|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolne bradavice i mastitis
13.9.2009 0:09:07   
ena23
Ne ne, boli nakon sto dojim, znaci kad emir zavrsi, ja izvadim siku, dodjem u dnevnu da gledam film i onda pocinje zigati user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Bolne bradavice i mastitis
13.9.2009 0:12:25   
škorpija
eeee mene zna tako žigati u lijevoj dojci koju bebac neće baš da doji i izbjegava je, nikad je ne isprazni do kraja, ne bih znala šta je touser posted image , valjda će se neko od iskusnijih mama javitiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Bolne bradavice i mastitis
13.9.2009 0:17:37   
ena23
Hehe, ja racunam na amrino i suzanu i boogy-woogy... user posted image ali sutra, sad je kasno

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Bolne bradavice i mastitis
13.9.2009 0:51:57   
triplemama
ena23 da nije soor

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Bolne bradavice i mastitis
13.9.2009 15:13:55   
ena23
Ne znam kako izgleda soor. EMir je imo malo bjele naslagice na jeziku, jutros sam gledala, ali se lahko skida krpicom pa pretpostavljam da je to mlijeko ili kako je bljucnuo ujutro.
Jutros me boli lijeva sisa, ne mogu ruke dignut i boli pri ustajanju, kretanju... Pretpostavljam da sam fasovala mastitis... jedva se krecem jutros, sinoc sam spremala ogroman iftar, budala, 21 dan nakon poroda...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Bolne bradavice i mastitis
13.9.2009 15:18:17   
Honey3
ja od pocetka imam probleme sa ispucalim bradavicama..kupila sam kremu "PureLan" ali jos uvijek su mi ispucali i uzasno me bole...Ima li ko savjet???

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Bolne bradavice i mastitis
13.9.2009 15:26:34   
de_de
Ja sam trudna, a bradavice su mi puno ispucale i imam krastice po njima, rekla sam dr, a ona kaze da to nije strasno. Dala mi je Bioclin Multi-Mam balm (ima samo u nekim apotekama) i vec mi je bolje. Prije ove kreme koristila sam dm kremu za dolje i bepanten kremu za doilje i nisu mi pomogle. Evo od ove kreme krastice su pocele otpadati i vec mi bradavice lijepo zacjeljuju.

< Poruku je uredio de_de -- 13.9.2009 15:27:00 >

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Bolne bradavice i mastitis
13.9.2009 20:21:46   
de_de
Uh, izvinjavam se zbog gresaka, imam male probleme sa tastaturom; nisam koristila dm kremu za doljeuser posted image user posted image , nego za dojilje.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Bolne bradavice i mastitis
14.9.2009 23:44:36   
ena23
Moram dodati novi simptom: jutros temperatura 38.5... tri sata nisam mogla sapvati, tresla se od zime... u podne se preznojila ko nikad u zivotu, ljudi dragi kosa mi sva bila mokra, ma ko da sam maraton upravo istrcala... i evo sad sam sasvim ok, malo jos bole sike ali je u redu. A Emiru mi natekle isto sike user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Bolne bradavice i mastitis
17.9.2009 20:45:22   
Aki Sa
Draga Ena

nadam se da si do sada vec dobro, ja sam evo vec drugi put dojilja koja u samim pocetcima ima mlijeka na izvoz kazu mogla bi dojiti trojke i obavezno zavrsim sa upalom, izdajanjem, obaveznim masiranjem i zenom koja to profesionalno radi ( ja se zezam pa kazem izdaja po kucama|)
Ali salu na stranu ta zena mi je poslje oba poroda dolazila i spasila me upala pa ako ti se ovo ponovi ili jos uvijek imas problema javi mi pa da ti posaljem njen mobitel

Inace ja sam se do prije 3 dana poslje svakog podoja morala rucno masirati i izmuzati u pocetku po 60 ml pa smo se spustili na 10 i sad sam stala, nekako se regulisala ponuda i potraznja ali opet strahujem i gledam da ne pijem ni puno tecnosti da se nebi upalila

_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Bolne bradavice i mastitis
17.9.2009 21:37:12   
ena23
Aki Sa hvala ti mila na odgovoru. user posted image user posted image
Evo sad je vec skoro skroz nestala bol, kupus je izgleda odradio svoje i izdajanje i dojenje samo na bolnoj dojci. A hvala ti od srca na ponudi, ako se ponovi ovo obavezno ti se javim na PP za broj te tete.

Ljubimo te i tvoje pacice


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Bolne bradavice i mastitis
17.9.2009 22:15:45   
Amrino
ena23- znaj da je u tim slucajevima kupus - spas!
Ja sam znala dobiti mastitis i mjesece nakon poroda. Bol u dojci (obicno je to bila lijeva) je bila nepodnosljiva- s tim da mlijeko uopse nije bilo nesto vele nadoslo...pa poslije temperatura...uzas. Ugl. skontala sam da bi to moglo biti od toga sto predugo spavam (lezim) na jednoj strani pa se kanalic zacepi. Meni su pomagale obloge od kupusa i lagana masaza puterom
Ako je u pitanju klasicna prepunjenost dojki- onda su ti one korpice zakon!!! Mene su na pocetku spasile. Samo je stavis u grudnjak , dobro pritisnes i mlijeko samo tece. Znala sam se u sred noci probuditi i to odraditi u polusno user posted image .
Ponekad mi se ta bol i temperatura znala javiti i kada se razbolim...Neka lagana upalica u tijelu i odmah me boli sika...Ne znam kako i zasto ali i tu je kupus odradio svoje.
Kupus uvijek stavljaj na siku sa vanjske strane lista i ne na bradavicu i mijenjaj novom liskom cim se ugrije.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Bolne bradavice i mastitis
17.9.2009 22:39:00   
ena23
Amrino hvala na odgovoru. Uzela sam bila dan pred sebe i fino iscitala sve sto ste do sada pisale na ovu temu i tako i primjenila i hvala Bogu brzo je pomoglo. Mene je bunilo sto sika (lijevauser posted image ) uopste nije tvrda, ni na tom mjestu, a ne smjem je pipnuti koliko boli.

A da napisem, pa mozda nekom poslje pomogne kao sto su meni vasa iskustva:
- nikada ne drzati siku sa kaziprstom i srednjim prstom popu makaza, ono da je spljostis da bebi bude lakse vuci- to sam ja uradila vecer prije i to je vjerovatno uzrokovalo zacepljen neki kanalic
- ne izdajati do kraja siku- to potjece vecu produkciju mlijeka- nego samo da osjetis da je pritisak nestao...

ostalo su sve zene rekle- znaci kupus, dojenje, izdajanje

ah da, amrino, gdje si nabavila te kapice? ja "smagam" da ih kupim jos od trudnoce


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Bolne bradavice i mastitis
17.9.2009 22:45:12   
Amrino
Ma ima u svakoj apoteci a vidjela sam i u DM- u ali ako vise nemas one probleme sa prepunjenosti onda ti i ne trebaju.
Dobro si napisala to za drzanje sike...i takodje treba dooobro paziti na grudnjak. Ne smije stezati i ako je moguce bez zica- bar na pocetku jer i on stegne i zacepi kanalice.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Bolne bradavice i mastitis
17.9.2009 22:55:59   
ena23
Da, vidis- zaboravih napisati- i to je bio faktor dan prije- obukla ja grudnjak jos od prije trudnoce (znaci sad mi jedva prekrio bradavice) sa zicama- imala goste a ovih par sto imam za dojenje bili ili na striku ili u masini- bolje da sam neku usku potkosulju ispod obukla i postavila gazu... ali eto- covjek uci dok je ziv user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Bolne bradavice i mastitis
1.10.2009 14:33:56   
liebevoll
Drage iskusne mame! I ja sam imala mastitis, temperatura 40, bila u bolnici pet dana, nema sta nisam radila, od izmuzivanja mlijeka, stavljanja kupusa, mlakih obloga prije i hladnih poslije podoja... elem, sada sam kuci, ali imam problem- kada Tarik doji iz lijeve dojke (koja je bila upaljena), uvjek je nervozan, nikada ne spava, i uvjek ostane gladan, onda ga podojim iz desne (mada dojim jednom na jednoj, sljedeci put na drugoj strani), i smiri se. Ne znam sta da radim sa ovom lijevom, ima li neko iskustvo???

_____________________________

"Ti si zelja iza koje druge zelje nema..."
24.8.2009.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Bolne bradavice i mastitis
1.10.2009 16:14:58   
Amrino
Uvijek je jedna sika produktivnija od druge, uvijek ima u jednoj vise mlijeka i skoro uvijek dijetetu je jedna draza od druge. Probaj - kada nije tako pospan ili gladan i nervoran da mu dajes tu, lijevu, cisto da sisa uprazno da bi navukao mlijeka.
Ja sam jedno vrijeme, kada mi se nesto slicno desavalo, isla u korist ove lijeve...tj. nju bih davala cesce nego ovu iz koje normalno doji...
Na taj nacin se i u njoj stvori vise mlijeka pa se nekako izjednaci.
I kod mene evo sada- poslije 20 mjeseci dojenja- lijevu odbija i hoce je ali samo kratko i odmah trazi drugu...a kada ga pitam koju ce dati bebi kada se rodi- pokaze tu lijevu a sebi je kao rezervisao desnu user posted image .
Probaj eto to...znaci insistiraj na lijevoj kada nije nervozan, preko dana...a kada je ono pred spavanje- daj mu miljenicu da se ne nervirate i ti i on..Probaj ti lijevu davati navece kada se budi...pa u polusnu nece mozda ni skontati koja je koja.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu liebevoll)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Bolne bradavice i mastitis
1.10.2009 19:36:16   
škorpija
Amrino moj bebi više voli lijevu, a desnu je gotvo skroz izbacio iz upotrebe, uglavnom je cucla kao cucu, da li je to dvoljno da se koliko-toliko održi produkcija mlijeka,vidim da ga još uvijek ima, ali me često boli

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Bolne bradavice i mastitis
1.10.2009 19:47:40   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: škorpija

Amrino moj bebi više voli lijevu, a desnu je gotvo skroz izbacio iz upotrebe, uglavnom je cucla kao cucu, da li je to dvoljno da se koliko-toliko održi produkcija mlijeka,vidim da ga još uvijek ima, ali me često boli



hahaha nemoj misliti da te kopiram,samo te citiramuser posted image ali ista stvar i kod mene.Primjetila sam da mi je dosta manje mlijeka u desnoj


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Bolne bradavice i mastitis
1.10.2009 20:51:34   
škorpija
gvendy pa nisu to džaba imenjaciuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Bolne bradavice i mastitis
4.10.2009 19:08:43   
Pretty mamma
Drage dojilje,
opet ja sa problemima.
Dojim skoro 4 mjeseca, ali svaki podoj je priča za sebe. Nikako da budem na miru, iako se trudim i ne odustajem. Problem je što me bole grudi, više peku, žigaju 2 dana. Nisu tvrde, ali su bolne na dodir, pa čak i tople. Malena doji, tada me ne boli...nemam temperaturu, izdajala sam se kad baš osjetim prepunjenost. Da li to posljedica spavanja na stomaku? Zadnjih 15-ak dana tako spavam. Inače, još se nije regulirala ponuda-potražnja. Po noći stavljam prvo one blaznice za dojilje, pa pelenu pa grudnjak. Promijenim sve 2 puta po noći i ujutro sam opet sva mokra...
Ima li neko rješenje? Kupus?

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Bolne bradavice i mastitis
4.10.2009 19:15:28   
dana3
Rijesenje za tvoj problem je da beba doji sto cesce ,a sto se tice pumpanja,ona zna iritirati sike pa bole.trnci znace da mlijeko nadolazi.
Kupus se preporucuje kad zena naglo mora prestati dojiti ili kad odvikava bebu od sike.ovo je moje iskustvo-mozda ce ti neko reci nesto pametníjeuser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Bolne bradavice i mastitis
4.10.2009 21:41:45   
Amrino
Pretty mamma- mozes li mi opisati bol? Jel te bole bradavice...neka zareca bol (kao da te neko bode uzarenim iglama)?
Ako je tako- a nije do prepunjenosti i mastitisa- vrlo je moguce da je soor tj. gljivice.
Procitaj prvi post na ovoj temi od triplemame...a i poslje imas jako dobrih savjeta...
Gljivice su uobicajene kod dojenja samo je bol jako neugodna...Preporucujem Nistatin i mazati i bradavice i bebin jezik najmanje 7 dana.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Bolne bradavice i mastitis
5.10.2009 10:05:48   
Pretty mamma
Amrino,
nije stvar u bradavicama, evo sad sam pogledala bebi jezik, nije bijel i nema naslaga.
Bole me kompletne grudi, inače su prepunjene, rekla mi je teta Azra da imam previše mlijeka, ali da se ne izdajam, nego koliko malena pojede i to je to. Evo upravo probah, grudi su mi bolne na dodir, boli me donji dio najviše, ispod areole.
A mene inače, od samog početka bole bradavice kad nadolazi mlijeko, nisu ti mali trnci, nego baš probadajuća bol, jedva čekam da mlijeko poteče. Ma više baš ne znam što ću, do sada sam izdržala, trudim se, malena dobiva na kilaži, ali uvijek se nešto komplicira.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Bolne bradavice i mastitis
5.10.2009 11:01:32   
Pretty mamma
Amrino,
evo sad sam podojila malenu i gledala reakciju...čitala sam negdje da beba cokće dok doji ako je soor u pitanju. Laura to čini jako rijetko, kao da pušta zrak, kao kod bočice (ne, ne, ne navikavam ju na bočicu, jako je rijetko koristimo). Često prekida dojenje pa joj treba vremena da ponovo počne. Radi nekakve balončiće i trpa dekicu u usta? Ja na bradavicama ne vidim promjenu, grudi me žigaju ne ovisno o dijelu dana, da li sam dojila ili nisam još....



_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *