|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  250 251 [252] 253 254   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 9:49:08   
anidla
jutros borba oko dorucka, sa hipp kasicom od breskve sam pomijesala jednu bananu i pahuljice ali jedva nekako je pojeo...

evo sad spava a ja mu kuham piletinu mrkvu, blitvu i rizu za rucak....

teacher, ja Noi dajem iz carske mjesavine brokulu i karfiol,a sve ostalo imam domace od svekra (posadio coek bastu na vkendici za unuka user posted image ), on mi daje neprskani krompir, tikvicu, mrkvu, persun, mahune....a ostalo kupujem...


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 6276
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 9:57:23   
nikita
EI je poceo slabije jesti tj piti Aptamil otkad sam pocela davati abc sir, malo posoljenu hranu( citaj s okusom a ne onako bljutavu) , znao je popit do neki dan i 240 ml Aptamila a sad jedva 100 ml i to mu da ga turam 20 min, al tjesim se jer kad mu pravim na vecer zitarice u njima je 150 ml Aptamila...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 6277
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 10:17:00   
mala86
mi u zadnje vrijeme najcesce doruckujemo frutolino,u zadnja 2-3 dana cokolino ali sa vodom!ne znam kako mu to izgleda,ali uziva u njemu,sa mlijekom nije htio ni pric mu!onda nakon budjenja jede voce,kao uzinu...


_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 6278
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 11:14:00   
teacher75
IZVORNA PORUKA: anidla

jutros borba oko dorucka, sa hipp kasicom od breskve sam pomijesala jednu bananu i pahuljice ali jedva nekako je pojeo...

evo sad spava a ja mu kuham piletinu mrkvu, blitvu i rizu za rucak....

teacher, ja Noi dajem iz carske mjesavine brokulu i karfiol,a sve ostalo imam domace od svekra (posadio coek bastu na vkendici za unuka user posted image ), on mi daje neprskani krompir, tikvicu, mrkvu, persun, mahune....a ostalo kupujem...


pitala te lekica83, s ne ja- i ona ima Lanu user posted image a kad smo vec kod toga, ja sam u pocetku kupovala carsku mjesavinu. al mi see ne svidja mrkva, tako da sad kupim posebno samu brokulu, a karfiol uzmem na pijaci, ne tako cesto...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 6279
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 12:58:13   
Niina
Mi smo jutros prvo pojeli 150ml AD
u 11h pola banane, pola breskve, kabuka i nestle riza pomijesana , doduse samo je pola pojela i zaspala opet :)
Kad se probudi ceka je mlijeko AD
Onda miks kuhanog povrca s teletinom
Pa ad
Pa mozda opet koja vockica ili Fine apple good night
Pa ad i laku noc

Tako sam ja barem organizovala dan, mada se sve mijenja ako ona zeli vise mlijeko to joj i dajem, ako hoce kasasto onda prvo to.

Mene interesuje jestel vi davale one pahuljice od raza, jecma, zobi i kako ste davale.
Ja joj sinoc natopila u mlijeko ali mi se nekako davi njima. Njoj je sada punih 8mj, jel mi prerano da joj dajem to da zvace???


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6280
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 12:58:43   
lekica83
I ja ne dajem mrkvu iz carske mjesavine jer imam domacu od komsinice user posted image al iskoristim brokulu i karfiol.

Anidla kako pravis mahune, je li ih skuhas zajedno s ostalim povrcem pa mixas ili nesto drugo. Ja buraniju nikako ne volim pa ne znam kako se pravi a i inace sam pocela kuhati tek kad se Lana rodila, tj znam napraviti sad zasad par jela ali i to je napredak. Prije je mm sve kuhao ali vise nema vremena od posla pa se ja ucim tako da mi treba bas detaljno kako to ide. Je li otkines sa strane ono malkice vrh pa iskomadas pa stavis da se kuha?
I nemojte se smijati, ko prizna pola mu se prasta a evo ucim se kuhati, imam zelju i volju user posted image user posted image
( usput samo da kazem da sam nasla sipercic na kojem pise: Bako upomoc mama opet kuha, user posted image user posted image user posted image opisuje nasu situaciju u potpunosti)

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6281
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 13:04:47   
Niina
IZVORNA PORUKA: lekica83

I ja ne dajem mrkvu iz carske mjesavine jer imam domacu od komsinice user posted image al iskoristim brokulu i karfiol.

Anidla kako pravis mahune, je li ih skuhas zajedno s ostalim povrcem pa mixas ili nesto drugo. Ja buraniju nikako ne volim pa ne znam kako se pravi a i inace sam pocela kuhati tek kad se Lana rodila, tj znam napraviti sad zasad par jela ali i to je napredak. Prije je mm sve kuhao ali vise nema vremena od posla pa se ja ucim tako da mi treba bas detaljno kako to ide. Je li otkines sa strane ono malkice vrh pa iskomadas pa stavis da se kuha?
I nemojte se smijati, ko prizna pola mu se prasta a evo ucim se kuhati, imam zelju i volju user posted image user posted image
( usput samo da kazem da sam nasla sipercic na kojem pise: Bako upomoc mama opet kuha, user posted image user posted image user posted image opisuje nasu situaciju u potpunosti)


Najbitnija je zelja zakuhanjem, a s vremenom ces uvidjeti spontanos i kreativnnost u kuhinji.
Ma sta god skuhas dobro je, oni su i onako mali pa ne znaju sve okuse.
Mahune ovako mozes pripremiti:
Kada ih operes , dobro pogledaj imaju li one zile ja to tako zovem, jer ako su malo starije imat ce to, pa ih je potrebno odstraniti,
Uzmi, par mahune, malo mrkve, krompira, mesa ako beba jede i dooobro skuhaj
Mozes kasnije zaciniti mslinovim uljem ako dajes bebi, i izblendaj.
A mozes i same mahune napraviti ali na kraju dodaj malo ulja i mlijeko, ad ili svoje.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 6282
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 13:19:48   
lekica83
Niina hvala na objasnjenju, znam na koje zile mislis, ja to zovem konci user posted image user posted image user posted image , ovo sto imam su mlade domace mahune tako da one to nemaju. Bebi dajem pileca prsa tako da mogu fino napraviti a i ja dodam po par kapi maslinovog ulja pa ce to njoj da bude mljac, mljac.



_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 6283
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 13:22:51   
Niina
Ja nisam probala jos te mahunarke...sve nesto odgadjam...jer kad sam svojoj N dala prvi put brokulu imala je bas tegoba pa sam sad nekako stavila sve na odgodu ali mislim da bi mogla to da proba, stvarno vrijeme je.

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 6284
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 13:39:09   
lekica83
Moja bebica nije imala problema s brokulom, doduse ja sam joj po malo to davala ali sve je proslo ok, doduse nju nije jos nikad nista namucilo, voli sve da papa a ima i redovne stolice, nadam se da ce tako i ostati.
Citam gore u postu si pisala vezano za pahuljice tj zitarice, ja sam Lani davala samo rizu i proso ali to je ono sitno. Sad sam kupila ono 8 zitarica i med od nestle-a pa se kanim da probam ali me strah sto ima meda iako pise na njima da su od 6og mjeseca. To je sve sto sam ja davala a koje su ovo kod tebe, pretpostavljam u zrnu da su?

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 6285
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 13:49:22   
Lady26

IZVORNA PORUKA: anidla

probali smo jogurt user posted image user posted image user posted image jos jucer, i sve superiska...sutra probamo mladi sir sa palentom...


jel ovo ok za jedan dan sta je Noa pojeo? ja kontam da mu je malo :

1. dorucak :pola tanjira izmikasno banane i breskve sa jogurtom i rizinim pahuljicama

2. 70 ml aptamila (sve slabije i slabije pije aptamil)

3. rucak : pola tanjira (ovo se odnosi na onaj veliki plitki ) mahuna+kukuruz+brokula+karfiol+tikvica+krompir+piletina

4. predvece je pojeo 1 hipp good night milk kasicu

5. pred spavanje je sad popio samo 90 ml aptamila

tekucina katastrofa i dalje....bas imamo problem...



Po meni je to ok, ali ako moze savjet ili prijedlog, ne sa losom namjerom...ja mislim da mu previse vrsta povrca mijesas odjednom...to su mogla biti 2-3 razlicita rucka ili cak vise. Ni ne zna sta je pojeo, pa kad mu nekad skuhas nesto od toga samo, mozda mu se nece svidjeti jer ne poznaje okus...Moje misljenje, ne mora se uvaziti user posted image
I Lana pije AD na silu, ali popije 2-3 flasice minimalno po 120ml...



_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 6286
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 13:52:28   
anidla
IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: anidla

probali smo jogurt user posted image user posted image user posted image jos jucer, i sve superiska...sutra probamo mladi sir sa palentom...


jel ovo ok za jedan dan sta je Noa pojeo? ja kontam da mu je malo :

1. dorucak :pola tanjira izmikasno banane i breskve sa jogurtom i rizinim pahuljicama

2. 70 ml aptamila (sve slabije i slabije pije aptamil)

3. rucak : pola tanjira (ovo se odnosi na onaj veliki plitki ) mahuna+kukuruz+brokula+karfiol+tikvica+krompir+piletina

4. predvece je pojeo 1 hipp good night milk kasicu

5. pred spavanje je sad popio samo 90 ml aptamila

tekucina katastrofa i dalje....bas imamo problem...



Po meni je to ok, ali ako moze savjet ili prijedlog, ne sa losom namjerom...ja mislim da mu previse vrsta povrca mijesas odjednom...to su mogla biti 2-3 razlicita rucka ili cak vise. Ni ne zna sta je pojeo, pa kad mu nekad skuhas nesto od toga samo, mozda mu se nece svidjeti jer ne poznaje okus...Moje misljenje, ne mora se uvaziti user posted image
I Lana pije AD na silu, ali popije 2-3 flasice minimalno po 120ml...





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 6287
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 13:57:44   
Visnja RR
anidla kad mjesas voce s pahuljicama jel ih predhodno napravis sa mlijekom?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 6288
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 13:58:24   
Niina
Lekice ka ove zitarice kupujem u makroviti u bbi- mozda pretjerujem al nikako da se nahockam da odem u dm pa fino razgledam sta ima.
Ovo su isto pahuljice od cjelovitog zrna. I ja sam davala proso ali to je hapa od prosa. Sara sam kupila cjelovito proso i nemam pojma kako da ga skuham.

Anidla, ni moja N nece tekucine, vode popije svega par gutljaja, probala sam i sa kamilicom i sa sokom isti slucaj.
najbitnije je da ti njemu to cesto nudis, pa kad njemu bude zatrebalo pit ce on i tetako, nece oni sebe da pate...uzimaju oni onoliko koliko im je potrebno.

A i ja napravim buckuris od slane hrane...nekad hoce nekad nece da jede...moja je parola :"ne zna za ukuse pa nek barem jede sto raznovrsnije povrce" Kanije cu joj obracati na ukuse.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 6289
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 14:10:18   
Lady26

IZVORNA PORUKA: anidla

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Najlakse je tako user posted image user posted image
Hehehehe

Kod nas jutros
7h 150ml AD
11h dorucak - 100ml mlijeka+banana+breskva+plazma keks+nestle riza i kukuruz (bilo mi rijetko) user posted image
Evo gotov rucak, brokula+karfiol+mrkva+krompir i sredina hljeba

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 6290
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 14:16:08   
Niina
Lady kada si ti malij lani pocela davati hljeb i mlijeko???

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 6291
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 14:30:36   
Lady26
Ima mozda mjesec, malo manje....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 6292
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 14:36:26   
Niina
Ma ja nisam ni jedno ni drugo dala...a kad zavrsim sa zitaricama i graskom, mahunama i grizom...uvodim joj psenicu, i jogurt

E ja kad malo bolje razmislim...ja pravo puno stvari nisam uvela...voce mi jede svo i vecinu povrca meso, teletinu, curetinu i piletinu..moram ribu da proba
Mlijecno nisam jos nista, jaje nisam, od zitarica samo kukuruz, proso, sad tek kupila da njih probam..uh bas sam nesto zatrokirala.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 6293
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 15:20:29   
megi
Niina i ja sam kupovala cjeloviti proso u DM,
ja ga skuham kazu da se kuha kao i riza znaci taj omjer vode, ali ja uvijek stavim mallo vise vode, pa ako bude rijetko procijedim
ne treba ga puno kuhati 15-tak minuta, vidjeces na njemu kad se skuha, bude mekano

a mi ga jedemo u slanim kasicama, mada ga moja cura bolje pojede u slatkim kasicama
npr. izmiksam krusku i proso

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 6294
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 15:53:04   
Niina
hvala megi, ma ja sam imala proso ali u boliku kasice, pa sam ga tako dodaval vocu i povrcu i tako mi je super bilo za dorucak , za cas pripremis.

a ovaj sam mislila da se kuga 40min pa mi to bi dugo, ali sad si me bas obradovala. sutra cu odmah da probam.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 6295
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 17:15:42   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Niina

hvala megi, ma ja sam imala proso ali u boliku kasice, pa sam ga tako dodaval vocu i povrcu i tako mi je super bilo za dorucak , za cas pripremis.

a ovaj sam mislila da se kuga 40min pa mi to bi dugo, ali sad si me bas obradovala. sutra cu odmah da probam.


ja sam kupila proso Alnatura- cjelovita zrna u DM-i i na uputstvu pise da sa kuha 5 minuta, a zatim 10 minuta stoji u vodi da nabubri. mjera je 125 grama prosa na 2.5 puta vecoj kolicini vode. ja do radim ovako: dok kuham povrce u vodi, zadnjih 5-10 minuta kuhanja ubacim 2-3 kasikice prosa i onda zajedno to sve kuham. kad se kuha ostavim u poklopljenoj serpi jos 10 minuta a zatim sve zajedno izblendam i dodam malo maslinovog ulja...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 6296
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 17:46:32   
Niina
Hvala ti, ma meni ona zena sto radi u makroviti rece da se kuha 45 min...a muz moj uzeo cjelovito zrno a ne hapu kako sam ja trazila.
Sjecas li se koliko kosta tamo u Dm-u proso to, je evo bas gledam ovo je Biovega (navodno ekoproizvod) 4,50km 500g


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6297
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 18:58:33   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Niina

Hvala ti, ma meni ona zena sto radi u makroviti rece da se kuha 45 min...a muz moj uzeo cjelovito zrno a ne hapu kako sam ja trazila.
Sjecas li se koliko kosta tamo u Dm-u proso to, je evo bas gledam ovo je Biovega (navodno ekoproizvod) 4,50km 500g


ne sjecam se stvarno..


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 6298
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 19:41:19   
Lady26
Pojeli smo rucak, malo je islo glatko malo mama tjerala hihih al pojedeno sve...
Sad je popila AD i za veceru cokolino, pred spavanje...
Hehehehe popila 80ml iz flasice a ostatak iz soljice za kafu user posted image user posted image , ali smo ga popili user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6299
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.8.2010 20:13:53   
lekica83
user posted image I kod bnas soljica za kafu pali kad je voda u pitanju, nema sanse da ce popiti vise od gutljaja iz flasice, cim skonta da je voda odma izbacuje flasicu a iz soljice bi popila litar vode user posted image

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 6300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  250 251 [252] 253 254   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  250 251 [252] 253 254   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *