|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jaka anemija
14.3.2011 15:22:56   
honey bunny
MašAllah, kod tebe bebač pravo napreduje :) Moja bebica je imala 1800 gr u 32 sedmici :) Što se tiče anemije, ne znam je li iko zaglavio poput mene, s obzirom da mi je hemoglobin bio 89, ali polahko se izvlačim. Jedi suhe smokve, grožđice, koprivu, sok od maline, višnje, cvekle, salatu od cvekle, crveno meso, džigericu i što je najvažnije tablete željeza pij sa iscjeđenim sokom od narandže, o mene polahko spašava :) Ne bi bilo loše da dodaš i folnu kiselinu, 1 tabletu dnevno, to je svakako dobro u trunoći, a ne možeš se predozitari :) btw koliki ti je nivo hgb?

(odgovor članu blur 77)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Jaka anemija
14.3.2011 21:25:25   
blur 77
Da, beba je malo krupnija, pa se dr bas zabrinuo i skrenuo mi paznju na ishranu, cak i test glukoze radila. Ja zivim u italiji, pa su vrijednosti potpuno drugacije nego kod nas, npr ako je normala od 9-120 , ja imam 9.1, na donjoj granici i ako nastavi da pada moram primat injekcije. Pokusacu ishranom, da i pijem folnu kisjelinu od pocetka, ovdje se pije do kraja trudnoce. Moja sestra je pila neke toteme za anemiju i bila prezadovoljna postingnutim rezultatima.

_____________________________

Van mene dosta boja zivi, Van mene katkad sve i posivi, ili se smraci i naoblaci. Dobro je zato sto postoje i ove moje lepse boje. I neki osmeh suncan i plah. I vetar necujan kao dah.

(odgovor članu honey bunny)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Jaka anemija
15.3.2011 15:18:01   
honey bunny
Meni hematolog nije htio dati toteme, kaže da nisu baš preporučljivi u trudnoći, pa raspitaj se ako ti ih predlože :)

(odgovor članu blur 77)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Jaka anemija
16.3.2011 9:37:45   
sweet insanity
Ja sam pila to'thema ampuleuser posted image Po preporuci ginekologa naravno.

(odgovor članu honey bunny)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Jaka anemija
16.3.2011 16:22:06   
Selma.A.M
I ja sam pila tothema ampule u prvoj trudnoći,ali sam povraćala od njih pa mi je promjenila u heferol kapsule....

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Jaka anemija
25.3.2011 11:44:20   
sweet insanity
Jucer radila nalaze, trombociti 148 (kuc kuc). Fale dva do 150 al mashala je to jer su bili 100. Hemoglobin mi je sa 116 pao na 113 iako sma pila tothema ampule....idem uskoro kod ginekologa na pregled pa ci vidjet sta ce mi reci....Kod tebe sve OK?


< Poruku je uredio malena27 RR -- 28.3.2011 1:25:59 >

(odgovor članu honey bunny)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Jaka anemija
27.3.2011 19:31:59   
honey bunny
Ma super, baš mi je drago da si uspjela :)))) Hemoglobin ti je dobar, samo da ne spada ispod 110 :) Kod mene je sad 102, i meni još malo fali :)) Ja ću još do 4 aprila piti ove tablete za čuvanje i onda prestajem, sigurno ću se odmah nakon toga i poroditi aBd :) Samo a sve bude dobro :) U kojoj si sad sedmici? Ja sam u 36-oj :)

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Jaka anemija
27.3.2011 20:55:59   
sweet insanity
Ja sam u 30. sedmici (29+5). Sutra jos trebam radit urinokulturu, bakterije u urinu pa da provjere i to....a nadam se da ce i trombociti ostat barem ovak kak jesu :) Pretpostavljam da cu i pred porod vadit krv da se provjeri stanje....Tebi znaci jos malo pa porod:) Sto nam se ne prikljucis na temu Razgovori u ocekivanju bebe?user posted image

(odgovor članu honey bunny)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Jaka anemija
27.3.2011 21:55:44   
honey bunny
Nisam ni vidjela tu temu :) Pa blizu si i ti, hihihih! :)Sve će se aBd zadržati ili poboljšati, neće sigurno ići nagore :)Biće to dobro :))

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Jaka anemija
1.4.2011 13:16:15   
_Brown_Lady_
Honey bunny  ja sam od doktora dobila prospekt na kojem piše šta striktno ne smijem jesti, na drugom mjestu je džigerica/jetrica, jer može biti zaražena bakterijom Listeria, koja može izazvati pobačaj ili rađanje, jer ima sposobnost da prolazi kroz posteljicu i tako zarazi bebu.
Zna li neko smijem li jesti kisele feferone user posted image , statle ili pekoće, jer slina mi se cijedi iz usta na njih user posted image  (sada ću ući u sedmi tjedan user posted image ).

(odgovor članu honey bunny)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Jaka anemija
2.4.2011 19:20:03   
sporty mamaa
Ja nisam cula nigdje da ne smijes, ali ja bas te zabrane nisam ni gledala.... Mozda da jedes kisele krastavce, njih sigurno smijes. E jesam ti i pomoglauser posted image user posted image


< Poruku je uredio malena27 RR -- 2.4.2011 21:17:46 >

(odgovor članu _Brown_Lady_)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Jaka anemija
2.4.2011 19:50:05   
animagical
ja od feferona jos vise pogorsam zatvor,pa pazi ako imas s tim problema...user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Jaka anemija
3.4.2011 12:42:33   
_Brown_Lady_
Sporty mamaa i moja mama mi kaže da jedem šta mi na um padne, da ne gledam toliko na to...ali mene nešto strah. A jao, kako sam se jedan dan najela kiselih krastavaca, pa malo one vode, meni se čini da su mi suze išle od dragosti user posted image ...ali kad me je kasnije sastavio želudac user posted image ...
Animagical, ja sam prije trudnoće imala problema sa zatvorom, a sada nemam ( a čitam da žene obično u trudnoći dobiju tvrđu stolicu, kod mene obratno).
Ja sam odlučila da pojedem koju uz grah i pogaču, pa što god Bog da user posted image .

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Jaka anemija
6.4.2011 12:01:17   
emma.L
Evo još jedan recept za cveklu, od Emine pedijatrice: 1,5 kg cvekle oprati i nasjeći na ploške, staviti sa 1,5 kg šećera u 1,5 l vode i staviti da kuha. Nakon nekih 5-10 min ključanja isključiti i ostaviti preko noći, pa procijediti. Piti pomalo - e sad ovo nisam shvatila, čiini mi se da je rekla čašicu ujutro, ali ako kome ne smeta ne vidim zašto ne popiti u par navrata. Ovo nam je preporučila za Emu, a kad sam rekla da sam trudna i za mene.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu _Brown_Lady_)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Jaka anemija
7.4.2011 13:58:00   
palachinken
Meni željezo više od normale, a hemoglobin niži. user posted image
Doktor kaže da ponovim nalaze ovih dana, pa ako se opet pojavi taj raskorak da odem hematologu jer imam problem sa apsorpcijom željeza.
Ima li iko sa sličnim problemčićem?


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Jaka anemija
25.4.2011 12:41:35   
henna ze
šta da uzmem 9.godišnjem djetetu za željezo?
svaku noć joj pravim sok od cvekle, jabuke, mrkve i limuna..i pored toga Fe joj je 11 (8-30 normalno).

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Jaka anemija
25.4.2011 13:01:50   
palachinken
Imaš u dm-u prirodni sok od koprive, dodje u teglici. Probaj s tim, ali nek ide uz vitamin C.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Jaka anemija
25.4.2011 13:12:34   
Blue rose RR
Vrtoglavica, pospanost, suha koža na rukama, slab apetit - sve su ovo moji simptomi posljednjih 15 dana, i sve mi se čini da mi je opet željezo na niskom nivou (a nemam vakta za hećima).

Je li neko koristio mladu žaru/koprivu (osim u piti i ćušpajzu), u cilju podizanja nivoa željeza? I kako?


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Jaka anemija
27.4.2011 23:34:34   
sweet insanity
Ja pravim caj od zare radi niskog hemoglobina, a sutra ponovo vadim nalaze pa ce mi provjeriti i zeljezo pa cemo vidjeti na cemu smo:)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Jaka anemija
27.4.2011 23:50:31   
Selma.A.M
Ja sam počela jesti zeljanicu u velikim količinama jer jedino tako mogu zamisliti da jedem žaru user posted image  šta mislite mogu li očekivati poboljšanje KKS ili da navalim onako na sirovu žaru (koprivu ) ? user posted image

< Poruku je uredio Selma.A.M -- 27.4.2011 23:51:16 >

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Jaka anemija
28.4.2011 0:07:05   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Ja sam počela jesti zeljanicu u velikim količinama jer jedino tako mogu zamisliti da jedem žaru user posted image  šta mislite mogu li očekivati poboljšanje KKS ili da navalim onako na sirovu žaru (koprivu ) ? user posted image


ja sam u trudnocama imala jako nisko zeljezo i pila sam svako jutro onaj sok cvekla+mrkva+jabuka po jedan fildzan i jos sam dobila i tothemu od dr i sirup.
zeljezo mi je bilo malo bolje, a za zaru ne znam.znam da sam citala da je preuvelicano da u spunatu npr ima jako puno zeljeza da ga npr ima puno vise u suhim kajsijama



_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Jaka anemija
28.4.2011 0:28:35   
Selma.A.M
IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Ja sam počela jesti zeljanicu u velikim količinama jer jedino tako mogu zamisliti da jedem žaru user posted image  šta mislite mogu li očekivati poboljšanje KKS ili da navalim onako na sirovu žaru (koprivu ) ? user posted image


ja sam u trudnocama imala jako nisko zeljezo i pila sam svako jutro onaj sok cvekla+mrkva+jabuka po jedan fildzan i jos sam dobila i tothemu od dr i sirup.
zeljezo mi je bilo malo bolje, a za zaru ne znam.znam da sam citala da je preuvelicano da u spunatu npr ima jako puno zeljeza da ga npr ima puno vise u suhim kajsijama




Mala1994 jeli se ovo pravi tj cijedi sok ili se kupi....Ja sam uzimala onu cveklu fruktalovu ali zlo mi od nje...A i kada sam kupovala niti je mogu popiti odjednom niti čuvati 5-6 dana jer na staklenci piše iskoristiti u roku od 3 dana user posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Jaka anemija
28.4.2011 0:32:09   
muaaa
Neznam da li je vec neko napisao ali grozdjice su jako dobre za anemiju,pune su zeljeza...ujutro na taste po jednu soljicu pojesti, a u toku dana onako stalno po malo kao i naveceuser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Jaka anemija
28.4.2011 0:33:52   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Ja sam počela jesti zeljanicu u velikim količinama jer jedino tako mogu zamisliti da jedem žaru user posted image  šta mislite mogu li očekivati poboljšanje KKS ili da navalim onako na sirovu žaru (koprivu ) ? user posted image


ja sam u trudnocama imala jako nisko zeljezo i pila sam svako jutro onaj sok cvekla+mrkva+jabuka po jedan fildzan i jos sam dobila i tothemu od dr i sirup.
zeljezo mi je bilo malo bolje, a za zaru ne znam.znam da sam citala da je preuvelicano da u spunatu npr ima jako puno zeljeza da ga npr ima puno vise u suhim kajsijama




Mala1994 jeli se ovo pravi tj cijedi sok ili se kupi....Ja sam uzimala onu cveklu fruktalovu ali zlo mi od nje...A i kada sam kupovala niti je mogu popiti odjednom niti čuvati 5-6 dana jer na staklenci piše iskoristiti u roku od 3 dana user posted image


vidi,
meni je ovo pravila svekrva i znam da je stavljala malo secera kao konzervans.
i ja sam pila samo jedan fildzan ujutro na gladan stomak ne vise jer je prilicno jak i ne smije se vise piti upravo da ti ne bi pozlilo.
ako imas sokovnik napravi sebi ovaj trebao bi ti pomoci i flasu drzis u frizideru od pola litre.ja sam je pila jedno 7 dana i nije mi se pokvarila pa sad ne znam.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Jaka anemija
28.4.2011 0:34:59   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: muaaa

Neznam da li je vec neko napisao ali grozdjice su jako dobre za anemiju,pune su zeljeza...ujutro na taste po jednu soljicu pojesti, a u toku dana onako stalno po malo kao i naveceuser posted image


inace kazu za svo suho voce da je dobro


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *