|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jaka anemija
13.1.2011 15:26:53   
motorcycles
Vidim da je tema dosta stara,ali morala sam komentarisati user posted image
Jako zdravo se hranim(pogotovo  u trudnoci),svaki dan skoro pijem sok od cvekle i jedem namirnice bogate zeljezeom.
Zeljezo mi je sve do nedavno bilo 28.Hemoglobin i hematokriti isto negdje oko gornje granice.
Prosli mjeesec sam zaglavila u bolnici i kad su mi vadili krv nallazi katastrofa,bukvalno sve ispod vrijednosti.Zeljezo je tada bilo 6,1,ne mogu da se sjetim vrijednosti za hemoglobin i hematokrite.Dali mi Tothema ampule da pijem 2x1,Ferrum Lek tablete(pila sam od ranije Hipp natal-neko ga je pominjao samo mi bilo muka od njega),plus naravno ishrana kakva je i bila.Nakon 7 dana pijenja svega toga zeljezo palo na 4,8,hemoglobin na 99,i hematokriti jos pali.I dalje pijem sve to,ali se ne osjecam nista bolje.Zanima me koliko je vama trebalo vremena da pocnu tablete i ampule da djeluju?I da li je nekome i uz lijekove sve ovo nastavilo da opada?

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Jaka anemija
15.2.2011 18:18:23   
honey bunny
Draga motorcycles, i ja imam problem sa anemijom i molim nekoga da mi pomogne. Nekako ne kontam šta se to dešava. na početki trudnoće hemoglobin mi je bio 107, da bi za mjesec spao na 101, pa 94 i sad zadnji nalaz 89, Ležala sam i u bonici isprimala 13 ampula venofera, svaki dan pijem po 2 teblete heferola, jedem sve što ima željezo u sebi i opet ništa. Moj ginekolog se pravo zabrinuo i šalje me u Tuzlu kod hematologa. Stvarno se bolim šta bi mi mogo biti do kraja trudnoće, s obzorom da sam sad u 30 sedmici. Molim vas javite se ako ste imale slično iskustvo da mi pomognete da to makar psihički lakše podnesemuser posted image

(odgovor članu motorcycles)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Jaka anemija
15.2.2011 18:22:51   
Skvo RR
Meni je zeljezo 3.user posted image ..Uglavnom pijem feroglobin....kada popijem prvu kuru idem opet da vadim krv.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu honey bunny)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Jaka anemija
15.2.2011 19:08:44   
de_de
Evo ja bas citam u novinama Ljekovito bilje recept za anemiju ( posto sam i ja citavu trudnocu kuburila s njom).
U avanu sitno istucati 3 kasike sjemena koprive, dodati malo vode, promijesati i tu smjesu dodati u 1 kg livadskog meda. Dobro pomijesati, nakon 15 dana uzimati po kasicicu prije jela.
Vrijedi pokusati, a valjda u biljnim apotekama ima za kupiti sjemenki zare.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Jaka anemija
17.2.2011 9:37:11   
malena27 RR
prenos posta:

IZVORNA PORUKA: sweet insanity

Pozdrav. Zanima me da li je neka od vas imala iskustva sa ovim. Kako ja mirujem u trudnoci, mama je isla po nalaze moje i dr. opste prakse joj je rekla anemija te da se obratim ginekologu i da su poviseni malo leukociti (12.9) ali d ami je kao za to govorila iako se ja ne sjecam toga. Neki kazu da je to normalno, ali me strah da moze biti neka upala. Secer i urin su OK. Hvala svima unaprijed za dijeljenje iskustva.


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Jaka anemija
17.2.2011 11:57:30   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: motorcycles

Vidim da je tema dosta stara,ali morala sam komentarisati user posted image
Jako zdravo se hranim(pogotovo  u trudnoci),svaki dan skoro pijem sok od cvekle i jedem namirnice bogate zeljezeom.
Zeljezo mi je sve do nedavno bilo 28.Hemoglobin i hematokriti isto negdje oko gornje granice.
Prosli mjeesec sam zaglavila u bolnici i kad su mi vadili krv nallazi katastrofa,bukvalno sve ispod vrijednosti.Zeljezo je tada bilo 6,1,ne mogu da se sjetim vrijednosti za hemoglobin i hematokrite.Dali mi Tothema ampule da pijem 2x1,Ferrum Lek tablete(pila sam od ranije Hipp natal-neko ga je pominjao samo mi bilo muka od njega),plus naravno ishrana kakva je i bila.Nakon 7 dana pijenja svega toga zeljezo palo na 4,8,hemoglobin na 99,i hematokriti jos pali.I dalje pijem sve to,ali se ne osjecam nista bolje.Zanima me koliko je vama trebalo vremena da pocnu tablete i ampule da djeluju?I da li je nekome i uz lijekove sve ovo nastavilo da opada?


ja sam u obje trudnoce imala problema sa zeljezom, inace mi je nisko a u trudnoci katastrofa.ja sam pila ove ampule i feroglobin i svekrva mi je pravila sok od cvekle+mrkva+jabuka i ja sam to pila svako jutro jedan fildzan.ne treba ni s cim pretjerivati jer previse cvekle nije dobro.nemoj da se brines  bices dobro i ti i bebica.a ja sam dugo pila ovu terapiju i bilo mi je na donjoj granici stalno, zato ne brini.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu motorcycles)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Jaka anemija
20.2.2011 21:12:40   
honey bunny
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Meni je zeljezo 3.user posted image ..Uglavnom pijem feroglobin....kada popijem prvu kuru idem opet da vadim krv.



Kod mene je željezo 10, ali to je samo zato što sam pod terapijom. Samo mi daje da beboca dođe nasvijet živa i zdrava, da se ne iskomplikuje ništa :( U kojoj si sedmici trudnoće? Koliki je nivo hemoglobina kod tebe?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Jaka anemija
20.2.2011 21:20:09   
Skvo RR
12 sedmica, hemoglobin je 130.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu honey bunny)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Jaka anemija
20.2.2011 21:31:19   
honey bunny
IZVORNA PORUKA: de_de

Evo ja bas citam u novinama Ljekovito bilje recept za anemiju ( posto sam i ja citavu trudnocu kuburila s njom).
U avanu sitno istucati 3 kasike sjemena koprive, dodati malo vode, promijesati i tu smjesu dodati u 1 kg livadskog meda. Dobro pomijesati, nakon 15 dana uzimati po kasicicu prije jela.
Vrijedi pokusati, a valjda u biljnim apotekama ima za kupiti sjemenki zare.



Meni je doktorica rekla da se med ne preporučuje u trudnoći zbog alergija, a svaki prirodni lijek u sebi ima med. Zanima me koliki ti je nivo hemoglobina bio u trudnoći? Ako bilo ko se sjeća koliki je imao nivo hemoglobina pri kraju trudnoće, neka se javi. Postala sam neutješna user posted image

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Jaka anemija
20.2.2011 21:32:54   
honey bunny
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

12 sedmica, hemoglobin je 130.


Ma ti si super :) Kod tebe će to aBd biti dobro do kraja :) Ja sam startala sa 107, zato sada imam toliko problema.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Jaka anemija
26.2.2011 13:21:40   
sweet insanity
Kod mene je 116 bio u 24. sedmici. Sad sam 25+4 i pijem terapiju pa cemo vjdeti poslije. Meni su veci problem trombociti koji su na 100 :/

(odgovor članu honey bunny)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Jaka anemija
2.3.2011 21:49:21   
honey bunny
Ja bih ti preporučila sa odeš kod hematologa, ukoliko već nisi išla. Ne znam odakle si, ali ako si iz Sa, poznajem odličnog hematologa Aida Dizdarević, ja sam kod nje na terapiji, doduše preko telefona, ali funkcioniše, hvala Bogu :) Ja sam čula da na raspolaganju stoji nekoliko vrsta terapije, kortikosteroidi, imunoglobulini idr. Ali isto tako pomaže i konzumiranje tikve. Ja ti znam odličnu čorbu od tikve (stambolke, beogradke), pa ako si zaonteresovana mogu ti napisati :) Što se tiče anemije, najbolje bi ti bilo da željezo koje piješ, piješ sa sokom od narandže, jer se uz vitamin C bolje apsorbuje :)

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Jaka anemija
2.3.2011 22:49:16   
sweet insanity
Još nisam išla kod hematologa, pijem zeljezo i dr. mi je rekla da uradim opet nalaze (sto je sada za nekih 20 dana) i rekla je da ako nastave padati trebam na hematologiju:/ A inače živim u Tuzli. Zeljezo pijem sa limunadom radi vitamina C. Nadam se da ce i ono kolko tolko utjecati i na trombocite. Što se tiče čorbe, možeš mi napisati recept na pp. Hvala puno!!! Btw. koliki su tebi bili trombociti kada si krenula kod hematologa? Možeš mi i o tome reci na pp ako ti je prakticnije.

(odgovor članu honey bunny)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Jaka anemija
7.3.2011 16:46:03   
honey bunny
Ej, ja sam pokušavala  da ti pošaljem pp, ali nešto ne ide. Uglavnom, trebat će ti dugo vremena da dobiješ termin kod hematologa u Tz, ja sam zvala prije mjesec dana i dali mi termin u aprilu, naravno nisam čekala i stupila sam u kontakt sa hematologom u Sa.  Preporučujem ti da tablete željeza ipak piješ sa ssokom od narandže, znači iscjediš narandžu bez dodavanja vode i popiješ, jer meni lumunada nije pomogla ništa.
Evo ti recept za čorbu:
1 glavica crvenog luka
3-4 mrkve
3-4 komada (malo veća) stambolke
1 krompir
peršun, so, biber, vegata, kopar, malo mlijeka i vrhnja za kuhanje
Luk i mrkvu isjeckaš, posoliš i dinstaš na maslinovom ulju,dodaš isjeckan krompir, oguliš stambolku i staviš zajedno sa mrkvom i lukom i naspeš vode toliko da potopi stambolku. Kada omekša izmiksaš je sa štapićastim mikserom, dodaš mijeka, začine i vrhnje za kuhanje. Uzmi u obzir da čorba postane gušća kada se ohladi :)

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Jaka anemija
8.3.2011 8:49:02   
sweet insanity
IZVORNA PORUKA: honey bunny

Ej, ja sam pokušavala  da ti pošaljem pp, ali nešto ne ide. Uglavnom, trebat će ti dugo vremena da dobiješ termin kod hematologa u Tz, ja sam zvala prije mjesec dana i dali mi termin u aprilu, naravno nisam čekala i stupila sam u kontakt sa hematologom u Sa.  Preporučujem ti da tablete željeza ipak piješ sa ssokom od narandže, znači iscjediš narandžu bez dodavanja vode i popiješ, jer meni lumunada nije pomogla ništa.
Evo ti recept za čorbu:
1 glavica crvenog luka
3-4 mrkve
3-4 komada (malo veća) stambolke
1 krompir
peršun, so, biber, vegata, kopar, malo mlijeka i vrhnja za kuhanje
Luk i mrkvu isjeckaš, posoliš i dinstaš na maslinovom ulju,dodaš isjeckan krompir, oguliš stambolku i staviš zajedno sa mrkvom i lukom i naspeš vode toliko da potopi stambolku. Kada omekša izmiksaš je sa štapićastim mikserom, dodaš mijeka, začine i vrhnje za kuhanje. Uzmi u obzir da čorba postane gušća kada se ohladi :)



Hvala na receptu :) A jesi li ti isto trudna? Mislim ne mogu da vjerujem ako si trudna da su te narucili tek u aprilu kod hematologa. Meni je dr. rekla kao ako nastave spadat da cu morat na hematologiju na pripreme za porod da ne bih iskrvarila, nisu valjda glupi da puste da se to nekome desi :/ U svakom slucaju ja se nadam da ce nalazi biti OK ili da barem nece trombociti padati ispod 100. A zeljezo imam jos jendu ampulu, tak da je kanso d aprelazim  na sok od narandže, ali dr mi rece nije bitno koji je sok, al ja nadjem d aje bitno da s euzima i c vitamin pa eto barem limun :D

(odgovor članu honey bunny)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Jaka anemija
8.3.2011 22:44:13   
honey bunny
Jesam, 33 sedmice :) I to sam im naglasila, ali oni kažu, to nas ne interesuje, vi niste ništa bolji od drugih ljudi i nemate prednost. Još sam bila hitan slučaj, jer mi je hemoglobin bio 89, a donja granica je 120. Jedino rješenje je bilo da me doktorica uputi da ležim u bolnici, pa da tako dođem do hematologa, međutim tako bih još dodatno pokvarila krv. Hvala Bogu, snašla sam se i bez njih :)
Ne vjerujem da će se to kod tebe više smanjivati, a ako slučajno bude daće ti terapiju za to i brzo ćeš to aBd riješit :) U kojoj si sedmici trudnoće?

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Jaka anemija
9.3.2011 15:38:02   
sweet insanity
Sada sma u 28.sedmici, tek usla u 7. mjesec. Danas zadnja ampula zeljeza i za 10 dana radim nalaze pa cemo vidjeti. I dalje ne mogu da vjerujem da su tako postupili prema tebi. Mislim, sta hoce, da nas puste da ne daj Boze iskrvarimo na porodu :O Ja se nadam da ce sve proteci OK. Dr mi je rekla smao ako padnu jos morat cu na hematologiju na pripreme za porod sto se nadam da nece biti potrebe, a ako je bude nadam se da ce me prikladno pripremit na porodjaj.

Kod tebe je hemoglobin vidim bio 86, kod mene je 116, blaza anemija, jedino ti trombociti....koliko su kod tebe?

P.S. Kako funkcionise to sa hematologom iz Sa, placanje i dr. Ona ti koliko sam razumjela preporucuje terapije?

Sorry na ovolikim pitanjima ali u slicnom smo stanju pa se nadam d ame razumijes :)

(odgovor članu honey bunny)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Jaka anemija
9.3.2011 22:38:49   
honey bunny
Kod mene su trombociti 227. Ako odeš da ležiš u bolnici onda ćeš moći da doćeš na red prije. A pitaj svog doktora da ti da kortikosteroide  za razvoj dječijih pluća, meni je to dala pa ću u petak u bolnicu da ležim i da to primim, jer sam se krenula otvarati, pa da ne bi bilo komplikacija sa plućima, ako bude prerani porod. Iskreno da ti kažem, ne znam nikoga da je to primao, postavila sam temu na forumu, pa vidjet ću hoće li se iko javiti.
Što se tiče hematologa, ništa ne plaćam jer se poznajemo, rodbine je mom mužu. Mi se čujemo preko telefona, da ki terapiju i kaže mi kada ću izvaditi krv i to je to.
Ja mislim da to ne bi trebalo više da pada kod tebe, a ako odeš do hematologa, brzo će se srediti. Pokušaj nešto preko veze, nažalost, to je jedini način u ovoj našj zemlji :(
I nema veze što pitaš, pa zašto smo tu nego da pomognemo jedna drugoj onoliko koliko možemo :)

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Jaka anemija
10.3.2011 0:33:13   
sweet insanity
Kod tebe su znaci trombociti sada normalni hvala Bogu od 150 do ne znam tacno koliko je OK. Vjerojatno ti je terapija pomogla. Ja za 10 dana vadim nalaze pa vidjet cemo...javim ti kakvo je stanje. A nadam se da se neces poroditi prije vremena. Kod mene se bebi spustila nisko ali me nije sad pregledala vaginalno jer kao rizicno je oko 27. pa do 31. sedmice da ne bi izazvalo kontrakcije pa bolje ne dirati. Ti si isto u Tz?? Ako da, kod kojeg si ti ginekologa?

< Poruku je uredio sweet insanity -- 10.3.2011 0:34:45 >

(odgovor članu honey bunny)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Jaka anemija
10.3.2011 17:24:47   
honey bunny
Nisam, ja sam u Gračanici kod najbplje dr. Munevere Šuvalić. :) Mene doktorica svaki put pregleda i uradi mi ultrazvuk. I kod mene je nisko, pa nosim pojas za trudnice da mi je lakše kretat se. Obavezno mi javi kakvo ti je stanje sa trombocitima :) 

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Jaka anemija
10.3.2011 17:57:32   
sweet insanity
Meni niko nije spominjao pojas taj. Javim za trombocite svkako za nekih desetak dana aBd :)

(odgovor članu honey bunny)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Jaka anemija
12.3.2011 13:19:26   
blur 77
Evo i mene sa anemijom. Prije trudnoce uvijek sam imala super nalaze, u trudnoci sve losiji i losiji, vec tri mjeseca pijem gvozdje, a vrijednosti padaju, ne znam vise sta da radim, nadam se da nije toliko opasno. necu ni da mislim o tome. Moja drugarica koja je imala problema sa anemijom je posle porodjaja primila 3 flase krvi  i sve je proteklo ok

_____________________________

Van mene dosta boja zivi, Van mene katkad sve i posivi, ili se smraci i naoblaci. Dobro je zato sto postoje i ove moje lepse boje. I neki osmeh suncan i plah. I vetar necujan kao dah.

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Jaka anemija
13.3.2011 9:54:57   
sweet insanity
Anemija je kako sma cula jako cesta u trudnoci tako da mislim da ne treba puno da se brines. Samo prati upute doktora, pij sok od cvekle,limuna ,jabuke i mrkve i konzumiraj namirnice bogate zeljezom. Kod mene pored anemije su jos opali i ti trombociti ali sam se nekako smirila  i ne brinem se, samo se nadam da ce sve biti OK user posted image

(odgovor članu blur 77)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Jaka anemija
13.3.2011 16:25:30   
blur 77
Ma i ja mislim da ce to sve biti ok, sad pokusavam malo ishranom da se korigujem, vidjecemo. Da, htjela sam ti reci za tezinu bebe, sa punih 29 sedmica imamo 1600 gruser posted image , pa smanjujemo hranu. A nalaz glukoze je ok.


_____________________________

Van mene dosta boja zivi, Van mene katkad sve i posivi, ili se smraci i naoblaci. Dobro je zato sto postoje i ove moje lepse boje. I neki osmeh suncan i plah. I vetar necujan kao dah.

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Jaka anemija
13.3.2011 17:24:41   
sweet insanity
mashala su bebe :) Ma sve ce to da bude OK ;)

(odgovor članu blur 77)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *