|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolne bradavice i mastitis
5.10.2009 20:48:12   
Pretty mamma
Dodajem jedan simptom ...kompletne grudi me svrbe za poluditi...

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Bolne bradavice i mastitis
5.10.2009 21:48:49   
Amrino
Ma to je onda jos uvijek prepunjenost u pitanju...Svrab je zbog toga jer ti se siri koza...kako sike rastu (to ti mozda ne primjetis toliko ali vjeruj da su praaavo narasle). Preporucujem da ih mazes necim...mozda maslinovim ili kantarionovim uljem. Dobro utrljavaj da koza upije. Takodje- probaj sa oblogama od kupusa kada te boli. Kupus se stavlja s vanjske strane lista i ne na bradavicu. Takodje pripazi da ne oblacis uske grudnjake niti bilo sta sto steze a izbjegavaj i spavanje na stomaku.
Ne moras ispumpavati mlijeko ali ako ti bas bude nadoslo probaj (ako bebara spava pa ne moze dojiti) pritisnuti bradavicu prstima pa da mlijeko istece samo.
Takodje mozes probati da se masiras puterom. To ce sprijeciti i svrab (B vitamin je super za kozu) a i lagana masaza pomaze.
Kada si u mogucnosti- hodaj gola...cisto da se sike malo "odmore". I ja sam dugo osjecala peckanjei ziganje  kod nadolazenja...tzv. let down refleks.
Vremenom ce se smanjiti a i ti ces se navici.
Ne znam imas li one korpice- ali ako bude bas velika prepunjenost one pomazu.
Probaj i stavljati dooobro vruce obloge prije svakog podoja- tako da se kanalici fino rasire- ako je ne daj boze negdje zacepljeno- da procepi,.
Sjetim li se jos necega- javit cu ti...a ti nas izvjestavaj o situaciji...

Cisto sumnjam da je soor- jer kad je to u pitanju- samo dojenje jaaaaako boli.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Bolne bradavice i mastitis
6.10.2009 11:04:13   
Pretty mamma
Amrino, zakon si!!!
Hvala puno na informacijama, luda sam više od ove situacije. Od početka se mučim sa dojenjem, čitala sam da su cure rekle da se ponuda-potražnja regulirala u 3. mjesecu, pa kod mene nikako...Noću se budim, kao što sam rekla, danju nosim školjkice, aventove. Koristila sam i kupus prije, ali nema baš neke pomoći. Probat ću masažu s puterom, inače sam koristila hippovo ulje...ma vidiš da nema što nisam probala.
Javljat ću dalje...još jednom hvala na informacijama.
P.S. Jesu, grudi su mi kao nogometne lopte, i prije su bule velike, a tek sada....user posted image

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Bolne bradavice i mastitis
20.10.2009 20:20:06   
škorpija
odnedavno me kad dojim bebija strašno boli lijeva bradavuica na siki, baš kao da me neko probada užarenim iglama i iščitala sam temu i prema tome je krupica (soor) ali bradavica mi normalno izgleda nije crvena i ne guli se. Samo kad je stisnem boli me,a kad bebi počen da doji hoću da umrem, a onda malo pomalo se bol stišava. inače on hoće samo tu lijevu siku, desnu oodbija i plače kad ga stavim na tu stranu tako da sam gotovo i odustala od nje. Da li je moguće da sam 6 mjeseci nakon poroda dobila soor, inače nikad nisam imala nikakavih problema, imam nistatin mast ali kakod a budem sigurna da je to-to?

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Bolne bradavice i mastitis
20.10.2009 22:36:54   
Suzana
Hm..
Ne sjecam se koliko je Makic tada imao, ali imao je jednu fazu kada mi je tako iziritirao bradavicu da sam par dana zvijezde brojala kad bi dojio (svaki je imao svoju siku user posted image ). Ovo tvoje me podsjeca na to, rastu li deckicu zubici, da li si primjetila da ti je on na neki nacin iziritirao tu bradavicu?
U svakom slucaju prati malo situaciju, nesto ne bih rekla da je soor/krupica, ali nikad se ne zna.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Bolne bradavice i mastitis
20.10.2009 23:08:54   
Majčica
Skorpija, ja i ti imamo slicnih problema sa sisamauser posted image .I mene sad boli bradavica njegove omiljene sike, pogotovo kad me ujede, a to u zadnje vrijeme cesto radi. Ja imam nesto na vrhu, isto kao neka ranica izgleda, ali je suho. A soor neka te ne cudi, moj user posted image je ljetos imao bijele naslage u ustima i pedijatar je rekao da je soor, a bilo mu je 8 mjeseci. Na bradavici nije bilo tada nista. Meni je pedijatar tada dao gel koji se zove Daktanol ili nesto tako i rekao da mu mazem usta, a i bradavicu ako na njoj nesto primjetim.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Bolne bradavice i mastitis
20.10.2009 23:15:00   
_melina_
Srecom ja nemam problema sa bolnim bradavicama...
Ne mogu da vjerujem da neke od vas imaju tolike probleme s tim...
Mene bradavice bole samo pola sata-sat poslije dojenja i to je to...vise bride nego sto me bole...nekada bebač raskrvari bradavicu ali to je rijetko...


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Bolne bradavice i mastitis
20.10.2009 23:31:39   
škorpija
ma nisam ni ja imala nikad problema do sad, al doduše strašno ga svrbe desni i sve što stigne trlja od njih, moguće da je iziritirao bradavicu. ma ne znam kako da mu pomognem kad neće ovu desnu da sisa dok mi malo lijeva ne prođe. mažem je purlan kremom i nema na njoj vidljivih oštećenja ni ragada, ali boliiiiiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Bolne bradavice i mastitis
20.10.2009 23:33:10   
myb@by

IZVORNA PORUKA: _melina_

Srecom ja nemam problema sa bolnim bradavicama...
Ne mogu da vjerujem da neke od vas imaju tolike probleme s tim...
Mene bradavice bole samo pola sata-sat poslije dojenja i to je to...vise bride nego sto me bole...nekada bebač raskrvari bradavicu ali to je rijetko...


I moja bebica je meni raskrvarila bradavice i nadojila se krvi,koju je kasnije povratila.Ja kada sam vidjela krv poludila od brige.Odma smo otisli pedijatru i ona mi je rekla da je povratila krv iz mojih bradavica.Rekla mi je da kupim skoljke za dojenje i kremu multi mam balm.
Od tada nema vise problema.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Bolne bradavice i mastitis
20.10.2009 23:34:10   
_melina_
ja, obzirom da nemam bradavica, koristim one silikonske sve dok ih ne navuce dovoljno a onda skinem silikonske i moze da doji fino... srecom pa me ne bole a i dobila sam neku kremu u slucaju da krenu da me bole...

_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Bolne bradavice i mastitis
20.10.2009 23:35:02   
_melina_
IZVORNA PORUKA: myb@by


IZVORNA PORUKA: _melina_

Srecom ja nemam problema sa bolnim bradavicama...
Ne mogu da vjerujem da neke od vas imaju tolike probleme s tim...
Mene bradavice bole samo pola sata-sat poslije dojenja i to je to...vise bride nego sto me bole...nekada bebač raskrvari bradavicu ali to je rijetko...


I moja bebica je meni raskrvarila bradavice i nadojila se krvi,koju je kasnije povratila.Ja kada sam vidjela krv poludila od brige.Odma smo otisli pedijatru i ona mi je rekla da je povratila krv iz mojih bradavica.Rekla mi je da kupim skoljke za dojenje i kremu multi mam balm.
Od tada nema vise problema.


kod mene samo malo raskrvari ali ne povraca i srecom ne bude puno krvi...


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Bolne bradavice i mastitis
16.11.2009 15:50:26   
eldi
Molim hitnu pomoć....
Dobila sam vodene ospice, presle mi od moje curice. Njoj je sada 13 i po mjeseci i ja je jos dojim, međutim dobila sam jaju upalu bradavica. Citajuci vase postove mozda se radi o soor-u, bradavice su crvene pune crvenih tačkica(nisu vodene ospicena njima,jer su se javile prije vodenih), čak na desnoj imam i rez iz kojeg viri gnjoj. Rez se povuce dok ne dojim malu,ali poslije podoja se javi jos veci. Primjetila sam da i njoj ima krupice po jeziku i da ima nekad proljev, ali joj je guza sva ojedena. Dr joj je dao nistatin kapi od čega joj se povukla krupica sa jezika i dao mi da joj uradim urološki nalaz, ali meni ništa nije dao. Dojim je samo noću, jer mala ide u vrtić, ali to noćno dojenje traje ćini mi se non-stop. Da bi je dojila fizički i psihiči se izmorim, jer je takva bol dok doji da mi same suze idu. Pokušala sam je prestati dojiti ali neide, mala plaće, mlijeko drugo nikakvo neće.

Pomagajte....

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Bolne bradavice i mastitis
16.11.2009 16:34:12   
ena23
JA mislim da moras i ti lijeciti krupicu, jer nema efekta ako bebi dajes kapi a na tvojim bradavicama i dalje ima gljivica. Znaci pored nistantin kapi koje dajes bebi i ti treba da uzimas nistantin mast i time mazes bradavice. Nadam se da ce sto brze proci draga, bas mi je zao sto se toliko patite

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu eldi)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Bolne bradavice i mastitis
23.11.2009 9:24:13   
Anoniman
Mene bradavice ne svrbe niti su crvene ali su bolne, pogotovo kad maleni vuče- rastu mu gornji zubići...ne znam šta da radim?Mogu li stavljati kakve obloge, ma bilo šta što može pomoći samo dajte info

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Bolne bradavice i mastitis
23.12.2009 17:35:39   
andjela I
Evo i mene na ovoj temi..
Imam bebu od 3 mjeseca i dojimo fala bogu...
Jucer sam primijetila u lijevoj dojci,tj. u untrsnjosti dojke kao zabedljanje...
Inace beba tu sisu manje doji, pa me zanima da li je neka imala nesto slicno, da li to moze da bude zbog zacepljenje mlijecnog kanala?
Javite se molim vas, umirem od brige..

_____________________________

Naša princeza rodjena 17.09.2009.god. u 13 i 20h.
29.07. 2011. god. rodjen je nas mali princ.
Vole vas mama i tata.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Bolne bradavice i mastitis
23.12.2009 22:14:55   
andjela I
Sta je ovo,nigdje nikog nema....

_____________________________

Naša princeza rodjena 17.09.2009.god. u 13 i 20h.
29.07. 2011. god. rodjen je nas mali princ.
Vole vas mama i tata.

(odgovor članu andjela I)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Bolne bradavice i mastitis
23.12.2009 22:53:47   
Amrino
Vjerovatno ti se stvorila tzv. "ploca". Probaj da bebu stavljas malo cesce na tu siku i to tako da joj brada bude okrenuta u pravcu te kvrge...Mozda ce ti biti tesko naci odgovarajuci polozaj ali probaj. Takodje, prije dodjenja stavi na to mjesto toplu oblogu a poslije dodjenja hladnu.
Javi jeli ima promjena. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu andjela I)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Bolne bradavice i mastitis
23.12.2009 22:58:57   
andjela I
Hvala Amrino puno..
Primijenit cu ovo svakako, pa se cujemo...

_____________________________

Naša princeza rodjena 17.09.2009.god. u 13 i 20h.
29.07. 2011. god. rodjen je nas mali princ.
Vole vas mama i tata.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Bolne bradavice i mastitis
24.12.2009 12:26:48   
andjela I
Evo mene opet sa istim problemom...
Probala sam s ovim sto je Amrino predlozila, ali nema promjena...
Malo prije sam masirala maslinovim uljem,a pokusat cu da stavim kupus..

_____________________________

Naša princeza rodjena 17.09.2009.god. u 13 i 20h.
29.07. 2011. god. rodjen je nas mali princ.
Vole vas mama i tata.

(odgovor članu andjela I)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Bolne bradavice i mastitis
24.12.2009 14:08:51   
Amrino
Kupus stavi tako da bude na siki vanjska strana lista i nemoj ga stavljati na bradavicu. Kada se zagrije- promjeni ga. Molim te obrati paznju na to kakav ti je grudnjak (ne smije te stezati)...kako spavas...i sl. Meni se cesto desavalo da mi se tako jedan kanal zacepi i da se stvori guta...i to skoro pa pd pazuhom. Onda sam skontala da u noci dugo lezim na toj jednoj strani i nekako pritisnem rukom.
Samo ti i dalje stavljaj bebaru da doji onako kako sam ti rekla i tokom dojenja mozes masirati lagano to mjesto...maslinovim ili putarom i kruznim pokretima.

< Poruku je uredio Amrino RR -- 24.12.2009 14:09:31 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu andjela I)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Bolne bradavice i mastitis
2.1.2010 10:16:52   
marinčii
mi dojimo već skoro 6 mjeseci ,noćas se maleni jednom probudio i dojio samo jednu siku tako da drugu kad sam ustala jutros imam šta vidit kao mala tvrda kvržica mi se stvorila,ja sam ga odma htjela stavit da doji al nije htio(valjda nije bio gladan)onda sam izdojila malo i masirala da  grudvica nestane ,jel moguće da posle 6 mjeseci to se uopće desi ili ?user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Bolne bradavice i mastitis
2.1.2010 17:38:41   
scarlett
Draga marinčii , izgleda da jeste, mi dojimo 4,5 mjeseca i to nam se redovno dešava sa onom dojkom iz koje user posted image nije pio duže od 5-6 h.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Bolne bradavice i mastitis
2.1.2010 18:02:11   
marinčii
e svašta ja sam kontala to samo bude na početku kad beba ne može da posiše puno mlijeka al eto ipak je moguće ,ja sam izdojila malo mlijeka samo da mi bude lakše i masirala dojku ,valjda sam dobro učinila

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Bolne bradavice i mastitis
10.3.2010 9:33:46   
Meri29
Evo i meni se stvorila preko noci ta ploca u lijevoj dojci, stvarno boli za poluditi. Sad razumijem zasto mame odustaju od dojenja.
Iscitala sam sve, probacu sa kupusom i sto cescim dojenjem pa cemo vidjeti. Ni u kom slucaju ne bih prekinula sa dojenjem, probacu sve i svasta... samo sam se morala izjadati user posted image

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Bolne bradavice i mastitis
10.3.2010 9:57:22   
de_de
Meri bas mi je zao, izdrzi. Evo saljemo ti puno poljubaca user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *