|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jaka anemija
28.4.2011 0:38:17   
Adana
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Vrtoglavica, pospanost, suha koža na rukama, slab apetit - sve su ovo moji simptomi posljednjih 15 dana, i sve mi se čini da mi je opet željezo na niskom nivou (a nemam vakta za hećima).

Je li neko koristio mladu žaru/koprivu (osim u piti i ćušpajzu), u cilju podizanja nivoa željeza? I kako?



Moja prijateljica je koristila u trudnoci. Obarila bi zaru tek toliko da je moze rukama dirati, samljela u masini za meso i pomijesala sa medom i limunovim sokom i uzimala 2x dnevno pa kasiku.

Mozes mozda i caj kuhati, ili recimo malo prodinstati na ulju/puteru pa zaliti jajima...

Meni je zeljezo podigao feroglobin sirup u kombinaciji sa tabletama za zvakanje C vitamina i narandzom ili kivijem odmah poslije toga, na prazan zeludac ujutru.
Pila sam i sok od cvekle.
Dobro je piti i kupinovo vino.
Suhe kajsije su dobre, crveni grah, crveno meso i dzigerica...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Jaka anemija
22.3.2012 19:31:10   
SREĆNA
Da li neko zna za ovaj sok od cvekle, mrkve i jabuke da li se cvekla skuha pa se cijedi ili onako sirovu iscijediti pa pmješati sa ostalim, jer nekako mislim da bi sok od sirove cvekle bio jako težak za žaludac.Pila sam tothema ampule , ništa, još se više smanjilo željezo, e sad sam pripremila žaru i neke kapsule za željezo Iron plus, a htjela bih i ovaj sok da probam , pa ako neko zna odgovor bila bih zahvalna.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Jaka anemija
22.3.2012 20:45:34   
Esmica
Meni je zeljezo sada 4 user posted image ,i hemoglobin isto sa zvjezdicom,ispod normale.
Pijem heferol kapsule,i uzimam sve sto mi dodje pod ruku.
Cim nabavim domacu cveklu i mrkvu,pravim ovaj sok,a pravila sam na nacin da izrendam jednu cveklu,onako frisku,nekuhanu,onda nekoliko mrkvi,otprilike kolicina ista kao i cvekla,i jabuka,najvise njih,radi okusa.
Dodam jedan limun,i meda po zelji.
I to tako bih jela,nisam cjedila,da bi sto vise vitamina pojela.
Inace mi se gadilo ispocetka,u prvom tromjesecju,a poslije nije.
A ko ne moze ovako da jede,kad se to iscjedi,bas bude fin sok,nije tezak za zeludac.
Gore su mi sad ove heferol kapsule nego ista...user posted image


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Jaka anemija
22.3.2012 21:49:13   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Da li neko zna za ovaj sok od cvekle, mrkve i jabuke da li se cvekla skuha pa se cijedi ili onako sirovu iscijediti pa pmješati sa ostalim, jer nekako mislim da bi sok od sirove cvekle bio jako težak za žaludac.Pila sam tothema ampule , ništa, još se više smanjilo željezo, e sad sam pripremila žaru i neke kapsule za željezo Iron plus, a htjela bih i ovaj sok da probam , pa ako neko zna odgovor bila bih zahvalna.


svježa cvekla se koristi

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Jaka anemija
22.3.2012 22:13:31   
SREĆNA
E cure fala puno.Ma ja kontam teška je sirova cvekla, ali eto ako već ide tako onda ok.A Esmice ja sam u trudnoći pila ferum lek tablete, Salko mi propisao, one se stave na jezik i istope se tako, nisu nimalo teške , zapravo ih i ne osjetiš, a popravile su mi željezo tada.A sad je imeni 4,4 željezo a ostali parametri isto katastrofa.Valjda će nešto od svega ovoga pomoći, žara, taj sok, tablete itd.uglavnom fala vam punouser posted image
user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Jaka anemija
22.3.2012 22:29:12   
Dz3ni
Kod uzimanja željeza je važno da se istovremeno uzima i vitamin C jer se jedino pomoću njega može apsorbovati, a kalcij predstavlja smetnju tome, pa bi trebalo izbjegavati istovremeno uzimanje obroka sa kalcijem kada se uzima željezo...recimo kašika ovoga sa cveklom, mrkvom i jabukom ujutro, mlijeko ili šta već jedete/pijete naveče.
Imala sam kao dijete problem sa manjkom željeza i sjećam se da bi mi moja nana ukuhala crno vino sa 3 nova eksera (prava građevinska eksera) user posted image Tako skuhano vino nema alkohola u sebi, ili sadrži jako malo alkohola, a tako male, skoro nikakve količine alkohola ne mogu štetiti ni bebi. Naravno nećemo sad litar dnevno toga piti user posted image dovoljno je par supenih kašika. Samo što treba dugo kuhati da vino postane gusto, ne sjećam se baš kako je to išlo...znam samo da se dosta smanji količina vina u posudi u kojoj se kuha. Ne znam da li je dodavala i šećer... Jedan doktor mi je potvrdio da je moguće povećati željezo u krvi ovim načinom i da nije glupo. Kad sam vadila nalaze oko 12. sedmice trudnoće, imala sam željezo 19. Prije trudnoće sam redovno darovala krv i gore na transfuziologiji su se uvijek "ibretili" kakvu krvnu sliku imam za ženu user posted image Znaju nane svašta user posted image

< Poruku je uredio Dz3ni -- 22.3.2012 22:33:21 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Jaka anemija
22.3.2012 22:54:20   
SREĆNA
Dz3ni nane su zakon, čula sam i ja za te eksereuser posted image
Ja sam isto dd krvi i uvijek su se čudili kako je dobra krv i sve što ona sadrži, ali evo poslije CR od prije 6.mj.nalazi katastrofa.
Mada možda ne bi bilo loše jednu litru vina okinut pa kud puklo da puklouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Jaka anemija
22.3.2012 23:24:56   
Dz3ni
Nego šta user posted image Kažu kupinovo vino konkretno je najbolje za krvnu sliku, pa ko voli nek' izvoli user posted image
A ima nas...user posted image Ima ga čak i u apotekama kupiti!

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Jaka anemija
13.6.2013 11:18:13   
mmmmmmm
mogu li se kupit ferum lek ili hemofarm bez recepta?

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Jaka anemija
13.6.2013 12:09:32   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: mmmmmmm

mogu li se kupit ferum lek ili hemofarm bez recepta?

ferum lek može,ja sam sebi kupovala

(odgovor članu mmmmmmm)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Jaka anemija
13.6.2013 18:01:15   
mmmmmmm

IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: mmmmmmm

mogu li se kupit ferum lek ili hemofarm bez recepta?

ferum lek može,ja sam sebi kupovala



super, onda sutra odma trebam kupit, inace je oko 6km?

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Jaka anemija
17.6.2013 10:53:05   
macka i mis
Drage moje, ja sam nova na forumu, ali me mucio isti problem, pa odlucih da vam preporucim svoj lijek: prepelicija jaja. Ima ih uzeti i u marketima (uvijek provjerite datum i dodju sa uputstvom. )Preporucuju se trudnicama, sportistima i anemicnim, starim, bolesnim...da ne duzim, ne prave problem s probavom, prirodni su lijek, a ujedno vrlo brzo podizu zeljezo. Kupinovo vino je isto dobro, ali je meni moja doktorica rekla da je u trudnoci nepozeljno kao i bilo koja vrsta alkohola, pa ga nisam ni uzimala. Dobar je caj od koprive i cvekla ko moze da pije sok od cvekle (mada se moze i izrendati na najsitnije pomjesati s medom i tako jesti). POred ovoga, naravno preporucujem sumski med (ako imate nekog ko se tim bavi kupite provjereno, jer je mnogo laznih proizvoda na trzistu. Pozdrav za sve buduce mame i drzim vam palceve da rijesite ovaj problem sa zeljezom sto prije! P.S. inace sve tablete i sirupi su vrlo teski za zeludac i uglavnom zatvaraju, dok ovi prirodni sastojci ne prave taj problem

(odgovor članu mmmmmmm)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Jaka anemija
17.6.2013 22:30:13   
Ramona11
Ja sam uvijek bila kriticna sa zeljezom ali eto u trudnoci sam se odlucila za prirodni sok od cvekle, mrkve, jabuke, narandze/limuna i meda. Sve to kroz sokovnik iscijedim i dodam med. 1 dl nataste sam pila i zeljezo u trudnoci mi bilo 29,5 user posted image

Malenom mi je pedijatrica prepisala Legofer, 3 boce i ja naravno prvo krenem s ovim sokom, supom telece koljenice, amaranthom, quino-om, spinatom, graskom, kupinama, borovnicama, malinama... Na kraju ta ista pedijatrica, koja me je isprva napala sto mu nisam davala Legofer, ostala u cudu kakvo mu je super zeljezo user posted image



_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu macka i mis)
Neposredna veza do poruke: 113
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *