|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vaša porođajna priča
24.1.2009 20:44:34   
tajjra
Eh drage moja i ja imam zelju da podjelim sa vama svoju porodajnu pricu,mada je danas punih 40 dana kako sam dobila svoju princezuuser posted image ..
Meni je termin bio 22.12.2008 ali moja mala princeza je malkice poranilauser posted image  i dosla 15.12
e ovako ja sam ujutro 15.12.u 9h otisla na kontrolu da mi rade ctg bebi,legla na stol i osjeti da malo "pisnu",a imala sam u zadnje dane trudnoce pojacano bijelo pranje,pa kontam sigurno je to,medutim krenu to jace to je bio vodenjak,ja kazem sestri,sestro meni je pukao vodenjak kaze ona meni odmah tamo da te doktor pregleda bio je Masic,preglda on mene kaze 1 prst si otvorena nista idi gore na odjeljenja i to je to..
Muz je otisao po moje stvari i silnu papirologiju,ja sam gore dosla na prijem i sad cekam dok on to sve donesa da e mogu smjestiti to je vec 10h.
Trudnocu sam inace vodila u Vojnoj bolnici kod doktorice Guticke,ali kako u 9 mjesecu svaki drugi dan su kontrole zadnji pregled sam imala kod Nedzada Nakasa i poslije pregleda rekla sam muzu molim Boga da me samo on porodi tako ljubazan za nepovjerovati i detaljan ma dusa od covjeka.(ko im priliku neka bira njega jer iz iskustva kazem da je super).Tako ja gore na odjeljenju i pitam sestru koji je doktor dezurni danas kaze Nakas  ma joj mnene sunce obasja:) i tako on ti men pregleda  to je bilo 11h ja 2-3 prsta otvorena nista kaze hajde smjesti se nce to biti do 6h ti sad setaj,jedi,i prati stanje a ja cu doci da te pregledam za 1h opet ok tako je i bilo.iMALA SAM CIMERKU U SOBI doktoricu koja je se porodila ujutro u 6h taj dan ona mi je dosta pomagala.Dodje doktor oko 12h pregleda me kaze ti si otvorena sad 3 puna prsta a ja nemam nikakvih bolova,kaze vidimo e za sat ponovo.U 13h 4-5 sam bila otvorena sto ce reci svaki sat sam se po prst otvarala.Ali da se vratim na pocetak mislili su da ce moj porod potrajati duze,obzirom da je vodenjak puka sva je voda iscurila a ja samo prst otvorena,sli nasuprot islo je sve kako treba..u 15 h Pregledao me ponovo kaze 6 prstiju i tad mi je ukljucio drip e tad su poceli bolovi sve jaci i jaci u 17:20h me ponovo pregledao kaze 9 prstiju si otvorena sad na tusiranje i idemo za salu.
tako da sam ja iz dva napona ugledala svoju preljepu djevocicu u 17:40h koja je bila teska 3650 kg a duga 55cm..
to je drage moja porodajna prica i voljela bih da svaka od vas ima porod kao ja

SRETNO VAM

(odgovor članu Tinki)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: vaša porođajna priča
24.1.2009 22:13:16   
mynxlee
kad citam, izgleda da sam ja tokom poroda bila najglasnija. haha...

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: vaša porođajna priča
25.1.2009 14:48:46   
tajjra
hehe ma sta ces nisi ti kriva hehe
kako ti je mali????

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: vaša porođajna priča
26.1.2009 15:03:13   
Dinkica
Ima li iko da je plakao prilikom poroda, mene vise strah da cu plakati nego galamiti, jer sam ovih dana uzasno sensi, malo mi fali da se rasplacem.

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: vaša porođajna priča
26.1.2009 15:29:52   
mynxlee
mali dobro. dobio je tjemenjacu pa smo se oko toga pozabavili. kako tvoja beba?

sorry moderatoru sto odosmo malo s teme.


_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: vaša porođajna priča
26.1.2009 22:05:56   
neki
Tinki,nista se ne sekiraj,samo polako.Ja sam presla termin,i stalno sam brinula hoce li biti sve ok.Samo s Bozijom pomoci...Pozzuser posted image

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: vaša porođajna priča
27.1.2009 11:18:51   
malaaaa
evo ija cu ukratko svoju pricu da napisem...
Ja sam imala termin 27.11.2008 a porodila se 29.11 cijelu trudnocu sam super podnijela i sve je bilo hvala bogu ok!ja sam 28.11 u pola sest se probudila jer mi se islo u wc kad ja tamo da izvinete zavrsila s nuzdom a ono i dalje ljeva iz meneuser posted image i nikad stat kad ja skonta uhh vodenjak mi puko ja sva sretna trci u sobu MM da budim i to je bas bilo smijesno kad sam ga probudila da idemo u bolnicu a on ce ti meni"nemoj zafrkavat"hehee on se jadnik prepo a ja hocu da placem od dragosti sto je napokon doso i taj dan kad cu vidjet svoju bebuuser posted image usto je on pa nezna maicu da obuce sav se zapetljo s rukavima user posted image i tako otisli smo ti mi u bolnicu ctg radila i jedan prst otvorena nemam bolova bas nikakvih smjeste oni mene u sobu i kazu mi da setam sto vise i tako sam do 12:00setala i opet na ctg i opet nista onda mi dadnu gel neki bolove da dobijem i opet isto setaj do tri sata pa ce mi radit ctg kada ni tada se nista nije dogadjalo i men prekipilo vise user posted image pa hocul se vise poradjati...
i do devet navece ista situacija ostala dali oni men na kraju tabletu za spavanje pa da pokusamo sutra opet a MM cijeli dan bio samnom posto neznam njemacki on je prevodilac hehe sutri dan ista situacija bila i kazu oni meni beba je skroz visoko ali ako zelis mozemo jos jednom pokusat ali bolje za tebe da ides carski jer su male sanse da se user posted image spusti..user posted image i tako da sam pristala na carski kad vec nemoze normalno i nako iscrpljena kako bi izdrzala kontam..ohh porodila sam se bez prisustva MM jer je stigo bas u to vrijeme kad su bebu iznijeli od mene ali tu mi nije ni trebao malo nesto razumim pa sve u svemu nisam ni imala potrebe pricatiuser posted image
tako da sam na carski rodila u 2:20 mog Ahmeda teskog 3 960 gr i 52 dug bila sam presretna..u bolnici sam ostala sedam dana rana je bas bolila ali eto sada je sve super Ahmed sad ima skoro dva mjeseca...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: vaša porođajna priča
28.1.2009 15:00:03   
tajjra
hej ila moja mala je ok super slusa pravo i tako..
kako je tvoj ivan???
pubi ga pa se cujemo
ima li grceve

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: vaša porođajna priča
30.1.2009 23:34:32   
Anoniman
Moj porod je trajao 24h. Uveče oko 23h je počeo da curi vodenjak i već sam bila u bolnici da bi ujutro me smjestili u porođajnu salu i stavili mi gel za omekšavanje grlića da se otvaram jer sam bila samo 1 prst otvorena, ali to je bilo bezuspješno. U 12h već je voda pozelenila i digla se panika šta sad da li carski ili prirodno do zadnje minute su se nećkali. Oko 14h priključili su mena indukciju i tada su počeli snažni bolovi i počela sam se otvarat, tako su me patili do 23h. Porod je bio veoma komlikovan morali su mi se naslanjati na stomak, pa su čak probali vakum al sreća nije radio, kad su ga spomenuli ja sam sve snage pogurala i izašla je moja beba. Beba nije odmah zaplakala jer se nagutala plodove vode, kažu koliko sam se ja ispatila toliko i beba. Ispočetka mu nisu radili ni refleksi, tonus je bio pojačan. Al sada je sve ok, beba je mašalah. Samo se još uvijek pitam što me nisu riješili carski zar je to njima toliko komlikovano- valjda nisam carica.

(odgovor članu tajjra)
  Neposredna veza do poruke: 234
   RE: vaša porođajna priča
31.1.2009 21:40:39   
dinciii
Draga Breskva nije komplikovano nego im je skupo...pa tako muce zene..katastrofa...hvala bogu da je sada sve uredu....puno srece tebi i bebici

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: vaša porođajna priča
31.1.2009 21:46:16   
Anoniman
breskvice zao,mi je sto si se namucila toliko hvala Bogu da je sve proslo uredu i da ste ti i bebic,dobrouser posted image ...........

(odgovor članu dinciii)
  Neposredna veza do poruke: 236
   RE: vaša porođajna priča
31.1.2009 22:00:42   
Crazy little thing
Ma jel se meni to samo čini ili je više ovih STRAŠNIH priča, a mene samo još više plaši sve to.. I koliko uspijevam zaključit, većina beba dođe nakon termina, ili je to samo slučaj s prvim bebama. Kao da je puno rijeđe ovo kasnije rađanje..

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: vaša porođajna priča
1.2.2009 8:00:50   
mamyca
Ne trebate se bojati,samo budite smirene,ja sam rodila prije termina i imala hB lagan porod,ne brinite,sretno.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: vaša porođajna priča
2.2.2009 23:25:39   
neki
Ni moja prica nije strasna,hvala Bogu imala sam porod za pozeliti.A Breskvice draga ne mogu vjerovati da su te toliko mucili,bas mi je zao.Nek je beba hvala dragom Bogu dobro(a i ti naravno),to je najbitnije...Imas veliku pusu od meneuser posted image

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: vaša porođajna priča
3.2.2009 12:45:21   
Anoniman
Ma nemoj te se plašiti, ja sam jedna od onih baksuza, a masa žena je prošla sa laganim porodom. Sve su to moje oči vidjele, nisam mogla vjerovat, ja čitav dan, a žene se samo smjenjuju, sad pa sad završe.
Nadam se da nećete biti baksuzni ko ja. Želim vam sreću i što laganiji porod.

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 240
   RE: vaša porođajna priča
3.2.2009 14:43:16   
alisa grabus
Ja sam otisla 21.3.na termin kod ginekologa a nista me nije boljelo. Poslije pregleda kaze on da idem u bolnicu ali da nisam otvorena jos ni jedan cm. Na prvom pregledu u bolnici (u 8.30h ujutro) bila sam 4 cm otvorena, da li od straha pa krenulo samo. I tako opet bez bolova odvedu me na odjeljenje i pregledaju me opet, kaze doktorica Serak (u Tuzli sam se porodila i to je jedna divna doktorica) da sam vec 6 cm otvorena. Kad je bilo 7 cm ukljucili su mi indukciju. To je bilo oko 11 sati. Znaci za dva i pol sata sam se otvorila 3 cm. S indukcijom sam se patila jos sat i pol i u 13.40 h sam se porodila. Prilicno bolno i tesko ali ne prestrasno jer kad sam ugladala malenu bila sam spremna iste sekunde sve to ponoviti za taj jedan trenutak srece. Moje muke su ustvari pocele nakon porodjaja i to sa usivanjem rane. Naime zasili su mi ranu prvi put dok je jos sve to bilo toplo i naravno uz anesteziju, ali je nakon nekoliko minuta sve to puklo pa su morali ponovo, ovaj puta onako bez icega. Pa je na kraju opet puklo pa su me konacno onda odveli na hirurgiju da se to tamo obavi i naravno zbog velikog gubitka krvi i zbog posljedica na dojenje nisu mi opet dali nikakvu anesteziju nego je opet sve islo ''na zivo''. E to je patnja ali ja sam kazu jedna od nekoliko hiljada kojima se to dogodi tako da ne morate previse brinuti. Uzgred, rana mi je zarastala puna dva mjeseca, nisam mogla sjediti ni lezati kako treba, a o sexu da ni ne govorim. I sad kad premotam film sve bih opet ponovo, jer nema ljepseg osjecaja od onog kad ti tek rodjenu bebu stave na grudi. Ja sam jedva prestala plakati od srece.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: vaša porođajna priča
3.2.2009 23:18:29   
adannn
Ja sam stigla u bolnicu oko 11 ujutro bez ikakvih bolova,u 12 mi doktorica probila vodenjak i uključili su mi indukciju...Ta indukcija je trajala cijeli dan,samo sam gledala kako se žene smjenjuju,porađaju a ja se patim cijeli dan...Naveče su bolovi postali nepodnošljivi i tako punih dva sata..Počeli su da me porađaju u 20h i porodili za 25 min....s tim da je porod bio težak i na vakuum...Na vakuum su se odlučili nakon što su utvrdili da se bebini otkucaji nikako nisu čuli...Na stomak mi se naslanjao jedan doktor i posle toga 2 mjeseca su me samo rebra bolila a o rani da ne govorim,zašili su me odmah i to me nikako nije bolilo čak mi je godilo nešto hladno...Htjela sam da idem da snimam rebra jer sam mislila da su polomljena...Beba nije odmah proplakala,morali su je oživljavati ali hB kako je na vakuum ona je zdrava beba,živahna i vesela...Samo mogu reći da sam zaboravila te bolove čim sam je vidjela i zahvaljujem Bogu što mi je podario živu i zdravu...

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: vaša porođajna priča
12.2.2009 0:00:52   
teta berta
evo da se i ja ovdje uključim. Termin za porod mi je bio 9.8. Ni sama ne znam ako, ali te dane pred porod osjećala sam se nekako smireno, iako sam ja po prirodi velika paničarka, pa i zub popravljam pod anestezijom( da se može uzela bih i općuuser posted image ). Tih dana sam mirno spavala i nisam razmišljala kada i gdje će me zaboljete. Cijelu trudnoću sam hvala Bogu bila veoma aktivna, puno šetala, obavljala sve aktivnosti i obveze kao i prije trudnoće( u 7.mj.trudnoće sam položila sve ispite na fakultetu), da se malo pohvalimuser posted image user posted image  iako mi je na početku priznajem bilo malo neugodno ići na faks sa stomakom. No nisam se izvlačila na trudnoću i strpljivo sam čekala svoj red da uđem na usmeni, iako je po onoj sparini bio dobar broj kolegica i kolega koji nisu htjeli propustiti mene trudnicu, sram ih bilouser posted image . No da se mi vratimo porodu. Moj dr.je u to vrijeme bio na godišnjem i ostala sam na milost i nemilost doktorima koji nisu baš marili za mene, nisu me čak htjeli ni primiti na pregled... Sreća pa sam poznavala jednu jako dobru babicu koja mi je svaki put uredno uradila ctg i bila uz mene. da napomenem beba je još uvije bila okrenuta zadkom. Kada se već vidjelo da me stvarno nitko neće primiti na pregled potegli smo neke veze i došli do doktora koji me naručio na pregled. Moj muž i ja smo tog jutra pošli na moj ctg i da se ja nađem sa doktorom. Nakon pregleda koji je bio jako grub( svaka čast Kneževiću kod koga me nikad pregled nije ni mrvicu bolio) i nakon kojega sam počela krvaviti rekao je kako sam otvorena tri prsta i kako je njemu čudno što mene ništa ne boli... Nakon toga je rekao da bi mogla pokušati prirodno, da je on spreman na to iako je zadak, no ja nisam bila spremna... Unatoč tome on me sa sestrom poslao u rodilište kako bi mi tamo dali drip i izazvali bolove. Tek tada sam bila preplašena i htjela pobjeći glavom bez obzira, nisam željela roditi prirodno bebu koja je bila okrenuta zadkom, a imala preko 3 kile... Zapravo bojala sam se. Moj muž koji me strpljivo čekao na hodniku uzeo me za ruku i rekao da idemo kući, moj dr.je sutra dan trebao doći s godišnjeg. No tada mi je sestra koja me bila povela u rodilište rekla da se vratim na gornji kat i da će biti urađen carski. Laknulo mi je, iako sam i dalje bila jako uznemirena. Ne moram ni spominjati grubost sestara dok su mi stavljale kateter i onako dok sam ja ležala na stolu postavile niz pitanja i dok su me stažisti sto puta ginekološki pregledali dok sam ja trpila nelagodu i molila da sve prođe što prije. Onda su me onako izbezumljenu odveli u salu, legla sam na stol još uvijek u nevjerici, a anesteziolog me nastojao nasmijati svojim šalama, svaka mu čast... Onda mi je stavio masku na lice i ja sam utonula u san... Ono čega se sjećam nakon toga, kroz maglu je da su mi rekli da je beba živa i zdrava i da je sve prošlo ok... Kako me samo bolilo. No već sljedeći dan sam ustala iz kreveta i pomalo hodala. Drugi dan sam bila prebačena u običnu sobu i tamo su posjete dozvoljene non stop što mi je puno značilo. teško mi je palo što je bebica punih 10 dana bila na pedijatriji, jer se zagrcnula vode... Znači rodila sam u četvrtak, a u ponedjeljak izašla iz bolnice. Rana me više ne boli i što je najvažnije bebica je živa i zdrava i dobro napreduje hB. Eto to je bila moja porođajna priča...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: vaša porođajna priča
12.2.2009 4:16:53   
le_ella
eh drage moje nadjo i ja vremena da vam se javim sa mojom porodjajnom pricom.
termin mi je bio 11.02 a porodila sam se 08.02 u 19:30
ustala sam taj dan oko 9 h i na dojnjem vesu mi je bilo krvi, govorim muzu reko ja cu se danas poroditi on govori ne zezaj posto nisam imala nikakvih bolova niti mi je vodenjak bio puko.
Oko 13h pocela mi je voda da curi, a oko 14h  sam krenula u bolnicu kad me je doktorica pregledala rekla je ostajes,  otvorena si 4 cm, smjestili su me u sobu oko 15:30 i prikljucili mi infuziju sestrica me je pitala hocul epidural ja sam rekla samo ako budem morala.imala sam bolove svakih 5 min i to sve jace.muz je bio uz mene cijelo vrijeme i trljo mi ledja sto mi je jako pomoglo.
Oko 19:10 poceli su nepodnosljivi bolovi tada je sestrica me ponovo pocela da ubjedjuje za epidural ali tad sam osjetila napone i rekla sam joj da pozove doktora da beba dolazi, dok je doktor stigao proslo je desetak minuta i tako dok se on obuce ja se i porodi jest da su me malo sjekli ali sve sam bolove zaboravila kad su mi moju curicu stavili na prsa zaista ne opisiv osjecaj.Moj muz je presjekao pupcanu vrbcu.
Moja curica ima 4 kg i 55 cm.
Evo treci dan nakon poroda nemam nikakvih bolova mogu normalno da sjedim.
Svim trudnicama zelim lahak porod i ne brinite se nije nista opasno.



_____________________________

Boze, olaksaj, nemoj otezati,
Boze, svaki nam posao zavrsi sretno, Uslisaj Boze!

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: vaša porođajna priča
14.2.2009 18:02:13   
ringeraja
Da ispricam i ja svoju pricu, ovako na brzaka...user posted image
Termin mi je bio 07.02., a u noci izmedju ponedeljka i utorka (drugi na treci februar) osetila da je nesto pocelo da curi. Posto nisam osecala nikakve bolove, pomislila da je to sluzni cep, ali se za svaki slucaj tako u tri, cetiri sata nocu okupala, sredila i bila spremna za bolnicu.user posted image
Medjutim, bolova nije bilo... Zvali bolnicu, oni rekli da je to sluzni cep i da moze da potraje do porodjaja i nekoliko dana... Ja nekako nastavila da spavam...
U utorak sve sredila u stanu, pripremila jos neke sitnice i osluskivala ima li kakvih promena. Opet nista...
Navece ispratila drugaricu oko 22.00 i legla da spavam, kad... Osetih bolove najpre posle sat vremena, pa onda sve cesce (na pola sata, 20 min, 15 min sve do 5 min), zvala u medjuvremenu bolnicu,a oni kao nece to jos i da pokusam da se odmorim. Al' kakav odmor i spavanje! Ucestali bolovi i ja se spremim i podjemo u 23h ka bolnici. Tamo mi kazu da plodova voda jos uvek nije istekla i da sam otvorena 3 cm.
Sledeca dva sata sam bila u kadi i tu se otvorila jos 2-3 cm. Onda lezala jos malo, pricala sa MM i babicom koja je bila nenormalno ljubazna i fina hB, i onda oko 6h bila otvrena skoro 7 cm. Bila sam premorena i nenaspavana pa sam uzela epiduralnu i u sledecih sat, sat i po, otvorila se svih 10 cm.
Voda je u medjuvremenu otisla, ali se beba nije bila spustila u kanal, vec su mi ukljucili nesto (mislim da je to taj drip?) i izazvali bolove koji su bili podnosljiviji od onih na pocetku. Tako sam istiskivala bebicu skoro sat vremena i 04.02. tacno u 12:34 se rodila ziva i zdrava moja slatka, mala bebicauser posted image user posted image user posted image , teska 3220 gr, dugacka 49 cm. Malo je bila progutala prodove vode, ali je sve u tih sledecih 5 min. bilo sve OK hvala Bogu. Usput, ime joj je Asija i volim je najvise na svetu. Evo je sad spavauser posted image
Moja mala slatkicauser posted image user posted image user posted image
 

(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: vaša porođajna priča
14.2.2009 19:45:52   
idana_85
IZVORNA PORUKA: Crazy little thing

Ma jel se meni to samo čini ili je više ovih STRAŠNIH priča, a mene samo još više plaši sve to.. I koliko uspijevam zaključit, većina beba dođe nakon termina, ili je to samo slučaj s prvim bebama. Kao da je puno rijeđe ovo kasnije rađanje..



Ma nije porod toliko tezak koliko ti se ove price strasne cine, i ja sam tako mislila. Istina je draga moja da se beba nece sama roditi vec da je TI moras roditi. kako su rekli na vjezbicama Nije te porodio doktor,vec si se ti porodila, on ti je pomogao da se porodics Bitna je jako psihofizicka priprema pa bih je ja svima preporucila.....A treba se znati poroditi, ne smijes se prepustiti,vec se spremiti psihicki i fizicki i sto je najbitnije da znas u detalje kako to sve ide i da se pomiris s tim sta te ceka i jako, jako je vazno da slusas sta ti govore i suradjujes, npr ja sam pocela disati kao na vjezbicama ali mi nije bas pomoglo, onda mi je babica rekla gledaj me u oci i slusaj me,ovako ces disati i kad sam pocela tako disati bilo je milion puta lakse. ja sam zatvorila oci i samo slusala njen glas, ni dr ni ljude okolo, nemam pojma ko je sve tu bio....kad je ona govorila ne guraj, ja nisam, iako sam osjetila napon, kad je ona rekla sada guraj ja jesam,iako nije bilo napona. I meni su se naslanjali na stomak, ali nisu rebra polomili niti me bolilo trunke...vjerovatno zato sto je to pred kraj bilo samo malo da pomognu. Sjecam se da je sestra na vjezbicama rekla da se ta slomljena rebra desavaju zenama koje ne suradjuju pa na kraju oni malo upotrijebe silu kad vide da se beba pati. Znaci ne vristati i govoriti ja to ne mogu, vec misliti da ces konacno vidjeti svoju bebicu i slusati sta ti govore...


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: vaša porođajna priča
16.2.2009 16:30:39   
MirelaK
Eh drage moje hanume skupi i ja malo snage i vremena da vam napisem svoju porođajnu pricu. <termin mi je bio 22.10. da se porodim ali beba nikako nije htjela vani,...pa u noci 26.10. oko 3:15h poceli su redovni bolovi na nekih 15 minuta. To su bili lagani bolovi poput menustrualnih,...za jedno sat vremena sisli su na 7 min. Moj MM je sve biljezio u mob. i bio uz mene. Kada su vec bili na tih sedam minuta, uputili smo se u bolnicu. Ja sam odlucila da se porodim u Opcoj bolnici. Dole nas je primila ljubazna sestrica, adezurni dr. je bio Kenan Drljević. Ja sam upravo i zeljela da me on porodi. Pregledali su me i rekli da sam otvorena 1,5 prst i da je bolje da idem kuci pa da dodjem prije pola 8h dok je on dezurni. Tako je i bilo, ja kuci sa MM a bolovi su podnosljivi ali jedva hodam do auta,...Mi kuci i tako ja hodaj po stanu i oko 7h ja kazem Mm ja ne mogu vise, vozi me. Mi opet u bolnicu kad otvorena 4 prsta. Kazu da ostanem lezati,...Tako ja se raspremin, Mm donese stvari malo suza na rastanku i tako. Eh smjeste me u sobu i cekaj,...bolovi postaju sve jaci i jaci. Doktor svako malo pregleda koliko sam otvorena, kad ono skroz sporo. Zena koja je dosla sa mnom u sobu porodila se za 7h, a ja nista. Placem molim za pomoc ali nista. U 15h prikljuce me na indukciju, e to je prica za sebe. <iskreno ne bih je nikome preporucila,...user posted image Cijelo vrijeme sam kontaktirala sa muzem,a on je bio u hodniku,...podplatio je svo moguce osoblje ali dzaba ti kada se ja skroz sporo otvaram,...tako sam provela svojih najtezi 17h,a onda u 23h dodje babica i kaze idemo se poradjati i kaze da ce Mm uci na porod. Nisam mogla vjerovati, a isto tako ne mogu opisati koliko me obradovalo. Kada sam usla u salu i vidjela Mm onako obucenog mogla sam plakati od srece. Porod je brzo prosao,...poslije 2-3 napona moj Ammar je izasao na svijet u 23:15h. Bio je dug56cm i tezak 4650g.
To vam je moje iskustvo, nadam se da vas nisam isprepadala ali slijedeci put aBd ja idem na carski user posted image


_____________________________

Moj Ammar dosao na ovaj svijet 27.10.2008. god.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: vaša porođajna priča
16.2.2009 17:10:19   
dinciii
ne znam svako ima svoje...al ja bih opet onih 34 sata bolova nego carski...meni je tako u ruznom sjecanju ostao..kako sam se osjecala poslije itd...dug oporavak brate mili...a ostale koje su se prirodno porodile pocele da setaju oko mene poslije sat vremena...ne znam svako ima svoje...al ja se nadam da ce mi bog dati da se sa drugom bebom ako bog da prirodno porodim...

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu MirelaK)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: vaša porođajna priča
19.2.2009 17:59:20   
eniii
E drage moje da i ja ukratko nesto napisem,TP-13.02. ja rodila 05.02. utorak uvece imala sam blage bolove u predjelu ledja da bi ujutro osjetila da mi nesto curi neka sluz pomislila sam odma da je to sluzni cep al hajd ujutro se javila svom doktoru kaze otvorena 3cm. vodenjak napet bolnica,a ja lijepo vratim se svojo kuci i kazem MM da mi je dr. rekla ako bolovi ucescaju da idem u bolnicu i tako i bi taj dan smo cio dan proveli u gradu setali kontam ja sto vise hodam vise cu se i otvoriti,da bi uvece oko 19h. otisla u porodiliste na prijemu i dalje otvorena 3-4cm,bolovi blagi na pola sata ostala u bolnici cijelu noc gledala kako se poradjaju a ja onim hodnikom setam i kontam jesu ove lude kolko vriste meni i dalje neki blagi bolovi da bi ujutro vizita bila i ja na pregled kaze dr.ova vam je otvorena 7-8cm.porod,a ja sva vazna nazovem MM i kazem mu e evo ja idem da rodim,ukljucili oni meni indukciju i ja lezim onako i gledam meni i dalje blagi bol u ledjima a kad krenu neki bol ma neznam ja sam vrisnula kolko sam imala snage,osjetila sam napon neki al sam jos jedan puta osjetila taj jaki bol da bi ova babica dosla do mene pogleda kaze ustaj evo glavice i tako i bi tri napona i moja najveca sreca Zlatana rodila se,pa eto indukciju mi ukljucili u 9-15h. a u 10-20h.moja sreca je bila tu,jesam malo sjecena al to mi nije bilo niti na kraj pameti kad sam ugledala moju bebicu ma neznam to je neopisiv osjecaj,al hB da je sve proslo kako treba ma mogla bi svakome pozeljeti takav porod,i nisam vam jos napisala moja sreca-3800tezina aduga 56cm,ma cura prava sta da vam kazem....uglavnom eto tolko...puno pozzz

_____________________________

Nasa sreca Zlatana stigla je 5.02.2009god....

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: vaša porođajna priča
21.2.2009 19:48:04   
essy
e,tu mi je negdje priča s prvog poroda,a sada druga.Moj Tarik evo spava pored mene,ima 6.5 mj.sunce mamino.dakle,termin mi bio 16.7.2008.a ja 2 august još marširam gradomuser posted image .odlučimo ja i muž sutradan u bolnicu.dakle 17 dana preko termina,dr.počeli galamiti kada su vidjeli papire,kažu a šta si čekala do sada,e rekoh da me zaboli!!bilo mi žao ostaviti starijeg sina,ko logički reko niko nije rodio a da ga nije zaboljelo.eto ja izuzetak,hahha.nego odmah oni mene u salu,na pregled,čude se kako je uredno sve,beba,posteljica,plodna voda.otvorena za tijesan prst.kažu,idemo sa dripom,ako nemogne,carski.elem,ja ti počnem primati drip,2 sata,meni ništa,odem do wc,a ono krvava sluz iz mene.kažem babici,a ona reče da je to dobar znak.tek poslije počeše bolovi.dr.nigdje ni na vjeru.babica me pregledala oko13 sati(a legla sam na sto u 9:30)kaže,ja ili sam luda ili si ti otvorena za porod.samo da ti pukne vodenjak rodila bi za sat vremena.vjerujte da sam zaplakala od sreće.dr.po običaju,fuj,da ne opisujem,bol me uhvatila,molila ga da sačeka par trenutaka,a on ode i više se nije ni vratio.tako ja s babicom vrijeme provodila,bila je toliko dobra,da je ja zovem drugom majkom,mada smo se samo tada vidjele i viš nikad.u 14 mi probila vodenjak,bolovi nesnošljivi,do 15.35 i uz pomoć još jedne setrice moja se beba rodi(3980gr.53 cm)ovaj pot sam dobila u naručje svog princa,neopisiv doživljaj...moj muž cijelo vrijeme pred vratima,ni ovaj put nije bio uz mene.ali bio je tu...u blizini.šili su me,dr.jedva promrmlja kroz zube da mi čestita,kaže nisam se nadao da će ovako dobro proći.odležim dva dana i kući.mučila se s koncima i s nogom,malo poteškoća,ali sve se prebrodi.sada kažem da mi bog poživi njih dvojicu,utvrdila sam gradivo,ali neznam da bih željela više ikad proći kroz to sve.user posted image user posted image poruka drugim trudnicama i koje žele to biti:uživajte u svakom trenutku,neka vam i napor,i bol budu uživanje.SRETNO!

(odgovor članu eniii)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *