|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  249 250 [251] 252 253   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.8.2010 18:22:02   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

prenos posta sa danom 17.08.2010.godine
IZVORNA PORUKA: emirita

ja sam danas kupila bebi rizu i haj reko da joj to probam dati...al kad sam vidjela uputstvo na poledjini...totalno sam se zbunila...
pise 100 ml vode i 100 ml mlijeka prokuhati pa u to dodati 3-4 kasike rize...
a meni milion upitnika iznad glave
prvo,dojim malu i kako cu ja sad izdojiti 100 ml mlijeka,ko da je to tako lako,a i muka mi je od pumpice,prvi mjesec sam se ispumpavala bukvalno svaki dan,kao da ja vidim koliko imam mlijeka,to je bio opsti haos!!!
drugo znam da ona ne moze sve to pojesti,ipak joj je tek nepunih 6 mjeseci...mislila sam cisto malo da proba,a ne da se dijete sad nakrka u 16...
mogul ja malo one rize umutit sa svojim lijekom i koliko da stavim te rize...







ja nikad ne pravim po uputstvu te pahuljice, babyrice i ostale. i ja dojim, pa ih napravim sa prokuhanom vodom, puno gusce nego sto je napisano na kutiji, znaci vise pahuljica a manje vode, zatim pomijesam s vocem. medjutim cesce jednostavno ubacim par kasikica pahuljica (babyrice ili nekih drugih) u gotovu vocnu kasicu da bi bila gusca


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6251
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.8.2010 18:32:04   
lekica83

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: lekica83

Citam pisale ste o ribama, ja sam LAni vec uveliko uvela ribu. Probala i pravoo voli pastrmku, sarana i soma. I to joj onako dam komadice ociscene a nisam ni sa cim mixala nego bas da vidim da li ce joj se svijdjeti taj ukus. Mi cesto jedemo ribu tako da mi je posebno drago da joj se svidja user posted image user posted image

ima li tvoja beba zubice? ja sam probala lani da dam ociscene komadice ali je sve pljuvala dok joj nisam izblendala, jednostavno rijetko hoce nesto sto nije izblendanouser posted image


Nema ni jednog zubica, mala kreza user posted image user posted image ali desnima fino zvace, ja joj dam i malo sredine hljeba i ona to fino s jedne na drugu stranu premece i zvace, zanimljivo joj, doduse i mi tada jedemo pa gleda u nas i mozda zbog toga, imitra nas pa i ona hoce da zvace

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6252
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.8.2010 20:34:06   
leona81
mi jedemo jogurt, pavlaku i abc sir sa hljebom ili povrcem...a i ja svojoj odavno dajem komade da jede sama, napravi haos al tako to ide...jede dvopek, hljeb, bananu, dinju sve sama izrezano na komade...dvopek je hit

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 6253
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.8.2010 21:47:36   
teacher75
IZVORNA PORUKA: leona81

mi jedemo jogurt, pavlaku i abc sir sa hljebom ili povrcem...a i ja svojoj odavno dajem komade da jede sama, napravi haos al tako to ide...jede dvopek, hljeb, bananu, dinju sve sama izrezano na komade...dvopek je hit

ja joj jos nisam davala dvopek? koji dvopek ti uzimas? jede i lana bananu sama i sve sto si nabrojala gore al mi je tako jednom od banane napravila zijan, ostale fleke po odjeci i po podu, nisam nicim mogla oprati, sad joj vise ne dajem da sama jede bananu osim ako je golauser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 6254
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.8.2010 8:16:39   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Imate one male HIPP keksice u DM-u..user posted image


ja jučer maksuz klapnuh do DM-a po te famozne kekisće, i ljudi nikad čuli za to, nema toga u DM-uuser posted image user posted image da nisi fulila ti naziv, mozda si mislila na Lino keksice iliuser posted image

< Poruku je uredio pocahontas -- 18.8.2010 8:17:52 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 6255
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.8.2010 8:34:08   
anidla
evo i ja odoh do posla pa mislila skoknuti do DM-a po keksice

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 6256
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.8.2010 8:35:52   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: anidla

evo i ja odoh do posla pa mislila skoknuti do DM-a po keksice


nemoj džaba skakutati ako ćeš u BBI jer u tom DM_u neJma user posted image user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 6257
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.8.2010 8:38:22   
anidla
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: anidla

evo i ja odoh do posla pa mislila skoknuti do DM-a po keksice


nemoj džaba skakutati ako ćeš u BBI jer u tom DM_u neJma user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

moram svakako skakutati kako god da ga okrenes, mora i kupiti tjesteninu for kids hahaha, ako mi skvo opet nesto nije zeznula user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 6258
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.8.2010 10:34:33   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: anidla

evo i ja odoh do posla pa mislila skoknuti do DM-a po keksice


Bilo je u DM-u na Grbavici i na Koreji...Neki dan kada sam trazila pelene, vidjela sam na Koreji. Ma HIPP keksici, kupovala sam ih i u BBI-aju,  gdje su lina...Cek da nadjem sliku.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 6259
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.8.2010 10:37:51   
Skvo RR
user posted image

Evo ovi...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 6260
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.8.2010 10:52:42   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

user posted image

Evo ovi...


e tih neJma user posted image user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 6261
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
19.8.2010 18:50:05   
sdsandra
user posted image   nasa beba ima 6 i po meseca i vec manje vise jede sve za taj uzrast,ali imamo problem sa slanim obrokom.e sad da bi pojela taj obrok ubacujem joj jednu meru humane i nema problema,mleko uz sve i moze user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6262
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.8.2010 9:31:30   
leona81
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: leona81

mi jedemo jogurt, pavlaku i abc sir sa hljebom ili povrcem...a i ja svojoj odavno dajem komade da jede sama, napravi haos al tako to ide...jede dvopek, hljeb, bananu, dinju sve sama izrezano na komade...dvopek je hit

ja joj jos nisam davala dvopek? koji dvopek ti uzimas? jede i lana bananu sama i sve sto si nabrojala gore al mi je tako jednom od banane napravila zijan, ostale fleke po odjeci i po podu, nisam nicim mogla oprati, sad joj vise ne dajem da sama jede bananu osim ako je golauser posted image



probala je barillu standardni i onaj od alnature od pira

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6263
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.8.2010 9:33:54   
anidla
da se pohvalim da je jutros Noa pojeo pola tanjira sveze izmikasnog voca banana+breskva i pomijesala sam malo kukuruz i riza pahuljica...

jedva je nekako jeo, pravio je grimase kao da ce povratiti, ali ovo je za nas uspjeh s obzirom da samo jede hipp voce... meni sve tanji novcanik bio user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 6264
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.8.2010 9:55:35   
teacher75
IZVORNA PORUKA: anidla

da se pohvalim da je jutros Noa pojeo pola tanjira sveze izmikasnog voca banana+breskva i pomijesala sam malo kukuruz i riza pahuljica...

jedva je nekako jeo, pravio je grimase kao da ce povratiti, ali ovo je za nas uspjeh s obzirom da samo jede hipp voce... meni sve tanji novcanik bio user posted image


user posted image user posted image user posted image super, lana bas voli sa pahuljicama. danas pojela jabuku, bananu, kupine, pahuljice i 3-4kasike jogurta (sve zajedno smixano) user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 6265
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.8.2010 10:18:59   
anidla
ja vidis, mislila sam i jogurt, al reko da ne bude prerjetko user posted image (citaj bojim se )

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6266
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.8.2010 10:21:19   
teacher75
IZVORNA PORUKA: anidla

ja vidis, mislila sam i jogurt, al reko da ne bude prerjetko user posted image (citaj bojim se )

ma polako,stavices 2. put. ja uzimam onaj gusti jogurt pa nije rijetko, dodam vise pahuljica user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 6267
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.8.2010 16:23:54   
lekica83
Juce smo jeli sarana sa rostilja, bebi uzivala u komadicima user posted image
Danas dorucak povrce: krompir, tikvica, mrkva , grasak i kukuruz secerac sa mladim sirom, rucak voce: jabuka, sljiva banana i proso. Vecera kao i obicno pojma nemam sta ce biti.
S kolko mjeseci ste pocele svojim user posted image davati maline, kupine, borovnice.. Znam da se jagode ne smiju davati do godine ali sam citala da to vrijedi samo za njih a ne za svo bobicasto voce, pa da vidim kako ste vi to odradile. Sad imamo ovih domacih vocki koje nisu prskane pa ako moze dobro bi bilo da ih jedemo..

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6268
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.8.2010 17:35:26   
teacher75
IZVORNA PORUKA: lekica83

Juce smo jeli sarana sa rostilja, bebi uzivala u komadicima user posted image
Danas dorucak povrce: krompir, tikvica, mrkva , grasak i kukuruz secerac sa mladim sirom, rucak voce: jabuka, sljiva banana i proso. Vecera kao i obicno pojma nemam sta ce biti.
S kolko mjeseci ste pocele svojim user posted image davati maline, kupine, borovnice.. Znam da se jagode ne smiju davati do godine ali sam citala da to vrijedi samo za njih a ne za svo bobicasto voce, pa da vidim kako ste vi to odradile. Sad imamo ovih domacih vocki koje nisu prskane pa ako moze dobro bi bilo da ih jedemo..

ja sam pocela davati maline i kupine, borovnice i ribizle sa punih 8 mjeseci, znaci u 9.mjesecu, jagode nisam nikako


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 6269
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.8.2010 20:10:35   
leona81
moja beba vise nece povrce ni pod razno, ni meso...zumance jedva pojede...ne znam sta joj je...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6270
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.8.2010 20:13:08   
teacher75
IZVORNA PORUKA: leona81

moja beba vise nece povrce ni pod razno, ni meso...zumance jedva pojede...ne znam sta joj je...

mozda zbog vrucine...user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 6271
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.8.2010 20:28:41   
salmy
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: leona81

moja beba vise nece povrce ni pod razno, ni meso...zumance jedva pojede...ne znam sta joj je...

mozda zbog vrucine...user posted image

Ista stvar! zadnjih dva tri dana user posted image  sve nesto bira! jednostavno zatvori usta i nece samo okrene glavu! evo sad ga stavila za racunar upalila medu brundu i kasiku po kasiku! jedva pojede.Sve kontam zubiciuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6272
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.8.2010 22:13:17   
anidla
probali smo jogurt user posted image user posted image user posted image jos jucer, i sve superiska...sutra probamo mladi sir sa palentom...


jel ovo ok za jedan dan sta je Noa pojeo? ja kontam da mu je malo :

1. dorucak :pola tanjira izmikasno banane i breskve sa jogurtom i rizinim pahuljicama

2. 70 ml aptamila (sve slabije i slabije pije aptamil)

3. rucak : pola tanjira (ovo se odnosi na onaj veliki plitki ) mahuna+kukuruz+brokula+karfiol+tikvica+krompir+piletina

4. predvece je pojeo 1 hipp good night milk kasicu

5. pred spavanje je sad popio samo 90 ml aptamila

tekucina katastrofa i dalje....bas imamo problem...


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 6273
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.8.2010 22:22:00   
salmy
Bravo za Nonijauser posted image user posted image user posted image taman sta bi ti viseuser posted image user posted image user posted image  ni moja poguzija ne jede tolikouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 6274
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.8.2010 22:24:41   
lekica83
anidla meni se cini da je to ok, samo ne znam sto se tice mlijeka i mlijecnih proizvoda ako popije 160 ml ukupno za citav dan je li to malo, tj zavisi kolko si mu davala jos jogurta i milk kasice. uhh evo sad vidjo da je citava milk kasica, ma taman je to po meni user posted image

Sve zaboravim da vas pitam gdje vi kupujete brokule i karfiol. JA Lani skuham tikvicu, krompir, mrkvu domacu kupljenu na pijaci a ovo dvoje onda dodam iz Ledo povrca. gledala sam brokule u Merkatoru ali mi nisu nikad fino zelene i nikad ne izgledaju svjeze. Do sada sam koristila razne mjesavine od Leda i recimo dodam jednu soljicu njih a ostalo je ovo domace.
I gdje kupujete pastrnjak, njega jos nisam nigdje nasla. Vidila sam i kelerabu u Merkatoru ali ne znam kako se pravi a to je bio prvi put da to vidim. JA sam inace s povrcem na VI, u trudnoci sam se tjerala da ga jedem i mogu jesti ove mjesavine jer ima svega pa ne osjetim pojedinacno sta je sta a ustvari skoro nista i ne volim. Volila bi da LAnu naviknem na povrce i da ga zavoli samo sto prije toga prvo ja moram nauciti sta je sta i kako se sprema user posted image user posted image

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 6275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  249 250 [251] 252 253   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  249 250 [251] 252 253   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *