|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
25.9.2012 12:56:22   
Jeca_Perec
u trudnoci, kao i prije trudnoce.. samo mi se jede slatko...cokoladice, nutella, palacinci.. a slano jedem radi reda..potrebe nikakve nemam

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
25.9.2012 17:02:04   
Mami81
Ne mogu reci da mi se jede ili ne nesto posebno ali prije jedno dva meseca pala mi je napamet teleca dzigerica. Samo to jesti ili nista drugo.Posto sam je taj dan radila moj suprug je poranio ujutro de kupi tu dzigericu i napravi je za rucak kada ja naravno sa posla dodjem kuci. I stvarno ulazim ja u kucu kada on ispekao dzigericu ceka me postavljen sto i ja sva sretna sjedam da rucam kad ono on je prepekao ma ne liči ni na sta kao opanak je. Na to sam ja odvalila plakati ( ne pitajte zasto ni meni nije jasno) trebalo mu je 45 min da me smiri. Od tada nemam nikakvih prohtjeva user posted image

(odgovor članu Jeca_Perec)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
1.9.2013 0:27:44   
shej
Ja sam se cudila kako mi se nista posebno ne jede ni ne pije, do prije 2 dana kada sam se rasplakala jer ne radi nijedna pekara da mi dragi kupi strudlu sa makom, ma plakala sam ko kisna godina hahahhah

(odgovor članu Mami81)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
1.9.2013 0:42:39   
sara123
Meni se jede ajvar user posted image

(odgovor članu shej)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
1.9.2013 0:43:50   
sara123
user posted image user posted image Mogu misliti muza, jadan konta, sta joj bi user posted image
IZVORNA PORUKA: Mami81

Ne mogu reci da mi se jede ili ne nesto posebno ali prije jedno dva meseca pala mi je napamet teleca dzigerica. Samo to jesti ili nista drugo.Posto sam je taj dan radila moj suprug je poranio ujutro de kupi tu dzigericu i napravi je za rucak kada ja naravno sa posla dodjem kuci. I stvarno ulazim ja u kucu kada on ispekao dzigericu ceka me postavljen sto i ja sva sretna sjedam da rucam kad ono on je prepekao ma ne liči ni na sta kao opanak je. Na to sam ja odvalila plakati ( ne pitajte zasto ni meni nije jasno) trebalo mu je 45 min da me smiri. Od tada nemam nikakvih prohtjeva user posted image


(odgovor članu Mami81)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
17.9.2013 9:44:28   
Shell
Pozdrav, evo kod mene je jos rana faza trudnoce pa nisu jos pocele mucnine u ozbiljnijem naletu, coffein sam skroz reducirala na jednu solju u toku dana nakon dobrog dorucka i sveg ostalog i iskreno jako mi fali, a bojim se piti. Drugo pijem dosta jogurt i stavim truncicu mineralne da ga malo razmutim zanima me moze li mi jogurt stetiti u jutro recimo nista ne mogu osim jogurta... muz kaze onako laicki to je kiselo nemoj puno sad i to pijem sa griznjom savjesti, ali sve sam izbacila sto se tice kupovnih sokova.. to mi je jedina solucija za osvjezenje ... kakva su vasa iskustvauser posted image

< Poruku je uredio Shell -- 17.9.2013 9:48:30 >

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
17.9.2013 10:12:38   
grozđe
Meni nista posebno za sada, a vec sam 26.sedmica... prije mozda sta mi se ne jede?.... prva 3.mjeseca samo hljeb i voda.... sve mi se gadilo, posebno meso i mesne preradjevine...

voce sam uvijek volila, malkice evo veci apetit u trudnoci....

(odgovor članu Shell)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
17.9.2013 10:20:07   
reallove
Meni se nista posebno ne jede..Dodje mi nekad,jede mi se neko voce,npr jabuke,banane,maline,nedavno su mi se jele narandze i kupim,ali su uzas,ne jedu mi se viseuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
17.9.2013 14:09:30   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Shell

Pozdrav, evo kod mene je jos rana faza trudnoce pa nisu jos pocele mucnine u ozbiljnijem naletu, coffein sam skroz reducirala na jednu solju u toku dana nakon dobrog dorucka i sveg ostalog i iskreno jako mi fali, a bojim se piti. Drugo pijem dosta jogurt i stavim truncicu mineralne da ga malo razmutim zanima me moze li mi jogurt stetiti u jutro recimo nista ne mogu osim jogurta... muz kaze onako laicki to je kiselo nemoj puno sad i to pijem sa griznjom savjesti, ali sve sam izbacila sto se tice kupovnih sokova.. to mi je jedina solucija za osvjezenje ... kakva su vasa iskustvauser posted image



ma pij jogurt slobodno, al recimo biraj sa manjim % masnoće, on je odličan i za rad crijeva i zbog unosa kalcija za bebu.
Osim što predstavlja odličan izvor kalcija neophodnog za zdravlje kostiju i zubi, sadrži i dobre bakterije najčešće iz rodova: Lactobacillus i Bifidobacterium. Ove prijateljske bakterije ili popularno probiotici zaslužni su za niz zdravstvenih pogodnosti konzumacije jogurta za trudnice. Jogurt ujedno sadrži i visokokvalitetne proteine nužne za rast i razvoj fetusa.

a i ja sam u sličnoj situaciji, rana trudnoća, nemam još nekih prohtjeva, sve mogu jesti, nemam ni mučnina, smanjila sam unos kafe na jednu dnevno, najčešće ujutro za razbudjivanje, pojačala sam unos jogurta, voća i povrća (iako ga inače jedem dosta), pokušavam unijeti što više žitarica i vode, iako na vodu obično zaboravimuser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Shell)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
17.9.2013 14:21:25   
Shell
Hvala za odgovor , odmah sam se rasteretila i ujeno da preporucim vrlo vaznu stvar posto u porodici s muzeve strane imamo maldu doktoricu veterine koja radi u veterinarskom zavodu na ispitivanju hrane proizvodi mlijecni od Zotta ( proizvedeni u BiH) su 100% sigurni i jednino oni na ispitivanju nisu imali ni malo aflatoksina.. inace pijem njihov jogurt 5% ali i mlijeko

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
17.9.2013 16:34:34   
Rio_de_Janeiro
Crveno meso, u svim oblicima user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Shell)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
5.9.2014 13:51:23   
Almasa_T
ja sam strašna zadnjih dana samo sladoled i lubenica. do besvijesti bi to jela user posted image

(odgovor članu Rio_de_Janeiro)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
18.9.2014 0:34:42   
hadzimustra
Meni se pura jede ovih dana strasno, valjda necu pretjerati. user posted image Moram muza nauciti, pa da zna za kasnije user posted image

(odgovor članu Almasa_T)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
6.10.2014 19:17:33   
Almasa_T
Strasna si to prvi put cujem. Jel te prosla ta cudna faza?

Sad kako je Bajram pa svi pravili razlicite baklave, ja pravila sa pistacijama i od petka samo jedem pistacije hahaha jutros sam muza slala po jos jednu kesicu. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hadzimustra)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
27.2.2016 18:14:40   
Angelica
Evo prošle me mučnine sad udaram po pitamauser posted image
Neki dan mi je naupala kupusna pita, jao koliko sam pojela ne smijem na vaguuser posted image , pa salata od cvekle, pa zelena salata sa limunom

Imam veće prohtjeve sa drugom trudnoćom nego sa prvom, a tek početak kolika ću biti do kraja trudnoćeuser posted image

_____________________________

Ljudi postaju nalik na kokoši, slabo vide i rano liježu. A jutrom žure na kopanje zbijeni u gomile duhana. Džepova usukanih od znoja dlanova zalaze svuda i u sve guraju nos.

(odgovor članu Almasa_T)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
11.5.2016 14:13:03   
vedranav
PITA

< Poruku je uredio vedranav -- 11.5.2016 14:18:31 >

(odgovor članu Angelica)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
26.10.2016 14:12:10   
boki11
Sjećam se dok je supruga bil trudna, mjesec i pol pred termin, sutradan joj pregled a mi tu večer u kinu. Kokice, kokakola i na kraju hamburger u McDonaldsu.

Sutardan vadila krv, i kada su vidjeli šećer stavili je na dijetu... Iako je govorila šta je prethodno jela i pila, zbog sigurnosti naravno morala je na strogu dijetu i pratili su joj šećer sve do poroda... Inače je i prije i kasnije bio OK, ali et, da nismo izašli večer pred vađenje krvi za nalaze sve bi bilo u redu i uživala bi u slasticama normalno. Ovako sam sve kolače ja "morao" jesti, a ona neke gluposti bez mirisa i okusa user posted image

(odgovor članu vedranav)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
26.10.2016 16:00:30   
manuela RR
Strudla od makauser posted image

(odgovor članu boki11)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
26.10.2016 18:50:15   
amelaaaa
Nista, samo slatko user posted image A ono sto inace volim, tipa kisele mandarine, limunada, bamnja s teletinom mmm, mi izazivaju zgaravicu user posted image Ustvari kad bolje razmislim, sve iole zdravo sto pojedem me muci, a sve gluposti poput slatkisa mi prijaju user posted image

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
27.10.2016 3:42:05   
ziel
Tjestenina , lepine s kajmakom i sirom, eeeee koliko sam ih samo puta napravila u trudnoci user posted image a pored toga i svo kiselo voce i sad volim user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
7.11.2017 22:43:32   
manuela RR
Ziel prijavi sta sad jedeš najviše user posted image user posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
8.11.2017 4:15:36   
ziel
Haha udjoh slucajno kad vidim da me prozivas Manuela user posted image


Sad mi se jede kombinacija sladoled, banana, kasika meda , kasika pekmeza, eeee secerna bomba al mi godi pravo. Kupila i sebi kvatro koji je pri kraju a i kod roditelja kupila i ostavila u zamrzivac, kad sam kod njih da imam user posted image
A pored toga nesto sam slaba ovaj put na obicni sendvic sa majonezom, ko bi rekao user posted image
edit: sad se sjetih da sam na pocetku trudnoce par puta kupovala i kompot od visanja uhh.... moracu opet user posted image

< Poruku je uredio ziel -- 8.11.2017 4:17:07 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
8.11.2017 7:52:26   
manuela RR
user posted image Super su ti te kombinacije user posted image mogla bi ih i ja. ...
Ja bi sa sladoledom sve mogla. ..
Ja sam u trudnoći isto tako kupim dvije kutije sladoleda jednu kao svi jedemo a jednu ja sama ( )😂...

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Šta vam se najviše jede u trudnoći?
8.11.2017 9:05:16   
ziel

IZVORNA PORUKA: manuela RR

user posted image Super su ti te kombinacije user posted image mogla bi ih i ja. ...
Ja bi sa sladoledom sve mogla. ..
Ja sam u trudnoći isto tako kupim dvije kutije sladoleda jednu kao svi jedemo a jednu ja sama ( )😂...

Eee dobra si , tako i treba user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 199
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *