44:57   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: Ilhana*

Da nije malo stomacic prehladila?

Moja mala je takva dva "napada" imala i oba puta sam je uspijela smiriti stim da je natuntam, puno je utoplim, okrenem joj stomak uz moje tijelo da bude i cim se malo zagrije prestane...

neznam jesi li me skontala kako mislim...

nema nista gore nego kad tako mali placu :(


Pokusavala sam je drzati tako kako si ti opisala, al ne pomaze ni to. I ja sam kontala da je stomacic nemuci, zato sam joj caj napravila, al nece ni da ga okusi. Sad spava prislonjena uz mene, pa kad se probudi stavit cu joj toplu pamucnu pelenu da vidim hoce li to pomoci.
A mozda je i nedostatak sna pa se jako unervozilauser posted image

Samo se bojim da je uho ne boli, pa zbog toga place.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Bebin plac :(
13.1.2011 10:50:16   
Lejla Ka
Dzeni, vidjet ćeš kako će biti kad se probudi. Ako nastavi tako neutješno da plače najbolje će biti da potražiš ljekarsku pomoć. Jedino ako bi skužila da je stomačić, probaj sa toplom pelenom na stomaku, kružnom masažom, vježbicama sa koljenima.
Ovo je krenulo odjednom, nije bila prije prehlađena ili nešto drugo?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Bebin plac :(
13.1.2011 11:10:26   
dzeni_nl
Ma nije Lejla, ja sam imala gripu i mm u isto vrijeme, ali na nju hvala Bogu nije preslo. Kihne ponekad i zakaslje se kada joj pljuvacka zaglavi, jer ne stigne da guta. Ujutro kada se tek probudi nosic joj bude malo zacepljen, ali dok jede i on se regulise, to pripisujem suhom zraku u stanu, a tako mi je i doktor rekao kada sam pitala.

Ovo nam se bas prvi put desilo i tako naglo, da sam bas zabrinuta, jer ne znam o cemu se radi. Ona jos uvijek spava pa cu da vidim kakva ce reakcija biti kada se probudi.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Bebin plac :(
13.1.2011 11:21:21   
ladyblue RR
dzeni_nl, ako ti šta znači i moja beba počne nekada da se ponaša isto kao i tvoja. Ja sam skontala da je,ustvari, strašno pospana i da je moram umiriti. Neće da doji, samo se dere (inače je jako mirna i nikada ne plače). Malo je prislonim uz sebe, pokušavam joj dati da doji dok ne prihvati (neće odmah od plača) i kada jede, uspava se dojeći. Jednostavno je neka nervoza uhvati...

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Bebin plac :(
13.1.2011 11:30:02   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Ma nije Lejla, ja sam imala gripu i mm u isto vrijeme, ali na nju hvala Bogu nije preslo. Kihne ponekad i zakaslje se kada joj pljuvacka zaglavi, jer ne stigne da guta. Ujutro kada se tek probudi nosic joj bude malo zacepljen, ali dok jede i on se regulise, to pripisujem suhom zraku u stanu, a tako mi je i doktor rekao kada sam pitala.

Ovo nam se bas prvi put desilo i tako naglo, da sam bas zabrinuta, jer ne znam o cemu se radi. Ona jos uvijek spava pa cu da vidim kakva ce reakcija biti kada se probudi.



Ako sad mirno spava sumnjam da je uho, jer uho baš boli, u žigovima tako da mislim da nije to.
Vidjet ćeš kad se probudi, i nemoj se puno sekirati, vjerovatno nije ništa strašno. Kao što rekoh, prati.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Bebin plac :(
13.1.2011 11:32:30   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Ma nije Lejla, ja sam imala gripu i mm u isto vrijeme, ali na nju hvala Bogu nije preslo. Kihne ponekad i zakaslje se kada joj pljuvacka zaglavi, jer ne stigne da guta. Ujutro kada se tek probudi nosic joj bude malo zacepljen, ali dok jede i on se regulise, to pripisujem suhom zraku u stanu, a tako mi je i doktor rekao kada sam pitala.

Ovo nam se bas prvi put desilo i tako naglo, da sam bas zabrinuta, jer ne znam o cemu se radi. Ona jos uvijek spava pa cu da vidim kakva ce reakcija biti kada se probudi.



Ako sad mirno spava sumnjam da je uho, jer uho baš boli, u žigovima tako da mislim da nije to.
Vidjet ćeš kad se probudi, i nemoj se puno sekirati, vjerovatno nije ništa strašno. Kao što rekoh, prati.


dežni da nisu krenuli zubićiuser posted image
možda je desni bole, možda se povrijedila pa je neutješno plaklala.
ja mislim d anije strašno...uho...nebi ona tebi pavala tako štrecala bi jer ugo baš žiga i boliuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Bebin plac :(
13.1.2011 11:34:05   
bebacha
meni Alen tako place kad je punoo pospan a nesto ga ometa u spavanje,ako pode zaspat pa ga nesto poremeti ili se probudi a nije dovoljno spavaoi tad ga smiri samo flasica sa cajem ili sokom.meni to jako tesko pada al sta cu.tako je od kako je roden,do sad je mozda imao 4-5 tih "kriza"i svaki put je odbijao dojit a uz flasicu zaspiuser posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio bebacha -- 13.1.2011 11:35:45 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Bebin plac :(
13.1.2011 11:47:51   
Malenaoduvijek
ovakve napade placa ima moj stariji pocesto.dok je bio manji desavalo se par puta u sedmici da ovako place i jedino je pomagalo da ga ja uzmem i ljuljam i onda zaspe kod mene u rukama.on inace spava u svom kreveticu ali kad su takve situacije u pitanju nece da se pomjeri od mene.sad ce mu dvije godine i zna se dan danas desiti da tako pocne plakati i nece da se smiri.u ovakvoj situaciji  pomaze samo mamino narucje :-)

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Bebin plac :(
13.1.2011 12:26:18   
dzeni_nl
Eh drage moje hvala vam na odgovorim i sto me utjesiste, bas sam se bila prepala.

Iskreno malo sam razmisljala i kontam pa da je uho boli nebi ona mogla da spava, jer bi je i u snu zigalo i budilo je. Tako da hvala Bogu nije to.

Vjerovatno je zbog neispavanosti, jer se probudila u pola 4 i vise nije spavala kako treba do pola 7 i onda je pocela da place. A mozda su i zubici i stomacic.

Evo je jos uvijek spava na meni, od pola 10 sjedim i drzim je, ne moram vam pisati da sam se ured raspala, jer me sve zivo zabolilo, ali samo neka se ona naspava, kada se probudi mozda ne bude plakala.
I da cujem joj crijeva kako klokocu, mozda je bas stomacic muci.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 45
   [Obrisana poruka]
13.1.2011 12:52:08   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu dzeni_nl)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Bebin plac :(
13.1.2011 12:56:17   
marinčii
I nama se u zadnjih mjesec dana dešava isto tako se odjednom probudi po noći i počne plakati i stalno govori u ku,u ku(u kuću) i dok ga ne odnesem u kuću ne smiri se i tako zaspe za jedno pola sata ,sat meni na rukama ja neznam šta bi moglo biti kontam da su zubići al opet sigurna ne mogu biti..vjerovatno i kod vas kreću zubići pa je to možda muči..nadam se da će brzo proći 

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Bebin plac :(
13.1.2011 12:58:22   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Ma nije Lejla, ja sam imala gripu i mm u isto vrijeme, ali na nju hvala Bogu nije preslo. Kihne ponekad i zakaslje se kada joj pljuvacka zaglavi, jer ne stigne da guta. Ujutro kada se tek probudi nosic joj bude malo zacepljen, ali dok jede i on se regulise, to pripisujem suhom zraku u stanu, a tako mi je i doktor rekao kada sam pitala.

Ovo nam se bas prvi put desilo i tako naglo, da sam bas zabrinuta, jer ne znam o cemu se radi. Ona jos uvijek spava pa cu da vidim kakva ce reakcija biti kada se probudi.



Moja ovako isto, svako jutro nosic zapusen pomalo, i ocisti se cim doji i malo se razbudi! I ja kontam da kazem Dr iduce sedmice kad budemo isli na vakcinu da obrati paznju da ne bi bila ne daj Boze kakva prehladica podmukla.

Samo sam htjela da ti pruzim malo podrske, ja pojma nemam sta bi moglo biti, jedino mi to sve lici na zubice.

Ljubi nam krofnicu nasu, proce valjda sve brzo, dusa draga...



Hvala ti Iman puno, evo je se probudila, prducka i smije se sto me izradila ko levata. Znaci da je najvise bilo do sna sto se nije dovoljno naspavala. Ali mi nije jasno kako se toliko unervozila,, jer sam pokusavala da je uspavam i nece samo place.

Iman ja sam pitala i poslusala joj pluca kaze da su cista, a to sto se nosic zapusi ujutro je od suhog zraka. Sta sam sve pokusavala da osvjezim zrak, al nista ne pomaze. I ja kad se tek probudim sve mi bude suho, a kako tek njoj nece biti.

Ljubi i ti Iman od nasuser posted image


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Bebin plac :(
13.1.2011 13:00:12   
dzeni_nl
A mozda ce i zubici, jer vidim da su joj desni natecene.

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 49
   [Obrisana poruka]
13.1.2011 13:03:46   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu dzeni_nl)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *