|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  252 253 [254] 255 256   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 10:41:56   
Niina
dobri dan dage moje....

Sta nam je danas na meniju????
Ja kontala svojoj dati jecmene pahuljice od cjelovitog zrna, evo natopila ih u mlijeku pa cu pomijesati sa bananom, jabukom i breskvom.

Samo ne znam hocel to moci zvakati, sad joj je 8 mj, i ima 2 zubica na donjoj vilici. Sta mislite jel mi prerano da joj dam takvo nesto za zvakanje?


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 6326
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 11:24:40   
Schecherlemica
Pozdravcicuser posted image
Niina probaj dati,pa vidjet ces kako ce curica odreagovatiuser posted image
Amancek nema jos nijednog zubica ali zvace,sto je meni presmijesno,ali bitno je da sve uspije poruckatiuser posted image
Nadam se da ce joj se svidjeti...
Moj deckic doruckovao 1breskvicu+babylove proso i popio puno vodeuser posted image
Sada spava,pa cemo oko 13,14h,kad se probudi,za rucak mix povrca.
Da li mu smijem dati malo domaceg soka od drijenjka???


_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 6327
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 12:22:10   
chuci
IZVORNA PORUKA: Schecherlemica

Pozdravcicuser posted image
Niina probaj dati,pa vidjet ces kako ce curica odreagovatiuser posted image
Amancek nema jos nijednog zubica ali zvace,sto je meni presmijesno,ali bitno je da sve uspije poruckatiuser posted image
Nadam se da ce joj se svidjeti...
Moj deckic doruckovao 1breskvicu+babylove proso i popio puno vodeuser posted image
Sada spava,pa cemo oko 13,14h,kad se probudi,za rucak mix povrca.
Da li mu smijem dati malo domaceg soka od drijenjka???



obično se domaći sokovi, odnosno sirupi prave sa mnogo šećera, pa trebaš paziti na to. ide kg voća kg šećera za višnje, za drijenjke nisam sigurna ali mislim da je slično.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 6328
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 12:23:48   
chuci
IZVORNA PORUKA: Niina

dobri dan dage moje....

Sta nam je danas na meniju????
Ja kontala svojoj dati jecmene pahuljice od cjelovitog zrna, evo natopila ih u mlijeku pa cu pomijesati sa bananom, jabukom i breskvom.

Samo ne znam hocel to moci zvakati, sad joj je 8 mj, i ima 2 zubica na donjoj vilici. Sta mislite jel mi prerano da joj dam takvo nesto za zvakanje?



ma i kad joj nikne još 6 zubića opet neće njima žvakati, bebe žvaću, odnosno melju hranu desnima. ako prihvata komadiće, ja bi joj dala.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 6329
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 12:30:00   
Niina
Evo dala sam joj, jutrosa jos prokuhala malo megle mlijeka i natopila ih, medjutim ipak mi je to nekako bilo previse za nju pa sam stavila u sjeckalicu njih, jabuku, i breskvu a ksanije izgnjecila malo banane.
Bilo je nekih i citavih ali uglavnom su bili komadici.
I pojela je iznenadjujuce puno.

Pa dje si ti secerlamice, kako nam je aman?


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 6330
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 12:36:52   
teacher75
mi smo jutros 1.dojili, pa pojeli puru (kukuruzno brasno i malo heljde) izmijesanu sa kasikom ABC sira. maloprije smo pojeli mix voca-(malo sljiva, jabuke, bananu i pahuljice). u medjuvremenu je pojela malo rizinog stiropora. sad je dojila i spava. kad se probudi za rucak ce biti teletina sa graskom i kukuruzom. za veceru ce biti hipp good night pahuljice sa bananom

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 6331
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 12:38:13   
Niina
IZVORNA PORUKA: chuci

IZVORNA PORUKA: Schecherlemica

Pozdravcicuser posted image
Niina probaj dati,pa vidjet ces kako ce curica odreagovatiuser posted image
Amancek nema jos nijednog zubica ali zvace,sto je meni presmijesno,ali bitno je da sve uspije poruckatiuser posted image
Nadam se da ce joj se svidjeti...
Moj deckic doruckovao 1breskvicu+babylove proso i popio puno vodeuser posted image
Sada spava,pa cemo oko 13,14h,kad se probudi,za rucak mix povrca.
Da li mu smijem dati malo domaceg soka od drijenjka???



obično se domaći sokovi, odnosno sirupi prave sa mnogo šećera, pa trebaš paziti na to. ide kg voća kg šećera za višnje, za drijenjke nisam sigurna ali mislim da je slično.



Bas sam ja juce raspravljala o sokovima i kojekakvim slatkisima za djecu sa jednom svojom kolegicom.
I ona bas dijeli moje misljenje a to je da seceri kao ovi industrijski nisu potrebi organizmu, to je cista navika.
Secera ima u vocu,mnogom povrcu, a cim bude mogla jesti med to cu joj davati.
Sok jeste domaci sa , sto bi chuci rekla, kilu secera onog bijelog.
Pa ti vidi hoces li dati. Sto mu ne iskuhas razlicitog svjezeg voca i tako napravis sokic.
Ja cu to raditi, a kupila sam rizin slad pa cu njim zasladiti.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 6332
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 12:38:56   
teacher75
moja lana nece nikakve sokice, jos ne zna da pije user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 6333
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 12:43:04   
Niina
a jooojjjuser posted image user posted image   ja sam Nasrin dala onu casu sa gumenim nastavkom, u pocetku joj je to vise kristilo za zvakanje a onda je skontala da mora da povuce, par puta se zagrcnula ali je sada vec svjestila to.

A da i ti slicno pokusas, sta mislis hocel upaliti???


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6334
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 12:44:58   
Schecherlemica
Moja mama je pravila sokic,pa je posebno odvojila za Amana,dakle bez secera...
On inace ne pije nikakve sokice,jedino nekada jabuku,ako mu iscijedim,jer mu citruse jos ne dajem.
Njegovo pice je iskljucivo vodauser posted image
Hvala na savjetima,ljubite pilice user posted image


_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6335
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 12:47:42   
Niina
Eh, pa sto nisi odmah rekla...daj mu slobodno.

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 6336
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 12:48:49   
chuci
IZVORNA PORUKA: Niina

IZVORNA PORUKA: chuci

IZVORNA PORUKA: Schecherlemica

Pozdravcicuser posted image
Niina probaj dati,pa vidjet ces kako ce curica odreagovatiuser posted image
Amancek nema jos nijednog zubica ali zvace,sto je meni presmijesno,ali bitno je da sve uspije poruckatiuser posted image
Nadam se da ce joj se svidjeti...
Moj deckic doruckovao 1breskvicu+babylove proso i popio puno vodeuser posted image
Sada spava,pa cemo oko 13,14h,kad se probudi,za rucak mix povrca.
Da li mu smijem dati malo domaceg soka od drijenjka???



obično se domaći sokovi, odnosno sirupi prave sa mnogo šećera, pa trebaš paziti na to. ide kg voća kg šećera za višnje, za drijenjke nisam sigurna ali mislim da je slično.



Bas sam ja juce raspravljala o sokovima i kojekakvim slatkisima za djecu sa jednom svojom kolegicom.
I ona bas dijeli moje misljenje a to je da seceri kao ovi industrijski nisu potrebi organizmu, to je cista navika.
Secera ima u vocu,mnogom povrcu, a cim bude mogla jesti med to cu joj davati.
Sok jeste domaci sa , sto bi chuci rekla, kilu secera onog bijelog.
Pa ti vidi hoces li dati. Sto mu ne iskuhas razlicitog svjezeg voca i tako napravis sokic.
Ja cu to raditi, a kupila sam rizin slad pa cu njim zasladiti.



vjeruj niina neće ti trebati rižin slad. kad se iskuha voće to je sasvim dovoljno sladak sok, baš osvježavajući.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 6337
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 12:49:41   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Niina

a jooojjjuser posted image user posted image   ja sam Nasrin dala onu casu sa gumenim nastavkom, u pocetku joj je to vise kristilo za zvakanje a onda je skontala da mora da povuce, par puta se zagrcnula ali je sada vec svjestila to.

A da i ti slicno pokusas, sta mislis hocel upaliti???


ma dala sam joj davno flasu sa kljunom i samo se igra i prosipa okolo user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 6338
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 12:50:42   
teacher75
a ne znam zasto kuhate voce kad se kuhanjem dosta vitamina izgubi. zar nije zdravije onako iscijediti voce u sokovniku i dati user posted image sok user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6339
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 12:52:25   
milomoje
IZVORNA PORUKA: teacher75

a ne znam zasto kuhate voce kad se kuhanjem dosta vitamina izgubi. zar nije zdravije onako iscijediti voce u sokovniku i dati user posted image sok user posted image


slazem se s tobom.. i ja ga samo izmiksam, uh breskvu najvise moja beba voli

_____________________________

-Sada nas troje slavi rodjendan u januaru !!! :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6340
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 12:52:35   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: teacher75

a ne znam zasto kuhate voce kad se kuhanjem dosta vitamina izgubi. zar nije zdravije onako iscijediti voce u sokovniku i dati user posted image sok user posted image


ja uvijek kažem, voće služi da se jede, ne da se pije...voda služi da se pije user posted image ja sokove ne cijedim nikada, možda eventualno narandžu, radije mu napravim kašicu od svježeg voća ili mu dam voćku oguljenu da je glođe,, nešto i gricne - mislim, mrav bi veći zalogaj odgizao ali eto user posted image

< Poruku je uredio pocahontas -- 24.8.2010 12:54:27 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6341
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:03:43   
chuci
IZVORNA PORUKA: teacher75

a ne znam zasto kuhate voce kad se kuhanjem dosta vitamina izgubi. zar nije zdravije onako iscijediti voce u sokovniku i dati user posted image sok user posted image


cijeđenjem se gubi konzistencija. gube se vlakna koja su dobra za probavu pa nije ni to rješenje.
treba dati da jedu voće.
ih i moja voli breskvu da jede. ja joj držim oguljenu breskvu a ona cijelu pojede. prije je desnima otkidala, sad zubićima user posted image user posted image duša moja. al se sva uprlja pri tome.user posted image


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6342
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:12:26   
teacher75
IZVORNA PORUKA: chuci

IZVORNA PORUKA: teacher75

a ne znam zasto kuhate voce kad se kuhanjem dosta vitamina izgubi. zar nije zdravije onako iscijediti voce u sokovniku i dati user posted image sok user posted image


cijeđenjem se gubi konzistencija. gube se vlakna koja su dobra za probavu pa nije ni to rješenje.
treba dati da jedu voće.
ih i moja voli breskvu da jede. ja joj držim oguljenu breskvu a ona cijelu pojede. prije je desnima otkidala, sad zubićima user posted image user posted image duša moja. al se sva uprlja pri tome.user posted image


i moja voli bananu i breskvu, cak i jabuku pojede kad je mekana, a nema jos nijednog zubicauser posted image al joj rijetko dajem da sama jede jer ne volim da mi sve uprlja okolo, grozna sam user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 6343
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:25:00   
chuci
ne ne tičerko
ne može dijete drugačije naučiti nego da proba sama

ja se danima kanim da slikam svoj stan pa da postavim slike prije i poslije, ali je sve toliko razbacano da je užasno. haman gore nego one slike prije renoviranjauser posted image user posted image


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6344
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:27:29   
veeseelaa
znači voće da kuhamo i sebi tako je kvalitetnije?
jel i babanu?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 6345
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:27:32   
teacher75
IZVORNA PORUKA: chuci

ne ne tičerko
ne može dijete drugačije naučiti nego da proba sama

ja se danima kanim da slikam svoj stan pa da postavim slike prije i poslije, ali je sve toliko razbacano da je užasno. haman gore nego one slike prije renoviranjauser posted image user posted image


ma ja sam grozna, imam fobiju od fleka, samo pazim hoce li sta uflekati i perem njene stvarcice, a kauc mi sav unisten jer na njemu jede, pa jos kad nece vise da jede i lupi me po punoj kasiki pa sve odleti, ja poludim...user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 6346
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:28:16   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

znači voće da kuhamo i sebi tako je kvalitetnije?
jel i babanu?

ma ne treba ni kuhati ni cijediti, samo onako frisko da jedemo...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6347
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:29:20   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

znači voće da kuhamo i sebi tako je kvalitetnije?
jel i babanu?

ma ne treba ni kuhati ni cijediti, samo onako frisko da jedemo...



slažem seuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6348
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:34:15   
Hanady RR
ja sam do godinu dana djeci cjedila sok od mrkve i jabuke...
moj blender to radi na dva načina mogu dobitit bistri sok ili kašasti....

ja sam djeci davak HIPP sok od šumskog voća sa c vitaminom i ovaj sok....
rijetko sam kupovala sokiće...
ovoj mlađoj sam više soka o dluka i jabuka napravila nego bilo čega drugog....

ovako isjeđen sok ne može dugo strajati na sibnoj temperatusri izdrži od jutra do mraka pa sma pravila savko jutro svježe količine dostatne za njih dvije....

pored unosa soka moja beba je jela voće...u kašicama ili kasnije sama u zavisnosti koje je voće i kada je znala sama...

sada jedu voće same....ja im pravim sirupe i sokove sviježe jođš uvijek...
jedini sok koji kupim je sok od jabuke vitalisov i to kada mi treba da pomješam maloj sa onim sokom od jabuke i luka...fino sve joj pomješam u kutiji vitalis i ona se ne buni...konta pije sokuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6349
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:36:58   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja sam do godinu dana djeci cjedila sok od mrkve i jabuke...
moj blender to radi na dva načina mogu dobitit bistri sok ili kašasti....

ja sam djeci davak HIPP sok od šumskog voća sa c vitaminom i ovaj sok....
rijetko sam kupovala sokiće...
ovoj mlađoj sam više soka o dluka i jabuka napravila nego bilo čega drugog....

ovako isjeđen sok ne može dugo strajati na sibnoj temperatusri izdrži od jutra do mraka pa sma pravila savko jutro svježe količine dostatne za njih dvije....

pored unosa soka moja beba je jela voće...u kašicama ili kasnije sama u zavisnosti koje je voće i kada je znala sama...

sada jedu voće same....ja im pravim sirupe i sokove sviježe jođš uvijek...
jedini sok koji kupim je sok od jabuke vitalisov i to kada mi treba da pomješam maloj sa onim sokom od jabuke i luka...fino sve joj pomješam u kutiji vitalis i ona se ne buni...konta pije sokuser posted image user posted image user posted image user posted image


uh, ne bih ja to popila, nema sanse user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  252 253 [254] 255 256   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  252 253 [254] 255 256   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *