|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jaka anemija
13.7.2009 13:49:50   
mamina princeza
mozda da ponovis nalaze ....ne znam ako je bas tolika razlika od prosli put mozda je neka greska. desava se :(
meni zeljezo inace nije jaca strana ni prije trudnoce bilo , u trudnoc sa pila jedno vrijeme tothemu pa sam ga drzala na granici a poslije mije opet sletilo ....al tvoje je ponisko bas pa zato bi ja prvo ponovila a onda se i konsultovala s doktorom mozda i drugim... ipak si pred kraj trudnoce pa trebas cuvati sve pa i zeljezo za porod i poslije poroda.
sretno

< Poruku je uredio malena27 RR -- 11.1.2011 12:32:36 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: jaka anemija
13.7.2009 13:50:20   
Bubica.sa
Ma ovih dana sve jedem sto je bogato zeljezom, mogu magistrirati ishranu po tom pitanju... Ali treba dugo vremena da se krvna slika popravi i samo bih voljela da cujem nekoga sa slicnim iskustvom...
Hvala ti u svakom slucaju i u pravu si to za sekiraciju. Imala sam par stresnih dana neposredno prije ovoga, nisam mogla nista ni jesti i imam osjecaj da sam tad samu sebe sredila... Ali znas kako je- sve mi to znamo kad drugom treba, a sami primjeniti....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: jaka anemija
13.7.2009 13:54:45   
hanabanana
Ponovi nalaz.
A onda poradi na ishrani i šetnji po planinama.
Ne konzumiraj mlijeko i mliječne proizvode, uzimaj vitamin C.

(odgovor članu Bubica.sa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: jaka anemija
13.7.2009 13:55:34   
Anoniman
i ja bi uradila jos jednom nalaze...ovo mi je malo pretjerano...mislim da s ovakvim vrijednostima ne bi mogla stajati na nogama...da nije 8,5

(odgovor članu Bubica.sa)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: jaka anemija
13.7.2009 13:56:59   
Bubica.sa
IZVORNA PORUKA: hanabanana


Nije ti preporučio da kontolišeš još jednom??
Ja bih uradila kontrolu još jednom, moguće da je do greške labaratorija?!
Ako je labaratorij na Ilidzi, onda svakako uradi ponovo, često znaju dati potpuno netačne nalaze.


Radila sam u klinici Sunce (Agram) u Nedzaricima i zvala laboratoriju, bili su ljubazni i rekli da cuvaju krv 7 dana tako da su ponovili i bio je isti rezultat user posted image . Jedino ne znam da li ima veze sto je na istom uzorku krvi?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: jaka anemija
13.7.2009 14:01:17   
hanabanana
Ja bih uradila u drugom labaratoriju. MOzda jednostavno tvoja cedulja sa imenom nije zavrsila na pravom uzorku.
Neobično je da je nalaz toliko lošiji od prethodnog.
Ginekolog se nije previše zabrinuo?!
Mozda ne treba samo čitati te podatke s nalaza, mozda jos nesto treba išćitati dok ginekolog nije previše zabrinut.


(odgovor članu Bubica.sa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: jaka anemija
13.7.2009 14:04:33   
Bubica.sa
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

mozda da ponovis nalaze ....ne znam ako je bas tolika razlika od prosli put mozda je neka greska. desava se :(
... ipak si pred kraj trudnoce pa trebas cuvati sve pa i zeljezo za porod i poslije poroda.
sretno


Ispade da nije greska. Ponovicu svakako za par dana ali vjeruj mi da ne volim ni da vadim krv, niti u jednoj laboratoriji vise ne koriste rukavice, ni u drzavnoj ni u privatnoj, bukvalno jednom pacijentu vadi krv, drugom naplacuje i uzima pare, a od treceg pacijenta uzima urin!!!
A brine me i to kako cu izdrzati porod i taj period neposredno iza...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: jaka anemija
13.7.2009 14:10:17   
Bubica.sa
IZVORNA PORUKA: hanabanana


Neobično je da je nalaz toliko lošiji od prethodnog.
Ginekolog se nije previše zabrinuo?!
Mozda ne treba samo čitati te podatke s nalaza, mozda jos nesto treba išćitati dok ginekolog nije previše zabrinut.




I meni je neobicno da je toliko palo. Doktor jeste zabrinut, on me je i prepao svojim nastupom tipa "ovo nikako nije dobro, narocito za bebu"

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: jaka anemija
13.7.2009 14:13:48   
Bubica.sa
Dadada i ja sam to isto mislila u pocetku pa sam se raspitivala i cula od nekih poznanika da su oni imali zeljezo 2 ili 3, a za ovu vrijednost koju su meni napisali nisam vjerovala ni da je aparat moze izmjeriti. Ali eto, ima i takvih slucajeva. Ja osjecam pomalo slabost i nesvjestice ali sam to prepisivala trudnoci i ovoj vrucini.

(odgovor članu Bubica.sa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: jaka anemija
21.9.2009 9:37:45   
kalamaki
pozdravljam sve na ovom forumu,tek se uclanih.evo citam ovo ,i ja imam taj problem sa anemijom,zelj.1,hemog.7,9strasno.meni su preporucili intravenozno lijecenje ali ne mogu naci injekcije.da li neko zna gdje se mogu nabaviti u kom vecem mjestu.bas mi je dojadila ova anemija.....ufuser posted image

(odgovor članu Bubica.sa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: jaka anemija
8.12.2009 12:43:44   
Mamica24
Drage mame...

Meni je željezo jako nisko negdje oko 8.6 i ginekolog mi je odmah propisao neke  tot`hema ampule

da pijem svako 12 sati po jednu 10 dan a onda neki sirup.

Moram izbaciti bijeli hljeb, bijeli šećer, čokoladu user posted image user posted image prženo i masno pa čak i umjesto slatkog preći na kiselo

mlijeko. Moram jesti crni hljeb, žitarice, maslinovo ulje, suhe grožđice, smokve, datule i jesti punuunooo

kupusa (kiselog ili svježeg) i citričnog voća. Kaže da sam previše jela čokolade (priznam da jesam, svaki dan) i da je

to "lažna energija" koja je spriječila apsorpciju željeza. A jesam se nešto u zadnje vrijeem osjećala umornom user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa valjda se sad popravi..

(odgovor članu kalamaki)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: jaka anemija
9.12.2009 9:04:43   
Majčica
Drage moje, bez obzira koliko hrana bogata zeljezom bila dobra za popravljanje krvne slike, kod jako niskog zeljeza, tacnije kad je puno ispod normale ne pomaze samo hrana bogata zeljezom nego se zeljezo u tabletama ili kako vec drugacije mora piti kako bi se vratilo na normalu. Meni je tako doktor rekao kad sam zatrudnila a imala sam zeljezo 2 kad sam saznala da sam trudna, a donja granica je prema nasim parametrima oko 6, koliko ja znam. Ja sam ispocetka probala s narodnim lijekovima, ali se krvna slika nije puno popravljala, niti je pomagao Prenatal kako su mi neki doktori predlozili, jer u njemu ima zeljeza - nema ga dovoljno onoliko koliko je meni nedostajalo. Prenatal i slicni preparati pomazu samo zenama koje imaju nivo zeljeza u normali, pa hoce eto da ga odrzavaju. Moj savjet iz licnog iskustva je piti zeljezo u tabletama prema preporuci doktora i naravno uz ishranu bogatu zeljezom i sve ce doci na svoje. Meni je pred kraj trudnoce hemoglobin bio kao kod muskarca, ali to je zato sto sam pila 2x dnevno preparat zeljeza. Nazalost, nekad su lijekovi neizbjezni.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: jaka anemija
18.1.2010 12:22:54   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: MINČI

Prije 2 dana sam vadila nalaze i nisu bili uredu,doktorica mi je rekla da imam anemiju ali mi nije dala nikakve lijekove,da li je neka od vas to imala i koliko je to opasno za bebu,hvala svima puno mi je lakše od kad pratim forumeuser posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Suncica*

Ja sam lepa moja anemicna otkad znam za sebe. U trudnoci sam jedino pila ferohel vino, sa sokom i mogu ti reci da mi se krvna slika popravila. A posle porodjaja sam isto bila grozna i ponovo me ferohel popravio. Mislim da to u apoteci kosta oko 14KM..
Lep pozdrav..



IZVORNA PORUKA: haidy

I ja sam oduvijek anemicna, a u trudnoci je jos gore. Meni je ljekar dao da pijem feroglobin kapsule, a imas i sirup. Ali pored tableta pokusaj da jedes sto vise hrane bogate zeljezom, kao npr. spinat, grozdjice, teleca jetrica, kupus, cvekla...


IZVORNA PORUKA: Emina*

Kod mene je krvna slika inace dobra,ali sam imala prijateljicu kojoj je zeljezo jako bilo nisko,i dr joj je preporucila Legofer sirup. Ja bih ti rekla da se ti prvo posavjetujes sa svojim dr,on ipak ima tvoje krvne nalaze ispred sebe i zna koliko i sta tebi treba. Zato kod sljedeceg pregleda slobodno ti s njim popricaj oko toga..
Puno srece....



IZVORNA PORUKA: makana

e baš bez veze
čuj imati takve nalaze pred sobom i objaviti nekome da je anemičan i onda ziro, ništa
to su naši doktori
draga moja zato ti lijepo zahvali mu ili njoj drugi put što ti je "iščitao" nalaz, a o anemiji sama povedi računa
svoje željezo koje je bilo katastrofa na početku trudnoće bukvalno sam popravila zeljanicom, a najviše telećom džigericom
zeljanicu inače volim, a tada sam je jela haman svaki dan
ti sebi isto tako možeš da pronađeš omiljeni "zeleni" obrok
a svako 15 dana kupi sebi teleću džigericu pa pravi, odnos prži ili kuhaj pa mijenja priloge nekad s pireom, nekad s rižom, tjesteninom i vjeruj da će biti ok
uz to kupi ovaj sirup ferogel, kupila sam ga svojoj almedini jer su mi nedavno rekli da je također slabokrvna i dopunjavaj
sretno


IZVORNA PORUKA: laracroft

user posted image I ja cijeli zivot imam anemiju,pa sam je imala i u trudnoci.Pila sam kapsule Feroglobin,ali nije bas bilo nekog rezultata.I sada sigurno imam anemiju,ali se osjecam odlicno.


IZVORNA PORUKA: mišur

Ja sam od početka trudnoće blago anemična, nisu baš strašni nalazi, ali bi mogli biti puno bolji.
Dr mi je savjetovala da uzimam Legofer sirup,ali meni je moja mama svake sedmice cijedila 1,5 sokića koji bih ja ujutro pila i sad su mi nalazi super. I dalje pijem taj sokić, jer je zdravo i za mene i bebu.
Sokić se sasstoji od cvekle, mrkve, jabuke i limuna, sve izmiješano u mikseru! Nema određene količine koliko čega treba, što više svakog sastojka, to je bolje. I nije toliko ružan, limun "ubije" jačinu cvekle.
Probaj i sa špinatom, jetricama, grožđicama, puni su željeza, sigurno će biti bolje...




_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: jaka anemija
23.2.2010 21:57:09   
milenium
mislim da je ovo prava tema o anemiji a ne one druge dvije,pišite ovdjeuser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: jaka anemija
24.2.2010 0:44:05   
Skvo RR
Prebacivanje postova

IZVORNA PORUKA: hallima

Sesti mjesec mi je trudnoce, bila sam kod doktora i  nisu mi dobri nalazi, rekao mi je da pijem sto vise caja i propisao mi vaginalete poligyinax al ne znam koji caj treba najvise da pijem i u kojim kolicinama, i jos sam  i anemicna pa ne znam sta mi je najbolje u ovo doba godine koristiti pored tableta, svasta sam cula ali bih voljela nesto sto ce biti najbolje?


IZVORNA PORUKA: marelica9

pozdrav hallima
ne znam tacno koji nalazi ti nisu dobri, ali npr.ako ti je hemoglobin nizak, za to se preporucuje:
- suhe grozdjice
- sok od cvekle
- spinat, blitva
- djigerica ( teleca, juneca)



IZVORNA PORUKA: rose 87

ja sam pila dosta čaja od brusnice,a i moja jetrva isto,puuuuno nam je pomogao kod upala u trudnoći...a za anemiju,znam da če zvučati nevjerovatno ali od jedne med. sestre sam čula da pomaže i kikiriki ali onaj u ljusci,nisam nikad probala ali kaže ona njoj je pomogao isto u trudnoći,pa eto ne šteti probati


IZVORNA PORUKA: lilith

ja sam jela i pila sok od cvekle (svjeze) i zeljezo mi je bilo odlicno,amarant,proso i quinoa su puni zeljeza,persun takodjer



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: jaka anemija
24.2.2010 7:38:32   
mama Nataša
za anemiju odličan čaj od koprive! obavezno probati!


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: jaka anemija
3.4.2010 22:50:40   
Tajraa
I ja imam anemiju, doktorica mi je prepisala thotema ampule, kazu da su vrlo ucinkovite u popravljanju krvne slike.
Takodjer preporucujem sok od cvekle (ko moze da ga pije, meni je grozan), a ima u DM-u Hippov sok, nije los, a preporucuje se dojiljama, trudnicama i opcenito osobama koje pate od anemije.

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: jaka anemija
3.4.2010 22:57:50   
R&T@
Ja dođoh na temu samo zbog tvog nicka......

Ali da napišem svoje iskustvo.
U drugoj trudnoci vadila nalaze i zeljezo preko 30.
Doktorica se iznenadila i pita sta si jela.
I ja skontam da sam pojela noc prije tri nara veelika.
Pa probajte....

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Tajraa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: jaka anemija
3.4.2010 23:00:19   
Emica_sa
Najveci izvori zeljeza su ti crveno meso,tuna i soja,neko voli tofu,neko ne,ali pomoci ce ti i spinat i mahunarke,kao i svjeza zelena salata pozz

(odgovor članu Tajraa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: jaka anemija
3.4.2010 23:09:33   
Tajraa
Hahah Tajra bas ti je dobar nick :)))
Hehhe, meni je vjerovatno prepisala amupule kako bi se oporavila sto prije, jer je anemija uzrokovala vrtoglavice, gubitak orjentacije i slicno, pa ga vjerovatno nemogu bas tako brzo samo kroz ishranu popraviti.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: jaka anemija
3.4.2010 23:40:52   
vjestica
jel iko imao slučaj da je željezo visoko (33) a krvna slika slaba tj eritrociti i hemoglobin niski user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Tajraa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: jaka anemija
3.4.2010 23:43:28   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: vjestica

jel iko imao slučaj da je željezo visoko (33) a krvna slika slaba tj eritrociti i hemoglobin niski user posted image

ja u prvoj trudnoći ....željezo 28
moj doktor smatro da je to sve Ok...kaže eritrociti i hemoglobin su inače niski u trudnoći a željezo varira od nalaza do nalaza u zavisnosti šta jedeš...e sa prvom sam ja jela što i sa drugom al u drugoj trudnoći željezo čitavih 2,6...doktor me pitao kako ja uopšte hodamuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: jaka anemija
3.4.2010 23:51:24   
acudesa
Uvijek sam imala nisko željezo, a u trudnoći je to bilo alarmantno, pila sam sviježi cijeđeni sok od
cvekle
mrkve
jabuke
pola limuna
kašike meda
(i sad mi je idealan nivo željeza hB)...pisala sam, ali ću ponoviti: za unosom željeza, potrebno je unijeti i C vitamina radi apsorpcije
- kao i izbjegavati  konzumaciju mliječnih proizvoda neposredno prije ili poslije unosa željeza (čak do 2h)

PS-sok se pije na tašte

< Poruku je uredio acudesa RR -- 3.4.2010 23:52:07 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: jaka anemija
4.4.2010 0:36:02   
aya
Moje zeljezo je bilo 2 poslije poroda i bukvalno su me filovali CUDNIM SIRUPOM, a recept je:

10 domacih jaja (cijelih sa ljuskom) dobro oprati i zaliti sokom od 1,5 kg limuna i ostaviti da stoji 24 sata. U tih 24 sata se ljuske od jaja rastope, totalno, to promjesati drvenom kasikom i dodati 6 velikih plasticnih kasika meda, te pustiti da sve zajedno stoji 12 H, poslije piti po supenu kasiku tri puta prije jela

Takodje, sam jela lecu i grah, u svim oblicima, a iskreno najdraza i najpodnosljivija mi je bila pasteta od lece

I brdo susenih grozdjica, naravno spinat, cvekla...
I sad sam se vratila u zivot!
Savjetovali su mi i 10 dana svako jutro popiti svjeze domace jaje, ali ja zaista nisam mogla.

_____________________________

Sunce moje malo 21.august 2009
24.februara cura rekla "ma - ma" :-)
05.03. smo nasli jedan mali zubic

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 49
   Jaka anemija
6.9.2010 23:21:18   
mrkva
je li neko koristio sirup Floradix za žeijezo, kakva je učinkovitostuser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 11.1.2011 12:32:48 >

(odgovor članu aya)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *