|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: šta vam se najviše traži da jedete
28.5.2010 13:33:17   
Alisa.
jagode,joj znam da se ne preporucuju u trudnoci,ali se meni jedu strasno.Jedete li vi,drage moje jagode???

(odgovor članu nemo)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: šta vam se najviše traži da jedete
11.6.2010 14:40:53   
mynxlee
Ja ne znam sta je sa mnom, ali ni u prvoj trudnoci, pa ni sad mi se jednostavno nista ne trazi. MM se oko mene brine, stalno pita hoces li ovo, hoces li ono, pa jede li ti se ovo, pije li ti se ono... Meni nista! Bude mi ga jadnicka zao, pa nekad ko fol uzmem nesto, kao doslo mi, da ne pomisli kako se on trudi oko mene, a ja sva kamena user posted image

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Alisa.)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: šta vam se najviše traži da jedete
11.7.2010 9:11:43   
Husic10
Neznam jeli ovo imalo normalno ali meni se non stop jedu zrna kahve...svi mi govore da nije zdravo...te otici ce ti jetra te ovo ono ali meni se to gricka a kafu kao "kafu" da pijem nisam joj nikada bila ljubitelj pa ni sada....hehe 
Jeli jos ko ima ovaj"craving"? user posted image

Prvom trudnocom pojela sam tonu sladoleda...a sad ovo moje pilence samo trazi sladoled, jela bi ga cijeli dan da joj smijem dati...cudno skroz


_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: šta vam se najviše traži da jedete
11.7.2010 9:19:56   
acudesa
pa husic10, gdje si tiuser posted image
ja sam u trudnoći sve jela, a ni za čim nisam imala  craving (žudnju)user posted image , na šta mi je jedino bila mučnina: na orbit sa lubenicom
i moj malac sve jede, al lubenicu-jok
ima li veze, ili nema, nemam pojmauser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: šta vam se najviše traži da jedete
11.7.2010 9:49:36   
m.i.n.a.
Pita od tikve zakon,u svaka doba moze i jedna limunada,doduse bolje bi sjela kola al eto izbjegavam bar da ono sto pojedem da je zdravi jer sam dosad zbog mucnina izgubila na kg.al sam primjetila da se apetit vraca,za mebne je jedino voce jabuka i ponekad nektarina,cokolada se vraca u moj jelovnik ali i to iskljucivo seka i braco mlijecna ili nekad snikers..a ono sto od prvog dana sam morala mjenjat je hljeb..vise ne znam koji da probam a da mi sjedne..
pozz za sve

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: šta vam se najviše traži da jedete
11.7.2010 10:03:41   
Srculence
Ja prije nego što sam saznala da sam trudna..jela mi se zeljnica i mirisala mi pravouser posted image a poslije nisam imala nekih želja niti sam imala mučninu na bilo šta...ali jednostavno mi se nije jelo meso..bilo koje ili crveno ili bijelo.

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: šta vam se najviše traži da jedete
11.7.2010 13:32:59   
Mona Mohamed
Cokolada..U posljednje vrijeme mi mirisu breskve..Cak i ruke mi mirisu tako..Muz me samo cudno gleda. Ne razumije on to.user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: šta vam se najviše traži da jedete
11.7.2010 13:51:57   
Anoniman
Uhja sam u trudnoci samo izmisljala sta bi jela, na pocetku trudnoce su mi se jele breskve, kajsije i jagode, a pri kraju trudnoce jabuke i narandze pojela sam ih na tone i mlijeko...Imala sam zelju i za sladoledom ali ovdje ga ne reporucuju trudnicama, tako da nisam

(odgovor članu Mona Mohamed)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: šta vam se najviše traži da jedete
11.7.2010 13:53:05   
tinchita
Ja mislim da sam tijekom trudnoće pojela oko tonu paradajza...user posted image user posted image user posted image user posted image !
A negdje do 5-6 mjeseca trudnoće, nisam mogla podnijeti miris vegete!user posted image user posted image


_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: šta vam se najviše traži da jedete
11.7.2010 21:41:48   
sara.at
jagode na palete pojela,pa onda dosle lubenice na red sad ih znam jesti i u pola noci e sad sam pocela haslame ma iskreno nevjerujem u to da trudnice mogu jesti svasta kao sto je krastavac sa nutelom i slicno to mi je vec pretjerivanje,jedem ono sto sam i prije jela samo sad mnogo zdravije user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: šta vam se najviše traži da jedete
11.7.2010 23:06:34   
Husic10
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

pa husic10, gdje si tiuser posted image
ja sam u trudnoći sve jela, a ni za čim nisam imala  craving (žudnju)user posted image , na šta mi je jedino bila mučnina: na orbit sa lubenicom
i moj malac sve jede, al lubenicu-jok
ima li veze, ili nema, nemam pojmauser posted image




Evo me lutko dogegala i ja malo da vidim sta mi rade ove bebelice
Ma ne bi se ja raspitivala za ovo da je nesto od hrane sto mi se jede ali "zrna kahve" zeno user posted image Strah me da ne naskodi sta ovoj bebici...Sinoc sam bas nesto vise istrazivala / citala o ovome na netu pa kazu da ima nesto sa nedostatkom zeljeza ili anemijom... a kod mene bas to...haj pa budi pametan   ali hvala Bogu pa mi se ne  jede zemlja, ili pepeo od cigara user posted image user posted image user posted image   citam ima i toga, pa se malo tjesimuser posted image

Veeelikiuser posted image


_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: šta vam se najviše traži da jedete
11.7.2010 23:35:44   
Hannan
Husic, ja se dobro sjecam moje strine koja je bila trudna prije 20 i kusur godina, kad god bih je vidjela zrno kahve jede :).

Ja sam u trudnoci pojela tone sladoleda, ali samo onaj na kugle sto ide, nije pomagao onaj pakovani:) dok mi je luk toliko smetao, pa i dan danas, kad mi prahnu cevapi znam da cu da ih odbolujem :(

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: šta vam se najviše traži da jedete
12.7.2010 7:51:09   
lillyy85
evo mene skoro pred ciljem :)) 38+2
Ne znam šta nosim,al znam da sam u prva 3 mj. bila tooooliko gladna da nisam birala...Pojela bih i nogu od stola da mi je ko ponudio...Eh,da i sok od narandže po 2l obavezno i voćne jogurte...uhhhhh user posted image
Onda je uslijedila faza mesauser posted image  Žene drage,ja sam meso sanjala u svakom obliku,išla sam ulicom i jela banjalučke koje od gastritisa nisam smjela ni zamisliti prije trudnoćeuser posted image  Pa onda roštilj svaku noć:krilca,batake bez kostiju,ćevape,filete,ribe razne.....ccccc kad se sjetim...al fakat ja bez čokolade nisam mogla živit prije a sad....meso i ništa drugouser posted image

Zbog lošeg želuca nisam prije jela ni luk,pila mlijeko,frapee i voćne jogurte a sad ne mogu bez njih i sve mi paše...

Onda mi je bila faza kukuruza,jabuka sam na tone jela,jagode isto al alergija mi dohakala....sad jedem breskve,lubenice,dinje-spucam po koju baklavu i tone sladoleda....Imal kraja ovomeuser posted image

By the way-imala sam samo 45 kg,sad imam 61...Koliko sam jela-dobra samuser posted image


_____________________________

mama je glagol od glagola RADITI ;)

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: šta vam se najviše traži da jedete
13.7.2010 8:25:54   
Damica
Prvenstveno... Imate pozdrav od novog clana :)
Za ovu stranicu sam saznala putem "Ljepota & Zdravlje" Julsko izadnje. I tako, posto sam trudnica po prvi put, 13 sedmica, bas sam htjela da malo vidim sta ovdje ima. I bas je fino vidjeti da ima ovakvih stranica :)

Hrana... Uh ja sam bas i prije trudnoce sve volila jesti. Bas sve. Medjutim sada, tu i tamo. Naprimjer sendvice koje sam jela prije trudnoce sada nemogu da smislim. Ili bude i tih slucajeva gdje mi se nesto bas puno jede a kad napravim to sebi, i probam nemogu vise ni zalogaja.

A kiselo... E kiselo mi se pravo jede. Salate, kisele paprike, krastavci, ma to bi vazda jela :)

(odgovor članu lillyy85)
Neposredna veza do poruke: 89
   Šta vam se najviše jede u trudnoći?
17.7.2010 5:28:52   
Husic10
IZVORNA PORUKA: Alisa.

jagode,joj znam da se ne preporucuju u trudnoci,ali se meni jedu strasno.Jedete li vi,drage moje jagode???


Gdje si to cula bona?? Samo ti navali na jagode i mani ti babinih prica...sve u normali i nece ti naskoditi...osim ako si alergicna hehe

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.1.2011 10:26:25 >


_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu Alisa.)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: šta vam se najviše traži da jedete
21.7.2010 15:41:18   
esmina i bebina mam
user posted image Ja sam u prvoj trudnoci bila totalno nezahtjevna sto se tice izbora hrane sve sam jela,samo nisam u prvim mjesecima piti kafu i zasmetao mi je miris TIDE -a pa ga i dan danas ne podnosim i cim su mi prosle mucnine gdje sam stvarno bila prelosa odmah sam posla pasti sve.
Sve mi je godilo a najvise sladoled i moja Esma ga voli user posted image
A sad mi se slabo sta jede doduse nisam imala mucnine nijednom nisam povratila user posted image
kafu isto nisam pila a sta bi jela
SPISAK
tikvenica sa domačim paradajzom
paprike(pečene,sataraš,punjene sa krompirom)
razno povrce zapeceno u rerni pa zaljeveno pavlakom mmmmmmmmljac
sir ementaler,i domaći sirevi mladi i dr.
voce(breskve,nektarine,smokve,dinja,šljive)a od slastica tu je opet SLADOLEDuser posted image
uf bas ogladni
a ne jede mi se meso sa roštilja,grah kojeg inace pravo volim i nikakva teska hrana
Jutros me sat probudio bas kad sam jela jaja sa vegetomuser posted image


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Alisa.)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: šta vam se najviše traži da jedete
21.7.2010 15:47:58   
emma.L
Super tema, nisam trudna, u trudnoći nisam imala velikih prohtjeva, ali sam u prva tri mjeseca tamanila jabuke. Ponesem na posao tri, a onda mi bude malo pa idem kupiti još user posted image . Sreća pa su bile jabuke, a ne ćevapi - dobila bih otkaz i završila sa 40 kg viška nakon poroda user posted image .
Drugi put imam osjećaj da će biti svakakvih prohtjeva, čisto da malo titraju oko mene, hehe. Ajmo da vidim, šta bih to još mogla zahtijevati kad zatrudnim?

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 92
   Šta vam se najviše jede u trudnoći?
21.7.2010 15:47:59   
Mona Mohamed
Trenutno sve sto ima veze sa cokoladom, breskve, visnje.
Meso, ribu ne volim.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.1.2011 10:26:36 >


_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
12.6.2011 8:26:35   
Majiii
Ja sam uvijek bila ovisnik o slatkišama, posebno čokoladi i nutelli...Kako sam trudna - fuj to! user posted image .... Rijetko jedem slatko, muka mi kad pomslim, vjer. sam se svih ovih godina prejela svega toga :). I da, kad samo pomislim na hrenovke - muka!!A ne traži mi se ništa posebno, sem možda meso crveno (koga inače sam jako rijetko jela prije trudnoće, jednostavno - ne volim ga), supe mogu uvijek...To je to, mada sam ja tek u 6. sedmici, vidjet ćemo :)

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
12.6.2011 8:43:36   
Silver
Mogu svo voce...salate...iii to bi bilo to :)

Na sve ostalo mi je muka, cak mi je muka i na pastu za zube...user posted image

Ponekad mogu da pojedem neku bombonjeru ali rijetko ili gumene bombone ali to jos rijedje...sve ostalo od hrane,,,jednu dvije kasike i to je too...

ali eto jedem puuuuuno voca iii puuuuno salata...user posted image

vec sam smrsala 2 i po kile :)

nadam se da ce se ovo uskoro promjeniti....GLADNA SAM!!!!

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Majiii)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
12.6.2011 8:54:44   
Niobe
Ja sam jela tone lubenice, dinje i jogurta kad sam bila trudna. Jednom mi prahnuše iftarske pogačice, pa tata moro u Sarajevo po njih user posted image user posted image



_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
12.6.2011 9:21:19   
ciciban26
Ja nisam uopste zahtjevna trudnica kad je hrana u pitanju,nista mi ne prahne. Bitno je samo da sve sto jedem bude u manjim kolicinama (zbog povracanja).
Doduse prvo sto mi se zgadilo je  domaca kafa,mislim da nisam ni znala da sam trudna kad sam je prestala piti, a bila sam ovisnik. I zelja za slatkisima koje sam tamanila preko noci je nestala ali mi zato prija sve slano,ljuto,kiselo.
Draga Silver ti bas muku mucis s hranom,nadam se da ce to ubrzo proci i da ces se moci posteno najesti user posted image user posted image


_____________________________

Moj zivot,moja dusica,moja zvjezdica i suncica :) 22.09.2011 12:05

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
12.6.2011 9:25:26   
Silver
user posted image  Mene samo vadi sto nepovracam, nisam jos nijednom...inace bi se osusila...user posted image  

cudan je to osjecaj zeludac "krci" ali grlo neda nista da prodje...tako da i ja gledam makar pomalo svega da pojedem inace bi se osusila user posted image

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu ciciban26)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
12.6.2011 9:34:41   
Anoniman
Silver koji si mjesec trudnoće?
Ja sam prvih 5 mjeseci samo povraćala, nisam ništa jela, ustvari jesam suhe kifle... ljudi kad me sretnu mislili su da sam bolesna a ne trudna...ali zato poslijeuser posted image ,  ramazanske lepine jooooj kako sam ih mela onako vruće, pa snikers, milka al ona velika nestala bi za čas i naravno breskveuser posted image

(odgovor članu Silver)
  Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
12.6.2011 9:39:21   
Sandrich
uhh ja jedem svakih sat vremena i stalno sam gladna user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *