|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaše porođajne priče
3.3.2011 21:10:45   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: taurus

nije mi bila namjera da vas rasplačem, ali ja sam plakala pri izlasku iz bolnice
ugledala sam svog R sa cvijećem u ruci, pritračo je i poljubio me
kada smo ušli u auto, nakon par minuta razmišljanja rekao mi je:"mama, nas sada ima 4-oro, hvala ti mama"
pogeldala sam u mm, oči su mu bile pune suza i ja sam naravno odmahuser posted image user posted image user posted image




Eh bila ili ne bila ti mene na poslu rasplaka, a citajuci ovaj komentar evo suze opet teku! Strasno volim kad se ljudi slazu i vole, valjda volim svoju porodicu pa volim vidjeti to i kod drugih!!! user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 1376
   RE: Vaše porođajne priče
3.3.2011 21:26:24   
Lulu_08
makana kao sto vec neko rece, drago mi je cuti da ima "smijesnih" poroda, i super zvuci sve! A jos bolje cinjenica da cekas i trecu bebanu ako Bog da! Neka ti je sa srecom i da ako Bog da ako ne bolje bar isto kao drugi put bude!

rose ti si svoju duznost postene sugradjanke odradila hehe, pomogla porodiljama i onda sama odradila svoj posao, odlicno!

Iako moje iskustvo nije onakvo kakvo sam zeljela da bude (citajte = zelja mi je bila poroditi se prirodnim putem a ne putem CR kako je moralo biti) ja ipak jedva cekam novu trudnocu i jos jednu bebicu!!!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1377
   RE: Vaše porođajne priče
3.3.2011 21:43:06   
rose
IZVORNA PORUKA: Djana


rose ti si svoju duznost postene sugradjanke odradila hehe, pomogla porodiljama i onda sama odradila svoj posao, odlicno!




ukupno sam u bolnici bila 2 noci...prvu noc niko nije spavao jer smo se poradajale a drugu jer su bebe plakale na smjenu...doduse ova moja je bila dobra ali je pocela vristati iz petnih zila kad je mene san prevario i kad sam je svojim hrkanjem prepala user posted image a sutradan kad su nas otpustali u sobu dodjose 2 zene...jedna u bolovim...i ja opet disem sa njom...kad su moji dosli po mene, ona kaze "nemoj iciii" user posted image

usput nikad nisam saznala zasto nije bio moguc porod u vodi ili na stocicu...valjda im bilo mrsko i imali puno posla...elem voljela bih i tako probati ali posto cu slijedec aBd na Jezeru, a ako oni ne budu imali kadu...opet mi se valja na sto penjati user posted image


< Poruku je uredio rose -- 3.3.2011 21:44:40 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 1378
   RE: Vaše porođajne priče
3.3.2011 22:09:07   
maja78 RR
rose divna prica

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1379
   RE: Vaše porođajne priče
3.3.2011 22:41:22   
taurus
e jest mi drago što sam danas još nekoliko forumašica potakla da napišu svoje priče user posted image
user posted image user posted image user posted image rose, makana i simran
super su vam priče

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1380
   RE: Vaše porođajne priče
3.3.2011 22:46:18   
rose
hvala...mada sam se dugo opirala ideji da je pisem...napisah je u cugu...ma drago mi je...opet sam sve prozivjela u glavi i mislim da mi je najponosniji trenutak u zivotu taj kada sam rodila svoje dijete...nije mala stvar roditi dijete user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 1381
   RE: Vaše porođajne priče
3.3.2011 23:14:30   
Anoniman
rose predivna prica,makana ,simran takodjeruser posted image

(odgovor članu rose)
  Neposredna veza do poruke: 1382
   RE: Vaše porođajne priče
5.3.2011 9:17:34   
sinistra
IZVORNA PORUKA: makana

Pozdrav svima,
za svoju drugu porođajnu priču prilično sam zakasnila, bila je 28. juna 2009. user posted image , ali treću akbgd očekujem u julu ove godine i kad god sam na RR nekako nesvjesno se nađem na temi porođajne priče, nekako imam osjećaj da je više onih od kojih se naježim i rasplačem i zato sam i osjetila potrebu da nešto napišem,
prvi porod je bio 13. novembra 2006., indukcija u 11 sati, probijanje vodenjaka u 13, a porod u 20.50, ostalo sve i danas oživi u meni i na sam čin poroda pomišljala sam gotovo svakodnevno od momenta kad sam saznala da sam drugi put trudna, samo sam razmišljala o porodu, ni kako jesti, pregledi, nalazi ništa me nije interesovalo toliko samo sam zamišljala - porod, u međuvremenu naiđem na netu na članak - zar porod mora da boli, bila sam ljuta, na autora, na svaku rečenicu tog članka koji mi je bio paranormalan
heh user posted image da čovjek zna kao što ne zna koliko trenutaka ne bi uludo bilo potrošeno
neću ništa reći više o tome sem da svoj drugi porod želim sebi u julu akbgd i svakoj ženi, ako ne takav onda bolji
otišla kod komšinice na kafu, bilo mi žao almedine (tad imala 2 godine i 6 mj) nekako bilo kišno i oblačno, ona zatvorena u kuću pa da se dijete malo druži sa curicama iz komšiluka, vratile se, uspavala je pa i ja prilegla, osjetim probadanje u leđima i pomislim - kad već nisi htjela prije dva dana pa da ležim zajedno sa megi i njenom curkom u istoj sobi nemoj vala ni danas, ali probadanje ne prestaje, više rezignirano nego poletno odem na tuširanje i pripremu "dole", već se bliži vrijeme kad muž dolazi s posla, a meni kontrakcije počele, zovem ga i kažem ako nastave otići ću sa djeverom u bolnicu, ne odem, u 19 sa mužem pijem kafu, kontrakcije redovne, probadanje u krstima ne prestaje, smijemo se, gledamo tv, sjetim se muževe rodice kako je kad je osjetila da će krenuti drugi porod odlučila da ne ode gladna u bolnicu već razvuče jufke i ispeče sebi krompirušu te se najede i onda u bolnicu, sad mi ta priča ima smisla, i ja jedem s mužem, almedini već vrijeme za spavanje, ljuljam je u rukama i pjevušim, između stihova kad naiđe trud malo glasnije kažem evo ga, a muž prati na satu koliko vremena prolazi između trudova, zaspa almedina i muž je onako zamotanu odnese na sprat svekrvi (nažalost sada rahmetli) ako budemo išli u bolnicu da ih ne budimo, već oko 23 skontam da se nije više šaliti s trudovima (nemam bolova) samo probadanje u krstima, razmaci sve kraći, grabimo torbu i krećemo, u autu se opet smijemo, ja kuckam prstima po vratima i upirem nogama u pod kad naiđe trud, u općoj mrkli mrak, upućuju nas na glavni ulaz glavne zgrade, silazimo u podrum, idemo nekim hodnicima, hladno slabo osvijetljeno, neke vreće i kartoni okolo i sve pomišljam ako se izgubimo i tu se porodim e bruke, penjemo se konačno iz podruma, a nikako se ne prestajemo smijati nas dvoje i ja moram da pridržavam stomak što od smijeha što trudovi postaju konstantni, zvonimo na vrata, izlazi babica mina, nije nas odmah shvatila ozbiljno jer se oboje kleberimo kao ludi, dolazi mladi dr. nakaš, pomislim otkud on e sad će stvarno sve da bude neozbiljno, ulazim i kako prekoračujem prag shvatam da uopšte ne razumijem ne prihvatam realnost situacije, kao da sam u nekom balonu i sad će da pukne, mene će da preplave oni silni bolovi, možda će me rezati, možda nešto nije u redu... međutim ni na navalu takvih misli ja ne osjećam strah, tjeskobu, i dalje se smiješim, mašem mužu i već uvježbano ulazim u prijemnu, skidam se, penjem se na sto, prilazi dr, ali mi i dalje sve nekako nadrealno, kao da to nisam ja, pregled, probija vodenjak, izlazi bistra voda, ja gledam kao da gledam intermeco na tv, kaže 8 cm otvorena uključićemo indukciju, e tad zavapim nemojte molim vas, zar treba, gleda me i kaže slušaj mogla bi ti ovako još pet sati, ali ako uključimo gotova si za 15 min, sviđa mi se ideja, smijem se i kažem valja, vodi me babica u sobu, poliježe na krevet, uvježbano oept pružam ruku čekam da mi priključi indukciju, fatam se mobitela čim joj vidim leđa, skoro će ponoć pa d ajavim mužu da spava da ćemo se čuti sutra, prvi napon je bio tako brz da mi je telefon gotovo ispao iz ruke, konačno - pomislim, evo sad onoga što čekam cijelo vrijeme, još i ne završim misao babica prilazi, pogleda i govori ustanite idemo u salu, ja trpim drugi napon i onako je zbunjeno gledam pa tek sam legla ženo čekaj, ali ona me podiže i idemo u salu, sad se smijem jer me žene iz soba pored kojih sam prošla prije četiri minute gledaju izbečeno, u sali razgledam, opet sve poznato, aha eno onog stola, aha vidi ona ružna kanta opet, dr se nešto šegači sa babicom, ona ozbiljna, ja mislim kako sad treba da gledam dolje, a ne kao prošli put da zvjeram u plafon, napon, dr drži moju glavu i govori da prostite "kaki", babica ozbiljna a meni jedino napon ne da opet da prasnem u smijeh, izleti moja lamija sva čupava crne kose, ništa ne osjećam, samo radost, olakšanje i pomislim mora da će me sad šiti i konačno će da me zaboli ono pravo pa će mi sve prisjesti, uto izlazi posteljica sve ok, ja gledam u dr on "pohvaljuje" babicu koja govori da ne treba "ništa da se radi" i dodaje "i ćorava koka jednom ubode zrno" i onda shvatam da nisam ni pukla nit su me rezali znači sve je zaista gotovo, okrećem se prema lamiji koja kreči dok je vagaju tepam joj, babica pita hoćete da je vidite, naravno, dovodi me do nje ja joj tepam ona kreči ne benda ništa, vraćam se u sobu opet nasmijana, žene iz drugih soba na vratima bulje u mene, mogu misliti šta su pomislile o meni, sutradan mi je jedna ušla u sobu i s vrata - samo da vidim koja je to žena ušla na odjel i porodila se za 4 minuta
forumašice koje me znaju znaju da nisma neozbiljna i često djelujem preozbiljno, otkud mi mirnoća, a posebno ta radost, euforija zbog koje sam se na porodu više smijala nego išta za druge je teme, ali ono što želim da kažem jeste da ništa nije slučajno ni onaj tekst ni bilo koji tren u našem životu,
porod zaista ne mora da boli previše i da prođe uz jauke, vrištanje, bunilo
user posted image



Joj prica je mrak, svaka cast! user posted image


_____________________________

Vise nisam bebica, sad sam BEBA! :)

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 1383
   RE: Vaše porođajne priče
11.3.2011 12:28:11   
dzeni_nl
Da i ja konacno napisem svoju pricu.

Termin 2.9.2010.
Rodila 4.9.2010. u 18:53
Dosle kuci 5.9.2010 u 10 sati.

Za razliku od nas ovdje trudncu vodi babica, naravno ako je trudnoca uredna i nema nikakvih problema. Imas pravo na 2 ultra zvuka u cijeloj trudnoci. Obzirom da sam ja rodjena sa anomalijom pored babice trudnocu je vodio i ginekolog jer su ispitivali da li ce i moja beba da se rodi sa istom anomalijom kao i ja, ali hvala Bogu nijes sve je kako treba.
Holandezi trudnoc ne smatraju bolescu i zbog toga babica vodi trudnocu i poradja trudnicu ako porod tece kako treba. Samim tim preferiraju vise porod kod kuce.
Pa su i mene pitali gdje zelim da se porodim i moj odgovor je bio u Bolnici iz straha da nesto ne bi krenulo kako netreba. Mada mi je bolnica 5 minuta od mene, ali bolje sprijeciti nego ljeciti. Ali ni u bolnici ne poradja ginekolog vec babica i sestre, ako nije sve kako treba onda se poziva ginekolog.
Takodjer ovdje preferiraju prirodu i da priroda odradi svoje. Sto znaci nema Dripa, i ubrzavanja poroda vec se ceka da se zena otvori sama i da porod krene sam od sebe. Ovdje ne mozes traziti epiduralnu na svoju ruku, vec ako oni vide da bas ne ide i da se patis sami ti predloze epiduralnu. U nekim slucajevima to i nije bas dobro, ali u mom se ispostavilo super i drago mi je zbog toga sto je sve proslo prirodno.

Sad o samom porodu :)
Termin mi je izracunat 2.9.2010 i taj dan sam imala pregled kod babice pogledala me i rekla da sam tek 2-3 prsta otvorena i zakazala ponovo pregled za 7 dana u nadi da cu se ipak prije poroditi i necu doci na taj pregled. Da napomenem ovdje ne rade ctg i ja nijedan nisam imala niti znam sta je to.
I tako vracam se kuci sva razocarana sto sam tako malo otvorena i da ce jos dugo potrajat dok ugledam svoju princezu.
Ali ipak se nadam da ce mozda taj famozni vodenjak da pukne i da porod krene.
Sutra dan se nista ne desava, ali je cekam i cekam. I Tako cekajuci sjedim i gledam tad popularnu  1001 noc do 5 sati ujutro. MM se budi i zatice me kako sjedim i tjera me u krevet. Gasim laptop i idem na spavanje.
U 10:30 me budi bol u stomaku i donjem dijelu ledja. Nesto kao menstrualna bol, ali puno jace. Prolazi ubrzo i ja ostajem jos malo u krevetu, ali nakon 10 min. opet se vraca ta ista bol. Znala sam da je to to i da je krenulo. U tom trenutku ni sama ne znam kako sam se osjecala. Sve mi se pomjesalo. Bila sam srecna sto je krenulo, ali osjecala sam i neki strah kako to sve da izguram kako treba, a onda opet se javila sreca sto me djeli jos samo malo od trenutka kada cu da ugledam najdraze bice na svijetu.
Ustala sam napravila mkafu i na brzake je popila, a onda se podigla da uredim kucu i spremim za dolazak bebe. Naravno mm je uradio veci dio posla, ali i ja sam pripomogla tako mi je bilo lakse i brze mi je vrijeme prolazilo. Dok je on usisao i izbrisao podove, ja sam sredila kuhinju, kupatilo i Wc a zatim presla u sobu da promjenim sebi posteljinu da je sve spremno. Bebina soba je vec bila spremna. I tako dok radim bol dodje pa ja stanem predisem i nastavim dalje. Potom sam otisla da se istusiram i bilo mi je laske pod toplom vodom. Nisam mogla ni da sjedim ni da lezim kad bol dodje vec samo da setam. Razmaci su se smanjivali sa 10 min spali su na 7 min. U 16 sati bolovi su vec na 5 min i tad zovemo babicu da dodje kuci da me pregleda, jer prije ne mozes da zoves dok ne bude na 5 min. U 16:15 dolazi babica i pregleda me kaze da sam 4-5 cm otvorena i pita me da li zelim ici u bolnicu? Prvo sam je ispitala o uslovima u bolnici i kada mi je objasnila da cu biti sama u sobi i imati svoje kupatilo i wc, da mm moze stalno biti uz mene pristala sam da idemo odmah.
U bolnicu smo stigli u 17 sati obukla sam svoju spavacicu, a potom me babica ponovo pregledala i kaze da sam vec 8 cm otvorena i nece dugo da traje. Cekam kada ce me klistirat, ali nista. Kazem mm da pita sta cekaju sa tim, a ona kaze kako oni to ne radeuser posted image Ja kazem da ni jucer nisam obavljala veliku nuzdu i pitam sta ako se u sred poroda ukakimuser posted image a ona mi kaze da to nije nista lose i da se ne stidim zbog toga, vec naprotiv to je dobar znak da parvilno guram bebu van. Al imala sam serece nisam se ukakilauser posted image nekoliko dana poslije nisam se usudila da kakim bilo me strah da se napinjem.
Ponovo ustajem i setam sa mm, ponekad ne mogu da predisem, a on me podstice na to pocinjuci da dise i puseuser posted image pa i mene tjera.
U 18:15 ponovo dolazi babica i kaze da ce mi probiti vodenjak, jer nije sam pukao, a ja je pitam hoce li to da boli? Ona se smije i kaze da nece. Probija vodenjak i kaze da je plodna voda u redu i boja onakva kakva treba da bude. Ovaj put ostaje u sobi da sjedi pored mene i kaze mi da ce sada doci napon tj osjecaj kao da trebam da kakim al da pokusam izdrzat jos malo. I tako dolazi prvi napon u 18:35 i ja nekako jedva uspjevam da ga predisem, a na to me i ovog puta tjera mm, a uz njega i babica. Nakon 2 min. ponovo dolazi napon i njega nekako ospjevam predisat i kazem joj da ne mogu vise, a ona mi kaze da se okrenem na ledja i da ce me pregledat. Pregleda me i kaze super vec 10 cm otvorena, kad ponovo napon dodje onda fino udahni i podji da guras kao kad kakis. A mm objasnila kako ce mi pravilno drzati glavu da mi kapilari po licu ne bi popucali i da se stitna ne pokrene. Naslonim jednu nogu na nju, drugu na sestru, uhvatim svoje noge rukama i cekam napon da dodje.
Dolazi prvi napon mm mi jednom rukom drzi glavu, a drugom snima porod, a ona govori guraj, pa jos, pa jos i sad stani, disi normalno i mjeri otkucaje srca bebe i kaze opet ponovi isto kad napon dodje i opet sve isto, a onda kaze mm evo vidi se kosica mm ustaje, gleda i snima sa kamerom, opet napon i kaze daj ruku mozes da dodirnes glavicu, a potom opet napon i ona mi kaze da ne prestajem gurati dok mi ona ne kaze. Ja guram i gledam kako izlazi glava i rame, a ona onda izvuce bebu, a ona odmah vrisnu u plac cim je izvukla. Sestra mi podize spavacicu i babica je odmah stavlja na moje grudi, pokrivaje je toplim cebancetom i oblaci joj kapicu na glacu da se ne ohladi. Potom joj ocistise nos i usta i dase mm da presjece pupcanicu. Moj osjecaj tog trenutka neopisiv. I izgubljena sam i placem od dragosti i ne mogu da vjerujem da je sve tako brzo proslo. Kaze mi da mogu odmah da je stavim da sisa jer je u tom trenutku kod mene najrazvijeniji osjecaj za sisanje i tako uradim, a moja princeza kao da je vec sisala. Odmah prihvata bradavicu i vuce kao velika. A meni daju inekciju u nogu da placenta brze izadje. I ponovo sam dobila napon i placenta je izasla. Babica je pregledala i rekla da je sve u redu. A ja pomno cekam kada ce poceti da me usiva, jer sam se toga najvise bojala. Ona mi kaze da kako je sve gotovo i kako je pravo iznenadjena mojim porodom, jer je ocekivala 24 sata bolova i cekanja da krene i kako dugo nije vidjela da se zena tako brzo otvara i to sa prvim porodom. A ja pitam pa zar me nece siti, a ona se opet smije i kaze, a sta da sijem? Nisam te sjekla, a nisi ni pukla, pa nemam sta da sivam sve je kako treba. U raznoj literaturi koje su napisale poznate babice ovde stoji da ako je sve dobro sa bebom i majkom onda moze da se porodi svako bez cjepanja ili sjecenja perineuma. A ja sam imala puno povjerenje u svoju babicu u samo sam slusala njene upute, tako da ni glasa nisam pustila i sve je proslo kako treba.
MM me ljubi u celo i kaze: svaka ti cast ti si moj heroj. Kako si sve ovo sve herojski hrabro izdrzala i uradila. Te njegove rijeci nikada necu zaboraviti puno su mi znace.
Nakon toga malenu uzese da je obuku, sve u toj istoj sobi. Nisu je kupali, jer se cista rodila i kazu da ima bijele kereme po sebi a to ne treba odmah sapirati. Ponovo mi je vracaju na grudi i ona ponovo doji, a one iznenadjene kako to ona odmah zna i kako nam dobro ide.
Da napomenem kako me babica kad sam prvi put otisla da utvrdim trudnocu pitala kako cu da hranim bebu? Da li cu dojiti ili flasicom i ja sam rekla dojiti, a ona je to tamo zabiljezila. I kad se izjasnis da ces dojiti onda oni frosiraju dojenje, a ne cim beba podje da gubi na kilazi da daju flasicu, ovdje toga nema. I moja je malo izgubila, ali cim je mlijeko krenulo pocela je da dobiva i u roku 2 dana presla svoju rodjenu kilazu.
Poslije dojenja bebu su smjestili u provodni krevetic na tockicima, a meni dodnjeli veceru, sok i ovdje je obicaj da se donese dvopek koji je posut roze bijelim ili plavo bijelim kuglicama od anisa. Nama su donjeli sa roze bijelim. A poslije toga su me sestra i mm odveli do kupatila da se okupam i mm mi je pomogao u tome. Odmah iz kupatila su me cekali sa spremljenim krevetom i odvezli u sobu zajedno sa bebom. A onda je mm otisao kuci. Ujutro su dosli pregledali mene i bebu, nju izvagali i presvukli i pitali kada idem kuci? To  moraju znato zbog dorucka, rucka i vecere. Rekla sam cim se okupam i doruckujem idem kuci i tako je i bilo. Nazvala sam mm i on je dosao po nas pomogao da obucemo malenu i sacekao da se okupam i u 10 u jutro smo vec bili kod kuce. A onda mi je kuci dolazila 8 dana patronazna sestra po 3 sata brinula se o bebi, kupala je, vagala, mjerila temperaturu, objasnjavala sta trebam i kako. Mene pregledala, mjerila temperaturu i uz to cistila kucu, spremala jelo, docikala goste i usluzivala ih. Mozes i 8 sati dnevno da bude tu, al mi smo uzeli 3 jer nije bilo potrebe vise da ostaje. Babica mi je isto dolazila u prvi 8 dana 3 puta kuci da vidi kako smo ja i beba i kako nam ide. Sve u svemu zadovoljna sam svojom trudnocom, porodom. Svojom babicom koja me porodila i ljubaznim osobljem u bolnici,patronaznom sestrom koja se brinula o nama. A nikoga nisam morala potplatiti za tu ljubaznost i pomoc. I da sam pokusala gledali bi me kao ludjakinju kakvu.

Svim trudnicama zelim lagan  i brz porod kao sto je bio moj i oprostite sto sam oduzila, ali krace nisam mogla da opisem nacin porodjaja porodjaja i sam moj porodjaj.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu STUHA)
Neposredna veza do poruke: 1384
   RE: Vaše porođajne priče
11.3.2011 12:42:14   
taurus
user posted image dzeni
imala si sreću da se porodiš u takvim uslovima, o kojima mi ovdje možemo samo sanjatiuser posted image

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 1385
   RE: Vaše porođajne priče
11.3.2011 12:51:31   
la bomba
IZVORNA PORUKA: taurus

user posted image dzeni
imala si sreću da se porodiš u takvim uslovima, o kojima mi ovdje možemo samo sanjatiuser posted image



Potpisujem!

Dženi, ... user posted image user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 1386
   RE: Vaše porođajne priče
11.3.2011 13:01:16   
dzeni_nl
jooj tek sad vidim koliko ima greski a ne mogu da ih ispravimuser posted image

mislila sam da beba ima najjaci refleks sisanja, a ne jauser posted image

i zaboravih napisat da su tek nakon tog prvog dojenja uzeli da je vagaju i mjere, dali joj vitamin K i obukli je.

taurus veljela bih da jednog dana i kod nas bude ovako kao na zapadu. da se postuje porodilja, njena privatnost i njena osjecanja. a ne da se na nju dreci ko god stigne i da se zapostavlja, porod ubrzava na svoju ruku samo da se prije rijese. a plus ako nisi potplatio ne mozes ni da ocekivas da se neko brine o tebi. tuzno zaista.




_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 1387
   RE: Vaše porođajne priče
11.3.2011 13:33:06   
jasmin

IZVORNA PORUKA: taurus

nije mi bila namjera da vas rasplačem, ali ja sam plakala pri izlasku iz bolnice
ugledala sam svog R sa cvijećem u ruci, pritračo je i poljubio me
kada smo ušli u auto, nakon par minuta razmišljanja rekao mi je:"mama, nas sada ima 4-oro, hvala ti mama"
pogeldala sam u mm, oči su mu bile pune suza i ja sam naravno odmahuser posted image user posted image user posted image


Kako lijepo...masaallah.Da vas Allah cuva!user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 1388
   RE: Vaše porođajne priče
11.3.2011 15:10:00   
taurus
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: taurus

nije mi bila namjera da vas rasplačem, ali ja sam plakala pri izlasku iz bolnice
ugledala sam svog R sa cvijećem u ruci, pritračo je i poljubio me
kada smo ušli u auto, nakon par minuta razmišljanja rekao mi je:"mama, nas sada ima 4-oro, hvala ti mama"
pogeldala sam u mm, oči su mu bile pune suza i ja sam naravno odmahuser posted image user posted image user posted image


Kako lijepo...masaallah.Da vas Allah cuva!user posted image


amin

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1389
   RE: Vaše porođajne priče
12.3.2011 19:58:11   
m.i.n.a.
Ponukana drugim pricama odlucila sam i ja svoju napisati,ponajvise da ohrabrim sve one koje cekaju svoj dan..najljepsi dan..
Moja trudnoca je od pocetka bila uredna,hvala Bogu..skolska sto se kaze..osjetila sam i mucnine i nesvjesticu u prvim mjesecima..u drugim uzivala i opremala se..a pri kraju je bilo malo i brige sta i kako.Mislim da sam vec prvi mjesec braka ostala trudna,udajom sam preselila u Sarajevo sto znaci da nit sam koga znala nit grad poznavala..prva trudnoca..sve novo..u mom osmom mjesecu trudnoce muz je poslom otisao van BiH...
Termin mi je bio 26.01.2011.g.i citavo vrijeme sam imala osjecaj da cu prenijeti trudnocu jer apsolutno nikakvih promjena nisam osjecala..inace sam aktivna,sve obavljam pjeske i nemam smiraja ni u kuci bas sjediti..doduse nisam znala ni koje promjene trebam osjetiti,ipak mi je ovo prva trudnoca..na RR sam se uclanila oko treceg mjeseca i tu nalazila sve odgovore vise manje,redovno zapocinjala i zavrsavala dan..Odlucila sam se za porodiliste Jezero najvise zbog sestre koja nam je drzala vjezbe,ona je tako lijepo pricala i opisivala svoj porod..a i ipak je to Klinika..
Helem,na dan termina odem na ctg,sve ok,nista se ne desava,kontrola za dva dana..svi oko mene nervozni ja najmanje..zove mama,sestra,svekrva..mm se pojede sto nije tu..u noci cetvrat na petak ustala sam redovno u wc i vratila se u krevet ali osjetim nekako se ne mogu nastimati,nista me ne boli vec kao neki malo neprijatan osjecaj u stomaku..inace sam imala bolne menstruacije i ovo mi je licilo na to i iako sam presla termin u prvi momenat nisam pomislila da je to to..:))ukljucila kameru i snimam samu sebe da pokazem mm,da imam za uspomenu..malo se prosetam po sobi ,ne od boli vec sto mi je dosta lezanja..opet se vratim u krevet i zaspim,ujutro me jedva alarm probudio jer sam trebala na redovan pregled..kod mene je tada bila mladja sestra,rekla sma joj da su me nesto kao ledja malo bolila..otisla sam na ctg,opet sve ok ali nista se posebno nije desavalo..u povratku odemo na pijacu u gradu,seka birala farmerke,svratile u BBI,i onda u pun tramvaj udjemo..ona bi se svercala ali ja to bas i ne volim i kad vec ne idem cesto mogu kartu kupit bar,tako sam se ja sa stomakom gurala da kartu i ponistim..sestra samo gleda u mene,kako mogu se tako kretat..za rucak nam pravila pljeskavice i pomfrit sa zelenom salatom..nije najzdravije ali mi se jelo i reko sad cu odmoriti lijepo..odem u wc kad vidim krv..nema sluzi vec cista krv al kontam sace to..odem legnem jer me nista ne boli..tako sam citavo popodne bila,oko osam istusiram se i odem na msn da pricam sa mm i ispituje on sta ima,kako sam..tad sam krenula osjecati ko neka ziganja od ledja prema stomaku..sve blago tako da nisam ni pridavala paznju veliku..malo malo sam mu pisala;pricekaj sekundu pa bi ustani,prosetaj po hodniku i sjednem opet..ali u svemu tome ja apsolutno nisam imala osjecaj da to radim u nekim intervalima,imam osjecaj ko da nisma ja tad bila tu..krenula sam mjeriti,tacno na 15 minuta sam ustajala..zavrsim ja sa mm pricu,nazove mama pita kako sam,ma reko evo hocu leci..nazove svekrva da mi kaze kako je jedna rodica dobila bolove puno ranije i ostavili je u porodilistu,tezak porod kaze...ona meni prica za nju a ja ovamo disem jer necu da primjeti ista..i stvarno sam sve te kao bolove u kuci prodisala..oko 10 sestra veli bolovi su na 7 minuta idemo..ja necu,reko ne mjeris dobro..mene ne boli..nazove ona stariju seku i kaze joj za bolove i da ja ne bih jos..kaze ona kesu uzmite,nazvace ona zetovog brata da dodje po mene..javim ja mm da ode,on isprepadan gore nego ja..ja se sve spremam i govorim djaba idem,vratice me ili ce me ostaviti pa cu djaba otici ovoliko ranije..gore dosli,pregled kaze 3-4 prsta otvorena ostajes,dok klistir i malo setnje to ce biti to...a ja sjedam na sto i izvinjavam se doktorici,reko izvinite meni je krenuo sluzni cep pa ima krvi ali reko istusirala sam se ja kad sam krenula..ona se smije..slijedi ono standardno,mjerenje,vaganje,upis...i moj put prema predradjaoni..dug hodnik,radjaona odvojena staklom i vidim u jednoj cetiri stola sva cetiri zauzeta..ja i dalje dobro,slusam doktore pjevaju,pojacali radio...cak sui zaplesali..odem i ja na sto uradimo ctg i vratim se u sobu..odjednom je krenuo jaci bol pa sam se drzala za sipku od kreveta i disala..na treci takav bol ulazi sestra da vidi jesam li dobro i pita me sta mi je..ja joj govorim da priceka samo da prode pa cu joj odgovoriti,kaze ona meni pa ti se poradjas..brzo u salu..a ja se drzim za sipku,samo dok prodje..ona vuce sebi ja se drzim sipke..(uhh kako to zvuci )pokupila je moje stvari i smjestila me na sto,cujem govori doktoru ova je sigurno spremna..dodje doctor pregleda me..ukljuci ctg.kaze to je to..dodje jos jedan napon,vidi doctor ja disem,kaze mi bravo,vidim pripremljena si..od sestre zatrazim malo vode i dobijem gutljaj..ma sve je to trajalo deset minuta mislim..dodje sestra podize stol,ukljucice infuziju..cujem drugu zenu preko puta dere se,jauce..meni nista nije jasno jer i ja cekam da i ja jaucem,da se derem..a ja to nsita ne radim..sve kontam jos ja imam..mislim da sam cekala da mi neko kaze e sad se poradjas,umjesto toga sam samo dobila rijec tiskaj..i ja sam tiskala..prvi put nista,drugi napon cujem opet tiskaj sad i tada sam svu snagu upotrijebila i tiskala..taman da kazem gotovo,prosla kontrakcija,cekamo sljdeci ja sam ispred sebe ugledala svog sina,sestra ga drzi za nogice a on ne place,samo je prozborio malo aaaaa i to je sve..pitam jel dobro,zasto ne place..kaze sestra zato sto je dobra beba,imace kad plakati..sljedeci napon posteljica ali moje misli su vec tamo kod cesme,kod mog Armana..izasla je i posteljica,vidim dolazi jos jedna sestra da je pregleda a ja uporno pitam jel sve izaslo da dobro provjere...(citala sam sta se desilo snahi od veseleee ).sve je bilo ok...kaze doktor sad jos samo sivanje budi jaka kao i porod i medju 12 zena koje su se danas porodile bices najhrabrija..nisam bila bas tako hrabra,jer je rez bio veliki i to doktor priznaje..zadnjih par konaca smo odbrojavali zajednosestra mi je donijela pilence i stavila na prsa,zahvcalila sam Bogu sto je dobro,proucila sehadet i milkila..ali sam toliko drhtala i tresla se da me bilo strah da mi ne ispadne pa sam ga dobro pritisnula uza se..a on,dusa moja,ne place,nista..samo gleda u mene..najljepse crne okice su to...poslije je uslijedilo standardno dva sata odmora,javila sam muzu da je postao babo,bio je u nevjerici..i radost i suze i mene hrabri ..naravno svi su ukoro bili obavjesteni..Svog Armana sam rodila 29.01.u 2.20 a mm je to jutro nasao let i dosao i iako smo izasli u nedjelju i posjete bile zabranjene dosao je pod prozor samo da mahne mi,da kaze da me voli......
Evo nas sada cetrdesetdva dana od poroda,sretni i zadovoljni..setamo,napredujemo..nekad i placemo ali se i smijemo..

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 1390
   RE: Vaše porođajne priče
12.3.2011 20:07:33   
ruby_
user posted image user posted image user posted image prelijepa prica 

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 1391
   RE: Vaše porođajne priče
12.3.2011 20:09:20   
sheri
uvijek iznova ja se rasplacem, ali od srece sto je jos jedan mali zivot dosao na svijetuser posted image
lijepa pricauser posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu ruby_)
Neposredna veza do poruke: 1392
   RE: Vaše porođajne priče
12.3.2011 20:19:16   
rose
dzeni blago tebi, porod ti je zaista predivno prosao...od ugodjaja do samog cina radjanja i kasnijeg tretmana user posted image

mino, hrabra zeno s muzem preko granice...haman sam se rasplakala user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 1393
   RE: Vaše porođajne priče
12.3.2011 20:23:11   
m.i.n.a.
Uf tek sad vidim kako sam to zbrda zdola napisala..hiljadu nekoh likova a radnja isprevrtana:))
Jos da kazem da smo Taurus i ja se porodile istu vece i bile u porodilistu zajedno..samo nismo to znale dok nismo dolse kuci:))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1394
   RE: Vaše porođajne priče
16.3.2011 14:55:12   
sunce27
Evo i moje porodjajne price: Moj termin je bio 9. marta 2011., ali je moja bebica odlucila da mamu iznenadi i na svijet dodje 7 dana ranije. Tog dana sam bila narucena na ctg, dodjem u bolnicu urade mi ctg i izmjere pritisak a moj pritisak 110/100, ponovo mi izmjeri sestrica pritisak, bio je 140/100, dolazi doktor i ruzi me radi pritiska, daje mi da uradim hitne nalaze i narucuje me za 2 dana na kontrolu. Ja dolazim u DZ gdje pripadam i trazim od doktorice uputnicu da uradim nalaze. Nakon toga sam dosla kuci sva smorena od doktora legla da odmorim, tada sam pocela osjecati laganu bol u krstima i to jako cesto. Ustanem i prikljucim se na RR da vidim sta rade moje trudnjace i da pitam sta bi ovo moglo biti, jer je bol na svakih 5 minuta ali nije jaka, moje drage zene mi savjetuju da odmah krenem u bolnicu ali meni se nigdje ne zuri. Nazovem moga doktora i tako mu opisem bol, a on mi kaze da se odmah javim njegovom kolegi u bolnicu i da kazem da me on poslao, tako ja dolazim u bolnicu u 16:30., doktor me pregledao, tada sam tek bila otvorena 1 prst, on se nasmija i kaze neces ti do sutra, taman ces docekati svoga doktora da te porodi, pita me da li zelim ostati ili da me pusti kuci, ja mu govorim da on odluci, tog dana je bila prava mecava pa je ipak odlucio da me ostavi. Odveli su me do sobe, smjestila sam se i dalje sam imala tu istu bol, nije bila nimalo jaca, ja sam sve vrijeme setala oko 19 h je dosao doktor da me pregleda i kaze mi da sam se dobro pocela otvarati a moja bol je i dalje bila ista lagana, mogla bi ti i veceras da nas iznenadis kroz smijeh mi kaze i ode, nakon njegovoga odlaska ja i dalje setam u 20:30 dolazi babica i vodi me u neku sobu, tamo mi je probila vodenjak i opet me vratila u moju sobu, savjetovala mi je da treba da lezim ali ja sam ustala i dalje setala, oko 21:30 osjecam nesto jacu bol, doktor opet dolazi do mene i pregleda me, saopsti mi radosnu vijest da sam maximalno otvorena i spremna za porod, tada me vode u porodjajnu salu i u 22 h iz dva napona se rodila moja princeza, tek toga trena moj zivot dobija pravi smisao, gledam kako je vagaju, kupaju i oblace a suze mi teku od srece, pitam samu sebe zar je moguce da sam docekala da se rodi moje sunce. Posto je beba bila krupna morali su da me sjeku i jos sam dodatno pukla, poslije toga je slijedilo sivenje koje je bilo bolno ali na srecu nista ne traje vjecno. Danas je 14 dana od moga poroda, a ja svoj porod pamtim kao jedno jako lijepo iskustvo, od zene slabica sada sam izrasla u jednu jako hrabru zenu, moj porod me dosta ojacao.

_____________________________

Ti si srebro, ti si zlato i bogatstvo kojeg nema
mog života smisao si moja bebo malena
02.03.2011. Emina

Rijad nam stigao 11.10. 2012 .

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 1395
   RE: Vaše porođajne priče
16.3.2011 15:45:24   
gagach
nase sunasce je rodilo malo sunasceuser posted image user posted image user posted image
imala si stvarno lijep porod i drago mi je da si ga podjelila sa nama...
puuusa

_____________________________

05.04.2011 postala mama predivnom djecaku...!

Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom....

(odgovor članu sunce27)
Neposredna veza do poruke: 1396
   RE: Vaše porođajne priče
16.3.2011 15:47:56   
bojana86
Evo da i ja nesto napisem..........

Termin je bio 09.12.2009.,i imala sam dobru trudnocu,cak sam i svoju svadbu preigrala u 6mj. trudnoce... Radila sam svo vrijeme,i 23.10.2009. bila na kontroli posto mi je kao neka voda curkala,al doktorica me ohrabri da je sve uredu i odem ja kuci,i najavila bolovanje od 26.10.2009.,da se malo odmorim. Prepisala mi je da pijem amoksicilin,i tako ja tu prvu noc navijem sat u 3:00h da ga popijem,zvoni sat popijem tabletu i vise nisam mogla zaspati,neki mi pritisak u stomaku kao kada dobijem,i konstantno u wc sam morala,i tako ja se do 6:00h se borila,malo dremala malo me bol budila i mm odluci da me odveze da me pregledaju,al ni na kraj pameti mi nije bilo da su to kontrakcije,jer mi je termin tek za mjesec i pol... dosli u bolnicu u 6:15h(blizu nam je),rekose sacekajte,i tako cekala do 8:00h,setala po hodniku,u wc malo-malo,dok nije dosla smjena i druga sestra me pita jel me ko pregledao a ja kazem nije,i ona me uvede u ambulantu,zovnu doktora koji je sav pospan,pregleda me i kaze evo vidi se kosica,otvorena 9cm,ovo je za radjaonu,a ja sva zbunjena,sestra me pita sto nisam odmah dosla,itd.,muz sav zbunjen,uplasen ostaje u hodniku,ja usla u radjaonu,stavili ctg,upisuju podatke i odose svi,ja sama,naidje bol i kada pusti ja drijemam jer sam ne naspavana(a velika sam spavalica)user posted image ,i nesto prije 9:00 dodjose doktorica i babice i kazu pocinjemo,tiskaj,a ja pojma o zivotu nemam,niti imam neke bolove ni napone,ukljucile drip-opet nista,tiskam ja al slaba korist od toga,i doktorica se naslanjala na stomak i tako smo nekao izgurale bebu,i rodi o se moj sin.. nisu mi ga odmah dale jer je prevremena rodjen pa je morao biti detaljno pregledan,imao je 2640kg i 49cm - momcina moja,i dali su mi samo da ga poljubim i odnijeli ga na neonatologiju gdje je bio 11 dana pa smo tek tada izasli kuci.... Zaboravih kada sam se porodila,ostavise me onako na stolu sa sve rasirenim nogama,skoro sat vremena pa su me onda dose da sivaju - uzas od bolova,nista me nije bolelo kao rez i sivanje,al sve se pretrpi zarad svog user posted image ..... eto to je ukratko to,ne bas lijepo iskustvo,al sa srecnim krajem,porodila se 24.10.2009. u 9:05,porod ni sat vremena nije trajao!!!


(odgovor članu sunce27)
Neposredna veza do poruke: 1397
   RE: Vaše porođajne priče
16.3.2011 16:30:32   
taurus
IZVORNA PORUKA: m.i.n.a.

Uf tek sad vidim kako sam to zbrda zdola napisala..hiljadu nekoh likova a radnja isprevrtana:))
Jos da kazem da smo Taurus i ja se porodile istu vece i bile u porodilistu zajedno..samo nismo to znale dok nismo dolse kuci:))


a vidiš nismo skontale dobro
ja sam se porodila tu noć u 22.00, a ti u 2.20
tako da mi slavimo rođendan 28. a vi 29.
i nismo se ni mogle vidjeti kad sam se ja porodila prije nego si ti i došla u bolnicu a tebe su gore u sobe dovukli oko 4 a ja sam tada spavalauser posted image

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 1398
   RE: Vaše porođajne priče
16.3.2011 19:16:55   
sunce27

IZVORNA PORUKA: gagach

nase sunasce je rodilo malo sunasceuser posted image user posted image user posted image
imala si stvarno lijep porod i drago mi je da si ga podjelila sa nama...
puuusa

gagach ja se nadam da ces i ti imati jos bolji, samo primjeni sta si naucila na vjezbicama i bice to ok, nije strasno vjeruj mi.

_____________________________

Ti si srebro, ti si zlato i bogatstvo kojeg nema
mog života smisao si moja bebo malena
02.03.2011. Emina

Rijad nam stigao 11.10. 2012 .

(odgovor članu gagach)
Neposredna veza do poruke: 1399
   RE: Vaše porođajne priče
16.3.2011 22:18:28   
bebić
E ovako je to bilo...
Termin mi je bio 17.12.2010.,međutim ništa od poroda do tada.
Svako drugi dan sam išla na CTG,a kad je termin prošao i svaki dan.Ujutro prije odlaska na CTG,dok bi doručkovala(da se bolje čuje bebino srce)malo bi otplakala jer sam mislila da će me ostaviti u bolnici.
Tog 29.12.2010.se uopšte nisam nadala da će me ostaviti u bolnici,kad baš taj dan ostanem.Dođem u tamo,urade mi CTG,dr.me pregleda i kaže ostaješ,danas ćeš se poroditi...U meni milion osjećanja,misli...Kažem mužu da mi donese stvari i pravac rađaona.Bila sam otvorena 1,5cm, ali se plodna voda počela mutiti,a i 12 dana je prošlo od termina pa su me priključili na drip.U početku nije bilo bolova i dr.mi je prokinuo vodenjak.Posle toga počinju sve jači bolovi.Negdje oko 20.30h babica kaže da se napnem,a ja koliko se god napinjem ništa.Ni njoj nije jasno šta je,zove dr.da dođe.Meni trudovi prestaju,počela me panika hvatati,neznam šta ću..Daju mi neku inekciju,malo djelovala i ponovo ništa.Dobijem još jednu inekciju.Dr.legao po meni,ja iz sve snage guram i na kraju bebac izađe.Ispočetka nije plakao jer je ostao bez kisika(dugo je bio u porođajnom kanalu).Malo ga je izmasirala i počeo je plakati ali je odmah prebačen na pedijatriju,na intezivnu.Kad je sve završilo rekli su mi da je pupčana vrpca bila u pola kraća nego što treba da bude.
Hvala Bogu,bebac je dobro i sad ima dva i po mjeseca..Mirna i vesela beba...Moja najveća sreća!!!!
Filip 29.12.2010. 21.20h

(odgovor članu sunce27)
Neposredna veza do poruke: 1400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *